Hmm ez Érdekes Elbukott a szesztilalom lovagja

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2013. június 19..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Elbukott a szesztilalom lovagja



    Mi történik egy kisvárosban, ahol 130 év után oldják fel az alkoholtilalmat? Miért borzadt el a magyarokon a tiltás védelmez?je? Az amerikai Damascusnak nemcsak a neve, hanem az italhoz való viszonya is érdekes. Riport az egykori száraz városból.
    Gary Richard nem híve a modern kor vívmányainak. Nem használja az internetet, amelyet egyébként is csak "valamiféle dolognak" hív. Nincs számítógépe sem, mert jobban szereti papíron intézni az ügyeit. Mobiltelefonja ugyan van, de a készülék olyan régi, hogy kiálló antenna van rajta, és Richardnak a szája közvetlen közelében kell tartania a mikrofont ahhoz, hogy a vonal másik végén is hallják.

    A 61 éves, ?sz hajú férfi a társadalmi kérdésekben is hasonlóan konzervatív. ? volt az egyik leghangosabb ellenz?je annak, hogy enyhüljön az alkoholkorlátozás a településen, ahol él. A Maryland államban, Washington közelében található városban több mint 130 éven keresztül nem lehetett alkoholt árusítani, és bár az elmúlt évtizedekben többször is megpróbálták visszavonni a tilalmat, mindig kudarcot vallottak. Egészen tavaly novemberig, amikor egy helyi népszavazáson végül az alkohol forgalmazását engedélyez? törvényjavaslat támogatói kerültek többségbe.

    Többé nem száraz város
    A jogi változás lehet?vé tette, hogy a helyi éttermek bort és sört árusítsanak. A szeszes italokra - például a whiskeyre vagy vodkára - nem terjed ki az engedély, és a boltok továbbra sem forgalmazhatnak semmilyen alkoholt. Ha valaki otthonra akar vásárolni, akkor ez után is ugyanúgy át kell mennie valamelyik közeli város boltjába, mint korábban. De ezzel a viszonylag enyhe lazítással is kikerült a település az úgynevezett száraz városok köréb?l. Így nevezik az Egyesült Államokban azokat a településeket, ahol nem árusítanak alkoholt.

    http://www.origo.hu/nagyvilag/20130618-riport-a-marylandi-damascusbol-az-alkoholtilalom-feloldasarol.html

    PETH? ANDRÁS (WASHINGTON)2013. 06. 18. 23:57
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Elbukott a szasztilalom lovagja

    Sziasztok!

    Mi lenne itt nálunk,f?leg falun,ha ez a rendszer m?ködne? :tef293:

    Nemhogy a közeli városba nem kell átmenni,hanem kevés az a hely,ahol nincs párszáz méteren belül újabb kocsma,vagy valamilyen alkohol fogyasztására alakalmas helység.

    Milyen kotyvasztások folynának,amit biztosan nem lehetne büntetni? :tef293:
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Amissok és társai jutnak az

    Amissok és társai jutnak az eszembe , ha egy ilyen közösségbe kellene élnem akkor lehet hamar baltás gyilkos lennék , de a viccet félretéve mindegy hol élsz akkor is lesznek olyan törvények ami nem kedvez? az ott él?k nagy részének , nálunk is lenne példa szép számmal a logikátlan el?írásokra .
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    mi lenne?

    Szia Norbi!
    Mi lenne nálunk?? :tef293:
    Ahogy mindennap az ismer?seimet látom(jó igaz csak néhányuknál fedezek fel kábúltságot :tef161: ) egyszóval válaszolnék!Néhány emberkénél katasztrófa! :tef161:
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Néha eljátszom a gondolattal

    Néha eljátszom a gondolattal mi lenne ha én is ezt a sportot ?zném, aztán veszek egy üveg sört és az els? pohár után elvesztem a lelkesedésem , ez nagyjából 14 éve így van , nem tudom melyik lenne nagyobb katasztrófa az alkohol tilalom vagy az hogy az internet leállna egy két hétig .
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    internet

    Szia Atlantisz!
    Nálam egyértelm? a válasz! Mivel nem ihatok sört(lisztérzékeny vagyok),nem szeretem a bórt,a vodka meg borsos árú :tef161:,így nálam az lenne a katasztrófa,ha elvennék az internetet! :tef293:
     
  7. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Akkor nálad is az marad hogy

    Akkor nálad is az marad hogy inkább fagyit veszünk a srácainknak :tef293:
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz--re

    Sziasztok!

    Azt hiszem ezen kérdés eldöntésénél még egy adott embernek is id?szakonként változó lehet a véleménye.(amit sok tényez? befolyásolhat)
    Ha kb. 10 éve lett volna feltéve ez a kérdés,akkor azt mondtam volna,hogy az alkohol,most azt mondanám,hogy a nett.
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    döntöttem

    sziasztok

    Én máris döntöttem,:tef293:
    inkább fagyit készitettem,áfonya-málnával és csokis-vaniliásat :tef293:

    és itókának. :tef293:..hmmm...jégkockával, hidegen:

    citromos-mentás szörpöt...
    és még finom citromos bodza szirupot ( ez még áll 3 napot érlel?dni )
    ...feny? szörppel...ásványvizzel higitjuk ( borviznek nevezzük :tef293: )
     
  10. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia!

    Igen ismer?s! :tef293:
    Nálatok anno beleestem egy-két ilyen kifejezési,elnevezési csapdába eleinte ezen kívül is pl. amikor egy csaj azt mondta,hogy elkapta a nagyid?,én akkor sem arra gondoltam,hogy viharba került. :tef293:
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:elkapta a nagyid?

    apropo nagyid? :tef293:
    engem tegnap tényleg elkapott :tef293:
    zugott a jéges?, nem lehetett látni 10 m-re sem, fák döltek ki az úton, félelmetes volt. ) bent ültem az autóban

    ...és van egy nagyon szép népdal is:
    Gyergyóditró fel?l jön egy fekete felh?,
    ne félj barna kislány ,mert meg ver a nagyes?,
    .....
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Fantasztikus telepatikus képességeim lévén megéreztem,hogy ez történt veled,ezért hoztam fel ezt a példát. :tef293: