Bolti Lopás Vs Torrent

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. február 11..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Sziasztok. Szerintetek játékok, filmek, zeneék, letöltése lopás? Sok cég, és rengeteg üzlet vádolja a torrentezést azért, mert esett a forgalmuk. Szerintetek van ebben ráció?

    • Tényleg olyan, mintha a pócról vennéd el?
    • Vagy a torrentezés nem számít lopásnak?
     
    • Like Like x 2
  2. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egyértelmű h lopás. És szerintem is emiatt esik egy kicsit a forgalmuk a cégeknek. De én ezt így szeretem. Nem kell aggódni van nekik elég pénzük XD
     
  3. kőkobaki /

    Csatlakozott:
    2012. április 20.
    Hozzászólások:
    721
    Kapott lájkok:
    48
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem meg az a lopás amit ezek elkérnek egy játékért. XD Főleg hogy még hibás is a többségük.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. február 12.
    • Like Like x 2
  4. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Hát van egy bibliai történet, ami ide vág. Jézus sokszorosítsa a halat és a kenyeret, hogy mindenki jóllakjon. Tehát az felfogásuk szerint ez is lopás. Tehát még Jézust is lecsuknák, hiszen meglopta a keményen dolgozó pékeket és a halászokat. :tef161: A torrent is hasonló, mint a kenyér és a hal esete. Egy anyagot sokszorosítunk, hogy mindenki számára elérhető legyen. Nem a polcokat kiürítve teszünk szert erre az "egy" termékre sem, hanem többnyire egy megvásárolt anyagból csinálunk többet. :tef161:
    Az, hogy ezek a cégek minden letöltött tortrentet veszteségnek számolnak el, hülyeség. Mert ők úgy veszik, hogy amit letöltöttél, azt meg is vetted volna a boltba. De azért legyünk őszinték. Ha nem ingyen volna, nem töltenénk a mostani adatmennyiségünk felét se. Kétszer is meggondolnánk mit szedünk le. Én elhiszem, hogy valami veszteségük biztasson van, de túlzásokba azért ne essünk. Éhen nem fognak halni a multik, max egy évben három villa helyett, csak kettővel bővül a repertoár.
     
    • Like Like x 2
  5. cristi1985 /

    Csatlakozott:
    2015. január 25.
    Hozzászólások:
    691
    Kapott lájkok:
    122
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Alkalmazott
    Lakhely :
    CAREI
    Szerintem nemlopás akik árulják nekik van rá pénzük,de akinek nincsen pénze az nemtudja megvenni igy gondolom ha már adott hogy letölsem egy oldalról akkor megteszem minthogy megvegyem.
     
    • Like Like x 2
  6. roberto83 /

    Csatlakozott:
    2012. február 02.
    Hozzászólások:
    349
    Kapott lájkok:
    189
    Beküldött adatlapok:
    0
    ott van a hiba a képletben a kedves kiadóknál és a szerzői jog hű bérenceinél hogy ők csak feltételeznek, miszerint az a feltételezésük hogy ha te letöltötted akkor te 100% hogy meg is vetted volna ha nem tudod letölteni :tef293: oltári nagy marhaság, talán a letöltök 10-15% -a venné meg ha nem tudná letölteni a többi egy fillért sem adna a termékért vagyis nem venné meg, főleg azért mert nincs miből megvennie, + itt jön a képbe a torrent marketing értéke mivel egy rakat emberhez eljut ingyen reklám formájában a torrenten keresztül a termék és ennek bizony van reklám értéke ami kb 10 - 15 % embert ösztönözhet arra hogy megvegye az adott terméket, szóval + - oda lyukadunk ki hogy az égegyadta világon semmiféle kára nem származik az adott kiadónak, max annyi kára származik hogy feleslegesen pénzel öltönyös magas gázsit zsebre rakó szerzői jogi ügyvédeket teljesen feleslegesen vagyis a kiadók rengeteg pénzt kiszórnak így értelmetlenül a nem létező kárukat kergetve, mindaz néphülyítés hogy ilyen meg olyan károkat szenvednek el a torrenttől. -é
     
    • Like Like x 3
  7. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    A vélemény és a hír, az Internet: szabad. Aki a médiát használja: jogszerűen cselekszik. Én a mai nap kifizettem az esedékes szerzői jogdíjakat: internet használatom havi díja után. Akkor ki mer azzal vádolni: filmet vagy zenét "lopok" ha leróttam az esedékes / BIEM - ARTISJUS által "kikövetelt" előfizetést? Szerintem ez egy nagy mondvacsinált humbug! Aki védi jogait: védje is meg! Amennyiben én a boltban lopni kívánok: a biztonsági őr bilincsbe ver. Ha a könyvesboltban elemelek egy könyvet: rendőrt hívnak. Letöltök MP3 formátumban (valamit) a Mikiszoft és több egbíáj követi internet vonalamat. Akkor most miről beszélünk?
    Az internet: SZABAD! Ami fent van rajta: benne hordozza a jogdíj kockázatát. Akinek érdeke: védje meg! Akinek nem: hagyjon békében!
     
    • Like Like x 5
  8. Adanisz / Dark Angel kis kedvence :)

    Csatlakozott:
    2011. november 05.
    Hozzászólások:
    5,075
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hát nem lehet tudni mennyi a tényleges kára a kiadóknak, de amit állítanak azért túlzás. Én személy szerint a negyedét sem venném meg annak, amit letöltök.
     
    • Like Like x 2
  9. szepaj /

    Csatlakozott:
    2014. január 02.
    Hozzászólások:
    3,326
    Kapott lájkok:
    3,148
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Érdekes dolog ez és nagyon sokáig lehetne ezen vitázni, különböző véleményeket meghallgatni.
    Mint az érmének, ennek a dolognak is két oldala van. Ha csak tisztán jogi szempontból vizsgálom a dolgot akkor szerintem bizony lopásnak számít a torrent fileok letöltése.
    De azért ha az érme másik oldalát is megvizsgáljuk, már nem olyan eggyértelmű a dolog, hisz ahogy azt Kecsi is leírta már én az internet szolgáltatás után kiszabott havi díjat rendesen befizetem, akkor én is megfizettem törvényesen az adott szolgáltatást, kvázi a vele járó valamennyi lehetőségével együtt. A másik dolog pedig amit roberto83 fogalmazott meg nagyon szépen, hogy az adott cégeknek és kiadóknak nem feleslegesen kellene a pénzüket szórni, hanem a jogi érdekeik megvédésére kellene fordítaniuk, ha már azt hírdetik, hogy annyira megcsappant a forgalmuk.
     
    • Like Like x 4
  10. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,892
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi


    Nézőpont kérdése ennek a megítélése. Sokak szerint az.
    Egy biztos.
    A kettő nem hasonlít egymásra a kivitelezés szempontjából.
    Míg az egyikért el kell fáradni a tetthelyre, addig a másiknál seggét sem kell felemelnie senkinek. :tef161:
     
    • Like Like x 3
  11. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    És mi van akkor, ha a seggemen ülve kérek meg valakit, hogy raboljon ki egy boltot? :tef161:
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. február 28.
  12. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,892
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Telefonon e-mailbe?
    Valakinek akkor is csak fel kell emelnie a punnyadt seggét és el kell menjen. :tef161:
     
    • Like Like x 1
  13. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ha jól értem, számodra a lopás ellengethetetlen kelléke a mozgás. :tef161: És mi van akkor, mikor a stúdió, vagy valamelyik cég szerveriről szerzi meg vaki a kívánt anyagot? Persze a seggén ülve. :tef161: Ez már a modern világ. Szinte meg se kell mozdulnod, ha akarsz valamit. :tef161:
     
  14. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,892
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az egyik: Nevezzük őt boltnak.
    Vs
    A másik: Legyen ő a maradék, tehát a torrent.
     
    • Like Like x 3
  15. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Bármi is az igazság, minket lopással senki sem vádolhat, esetleg bűnrészességgel. Hiszen a többségünk csak terjesztő. Mármint ti, én ártatlan vagyok. abban is hahahahahahahaha
     
  16. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bolti lopásról szó sem lehet, nem viszem el, mivel ki sem lépek a lakásból, miközben több oldalról is kulturálódom. Mert ugye ebben a film, zene, könyv, minden benne van.
     
    • Like Like x 2
  17. Rotti / Az Őrző-védő

    Csatlakozott:
    2015. március 20.
    Hozzászólások:
    1,008
    Kapott lájkok:
    676
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem lopás, max. annak szamít lopásnak aki be megy a moziba és egy cam-al felveszi. De igazábol még annak sem, mert ö még támogatta a filmrendezöket a jegy megvételével. :tef161:
     
    • Like Like x 2
  18. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    :tef293: Lopás lenne az , ha elemelném a pólcról a DVD-t annélkül, hogy kifizetném.
    Torrentezésre pedig csak ugy gondolok, mintha " kölcsön " kérném pár órára, napra a filmes lemezt , aztán sokszorositva , sok példányban adnám vissza, hogy még többen részesülhessenek benne.
    Ha pénzért lehetne filmeket letölteni , nagyon megvállogatnám , és csak keveset torrenteznék, csak néhányat töltenék le.
     
    • Like Like x 2
  19. zonee / Guest

    nem vádaskodniuk kell a cégeknek hanem más irányt a megújulást kell választaniuk
    versenyképes legális szolgáltatásra van szükség például mint a Netflix
     
    • Like Like x 2
  20. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Eszerint a torrent fogalmát kell megmagyaráznom.
    * Fájlmegosztás és csere
    * Peer to peer = felhasználótól felhasználóig kapcsolat. Régen (?) ezt DC-nek (direct connect) nevezték.
    * "Ami az enyém = a tiéd is!" mert megosztom veled és másokkal is.
    * Lehet ingyenes:
    •nem biztos,hogy van seeder (közutálatnak örvendő hitn'run magyarul letölti, és ki is lép seedből, ők a leecherek)
    •nem szükséges a regisztráció a letöltéshez (de kommenteléshez már mondjuk igen)
    •bárki hozzájuk férhet
    ... vagy fizetős és regisztráció köteles.
    Nagyjából UNDORÍTÓ maga a vita is! LSD elébb kaptam egy pozitív visszajelzést:
    - internet előfizetésem nagyjából 20%-a tőlem függetlenül szerzői jogvédő alapítványok 'zsebét' gazdagítja / de nem a szerzőét! Talán Verne Gyula örökösei gazdagodnak regényeiből? ...
    - fizetnek oly halott emberek özvegyeinek (is) mint Zámbó Jimmy összes le és felszármazottja - mondjuk azért: mert elhangzott a rádióban: Zámbó
    Az én verseimért és novelláimét ki fizet?
    Amennyibe 'jogdíjjal levédetem' összes szellemi termékemet.
    Nagyjából a torrent-empire.me összes hozzászólásom akár jogdíj köteles / védett (is) lehet(-ne).
    Akkor most miről is beszélünk?
    Pár kapzsi mókár követeléséről, akik Charlie Chaplin filmjeiből kívánnak hasznot húzni.
    Undorító!
     
    • Like Like x 4