Dohányzol?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2013. február 24..

  1. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Az első hét nap volt a legborzasztóbb. Egyszer-kétszer megszámoltam: nagyjából 30-szor gondoltam a cigarettára naponta. Jelenleg átlag 6-szor jut az eszembe. Hiába telt el nagyjából két hónap cigaretta mentesen. Elég meglátni valakit, amint cigizik az utcán, vagy egy eldobott üres cigarettásdobozt. Az okosok azt mondják: nikotin-tapsz. Mint biológia tanár nem hiszek benne. Pszichika: le kell foglalnia magát valamivel az embernek / el kell terelnie a gondolatait a cigarettáról. Ne legyen üres perc, tétlen pillanat, hogy arra gondoljunk: most leülök és rá fogok gyújtani. Kedves macseklany - nem mondom, hogy könnyű... viszont régi iskolaigazgatóm tüdőrákban halt meg. Soha sem dohányzott!!! - nála áttételből fejlődött ki. Jó barátom tüdőrákjából csontrák áttét végzett vele. Harmadiknak: (alvó) agydaganata van - hozzá se mernek nyúlni. Volt tanítványom édesapjának tüdejéből 2 lebenyt eltávolítottak / 3.-at már nem vették ki: kemoterápia megfordította az ottani kisebb gócokat.
    Nos, mindig erre gondolok.
     
    • Like Like x 2
  2. zonee / Guest

    Én nem dohányzok.
    Sajnálom hogy egyesek a rabjává válnak.
     
    Utoljára szerkesztve: 2015. február 03.
    • Like Like x 5
  3. csacser /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 03.
    Hozzászólások:
    458
    Kapott lájkok:
    325
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kb 10 évig dohányoztam,de ma sem mondhatom hogy leszoktam,mert ha összejön egy jó kis baráti társaság és felbontunk néhány üveg piát bizony elszívok néhány spanglit.
     
    • Like Like x 2
  4. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nem dohányzom.
    Büdös, káros és a belekevert anyagoktól függő lesz aki elkezdi.
    Szerintem ezért nehéz abbahagyni.
    Volt Russell Crowe-nak egy nagyon tanulságos filmje a témával kapcsolatban.
    Ezt ajánlom mindenkinek aki pöfékel....
    A bennfentes (The Insider) 1999-ben készült.
     
    • Like Like x 5
  5. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Amikor gyári munkásként dolgoztam, ott a cigaretta-nepper 200-ért adott Priluki cigarettát. Azt mondták, akik szívták: bele van egy olyan anyag keverve, ami hozzászokást okoz. Hiányában elvonási tünetei lesznek az embernek. Állítólag valamiféle szintetikus kábítószer. Mivel csempészáru: senki sem vizsgálta sosem. Egerben tanultam a főiskolán. Néha elvitt az utam a SOPIANAE dohánygyár mellett. Fantasztikus illat terjengett a környék levegőjében. Amint a dohányt fermentálták és érlelték. Viszont akkor még sok mindent nem tudtam és nem találkoztam a csúf oldalával a dolognak. Édesapámat asztmára kezelték a tüdőkórházban. Nagyon sok emberi roncs között feküdt. Némelyik élő / mozgó csontváznak tűnt. Tüdőrák valamely vagy végső stádiumában voltak.
    Ezt szeretném elkerülni.
     
    • Like Like x 2
  6. jogibear /

    Csatlakozott:
    2013. április 12.
    Hozzászólások:
    129
    Kapott lájkok:
    20
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igen. Hogy ellenpéldát is mondjak, haverom papája 97 évesen halt meg, meg volt mind a 32 foga, nem volt beteg, szép csendesen elszenderedett. Elszívott napi 2 doboz Munkást, ami 50 darab füstszűrő nélküli cigi.
    Nem mondom hogy használ, de a dokik szeretnek mindent a cigire kenni.
     
    • Like Like x 2
  7. cristi1985 /

    Csatlakozott:
    2015. január 25.
    Hozzászólások:
    691
    Kapott lájkok:
    122
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Alkalmazott
    Lakhely :
    CAREI
    Én is dohányzok jó lenne leszokni róla.
     
    • Like Like x 2
  8. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem, s még nem is próbáltam soha. Nem is tervezem.
    Sajnos volt előttem negatív példa elég a következményeiből.
     
  9. rambo / Guest

    8 éve lassan 9 lesz hogy nem dohányzom!
    amugy meg minek az,,, 1kárositod saját magad, meg ez a bűzz,,,2 másokat is kárositod.3 és a saját környezeted... fosss
     
  10. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Természetesen kipróbáltam és mikor fiatal koromban zúztunk sokat a pia mellé volt,hogy egy este egy dobozzal elszívtam...Pfújjjj Volt ám sokszor fejfájós ébredés...,lml
     
  11. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Beismerem, hogy az utóbbi időben előfordult egy szál cigaretta. Nagyjából egy hónapja az utolsó. Bár napi 5-6 alkalommal azért még gondolok rá ,.,l,
     
  12. kabul9 /

    Csatlakozott:
    2013. január 08.
    Hozzászólások:
    252
    Kapott lájkok:
    12
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    kupec
    Lakhely :
    Szerbia-Topolya
    Abbahagytam!!Hála az Úrnak.Sikerült.Sokkal jobb nélküle.Hajrá mindenki
     
  13. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    jogibear válaszában nagyon sok rációt látok!
    "Igen. Hogy ellenpéldát is mondjak, haverom papája 97 évesen halt meg, meg volt mind a 32 foga, nem volt beteg, szép csendesen elszenderedett. Elszívott napi 2 doboz Munkást, ami 50 darab füstszűrő nélküli cigi.
    Nem mondom hogy használ, de a dokik szeretnek mindent a cigire kenni."
    A kaukázusi kecskepásztor naponta felmegy a szőlőhegyre a nyájával.
    - megkapálja szőlejét
    - megissza saját maga készített borát
    - elszívja pipáját, amelyben saját földjén termett dohány van
    Kellemetlen, hogy a világ legidősebb embere a "Hegyi-Kaukázus" = Kis-Karabah vagy Hegyi-Karabah 126 éves lakóját nem fogadták el a Guiness-rekordok közé, mondván:
    * 1889-ben az anyakönyvezés még nem létezett a Kaukázusban: mindenki saját bevallása szerint datálta születését
    * a világ jelenleg legidősebb embere 118 éves Japánban
    "A világ legidősebb embere címet a szintén japán Kimura Dzsirumonra birtokolja, aki 1897. április 19-én született."
    Viszont lehet, hogy 132 évével megelőzi:
    "- Indiában rátaláltak a világ legöregebb emberére. Az indiai Radzsasztán államban élő férfi azt állítja, hogy 132 éves, de pontos korát senki nem ismeri."
    * "Minden idők legidősebb ismert embere 122 évet élt, 100 éves koráig biciklizett, és 119 éves koráig dohányzott. Ma már csak 89 ember él, aki a XIX. században született."
    A dohányzás biztosan állítom, hogy káros az egészségre. Tavaly elhunyt első iskolaigazgatóm életében sosem dohányzott: még is tüdőrákban halt meg. Áttétele volt az operált végbélrákjából.
    Konvergenciát lehet felállítani dohányzás és tüdőrák között, viszont ismerve néhány Hyper-masszív (napi 2 doboz) dohányost, aki olyan láncdohányos, hogy az előző még ég, amint rágyújt: kissé alább becsülöm a riogatás értelmét.
    Az biztos, hogy nem használ az egészségnek - viszont soha életükben nem dohányzó személyek haltak meg tüdőrákban.
    Édesapám sem dohányzott soha sem (egyetlen-egy szálat sem szívott el soha). Második szívinfarktusa előtt legyengült szervezete már / még tüdőgyulladásban (is) szenvedett. A kardiológia 2db tüdőröntgent készíttetett, mondván: "- Lehetséges, hogy tüdőrákos!"
    Egyszer engem és barátnőmet is 'visszahívtak' újabb tüdőröntgenre.
    Én szóltam, hogy meg vagyok fázva!
    A megfázást- és a tüdőgyulladást nagyon könnyen tévesztik össze tüdőrák-szerű folttal.
    Nagyjából olyan humbug ez is, mint amit a cukorfogyasztás = cukorbetegség körül művi-gerjesztenek.
    Figyu!
    Ha valamire hyper-plusz jövedéki adót és ÁFA-kulcsot vetünk ki, azért, mert ez az Egészségügyi Termékdíj, akkor valamivel be kell etetni az embereket!
    Mondjuk úgy, hogy ha bevallanák, hogy miből van a közkedvelt 'kőbaltás' = Kőbányai Világos sör, akkor:
    - ezt a fajta szintetikus keményítő adalékot az Európai Unió a sertések etetése esetében is betiltotta / rákkeltő
    - ember: megihatja!
    Nézzük a 3*-osan super-fregmentált dohányt!
    Vágtam már szűz-dohányt és morzsoltam össze < ciginek.
    Ebből hiányzik a "fenol-íz" míg a gyáriban ott van a tartósítóanyag (penészesedés ellen).
    A kaukázusi hegyi paraszt ezért él túl bennünket!
     
  14. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Na de ne csodáld ezt, a pia is szerepet játszott ebben a fejfájásban :tef318: :tef161:
     
  15. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hogyne cicukám,megszoktunk inni fejenként egy-két zománcos Ceglédi kannára valót,plusz egy doboz koporsószeg.hahaEz már nekem nagyot ütött.
     
  16. Rotti / Az Őrző-védő

    Csatlakozott:
    2015. március 20.
    Hozzászólások:
    1,008
    Kapott lájkok:
    676
    Beküldött adatlapok:
    0
    Dohányoztam pár évig és hoszabb ideig "alkalmi" dohányzó voltam. De már egy jó ideje közöm sincs hozzá, amit nem bánok.
     
    • Like Like x 2
  17. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem dohányzom, bár életem kezdetétől két családtagom (14 és 26 évig) is hozzájárult passzív dohányzásomhoz. Már egyik sincs közöttünk. Jobb füst nélkül. :tef344:
     
  18. gabby /

    Csatlakozott:
    2011. július 11.
    Hozzászólások:
    55
    Kapott lájkok:
    22
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sajnos igen de leszokoban vagyok gyerek válalás miatt.
     
  19. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Igen, 24 éve. pont ideje lenne letenni...
     
  20. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi