Hmm ez Érdekes Elfogták a magyar Anonymous 16 éves vezet?jét

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. szeptember 08..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    A gyanú szerint egy 16 éves dunaújvárosi fiú és négy, általa személyesen nem ismert társa volt a magát Anonymousnak nevez? számítógépes hackercsoport magyarországi tagja - mondta az Országos Rend?r-f?kapitányság szóviv?je szombaton az MTI-nek; a csoport tagjai hatoltak be az Alkotmánybíróság honlapjára, átírták az Alaptörvényt, majd hasonló b?ncselekményeket követtek el más portálok, köztüök a Közgép honlapja ellen is; a hackerek szabadlábon védekeznek.

    Augusztus 28-án délután túlterheléses támadás ért egy weboldalt, a kiszolgáló szervere leállt, így az oldal elérhetetlenné vált, emiatt az üzemeltet? feljelentést tett. A Nemzeti Nyomozó Iroda csúcstechnológiai b?nözés elleni osztálya számítástechnikai rendszer és adatok elleni b?ncselekmény miatt indított nyomozást, majd két napon belül dunaújvárosi tartózkodási helyén elfogott egy 16 éves fiút, aki az elkövetéssel gyanúsítható - ismertette Garamvölgyi László.

    Csütörtökön további négy embert fogtak el az ügyben, mindegyiküknél házkutatást tartottak, számítástechnikai és mobil kommunikációs eszközöket, adathordozókat foglaltak le. A gyanúsítottak, akik a b?ncselekmény elkövetését beismerték, szabadlábon védekezhetnek.

    Garamvölgyi László az ügy érdekességeként említette, hogy a gyanúsítottak személyesen nem ismerték egymást, chaten tartották a kapcsolatot. Különösebb céljuk a weboldal blokkolásával nem volt, mindössze "jópofa heccnek gondolták" – mondta a szóviv?.

    Megjegyezte, hogy az úgynevezett Anonymous-jelenség követ?inek különösebb szándékuk nincs a támadással, nagy kárt sem okoznak, kivéve, ha olyan weboldalt támadnak meg, ahonnan például rendelni lehet valamit. Ilyen jelleg? b?ncselekményt évente 150-200 esetben követnek el, de sok ügyr?l a rend?rség nem is szerez tudomást. Feljelentés helyett ugyanis több felhasználó inkább szakembert hív, aki helyreállítja a kapcsolatot, meger?síti a t?zfalat, számítógépes védelmi rendszereket épít ki - tette hozzá.

    A magát Anonymousnak nevez? nemzetközi hackercsoport internetes támadásokat hajt végre világszerte. A hálózat egyik legnagyobb visszhangot kiváltó akciója az idén az volt, hogy – igaz, alig egy percre – feltörték a New York-i t?zsde honlapját is, de "nekimentek" Ukrajnának és olajipari óriáscégeknek is.

    Magyarországon az Alkotmánybíróság honlapjának 2012. márciusi feltörésével hozták összefüggésbe a csoportot. A Jobbik szerint az Anonymous baloldali elkötelezettség? tagjai támadták meg áprilisban a Jobbik honlapját és más, a párthoz közel álló weboldalakat.

    A névtelen hackerek mozgalma tavaly nyáron közleményében azt írta, senkit nem akarnak fenyegetni, senkire nem akarnak semmit ráer?ltetni, egyszer?en csak szeretnék visszaadni az embereknek a hatalmat, amelyet egy demokráciában egyáltalán nem lett volna szabad elvenni t?lük.

    2012. szeptember 08., szombat, 11:25
    Szerz?: MTI

    http://hvg.hu/Tudomany/20120908_Elfogtak_a_magyar_Anonymous_16_eves_vezet
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mosolygok !

    Mosolygok ! Vagy a magyarországi hackercsoport rendkívüli mert egy 16 éves srác volt a vezet?jük vagy a magyar hatóság hogy megtalálta a hírhedt hackercsoport vezet?jét , ilyen is csak nálunk van .
     
  3. fekusz /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 22.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    otthon vannak nem véreznek

    Szia Atlantisz!

    Nem biztos hogy a korhatár a lényeg,már nem a tv macin n?nek fel a gyerekek,tenni akartak valamit s tettek könnygáz s puskalövés nélkül!A rend ?rz?inek meg a rendet kell ?rizni nem csak a k gépet! Akármikor felléphetek volna ha akarnak... de vártak valamire,megkapták s léptek egyet, az igazi irányító még szabad s szabad is marad mindaddig amíg gondolkodunk!Az Anon csoport e lépést?l szerintem csak új tagokkal lesz gazdagabb,fas.book oldalukat nézegetve a napokban elgondolkoztam én is pár dolgon.. szóval gondolat ébreszt? egy társaság, a harcmodoruk meg a mai kornak megfelel?.
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ott voltak s elvéreztek

    Másként látjuk a dolgot de ez nem baj , nem értek egyet azaz pontosabban voltak olyan megmozdulásaik amivel egyetértettem de nagy részt nem (Anonymous) . A magyarországi hackercsoportot meg egyáltalán nem értem f?leg így hogy egy 16 éves volt a vezet?jük , na most megint mosolygok mert ? még csak most tanulja most ízlelgeti az életet nem is értem mit akart ? visszaadni a népnek :tef293:, ha durván akarnék fogalmazni még csak most tanulja az iskolában a történelmet. :tef293:
     
  5. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    vezet?

    Szia Fekusz!
    Teljes mértékben egyetértek veled,de mégsem bírom elhinni,hogy egy hecker csoport vezet?je egy 16 éves srác lenne!:tef293:
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    vezet?-re

    Szia Atlantisz!
    Épp most mutatják ?ket a tv-ben!Szerintem nem az a 16 éves gyerek a vezet?je a magyar csoportnak,s?t tovább megyek,szerintem a hírekben nem úgy adják el? a történetet,ahogy azok történtek!
     
  7. trebit /

    Csatlakozott:
    2012. január 25.
    Hozzászólások:
    89
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    anony

    Gondoltam hogy valami kis suhancok lehetnek akik nem gondolnak bele a kockázatba és simán bevesznek minden demagóg szöveget.
    Most vagy az állami honlapok ilyen szarok vagy igen jó állunk informatikusokkal. :tef161:
     
  8. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem nézem de elhiszem ,

    Nem nézem de elhiszem , nyilván ebb?l a hírb?l indulunk ki már ami a magyar ágat illeti . :tef293:
     
  9. fekusz /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 22.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    16 év

    én nem írtam hogy ö volt van lesz a vezet?je, média Hmmm...de még lehet :tef293:Nem elvéreztek! "maksz lelki sérelem érte ?ket, még csak most születtek szinte, s szerencsére nem véreztek Szó Szerint!" Csatát azt vesztettek de élnek virulnak otthon röhögnek, ez a mai szabadságharc,mindegy hány éves joga van az élethez s az általa választott élethez, s nem választotta a hangágyút meg a hasonló "emberi" tömegoszlató fegyvereket amivel az utca közepére kényszerítenek mert megsüketülsz aztán meg kapod a gázt s menekülsz de az utca végén megint kapsz valamit mert ott voltál, anon álarc 2000 kórház tuti több,szóval sporoltak igy is az adó fizet?knek nem szedtek szét semmit megrongáltak valamit? persze igen de ha a media elismeri hogy 16 évesen meglehet hackelni és átirni pl az alkotmányt hát nem tom nem a 16 éves kölöknek kéne fájjon a feje hanem a kapitányunknak szerintem!Nem azt mondom hogy lebuktak max azt valakit elkaptak s kaptunk valami infot róla, de mivel a jelmondatuk........ szóval még hallunk róluk
     
  10. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    jól állunk!!!

    Épp láttam a hirekben csak arra vagyok kiváncsi mi lessz a végkifejlet vajon meg támadják a börtönök rendszerét és átirják a büntetést? :tef293:

    Üdv

    F
     
  11. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem vicc volt hasonló eset

    Nem vicc volt hasonló eset .

    http://index.hu/tech/2012/09/03/rabok_hekkeltek_a_bortonben/
     
  12. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    tudom :tef293:

    hallottam az esetr?l pont erre irtam :tef293:

    Üdv

    F
     
  13. Bluesky / Guest

    16 éves

    Az külön tetszik, hogy egy tinédzser fiú és társai ekkora galibát tudtak okozni, mik vannak.:tef293: