Dárdai: A „szalaizást” be kell fejezni; Husztit hiába hívtam.

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' nonoka hozta létre. Ekkor: 2015. január 23..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya ma az egyik fővárosi belvárosi étteremben tartott sajtóbeszélgetésen osztotta meg gondolatait a nemzeti csapatról, az eddigi tapasztalatokról, a jövőről.


    [​IMG]
    Dárdai Pál sajtóbeszélgetésen találkozott az újságírókkal (Fotó: Veres Viktor, archív)
    „Felszedtem nyolc kilót, most fogyókúrán vagyok, hogy a márciusi meccsekre jól nézzek ki” – adta meg a hangulatát a kötetlen sajtóbeszélgetésnek Dárdai Pál szövetségi kapitány. A szakember rögzítőkötéssel a kézfején érkezett, elmondta, az ünnepek alatt egy véméndi teremtornán – először és valószínűleg utoljára – kapus volt, megsérült, lehet hogy műteni is kell.
    Dárdai kifejtette, a téli szünetben több játékos is felhívta azzal, hogy mit tanácsol a pályafutását, lehetséges átigazolását illetően.
    „Volt olyan, aki a harmadosztályból kapott ajánlatot külföldről, annak azt mondtam, hogy felejtse el. Elek Ákosnak azt mondtam, a családodat vedd figyelembe, mert annyit kereshetsz, amennyit itthon sohasem, és Európából is csak akkor kaphatsz hasonló ajánlatot, ha kijutunk az Európa-bajnokságra. De biztos, hogy be foglak hívni, Huszti Szabolcsot is behívnám, ha jönne” – fogalmazott Dárdai, aki hozzátette, Eleknek még azt is mondta: figyeljen arra, hogy az erőnléte rendben legyen – a középpályást ismerve ezzel nem lesz gond.
    A kapitány kitért Németh Krisztiánra is, kifejtette, a csatárnak is azt mondta, mehet a világ végére is, ha játszik és gólokat szerez, akkor képbe kerülhet.
    „Törökországban szerettünk volna eltölteni hat napot, több játékost is meg akartam nézni, de bele kellett volna nyúlni a csapatok edzőtáborába, így ebből nem lesz semmi. Húsz olyan labdarúgóval nem megyek el, aki nem beépíthető, azért nem megyek Törökországba, hogy süttessem a hasam. Ezért március elejére tervezünk egy összetartást Telkiben az NB I-ben játszó futballisták számára” – fogalmazott a kapitány.
    [​IMG]
    (Fotó: mlsz.hu)

    A szakember elmondta, a görögök elleni mérkőzés előtt nem is terveznek felkészülési meccset, csak egy magyar csapat elleni edzés jöhet szóba.
    Dárdai ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy mivel „ősszel nagyon nehéz szituációban szereztek hét pontot a srácok”, ezért alapvetően azokra a futballistákra számít, akik már bizonyítottak, ezért nagyon nehéz lesz másoknak bekerülni a keretbe. A kapitány viszont azt is elmondta, kitől vár többet a folytatásban.
    Gyurcsótól és Kovács Istvántól többet várok, ezt el is mondtam nekik a csapat előtt. A többiek hozták, amit vártam tőlük. Ezt a „szalaizást” – mert sokat hallom kritikaként, hogy így a Szalai, meg úgy a Szalai – meg el kell felejteni. Ha valaki kielemezné, akkor látná, hogy Ádám hatalmasat melózik két-három védővel a nyakán, lefárasztja őket. Nézzétek meg, a finnek ellen annyira elfárasztotta az ellenfél játékosait, hogy aztán Gerával már fel sem ugrottak, ezért fejelhetett Zoli tisztán” – elemzett a szakvezető.
    Dárdai konkrét felvetésekre több játékosra is kitért. A Nemzeti Sport Online kérdésére elmondta, a Heerenveenben Otigba Kenneth ügyében beszélt a korábbi szövetségi kapitánnyal, a holland Erwin Koemannal és az utánpótlásedzőkkel, s úgy látja, hogy nem jobb a mostani kerettagoknál, ezért nem is hívta meg. Hajnal Tamással kapcsolatban elhangzott, ha a Ferencvárosban újra olyan teljesítményt nyújt, mint korábban, akkor ő is bekerülhet a keretbe. Guzmics Richárdról azt mondta, hogy hosszú távon ő lehet Juhász Roland utódja, de most összeállt a hátsó alakzat, ezért rövid távon nem változtat.
    A kapitány arra most még nem vállalkozott, hogy jósoljon a soron következő meccsekkel kapcsolatban: „Meg kell várnom a görögök elleni mérkőzést megelőző felkészülési időszakot. Amikor találkozom a játékosokkal, akkor látom, hogy milyen állapotban vannak és mire lehetnek képesek. Az alapvető cél, hogy ne kapjunk ki, mert ha pontot szerzünk, akkor a görögökkel már nem igazán kell számolni.”
    „Szervezett játékkal pontgyűjtögetés – ebben a csapatban ennyi van. Nem mindig mennek oda a passzok, ahová kellene. Ehhez kellene például Huszti Szabolcs. Meg is próbáltam, de ő nem jön, majd megoldjuk mással (Dárdai viccesen azt is megjegyezte, hogy Eleket azért küldte Huszti nyakára a Jatajhoz, hogy rábeszélje a folytatásra, de erre nincs esély – a szerk.). Ennek a mostani csapatnak az összefogás lehet az ereje, az, amit ősszel láttunk, és ha ez megvan, akkor azok a nüanszok, amelyek eddig nem mellettünk voltak, most a mi javunkra dönthetnek.
    „Ebben a csoportban az első és a negyedik hely között bármi megtörténhet – folytatta a kapitány. – Nekünk a harmadik pozíció megszerzése a célunk. Szakmailag, emberileg mindent megteszünk, aztán meglátjuk, mi jön ki belőle. Nézzétek meg, a három meccsen alig lőttek kapura ellenünk és végig bírtuk erővel a mérkőzéseket, pedig higgyétek el, három nap alatt az erőnléten nem lehet javítani. A hét pontért megdolgoztunk, „szaga volt a meznek”, minden ki volt dolgozva, fel volt építve, ezért is mondtam az elején, hogy öt-hét pont a realitás, és ezt el is tudtuk érni. A srácok mindent megcsináltak, amit kértünk, egy rossz szót nem tudok szólni, ezért is vállaltam el a folytatást” – összegzett az eddigiekkel kapcsolatban Dárdai.
    A beszélgetés végén elhangzott, hogy a kapitány stábja változatlan marad. Dárdai ma már utazik vissza Berlinbe, egy rangos nemzetközi öregfiúktornán vesz részt.
    http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/dardai-a-szalaizast-be-kell-fejezni-husztit-hiaba-hivtam-2390023