Child44

A témát ebben részben 'Filmek Bemutatói' sassmadár hozta létre. Ekkor: 2015. augusztus 14..

  1. sassmadár /

    Csatlakozott:
    2012. március 15.
    Hozzászólások:
    281
    Kapott lájkok:
    225
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    villanyszerelő
    Lakhely :
    Ózd
    [​IMG]
    A 44. gyermek
    (Child 44)
    Megjelenés éve: 2015
    Rendező: Daniel Espinosa
    Szereplők: Xavier Atkins, Mark Lewis Jones, Tom Hardy, Joel Kinnaman, Fares Fares
    Ország: -
    Hossz: 137 perc
    Címkék: dráma, thriller
    IMDb értékelés: 6.4
    IMDb link: http://hungarian.imdb.com/title/tt1014763
    Egyéb link: http://www.port.hu/a_44._gyerm...
    Mafab.hu link: http://www.mafab.hu/movies/chi...
    A politikai töltetű thriller az 1953-as sztálini Szovjetunióban játszódik. A titkosrendőrség lelkiismeretes ügynöke, Leo Dimitrov (Tom Hardy) elveszíti beosztását, hatalmát és otthonát is, amikor nem hajlandó feleségét (Noomi Rapace), mint árulót elítélni. Moszkvából vidékre száműzik őket, és Mikhail Nesterov tábornokkal (Gary Oldman) összefogva egy sorozatgyilkos nyomába erednek. Leót az igazság felfedésében pszichopata riválisa, Vaszilij (Joel Kinnaman) akadályozza, aki ragaszkodik ahhoz, hogy "A paradicsomban nincs bűnözés".
     
  2. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A filmet egy kolléganőm ajánlotta, magamtól nem néztem volna meg. Nem szeretem a túl negatív hangvételű filmeket.
    De megérte: :tef344:
    A film alapvetőleg a sztálini elnyomó rendszerről szól. A film első felében (kb 45.) bemutatja a főszereplőt, aki a titkosrendőrség egyik elismert vezető nyomozója. Az ő munkanapjaival mutatják be a rendszer működését kegyetlenségét, tragédiáit. Ez a rész a kegyvesztettségével ér véget. Az első részben az egyik kollégája gyermekét megerőszakolják és megölik, de "A paradicsomban nincs bűnözés" az csak a mocskos kapitalistálknál van. Ez a fiú, ami a második rész nyomozásához vezet. Mint kiderül 43 fiú már hasonló sorsra jutott. Ez a szekció már számomra is fogyaszthatóbb volt :tef344: A főszereplő nyomozásba kezd, kicselezve a számára már ismerős a sztálini éra buktatóit és megkötéseit, hogy megtalálja a sorozatgyilkost.
    A film lebilincselő és a második rész elég izgalmas. Mellesleg fél Európa krémje szerepel benne, brit, francia, dán, svéd színészek.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. november 13.
  3. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Köszi.Hát én is asszem egyszer elkezdtem nézni,de valamiért abbahagytam.Lehet,hogy elkumtam rajt,de ahogy leírtad nem lehet rossz film.
     
  4. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nézegetem egy ideje az nc ajánlójában. De azt hiszem most sikerült kedvet csinálni hozzá. XD