Filmajánló

A témát ebben részben 'Filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos beszélgetések' Endless hozta létre. Ekkor: 2010. augusztus 02..

  1. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lopott szavak (2012)

    The.Words.2012.DVDrip.AVC.5.1.Hun-TBX
    The Words (2012) - Lopott szavak
    Rendez?: Brian Klugman
    Szerepl?k: Dennis Quaid, John Hannah, Jeremy Irons, Bradley Cooper, Zoe Saldana
    M?fajok: dráma, misztikus, romantikus //Rory Jansen (Bradley Cooper) élete els? kötetének kiadása rendkívüli esemény, ami az irodalmi életben és az átlagolvasók körében is nagy visszhangot kelt. Az utca embere is odavan a könyvért, a kritikusok is ódákat zengnek róla: a regény a könyvkluboktól kezdve a reptereken át a f?iskolai kampuszokig mindenhol hódít. Friss hangjával és id?tlennek tetsz? bölcsességével Rory hamar az irodalmi élet egyik sztárjává válik. A karizmatikus, tehetséges, intelligens és fiatal szerz?nek mintha mindene meglenne: a siker mellett gyönyör? feleség (Zoë Saldana) várja otthon, a világ a lábai el?tt hever - és mindezt pusztán a szavainak köszönheti. De kinek is a szavai ezek? És pontosan ki is írta a hírnevet hozó történetet? A sikerben fürd? Rory-t egy nap felkeresi egy rejtélyes öregember (Jeremy Irons), aki azzal a döbbenetes állítással szembesíti, hogy valójában ? a könyv szerz?je. A férfi mesélni kezd fiatal korának gyönyör?, ám tragikus emlékeir?l, amelyek ihletésére papírra vetette a történetet. A találkozás hatására Rory kénytelen számot vetni a kreativitás és az ambíció kérdéseivel, és elgondolkodni azon, hogy a sikere mögött álló döntés kapcsán vajon mennyire tiszta a lelkiismerete.
    (Tracker: Bithorlo)
     
  2. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-focinorbi!

    Szia focinorbi! Elnezest, de nem vettem eszre,hogy te mar ezt a filmet kiirtad ide! En is kitettem . Mindegy! Ha esetleg nem paszol, toroljek majd a Modik!!
     
  3. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mavericks – Ahol a hullámok születnek (2012)

    Mavericks – Ahol a hullámok születnek
    (Chasing Mavericks)
    Megjelenés éve: 2012
    DVD Megjelenés: 2013. április 11.
    Rendez?: Michael Apted, Curtis Hanson
    Szerepl?k: Gerard Butler, Jonny Weston, Elisabeth Shue, Abigail Spencer, Leven Rambin
    Ország: USA
    Hossz: 116 perc
    Címkék: dráma, sport
    IMDb értékelés: 6.8
    IMDb link: http://hungarian.imdb.com/title/tt1629757
    Egyéb link: http://filmtrailer.hu/film/mav... //A megtörtént eseten alapuló filmdráma a 2001-ben tragikus hirtelenséggel elhunyt szörflegenda, Jay Moriarty életét mutatja be. Amikor az ifjú Jay Moriarty (Jonny Weston) felfedezi hogy a mítikus Mavericks, a világ legnagyobb hullámainak egyike, csupán néhány mérföldnyire található Santa Cruz-beli otthonától, egy helyi szörflegenda, Frosty Hesson (Gerard Butler) segítségét kéri, hogy képezze ki ?t, és segítsen neki meglovagolni – és túlélni – az életveszélyes hullámot.(Tracker: nCore)
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Jozsefke-re

    Szia Jozsefke!

    Ugyan ne viccelj már barátom!
    Miért kellene elnézést kérned t?lem?
    Mással is,többek között velem is fordult el? már ilyen,és különben sem gondolom,hogy ez akkora probléma lenne.
    Majd törlik a modik,ha gondolják,de te gyakrabban követed nálam,hogy milyen filmek kerülnek fel az oldalakra,és tájékoztatod err?l fórumtársainkat(amit én hasznos tevékernységnek tartom,és értékelek is),ezért azt kérném,hogy az én hozzászólásom töröljék.(Nekem abszolút nem probléma,hiszen a lényeg az,hogy tájékoztatva lettek fórumtársaink,hogy kinek a hozzászólása által az szerintem mellékes!)
     
  5. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-re Norbi!

    Nem kell a tiedet sem torolni, kedves baratom!! Jo az ugy ,ahogy van!! Szamtalanszor eszrevettem mar regebben is,hogy ebben a topicban,tobbszor is kiirtak egy filmet. Nem lesz ebbol gond hidd el!Vegul is a forumtagokat nem igazan erdekli az ilyesmi!!
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Jozsefke-re

    Dehogynem érdekli ?ket barátom,csak kevesen vannak,vagy egyáltalán nincsenek,akik ezt ki is nyilvánítják,hogy jó az ha értesülnek arról itt is,hogy hova milyen filmek kerülnek fel,és estleg,aki látta az véleményezi,és ezáltal támpontot ad számukra,hogy mit érdemes nekik letölteni és megnézni.

    Szerintem sem kell ebb?l drámát csinálni!(ha törlik akkor sem,ha nem akkor sem érdemes ezen rágódni)
     
  7. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Távkapcs (2006)

    Távkapcs
    (Click)
    Megjelenés éve: 2006
    Rendez?: Frank Coraci
    Szerepl?k: Adam Sandler, Kate Beckinsale, Christopher Walken, David Hasselhoff, Henry Winkler
    Ország: USA
    Hossz: 107 perc
    Címkék: vígjáték, dráma, fantasy, romantikus
    IMDb értékelés: 6.4
    IMDb link: http://hungarian.imdb.com/title/tt0389860
    Egyéb link: http://www.port.hu/tavkapcs_cl...
    Eredeti release!



    Van, aki irányítja az életét, és van, akit az élet irányít - tartja a mondás. Az egyetlen kivétel Michael Newman. Egy titokzatos feltaláló ugyanis megajándékozza az univerzális távkapcsolóval, melynek tulajdonosa el?re-hátra járkálhat az id?ben, lelassíthatja a szembejöv? n?ket, és ha túlságosan zajosnak t?nnek, átmenetileg kikapcsolhatja a gyerekeit. Elbizakodottságra azonban semmi oka: nem volt még távkapcsoló a világon, mely egy id? után át ne vette volna az irányítást. És attól kezdve Michael kiszolgáltatottabb, mint valaha. A tét a családja, feleségével és a gyerekeivel való viszonya.


    A Távkapcs (Click) egy 2006-os, drámai elemekben sem sz?kölköd? fantasy-vígjáték. A f?szerepet Adam Sandler játssza, akinek ez a harmadik közös munkája Frank Coraci rendez?vel a Nászok ászát és A vizesnyolcast követ?en. (Tracker: nCore)
     
  8. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:Company of Heroes

    szia,
    ma beleneztem a fimbe, de a hangulatomnak nem felelt meg, mert nagyon haborus film, biztosan jo lenne belemelyedni egyszer, es vegig nezni...kicsit nehez idok voltak azok a vilaghaborus evek,
    csak most nagyon bekere vagyom.
    udv.
    klarensz
     
  9. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:Company of Heroes -re

    Sziasztok! :tef293:

    Én végig is néztem.
    Ennél már sokkal jobban elkészített háborús filmet is láttam.
    Egyszer nézhet?.
     
  10. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re-re-re-re...

    Sziasztok! :tef293:

    Esetleg láttátok a filmet?
    Nekem már megvan de csak hétvégén fogom megnézni.
     
  11. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kiscsibe-re

    Szia Kiscsibe!

