Filmajánló

A témát ebben részben 'Filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos beszélgetések' Endless hozta létre. Ekkor: 2010. augusztus 02..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A lehetetlen

    A lehetetlen (The Impossible)


    színes,magyarul beszél? spanyol-amerikai filmdráma, 114 perc, 2012

    rendez?: Juan Antonio Bayona
    forgatókönyvíró: Sergio G. Sánchez
    zeneszerz?: Fernando Velázquez
    operat?r: Óscar Faura
    producer: Álvaro Augustín, Ghislain Barrois, Enrique López Lavigne, Belén Atienza
    vágó: Elena Ruiz, Bernat Vilaplana

    szerepl?(k):
    Ewan McGregor (Henry)
    Naomi Watts (Maria)
    Tom Holland (Lucas)
    Marta Etura (Simone)
    Sönke Möhring (Karl)
    Dominic Power (Turista)
    Geraldine Chaplin

    Maria (Naomi Watts), Henry (Ewan McGregor) és három fiuk a téli szünetet idejére érkeznek Thaiföldre, hogy néhány napot a trópusi paradicsomban töltsenek. December 26-a reggelén, amikor a család épp a medence körül pihen az el?z? esti karácsonyi ünneplés után, rémiszt? dübörgés szakad fel a föld belsejéb?l. Maria megdermed a félelemt?l, és kis id? múlva hatalmas fekete vízfal hömpölyög felé.

    Tracker: nCore,Bithorlo,the1st
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:A lehetetlen

    Éppen most töltöm le ezt a filmet, és kicsit irtózok is megnézni, mert rémiszt? az esemény.
    Talán jöv? héten ...
    Valahogyan nekirugaszkodok majd...huhh.
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Letöltöm én is és megnézem el?tted,valamint írok róla.
    Azt vettem észre,hogy ha filmekr?l is szeretnék társalogni,úgy,hogy annak aktív részese is legyek,tehát érdemben hozzá tudjak szólni,és esetleg segítségére legyek valakinek,akkor kénytelen leszek az új filmeket is nézni,mert a régiek nem sok mindenkit érdekelnek.(Ezért nem írtam már a ki vagyok/mi vagyok topicba az általam feladott színészekr?l sem,mert azt vettem észre,hogy senkit sem érdekel,de mivel emlékeztem,hogy Streisand énekhangját dicsérted,ezért beraktam oda egy számot ahol talán napjaink legjobb énekesn?jével Celin Dionnal énekel egy duettet)
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:A lehetetlen ,Norbinak

    Köszi szépen, mindjárt megnézem Barbra Streisandet.

    A régi filmekr?l szerintem,nem azért nem irnak és nem társalognak az emberek, mert nem nézték . vagy nem érdekli ?ket,hanem mert mindig az új dolgok érdekesebbek, és egyre több új film jelenik meg, és lépést tartanak az újdonságokkal.
    Én pl személy szerint nagyon kevés akció filmet nézek meg, a legjobbakat esetleg letöltöm, és futtatva belenézek, ha tetszik akkor leragadok mellette.
    Inkább a hozzám közelebb álló témákat keresem, akár családi, vagy romantikus, krimi, vagy thriller, akár scifi is.
    Mindig a pillanatnyi hangulatomnak megfelel?en választok filmet a nézéskor.
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Ezzel én is így vagyok.Nem igazán nézek akciófilmeket helyette inkább drámákat,thrillereket,vígjátékokat(az se baj ha romantikus-vígjáték),de szeretem a valós eseményeket feldolgozó,igaz történeten alapuló filmeket is,a történelmi filmeket,valamint a bírósági tárgyalásos filmeket stb..

    Ha az ember el?ször lát egy filmet,akkor az mindegy,hogy mikor készült az a lényeg,hogy az ízlésének megfelel? jó filmet lásson,és szerintem az új filmekkel általában nem brillíaroznak e-téren(tisztelet a kivételnek,mert mostanában azért láttam egy-két kimondottan jónak nevezhet?t)
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A Lehetetlen

    Nagyon jó kivitelezett film!Brutális szinten hat a film, a néz? érzelmeire,én is férfi létemre többször elsírtam magam !
    A technikai része a filmnek zseniális, a mai filmek között is kiemelked?, kezdve a cunamis jelenettel, a vízalatti felvételek nagyon kemények, elég realisztikusan ábrázolja, mennyire nem gyerekjáték.
    Gyönyör? felvételek mellett a feszültség végig kíséri a filmet!
    Összességében nagyon jó a film,a technikai része kit?n?!
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:A Lehetetlen

    Akkor hétvégére betervezem én is, lelkileg kicsit fel kell készülnöm az ilyen tipusú filmekre.
    Thaiföld és mégis éppen a cunami id?ben ...rosszkor, rossz helyen nyaraltak ...
    papirzsebkend?t el?készitem jó el?re én is akkor :tef10:

    :tef293: És én éppen készültem Thaiföldre nyaralni , hát inkább akkor máshová utazok majd :tef293:))
    Viziszonyom van , csak nyakig megyek vizbe :tef293:))
     
  8. skywalker357 /

    Csatlakozott:
    2012. március 24.
    Hozzászólások:
    509
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    A lehetetlen - Most néztem meg

    Kíváncsi voltam a filmre, már csak Kenobi mester miatt is. Így letöltöttem, megnéztem.

    Hááát... A technikai részr?l írottakkal messzemen?en egyetértek. Jól megoldották, és nem vitték túlzásba.

    A cunami utáni részben sokkal hatásosabb volt a csend (néha csak madárhangokat lehet hallani, de más semmit), minthogyha jajveszékelést lehetett volna mindenfel?l hallani.

    Vannak benne nagyon megrázó jelenetek, feszültség is. Ha nem is sírtam el magam - bár velem is el? szokott fordulni -, de volt két jelenet, amikor azért könnybe lábadt a szemem.

    Azt hiszem, ezt, illetve az ilyen típusú filmeket az tudja igazán átérezni, akinek vannak gyerekei. Az ilyen filmeknél nekem mindig az jut az eszembe, hogy mi lenne a gyerekeimmel, ha velem történne valami, mennyire ki lennének szolgáltatva, hiszen még gyerekek. És ez az érzés a legrosszabb egy szül? számára.
    Ebben a filmben azért "talpraesettek" a gyerekek, illetve "feln?nek" az eseményekhez. Kíváncsi lennék, hogy mennyire ragaszkodtak a film készítésekor a valósághoz - merthogy állítólag igaz történet az alapja -, vagy azért hozzátettek néhány dolgot, hogy hatásosabb legyen.

    Egy jelenet volt szerintem er?ltetett (nagyon hatásvadász): amikor a m?tét közben Maria újra átéli a vele történteket, és úgy ... (Na jó, nem rontom el azok "szórakozását", akik csak ezután nézik meg a filmet, aki látta úgyis tudja, hogy mir?l van szó... :tef293: ) Ja, és egy másik, amikor a kórháznál keresik egymást...

    Összességében véve nem rossz film, de láttam már drámaibb, meghatóbb filmeket szép számmal. (Nálam egyébként a Philadelphia viszi el a pálmát a "megríkatós" filmek közül, mert már legalább négyszer láttam, de még egyszer sem maradt száraz a szemem közben...)
     
  9. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Django elszabadul-re

    Üdv barátom! Sziasztok!

    Nem csalódtam a filmben és A Jack Reacherhez hasonlóan erre is azt mondom,hogy megérte megnéznem.(Azért a 8.6-os imdb értékelést túlzottnak tartom,mert filmklasszikusok szoktak ilyen értékelést kapni,és úgy általában is kicsit,azért túlértékelt filmnek tartom,és ez szerintem annak köszönhet?,hogy Tarantino rendezte)
    Christoph Waltz valóban jól hozta a rászabott karaktert és Samul L. Jackson kifejezetten zseniális volt,lubickolt a szerepben,de vele Tarantino tutira ment,mert a Ponyvaregényb?l és a Jackie Brownból már tudta,hogy ebbe a filmben is telitalálat lesz Samul Ezen karakter megformálására.(Az ? filmbéli remek és id?nkét morbid humora,valamint az egész karaktere tipikusan fellelhet? a Tarantino által rendezett filmekben)
    Tipikus Tarantinos rendezés? jelenetek,amikor Christoph Waltz és vele együtt a többiek is egy kézfogással távozhatnának,de ? ez helyett inkább kinyíratja magát,és a többieket is veszélybe sodorja,vagy amikor a lövöldöz?s jelenet során a sebesültet,vagy a hullát egy csomószor találják el a golyól és frecseg a vér mindenfelé,vagy amikor Di Caprio a kutyákkal tépeti szét az egyik rabszolgáját,valamint a közben lezajló párbeszédek.
    Ennyire "beteg" csak Tarantino lehet,ett?l vált egyedivé,és nem az a nagy szám,ahogyan ez kivitelezve van,mert azt tudná más is,hanem,hogy ezek az ötletek anno felmerültek benne.

    Szerintem mindezekáltal ? megosztó személyiség(de mindenki elismeri),a filmrendezés Mourinhoja.
     
  10. doe / SWZ

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    165
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Vasember 3 (R6 720p) ENG

    [​IMG]

    Tracker: SWZ

    Rendezte: Shane Black

    Szerepl?k: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau, Ben Kingsley, Guy Pearce, James Badge Dale, Ashley Hamilton

    Tartalom:
    A Vasember 3. olyan ellenféllel állítja szembe a pimasz ám zseniális iparmágnást, Tony Stark-ot (Robert Downey Jr.), aki bármit képes elérni. Amikor Stark személyes világát is sikerül lerombolnia az ellenségnek, útnak indul, hogy megkeresse a felel?söket. Az út minden kanyarja próbára teszi Tony bátorságát, ám ? hátát a falnak vetve, ösztönei és gépezetei segítségével megvédi azokat, akik közel állnak hozzá, míg végül szembesül a kérdéssel, ami titokban már régóta kísérti ?t: vajon a ruha teszi az embert, vagy fordítva?

    Képek a min?ségr?l:
    http://addpix.net/images/84974466147644636814.jpg
    http://addpix.net/images/05179914612959977700.jpg
    http://addpix.net/images/80351908415505943423.jpg
     
  11. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    Vasember 3 hundub

    Vasember.3.2013.iNT.CUSTOM.R6.HUN.XviD-MDUB

    Bhu, 1st... es hamarosan sok mas.... persze nCore nem... :tef318:
     
  12. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    re: Vasember 3 (R6 720p) ENG

    azert elegge kockas...
     
  13. predator /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 05.
    Hozzászólások:
    265
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    boszorkanyvadaszok

    Hansel.and.Gretel.Witch.Hunters.2013.CUSTOM.DVDRip.XviD.MD.HUN-2ND
    Boszorkányvadászok / Hansel and Gretel: Witch Hunters (2013)
    - 88 perces német,amerikai film -
    Miután gyerekként rákaptak a vér ízére, János (Jeremy Remner) és Júlia (Gemma Arterton) önbíráskodó bosszúállók lettek, a megtorlás elszánt angyalai. Ám sejtelmük sincs róla, hogy most ?k válnak prédává, és a boszorkányoknál sokkal hatalmasabb gonosszal kell szembenézniük, a saját múltjukkal


    bithumen
     
  14. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    focinorbi írta:Szia

    Szia Norbi!
    Visszaszámlálás?

    A végs? visszaszámlálás
    (The Final Countdown)
    színes, magyarul beszél?, amerikai sci-fi kalandfilm, 98 perc, 1980

    rendez?: Don Taylor
    író: Thomas Hunter, Peter Powell, David Ambrose
    forgatókönyvíró: David Ambrose, Gerry Davis, Thomas Hunter, Peter Powell
    zeneszerz?: John Scott
    operat?r: Victor J. Kemper
    díszlettervez?: Dennis Peebles
    jelmeztervez?: Ray Summers
    producer: Peter Douglas
    látványtervez?: Fernando Carrere
    vágó: Robert K. Lambert

    szerepl?(k):
    Kirk Douglas (Matthew Yelland kapitány)
    Martin Sheen (Warren Lasky)
    Katharine Ross (Laurel Scott)
    James Farentino (Thurman parancsnok)
    Charles Durning (Chapman szenátor)
    Joe Lowry (Damon)
    Harold Bergman (Bellman)

    A Csendes-óceánon jár?röz? Nimitz atommeghajtású repül?gép-anyahajót és a fedélzetén lév? repül?gépeket egy mágneses vihar magába szippantja. A Nimitz negyven évet utazik vissza az id?ben, s a legénység legnagyobb meglepetésére a japán invázió el?tti napokba, Pearl Harborba érkezik. A hadihajó parancsnoka (Kirk Douglas) szembesül a hihetetlennel: a japán légier?re megsemmisít? erej? csapást mérve megakadályozhatja a történelmi tragédiát.

    Tracker:nCore


    Nekem ezt jeleni a visszaszámlálás! :tef161:
    Nagyon jó szerepl? gárdával megalkotott izgalmas film! :tef293:
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Szia pipus!

    Tudod azt,hogy én sem értettem amikor te kiírtad,és kés?bb sem esett le azonnal a dolog :tef293: ,de te már könnyebb helyzetben vagy nálam,mert pontosan tudhatod,hogy mire irányult a célzás.
    Figyellek!
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A lehetetlen-re

    Sziasztok!

    Egyetértek pipussal abban,hogy megrendít? a film,és hat az érzelmekre,valamint a felvételek is jók és gyönyör?ek(már amikor nem valami durvább rész van)
    A realisztikussággal már nem értek egyet,mert ugyebár ez a film egy megtörtént esetet dolgoz fel,amit?l én azt várnám,hogy úgy legyen kivitelezve,hogy a megtekintése után,azt tudjam mondani,hohy igen ez így egy az egyben megtörténhetett,de itt a hatásvadász elemek végett(amit skywalker barátom is említett),ez nem valósul meg.
    A szök?árban van esélye úszni valakinek?(Nemhogy egy gyereknek,de feln?ttnek sem)
    Egy tíz év körüli gyerek elbírja,hogy az anyja a vállára áll?(Kizárt!)
    Mennyi az esély arra,hogy a busz pont a kórház felé menjen,és ott álljon meg pont,akkkor amikor a gyerekek észrevehetik a testvérüket?(Mint a lottó ötösnek!)
    Persze amikor a jelenetek zajlottak,akkor drukkoltam,hogy ez így legyen,de utána azt mondtam,hogy a fene egye meg,hogy ilyen hülyének néznek,hogy bevegyem azt,hogy ez így történhetett.

    Egyébként kimondottan jó filmnek tartom és mindenkinek ajánlom a megtekintését.Az kétségtelen,hogy azok számára akik nem foglalkoznak azzal,hogy ez így biztosan nem történhetett meg,azoknak ezek a jelenetek,és ez a fajta rendezés feldobták a filmet.

    Amúgy szerintem a színészek is remekül alakítottak és a történet is rendben volt,éppen ezért nem kellett volna ilyen hatásvadásznak lenni,mert rám enélkül is hatott volna a film,és a színészeknek,valamint a történetnek köszönhet?en elhittem volna és beletudtam volna élni magam,át tudtam volna érezni az eseményeket,és azt tudtam volna moindani,hogy ez egy megrendít? és remek film volt,ami sajnos bárkivel megtörténhet.(Így ez a vége elmaradt,de attól függetlenül egy jó filmet láttam)

    Klarensz:Ez a régebbi és az újabb filmek közötti különbség,hogy régen jobban a színészekre bízták,hogy azonosulj az általuk alakíttott karakterrel és a történettel,ezzel ellentétben ma már a modern technika segítségével minél inkább hatásvadász elemeket alkalmaznak,ami kevésbé teszi hihet?vé a filmet.(ami általában nem baj,de egy valós eseményt feldolgozó filmt?l én elvárnám ezt,és minden részletében)
    Amúgy meg ne hagyd ki és mindenképpen nézd meg ezt a filmet,mert tetszeni fog!
     
  17. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:focinorbi,a látvány azért fontos, mert

    Szia

    Én sem vagyok a hatásvadászatok hive, a mai filmekr?l beszélve, ...párszor elgondolkodtam már azon, hogy miért is csinálják igy?
    Szerintem éppen értünk , a néz?kért teszik, hogy a látvány elemek segitségévek jobban bele tudjuk képzelni magunkat az eseményekbe.Ami ugy-e egy régi filmnél nem volt lehetséges, mert úgymond az egész cselekmény szinte csak a szinészi játékra alapozódott, nagyon sok filmnél pedig a helyszin is szük,csak a bels? , a szobákban zajlott, igy jobban tudtak érvényesülni a szinészi játékok is.
    Manapság viszont , ha nem alkalmazzák a látvány tehnikát, akkor inkább szinte csak dokumentumfilm erejével hatna ránk...és ezt a néz?k nagy többsége sem szeretné.
    És , hogy mégjobban fokozzák is a dolgokat nem elégednek meg a hétköznapi cselekménnyel, hanem teljesen kiemelked? , nem szokványos elemekre törekednek, és a legtöbb néz? boldog, hogy ...na történt valami rendkivüli...és nem érdekli annyira, hogy a szinész milyen hozzaállással kreálja meg azt a figurát.
    Vagyis az emberek egy kisebb része, mert azért beszélgetek úgymond egyszerü emberekkel a környezetemb?l és tudom, hogy nagyon sokan inkább a látványra adnak ,azt értékelik jobban és nem a szinész hozzaállását értékelik.
    Ha csak a saját véleményemet irnám, az hasonló a te leirt véleményezéseddel.
    A napokban tervezem megnézni én is a filmet. Köszi mindenképp.
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Naggyon szívesen!

    Nem a látvánnyal van a bajom,mert pl. a videók topicba is betettem egy számot,ahol annyira szép tengerparti tájak voltak,hogy az kötött le igazán és nem maga a zene.(na jó elismerem a domborulatokra is kiterjedt picit a figyelmem :tef293: )
    Persze jó,hogy rendelkezésre áll ez a technika,ha úgy alkalmazzák,hogy az nem megy a film lényegének,tartalmának és mondanivalójának rovására,mert én els?sorban azért nézek meg egy filmet.(Ez az amit sok esetben nem sikerül megvalósítaniuk)Ennél a filmnél nincs ilyen baj,csak az,hogy egy igaz történetet feldolgozó filmt?l én azt is vártam volna még pluszban,hogy elhiggyem azt,hogy annak minden egyes részlete pontosan úgy megtörténhetett(ezt tartom kizártnak),de attól függetlenül tetszett a film.
     
  19. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:Norbi

    Most csak ezt reagálom le, mert a többivel egyetértek::tef293:

    szép tengerparti tájak voltak,hogy az kötött le igazán és nem maga a zene.(na jó elismerem a domborulatokra is kiterjedt picit a figyelmem

    nagyon helyes és egészséges szemlélet :tef293:
    Igy van rendjén.
     
  20. skywalker357 /

    Csatlakozott:
    2012. március 24.
    Hozzászólások:
    509
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lehetetlen, látvány, realisztikus

    Üdv!

    Több dologra is reagálnék focinorbi és klarensz írásából.

    El?ször, hogy mi lehet és mi lehetetlen. Bár ezt a monitor vagy a tv el?tt ülve nehéz megítélni. A film címe is az, hogy A lehetetlen. Ez els?sorban arra utalhat, hogy lehetetlen egy cunamit és a következményeit túlélni, ráadásul az egész család! Az egész egy lehetetlen helyzet. Ám ilyen helyzetekben az ember emberfeletti teljesítményekre képes, pláne, ha van miért. A gyerekéért, az anyjáért, a családjáért... Úszni a szök?árban. Nem úsztak ?k igazán, csak próbáltak, és nem akkor, amikor az árhullám jött, mert akkor valóban lehetetlen, hanem akkor, amikor a víz visszahúzódott. Nem úsztak, inkább küzdöttek, hogy ne veszítsék el egymást szem el?l. És a víz alatti jelenetek "realisztikussága" - nem tudom, hogy tényleg ilyen-e, mert nem volt még benne részem, még csak er?sebb sodrású folyóban sem úsztam - bemutatta, hogy mennyire lehetetlen küzdeni a természet er?i ellen.
    Hogy egy tíz éves gyerek elbírja-e az anyját, ha az a vállára áll. Talán. Egy tíz éves gyerek 25-30 kg, egy fiatal anyuka, amilyen a filmbeli is 50-60 kg. A srác a fának támasztotta a hátát a karjaival kitámasztotta magát, a kezével kapaszkodott... Talán.
    Ezekben én nem találtam semmi kivetnivalót. Lehetetlen helyzetben, lehetetlen teljesítményeket nyújtottak.
    Na, de a kórházban és el?tte, ahogy kerülgették egymást. Ez már tényleg lehetetlen. Ilyen nincs, vagy van, de nem ennyire élesben. Keresték egymást persze, de nem pillanatokon múlott, hogy elkerülték egymást... Felesleges volt beletenni, bár hatásos volt, ahogy azt focinorbi is írta.

    Egy ilyen filmnek két lényeges kritériumnak kell megfelelnie: legyen látványos, és legyen benne feszültség, dráma. És tökéletesen egyetértek klarensszel: a legtöbb ember sok filmet a látványért néz meg. Dráma, vagy feszültség van elég az életben, na de mikor láthatunk cunamit? Ha a látványos részét kihagyták volna, akkor valóban dokumentumfilm jellege lett volna. És nem hiszem, hogy itt beszélgetnénk róla.
    A színészi játék? Megmondom ?szintén nem nagyon figyeltem. Egy ilyen filmben nem is nagyon van rá szükség. Úgy sem venné észre az ember, esetleg akkor ha többször megnézi, de ez meg ritka.

    Színészi játék más jelleg? filmekbe való, ahogy klarensz is írja, oda ahol a környezet nem olyan látványos, ahol a "helyszín sz?k". Ha egy ilyen filmben a színészek nem hitelesek, akkor az egész nem ér semmit. Valóban régen ez nagyon fontos volt, de azért ma is készülnek ilyen jelleg? filmek.
    Talán két hete volt, hogy láttam Az öldöklés istene cím? filmet, amiben gyakorlatilag négy színész játszik egy lakásban. Na ehhez kell színészi játék, hogy ne unatkozzon a néz?. És ezt nagyon jól megoldották, mert egy percig sem unatkoztam. Jodie Foster fantasztikus alakítást nyújt a filmben, de Kate Winslet és John C. Reilly sem marad el mögötte.
    Vagy most néztem meg a Kitartó szerelem cím? filmet. Nem rég került fel dvd-formátumban az nCore-ra, és mivel akkoriban volt itt szó Rhys Ifans-ról gyorsan le is töltöttem. Nem tudtam semmit róla, még azt sem, hogy milyen kategóriájú. A cím alapján egyértelm?nek vettem, hogy megnézek egy romantikus filmet. Nahát ehhez képest... Csak ajánlani tudom mindenkinek. Daniel Craig és Rhys Ifans fantasztikus alakítást nyújtanak a filmben. Nem a látvány a lényeg, hanem a színészi alakítás. Szóval készülnek még manapság is ilyen jelleg? filmek, csak a kutya sem nézi meg ?ket. Persze ez most er?s túlzás, de értitek, hogy mit akarok kifejezni vele... :tef293: