Tech Ezt a böngész?t érdemes kipróbálni

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. szeptember 15..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Bár három nagy böngész? uralja a számítógépes világot, id?nként nem árt túllépni ezeken, és újabb versenyz?ket is kipróbálni, hátha beleszeretünk valamelyikbe.

    Jó pár alternatív böngész?t mutattunk már (legutóbb például ebben a cikkünkben, illetve ebben a cikkünkben), hiszen nem biztos, hogy mindenki elégedett a három „nagy” (Chrome, Firefox, Internet Explorer) kínálta szolgáltatásokkal, arról nem is beszélve, hogy olykor a kisebbek (kevésbé ismertek) között is lehetnek igazgyöngyök.

    Most egy Chrome-alapokon nyugvó, az IE-kernellel kompatibilis böngész?, a CoolNovo kerül terítékre, amely amellett, hogy mindazt tudja, amit a Google-böngész?, jó pár extra funkciót is kínál.

    [​IMG]

    A CoolNovo letöltése után, az exe fájlra kattintva indíthatjuk a telepítést. Nem meglep? módon, önmagát ajánlja alapértelmezett böngész?nek, ezt természetesen nem kell elfogadni, illetve kés?bb is bármikor változtathatunk rajta. A települése után hasonló felülettel találkozunk, mint amit a Chrome-nál már megszoktunk, s próbáink alapján állíthatjuk, semmivel sem lassabb vele a böngészés. Arra is van lehet?ség, hogy IE-kompatibilis módban jeléenítsük meg az oldalakat, amire akkor lehet szükség, ha olyan site-okat keresünk fel, amelyek csak IE alatt m?ködnek tökéletesen.

    Ha a Chrome-éra megszólalásig hasonló csavarkulcs ikonra (Beállítások) kattintunk, egy jóval hosszabb helyi menü jelenik meg, mint a Chrome-nál. Innen például közvetlenül törölhetjük böngészési adatainkat, illetve egy ügyes letöltésmenedzserhez is hozzájutunk.


    [​IMG]

    A böngész? egy azonnali keres?ablakot is kínál, ahol célzottan kutathatunk képek, videók, szoftverek, hírek után.

    A CoolNovo egyébként az egérmozdulatokat is támogatja: a Beállítások opció alatt engedélyezhetjük ezeket, s ugyancsak itt, a Személyes adatok alatt határozhatunk meg egy sor, a privátszféránkat érint? beállítást (pl. inkogniktó módban történ? indulás, mentett jelszavak törlése kilépéskor stb.) Ugyancsak kedvez?, hogy külön ikon szolgál a korábban bezárt lapok azonnali visszaállítására.

    2012. szeptember 15., szombat, 12:30
    Szerz?: hvg.hu
    http://hvg.hu/Tudomany/20120915_Ezt_a_bongeszot_erdemes_kiprobalni
     
  2. szederke /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    1,542
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    CoolNovo-re

    Nekem lassúbb mint a Chrome.
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kipróbáltam én is de nem

    Kipróbáltam én is de nem látok különbséget de írja is a cikk hogy Chrome-alapokon nyugvó böngész?r?l van szó , szinte azonos .
     
  4. Mester79 /

    Csatlakozott:
    2011. február 02.
    Hozzászólások:
    262
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Böngész?k

    Próbáljátok ki a Comodo Dragont,nekem tetszik,szerintem gyorsabb a Chrome-tól. :tef293:
     
  5. greg81 /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 25.
    Hozzászólások:
    494
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Böngész?

    A Chromot már annyian másolják, minimális felületi eltéréssel. Amit én is kipróbáltam: Iron portable. Nagyon jó kis böngész?, gyorsan m?ködött, nem volt vele probléma. Azért maradok a jól megszokott böngész?mnél. A három nagy mellé azért én oda sorolnám még az Operát is, hiszen elég megbízható, gyors. Csak talán még nem rendelkezik akkora felhasználói táborral.