2005 Doctor Who (2005)

A témát ebben részben 'Sorozatok Bemutatói' kacsa hozta létre. Ekkor: 2015. június 03..

?

Érétkeld a sorozatot

  1. 1

    1 szavazat
    16.7%
  2. 2

    1 szavazat
    16.7%
  3. 3

    1 szavazat
    16.7%
  4. 4

    1 szavazat
    16.7%
  5. 5

    2 szavazat
    33.3%
  1. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    [​IMG]
    Doctor Who​
    A sorozat eredetileg 1963 és 1989 között volt műsoron, majd 1996-ban még egy televíziós filmet is készítettek belőle. A sorozatot 2005-ben sikeresen újraindították. Az új sorozatot a BBC Wales készíti (a produkció költségének egy részét a Canadian Broadcasting Corporation (CBC) állta, akik társproducerként vannak feltüntetve a stáblistán, de nem rendelkeznek kreatív beleszólási joggal)[5]. A Doctor Who-nak több médián is készültek spin-offjai (mellékágai), beleértve a 2006–2009-ben sugárzott Torchwood és a 2007-ben indított The Sarah Jane Adventures című televíziós sorozatokat. Magyarországon eddig 2006 és 2008-ban az új sorozat első-második évadát mutatta be az RTL Klub és aCool TV Ki vagy, doki? címmel, majd 2010-ben ugyanezzel a címmel az AXN Sci-Fi bemutatta a harmadik és negyedik évadot is a Speciális epizódokkal együtt. Az ötödik és hatodik évad 2011-ben került adásba. Összesen eddig 245 történet (rész) készült, amely több mint 804 epizódnak felel meg. A régi évadok ugyanis kevesebb, de hosszabb (1,5-2,5 órás) részeket tartalmaztak, 4-6 25 perces epizódra vágva.

    A Doktor szerepét több színész is játszotta. Ezt a szereplőváltást a történetben regenerálódásnak hívják, azaz a Doktor új testet és személyiséget kap (de az emlékei megmaradnak). A jelenlegi (2014) Doktort Peter Capaldi alakítja, akiMatt Smith-től vette át a „stafétabotot” 2013. december 25-én a „The Time of the Doctor” c. epizódban. Az új sorozat nyolcadik évadja 2014. augusztus 23-án kezdődött.
    [DOUBLEPOST=1433299736,1433299122][/DOUBLEPOST]Nos Doctor Who... Erről a sorozatról annyit érdemes előjáróban tudni, hogy 2 eredeti sorozat van köztük egy film, és rengetek rádiójáték, könyv, újságcikk satöbbi, de a történetbe elfogadottan csak a 2 sorozat és a film tartozik bele. A főszereplőt, azaz a Doctort párévente más, és más szinész játsza ell, és változnak az utitársak is, a sorozat eggyetlen "szereplője" mely állandó a Tardis, bár az évek alatt kicsit anak a kinézete is változott.
    Jelenleg a 2. sorozatról, gyakorlatilag a folytatásról szeretnék beszélni mely 2005-ben kezdődött egy eléggé siralmas résszel. Az első évad követte ezt a tendenciát, voltak jó részek, de az embernek valahogy, valami hiányzott, lehet a ksi költségvetés miatt, vagy az is lehet, hogy az aktuális doctor miatt (Cristopher Eccleston). Aztán lett nekünk egy 2. évadunk, egy új doktorunk és kezdődőtt a móka. Nos a sorozat eddig 8évadot éllt meg és 4-5 doctort. A sorozat egy kulcsfontosságú része maga a Tardis (Time-, and relative dimension in space) és a Doctor. Igen ez egy időutazós kicsit sci-fi-s és enyhén angol humorral átitatott sorozat. Sokat nem tudok róla elmondani, ha valakit érdekel a bővebb véleményem akkor lesse meg az alantabb betett videót, melyen szerény személyem és egy ismerősöm elbeszélgetünk a sorozatról, ahogy mi elképzeljük azt... Mindenesetre 5/6-os a sorozat, igen a megengedettnél is többet adok neki annyira jó.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. június 03.
  2. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Érétkeljem? :tef161: Nem néztem soha így nem tudom sajnos.
     
  3. Cintia /

    Csatlakozott:
    2012. november 03.
    Hozzászólások:
    6,767
    Kapott lájkok:
    206
    Beküldött adatlapok:
    0
    Jó kis sorozat. 5/5
     
    • Like Like x 2
  4. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    ( Doctor - nagy D-vel, TARDIS - Time and Relative Dimension in Space )

    kedvenc, sot legkedvencebb... :tef161:
    eloszor az RTL Klubon futottam bele veletlenul az elso szeriaba, marmint az uj sorozat elso szeriajaba... nekem annyira nem volt bajom Ch. Ecclestonnal, de David Tennant mar sokkal jobb volt, Peter Capaldi sem rossz, de szamomra a legjobb Doctor: Matt Smith... kar, hogy a Doctor valtozik, ha meg 20 evig jatszotta volna, akkor sem untam volna meg. Nem akarok elhamarkodottan nyilatkozni, de szerintem jobb Doctor mar sosem lesz.

    ja, az ertekeles: 5-t adtam, de ez 10-es!!! :tef161:
     
    • Like Like x 2
  5. zonee / Guest

    nem vagyok túlságosan oda érte
    azt a pár részt amit megnéztem vicces és érdekes volt
     
Címkék :