Csillagok Között-interstellar

A témát ebben részben 'Filmek Bemutatói' vajaszsemle hozta létre. Ekkor: 2014. október 01..

  1. vajaszsemle /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    345
    Kapott lájkok:
    28
    Beküldött adatlapok:
    0
    A legendásan titkolózó rendező új sci-fijéről annyit már tudni, hogy csupa sztár működik közre benne és a csillagok között játszódik. Tudósok felfedeznek egy féreglyukat az űrben, és egy csapatnyi felfedező meg kalandor nekivág, hogy átlépje mindazokat a határokat, amelyeket addig áthághatatlannak hittünk: túl akarnak lépni téren és időn.

    Megérkezett a legutóbbi Batman-filmeket és az Eredetet is jegyző Christopher Nolan Csillagok között (Interstellar) című új filmjének utolsó előzetese. Ez a klip már részleteket is mutat abból az űrküldetésből, amelyre Matthew McConaughey és Anne Hathaway figurája indul, és amelynek célja természetesen az emberiség megmentése, mint azt az ilyen filmeknél már megszokhattuk.

    Hogy pontosan mi történt a Földön, azt nem tudni, de Michael Caine figyelmezteti McConaughey-t, hogy a lánya generációja az utolsó, amelyik még ezen a bolygón élhet. Könnyek is kicsordulnak, mert szegény McConaughey vállát nemcsak az emberiség megmentésének gondja nyomja, hanem az is, hogy a küldetés miatt talán soha többé nem látja viszont a családját. A Csillagok között-ben Jessica Chastain, Topher Grace és Casey Affleck is szerepel, a magyar bemutató november 6-án lesz.

     
    • Like Like x 2
  2. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tegnap végre nálam is elérkezett a film bemutatója. :tef344: Nagyon vártam már.
    Eleve szeretem az ismeretlennel foglalkozó filmeket, de a filmből számomra kiviláglik, az alkotóra is ugyanazok az alkotások hatottak, mint rám. Nem nevezném másolásnak, de egyértelmű jelei vannak a filmben. Nevezetesen az Űrodüsszeia sorozat (féreglyuk=monolit // parittya elv a bolygó körül=parittya elv a fekete lyuk körül // egy MI, ami segítsége nélkül nem sikerült volna a küldetés + hátrahagyjuk adatot gyűjteni TARS=HAL) és a Kapcsolat című film. Számomra végig érdekfeszítő volt a történet. (A végén döbbentem rá, hogy 2:45 a játékidő.) Nálam ez abban méretik meg, hogy egyszer sem tekintek az órára :tef293:. Érdekes tudományos téziseket fejteget/feszeget a film: több dimenziós tér, fekete lyuk, féregjárat, időutazás stb. Számomra mégis inkább az ember milyenségéről, kvalitásáról, döntéseiről, érzelemvilágáról szólt a film. Számomra kedves színészek játszanak benne, Vajaszsemle összefoglalójából két nevet hiányolok: John Lithgow és Matt Damon. Előbbi a főszereplő apósát játssza, furcsa őt annyi pszichopata gyilkos karakter után ebben a szerepben látni :tef293:
    Nagyon ajánlom mindenkinek! Senkit se rettentsen el a hossza. A film ritmusa is lényeges szerintem ebben az alkotásban. Tagolódás jellemzi , kb 40 percenként más lesz a történet irányvonala.
     
    • Like Like x 2
  3. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Már jó ideje hogy láttam a filmet. Úgy voltam vele ha nem jó, indítok el valami mást. De csak ajánlani tudom mindenkinek a filmet.