    Ha láttam volna a filmet,akkor írtam volna véleményt,de kevesebb filmet nézek az újabbak közül,ezért aktivizálom magam jobban az újonnan indult topicokban,mert a réebbi filmek közül viszont rengeteget láttam,de itt is amit megnézek,arról írok véleményt.
    Ha igényt tartasz rá,akkor szívesen letöltöm,megnézem és véleményezem neked,ezt a filmet,mert a téma alapján érdekel is a film.(Amúgy eleve,azért raktam be én is,hogy hátha valaki látta,és véleményezi,ami támpontot ad számomra,hogy érdemes-e letöltenem)
     
  12. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    focinorbi-re

    Szia focinorbi!

    Ez igazán kedves t?led
    (már, hogy felajánlottad a véleményezést)
    Én mindenképp megnézem a hétvégén. Így csak azért, hogy véleményezni tudd, szerintem ne töltsd le.
    Persze ha egyébként is érdekel... :tef293:
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kiscsibe-re

    Szia!
    Neked még kérned se kellene ilyen dolgokat t?lem,csak elég ha szólsz. :tef293:
    Lenne egy,olyan ajánlatom számodra,persze csak,ha neked is megfelel,hogy én nem töltömle addig ezt a filmet,és miután te megnézed,azután megköszönném,ha véleményeznéd,és cserébe az új topicba ha beírod,hogy ki a kedvenc színészed,vagy melyik m?fajt/m?fajokat kedveled leginkább,akkor ott meg én ajánlok és véleményezek számodra filmeket.Az ajánlatom a 30-as évekt?l kezdve egészen a 2000-es évek végéig tart mindegyik területet beleértve.
    Természtesen,ha itt találkozok olyan filmmel,amit megnézek,akkor azt is véleményezem(legutoljára a hívás cím? thrillert véleményeztem,hogy régen láttam már ennyire jót ebben a m?fajban)
     
  14. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mavericks - Ahol a hullámok születnek

    Mavericks - Ahol a hullámok születnek (Chasing Mavericks)


    színes,magyarul beszél? amerikai filmdráma, 116 perc, 2012

    rendez?: Curtis Hanson
    forgatókönyvíró: Brandon Hooper, Kario Salem
    operat?r: Bill Pope
    producer: Curtis Hanson, Brandon Hooper, Jim Meenaghan
    vágó: John Gilbert

    szerepl?(k):
    Jonny Weston (Jay Moriarity)
    Gerard Butler (Frosty Hesson)
    Elisabeth Shue (Christy Moriarity)
    Abigail Spencer (Brenda Hesson)
    Leven Rambin (Kim)
    Scott Eastwood (Gordy)
    Alexander Kanellakos (Surfer)
    Taylor Handley (Sonny)
    Jenica Bergere (Zeuf)

    Egy hihetetlen igaz történet Jay Moriartyról, a valódi szörf- fenoménról. Mikor az ifjú Jay (Jonny Weston) felfedezi, hogy a mitikus Mavericks, a Föld egyik legnagyobb hulláma csak pár mérföldnyire van Santa Cruz-i otthonától, Frosty Hessonhoz (Gerard Butler), a helyi szörfös legendához fordul, hogy készítse fel ?t a hullám meglovaglására. Ahogy Jay és Frosty nekifog, hogy végrehajtsák a lehetetlent, olyan barátság alakul ki közöttük, mely nem csak mindkett?jük életét befolyásolja, de ezáltal a Mavericks megszelídítése is egyre inkább többr?l kezd szólni a szörfözésnél.

    Tracker:Bithorlo

    Megjegyzés: Nem láttam a filmet,de annyit tudok róla,hogy megtörtént eseményt dolgoz fel!
    Itt egy vélemény a filmr?l:"Nagyon jó film :tef293: Ajánlom mindenkinek aki szereti a drámát, életrajzi filmet."
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Fekete arany

    Fekete arany (Black Gold)


    színes,magyarul beszél? francia-katari-tunéziai-olasz történelmi dráma, 130 perc, 2011

    rendez?: Jean-Jacques Annaud
    író: Hans Ruesch
    forgatókönyvíró: Jean-Jacques Annaud, Menno Meyjes, Alain Godard
    zeneszerz?: James Horner
    operat?r: Jean-Marie Dreujou
    producer: Tarak Ben Ammar
    vágó: Hervé Schneid

    szerepl?(k):
    Mark Strong (Amar szultán)
    Antonio Banderas (Nesib emír)
    Freida Pinto (Leyla hercegn?)
    Riz Ahmed (Ali)
    Tahar Rahim (Auda hercegn?)
    Corey Johnson (Thurkettle)
    Liya Kebede (Aicha)

    Háború dúl az Arab-félszigeten az 1930-as években. A két állam vezet?je, Nesib emír és Amar szultán végül megállapodik egymással. Az országaik közötti Sárga-övezetet senkiföldjének nyilvánítják. A megállapodás zálogaként Amar két fiát adja Nesibnek. Tizenkét évvel kés?bb a két fiúból délceg ifjú lesz, Saleeh harcos természet?, Auda viszont tudós alkat. Egy nap az emírt meglátogatja egy amerikai. Azt mondja, hogy a földje tele van olajjal, melynek révén olyan gazdag lehet, amir?l nem is álmodott. A gond, hogy az olaj a senkiföldjén van.

    Tracker: Bithorlo

    Megjegyzés:Nem láttam a filmet,de egy igen pozitív véleményt olvastam róla,amit most megosztok:"Jean -Jacques Annaud filmje az Arab világ bels? konfliktusaiba enged bepillantást a középpontban az olaj áll. Olyan színészek játszanak benne, mint Antonio Banderas, Mark Strong, és Freida Pinto. Ebben a nagyszabású filmeposzban remek színészi alakításokat, nagyszer? fényképezett, és megcsinált csata jeneteket láthatunk. Többször nézhet?, szenzációs film. Annaud egyik legjobbja."
     
  16. skywalker357 /

    Csatlakozott:
    2012. március 24.
    Hozzászólások:
    509
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mavericks-re

    Én biztosan meg fogom nézni, de els?sorban Elisabeth Shue miatt... :tef293:
    Nekem nagyon szimpatikus, és eddig csak jó filmeket láttam t?le...
     
  17. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pawn

    Pawn


    színes,magyar feliratos amerikai krimi, thriller 2013



    Rendezte: David A. Armstrong
    Szerepl?k:
    Forest Whitaker - Will
    Stephen Lang - Charlie
    Michael Chiklis - Derrick
    Sean Faris - Nick
    Ray Liotta - Man in the Suit
    Marton Csokas - Lieutenant Barnes
    Common - Jeff Porter
    Jonathan Bennett - Aaron


    Három fegyveres behatol egy éjjel-nappali étkezdébe, ahol kirabolják a vendégeket és a széf tartalmára fáj a foguk.
    De nem csak a pénzre, hanem valami értékesebbre...
    MAGYAR FELIRAT MELLÉKELVE!!!
    B?vebben:http://mostfilms.biz/pawn-main/#

    Tracker: Bithorlo
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Feledés

    Feledés (Oblivion)


    színes, magyarul beszél?, amerikai sci-fi akciófilm, 125 perc, 2013

    rendez?: Joseph Kosinski
    forgatókönyvíró: Joseph Kosinski, William Monahan, Karl Gajdusek, Michael Arndt
    operat?r: Claudio Miranda
    zene: Daft Punk, M.8.3
    producer: Peter Chernin, Dylan Clark, Duncan Henderson, Joseph Kosinski, Barry Levine
    vágó: Richard Francis-Bruce

    szerepl?(k):
    Morgan Freeman (Malcolm Beech)
    Tom Cruise (Jack Harper)
    Olga Kurylenko (Julia)
    Nikolaj Coster-Waldau (Sykes)
    Melissa Leo (Sally)
    Zoe Bell (Kara)
    Andrea Riseborough (Victoria)

    szinkronhang:
    Reviczky Gábor (Malcolm Beech magyar hangja)
    Rékasi Károly (Jack Harper magyar hangja)
    Pikali Gerda (Julia magyar hangja)
    Zöld Csaba (Sykes magyar hangja)
    Nyakó Júlia (Sally magyar hangja)

    Jack Harper az egyik utolsó robotrepül? szerel?, aki a Földön állomásozik. Egy nagyszabású hadm?velet része ?, melynek során az élethez nélkülözhetetlen forrásokat vonnak ki a Földr?l a több évtizedes háború után, és egy szörny? fenyegetés árnyékában. Ám Jack küldetésének nemsokára vége.
    Több ezer méter magasan jár?rözik a lélegzetelállító égbolton, de az élete a feje tetejére áll, amikor megment egy gyönyör? idegent egy lezuhant ?rhajóból. A n? érkezése olyan események láncolatát indítja be, melyek során Jack kénytelen megkérd?jelezni mindent, amit tud, és az emberiség sorsa az ? kezébe kerül.

    Tracker: bitHUmen

    Megjegyzés: A vélemények a filmr?l összegészében igen pozitívak,ezért valószín?leg a m?faj kedvel?i semmiképpen sem csalódnak majd benne.Egy részletes elemzést idézek"Nagyon jól felépített forgatókönyv, és annak rendkívül ütemes megvalósítása. A filmbeli látvány nem elcsépelt, nem középszer? sallangokkal cicomázott fantázia világ, hanem nagyon is hihet?. Remek vágások, életlen képek, sok-sok közeli, és izgalmas váltások jellemzik. A zene nagyon üt?s és nem feleslegesen van jelen, hanem fokozza a jelenetek hangulatát. Az akciók tényleg színesek, remek és csodálatos díszletekkel a háttérben, az épület bels?k nagyon aprólékosan berendezettek, nem tucat munka, le a kalappal. Cruise remek választás szerintem, Freeman is teljesen hihet? a karaktere teljesen illeszkedik a film hangulatába. Riseborough nagyon tetszett az érzelmi változásokat remekül adja el?, visszafogott, számító, már-már "cyber" szer?en szerelmes, nagyon tetszett. Kurylenko sem az "akcióh?s szerelmét" játssza, hanem valami titok lappang a szemében állandóan, mint ha ? sem tudná igazán kit is szeret... Szóval, sokat vártam a filmt?l és azt meg is kaptam! Sci-Fi, szerelem, akció, szép díszletek, színes ötletek, mai és remek zene. Kevés volt a két óra!"
     
  19. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Johanna n?pápa

    Johanna n?pápa / Pope.Joan.2009.Hun.PAL.DVDR-Gazdi

    Cím: Johanna n?pápa

    Kiadás éve: 2009

    Imdb értékelés: 6.5 (4195 szavazat)

    M?faj: Dráma, Romantikus

    Rendez?: Sönke Wortmann

    Szerepl?k: Johanna Wokalek, David Wenham, John Goodman

    A középkorból fennmaradt egy írásos legenda, hogy a viharos IX. században egy n? lépett Szent Péter trónjára. A barbárság és romlottság korszaka volt ez, amikor az egyház gyakran inkább oltalmat, mintsem elhivatottságot jelentett. És ennek az er?szakkal teli kornak valamennyi históriája és legendája közül a legmaradandóbb Johanna n?pápa története volt, melyet világhír? könyvében Emmanuel Rodisz is megörökített, és amely most olyan világsztárok részvételével elevenedik meg mint Liv Ullmann, Trevor Howard, Olivia de Havilland, Maximilian Schell és Franco Nero.

    [​IMG]



    http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=54746

    http://www.imdb.com/title/tt0069110/


    Tracker - SWZ -

    Akik szeretik ezt a müfajt : Ajánlom a filmet !
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    skywalker357-re

    Szia skywalker!

    Minden bizonnyal én is megfogom nézni ezt a filmet,de nálam a kisebbik érv,hogy kedvelem Elisabeth Shuet.
    A f? ok,hogy érdekelnek a valós történetet feldolgozó filmek,és még sportfilm is(mégha a szörf nem is igazán hoz lázba,attól függetlenül a történet érdekel)