Tech Érdemes kipróbálni: jobb, mint a Total Commander

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. október 08..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sokunk kedvence a fájlmenedzserek egyik legkezesebbike, a Total Commander. Most egy új versenyz?t mutatunk, amelyik tudásában még felül is múlja az el?bbit.

    Nem véletlenül cseng ismer?sen a Multi Commender neve, ez a fájlmenedzser bizony a Total Commandernek kíván konkurenciát állítani. Az ingyenes programot töltsük le, és az exe fájlra kattintva telepíthetjük.

    A program indulásakor eldönthetjük, milyen módban fogjuk futtatni – ezek a billenty?kombinációkban különböznek egymástól, illetve abban, melyik fájlkezel?re (Total Commander, Windows Explorer) hasonlítanak. Mi a Total Commanderre hajazót választottuk, és valóban, egy hozzá nagyon hasonló, két részre osztott felülettel találkozhattunk, ám hamar kiderült, hogy jóval több funkciót használhatunk, mint öregebb társánál.

    [​IMG]

    Ha például ráállunk egy fájlra vagy egy mappára az egérrel, egy kis ablakban azonnal látjuk annak létrehozási idejét és az attribútumát. A fájlkezel?ben amúgy hasonló m?veleteket végezhetünk, mint a Total Commanderben, és a puska – azaz hogy melyik billenty?t kell megnyomnunk – mindig ott van a szemünk el?tt, az ablak alsó részében (ez is olyan, mint a Total Commandernél, viszont a lista jóval b?vebb). Másoláskor is több információt kapunk, mint korábban, hiszen láthatjuk a kopizott fájl méretét, és azt is, hogy milyen sebességgel történt a másolás.

    Err?l az alsó részr?l közvetlenül is elérhetjük a Feladatkezel?t, a Notepadet és a Számítógép-kezelést. Nincs szükség többé a Run menü használatára, ha el szeretnénk jutni a Rergistrybe, ugyanis egyetlen gombnyomással az egyik ablakfélben már meg is jelenítette azt a program. Még egy kis számológépet is elérünk innen.

    A fájlok kiválasztása is roppant egyszer?: lehet?ség van valamennyi fájl kijelölésére, a kijelöltekkel ellentétes irányú kijelölésre, s?t még azt is meghatározhatjuk, hogy egy mappán belül valamennyi képet vagy valamennyi MP3-asfájlt jelölje ki a Multi Commander.

    És ez még csak a kezdet, pontosabban az alsó gombsor, ugyanis még nem említettük a fels? menüsorban rejl? lehet?ségeket. Ami kifejezetten érdekes: még egy kis képszerkeszt? eszköz is megbújik itt, és például közvetlenül innen forgathatjuk meg a kijelölt fotókat, de ugyancsak egyszer?en kereshetünk duplikátumokat, átnevezhetünk fájlokat, kikalkulálhatjuk a mappák méretét, és ha ez még nem volna elég, egy keres?je is van a programnak, amellyel teljesen átnézethetjük mappáinkat, ha nem találnánk egy állományt.

    Összességében elmondható, hogy a program valóban tudja mindazt, amit a Total Commender, és minthogy még többet is kínál annál, ráadásul egy fillért sem kell fizetni érte (és belép? billenty?-leütések kérésével sem szórakoztat), érdemes elgondolkozni egy cserén.

    2012. október 08., hétf?, 10:00
    Szerz?: hvg.hu
     
  2. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Totalcommander

    Hát az a sok gomb nem valami tetszet?s az alján. Elveszi a teret a tartalom áttekinthet?ségét?l. Bár gondolom kiszedhet?.
    Kicsit hajaz ez a progi a total commander Ultima prime-ra, igaz az csak egy buherált TC.
     
  3. Bluesky / Guest

    jobb, mint a Total C

    Amennyit én total commanderezek annyi er?vel törölhetném is a programok közül. :tef161:
     
  4. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Nem tudom

    Nem tudom nem próbáltam ezt a progit,de a commandernek annyiféle beépül? pluginja van( ami letölthetö) nem hiszem hogy ez jobblenne.Föleg hogy legalább 15 éve használom a commandert,én valoszinü nem váltok,de mondom még nem probáltam! :tef344:

    Kiprobáltam! :~ most már biztos hogy nem váltok!
     
  5. szederke /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    1,542
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Maradok

    Kipróbáltam de maradok a nekem bevált 755a Helmut Feyrer Total Commander-nél.
     
  6. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én is maradok !

    Én is probáltam , de valahogy nem jön be !

    Commander + Filezilla marad nálam is !

    Üdv !
     
  7. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    jó bevált

    szerintem a régi az igazi . nekem ? a parancsnok mindenre használom. :tef293:
     
  8. Jonhy62 /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 08.
    Hozzászólások:
    154
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    tc

    régota ez van és semmi bajom vele. total commander ultima prime 5.0
    igy nem váltok amik vannak a gépemen azok jol el vannak egymással soha nem birta eddig egy win 7 2009 decemberi telepités.