Filmajánló

A témát ebben részben 'Filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos beszélgetések' Endless hozta létre. Ekkor: 2010. augusztus 02..

  1. sax329 /

    Csatlakozott:
    2013. január 26.
    Hozzászólások:
    84
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    érdekes

    megnéztem a bemutatóját érdekes nálam néz?slesz :tef293:
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Fejlövés-re

    Sziasztok!

    Az akciófilmek kedvel?inek mindenképpen ajánlom ezt a filmet,mert eseménydús,ezáltal az figyelmet végig fenttarja,és Stallone alakítása is rendben van,ebb?l kifolyólag ezen m?faj kedvel?inek,akik csak egy másfél órás kikapcsolódást várnak a filmt?l,arra szerintem tökéletesen alakalmas.(Ett?l többet meg én nem is vártam a filmt?l el?zetesen sem)

    Lehet,hogy ez a nagy meleg is közrejátszik és én nem tudtam megfelel?en koncentrálni,de nem értettem,hogy mi szükség volt olyan bejátszásokra az elején és kicsit kés?bb is,ami csak a film vége felé derül ki,hogy mit takar és nem is értette az ember,hogy miként passzol az oda,vagy ki-kivel és mi-miért(ett?l eltekinthettek volna,mert ebben a filmben semmi nem indokolta,és csak feleslegesen érthetetlenné tett eseményeket egy darabig),ezt leszámítva egy átlagosan jó akciófilmnek tartom.
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Blood-re

    Sziasztok!

    Erre a filmre szerintem túlzás a thriller kifejezés,mert olyan retttenetes izgalmak és fordulatok nincsenek a filmben,de a színészek alakítása szerintem rendben van,és maga a film is egyszeri megtekintésre véleményem szertint legalább alkalmas a KRIMI m?faj kedvel?i számára.
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    40 és annyi

    40 és annyi (This Is 40)



    színes, magyarul beszél?, amerikai vígjáték, 134 perc, 2012

    rendez?: Judd Apatow
    forgatókönyvíró: Judd Apatow
    zeneszerz?: Jon Brion
    operat?r: Phedon Papamichael
    producer: Judd Apatow, Barry Mendel, Clayton Townsend
    vágó: David L. Bertman, Jay Deuby, Brent White

    szerepl?(k):
    Paul Rudd (Pete)
    Leslie Mann (Debbie)
    Jason Segel (Jason)
    Megan Fox (Desi)
    John Lithgow (Oliver)
    Ryan Lee (Joseph)
    Maude Apatow (Sadie)
    Chris O'Dowd (Ronnie)
    Melissa McCarthy (Catherine)
    Lena Dunham (Cat)
    Albert Brooks (Larry)

    szinkronhang:
    Széles Tamás (Pete magyar hangja)
    Kökényessy Ági (Debbie magyar hangja)
    Nagy Ervin (Jason magyar hangja)
    Bogdányi Titanilla (Desi magyar hangja)
    Szacsvay László (Oliver magyar hangja)


    Judd Apatow író-rendez?-producer (A 40 éves sz?z) új vígjátéka a Felkoppintva két szerepl?jének, Pete-nek (Paul Rudd) és Debbie-nek (Leslie Mann) a sorsát követi nyomon, kiváló humorral és emberismerettel tálalva a negyedik X felé közeledés minden ismer?s ny?gét és komikumát.

    Tracker: nCore,Bithorlo stb..
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    The First Time

    The First Time



    Megjelenés éve: 2012
    Rendez?: Jon Kasdan
    Ország: USA
    Címkék: vígjáték, dráma, romantikus
    IMDb értékelés: 6.0



    Szerepl?k:
    Britt Robertson (Aubrey Miller)
    Dylan O'Brien (Dave Hodgman)
    Craig Roberts (Simon Daldry)
    Joshua Malina (Aubrey's Dad)
    James Frecheville (Ronny)
    Victoria Justice (Jane Harmon)

    Ennek a romantikus komédianak középpontjában a két középiskolás áll:
    Dave , aki eddig egyolyan lánynak epekedik aki nem lehet az övé és
    Aubrey a kreativ tipus aki olyannal randizik aki nem igazán érti ?t.

    Magyar felirat a torrentben!

    Tracker: Bithorlo
     
  6. predator02 /

    Csatlakozott:
    2011. december 27.
    Hozzászólások:
    1,534
    Kapott lájkok:
    206
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Odd.Thomas.

    Szia!

    Én tegnap este néztem meg,csak ajánlani tudom ritka jó film.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re: Blood

    szia
    Én még nem töltöttem le a filmet, mindenképp leszedem és megnézem, mert akkor az én kategoriám a filmeknél,akár thriller-akár krimi jöhet.
    köszi a véleményezést.
    Még nagyon szeretném skywalker véleményét is, mert szintén egyezik az izlésem filmek terén az övével is, és nagyon tudja ,kiváncsivá tenni az embert , ha esetleg nem néztem meg egy-egy filmet .:tef293:
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia!

    Az én ízlésem jobban a thrilleresebb filmek felé húz,mint a szimpla krimi felé,ezért nekem az izgalom és a fordulatosság hiányzott a filmb?l,de attól még nem volt rossz film.

    Én is kiváncsi lennék skywalker barátom véleményére,mert ? nálam komolyabb filmelemzéseket tud írni,és valóban az ízlésünk is nagyon sok esetben megegyezik mindhármunknak,ezért folytattunk olyan remek társalgásokat a filmekr?l.
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:filmek , izlések, ajánlások

    Igazi krimit nem is láttam mostanában, annyi lemaradásom van már a filmek terén, valahogyan rendszert fogok felállitani, a nézettség sorrendjér?l, mert az aktuális filmeket is szeretném követni, és a régebbi elmaradásokból is pótolni,
    Azonkivül pedig sorozatokat is követek, heti 1-2 alkalommal.A sorozatoknál már az az elvem, hogy ha torrenr?l töltöm le, akkor egy évadot egyszerre nézek meg, de legalábbis 5-10-et egyszerre.
    És a scifi múfajról még nem is szóltam, pedig azokból is szivesen akármennyi jöhet...na és itt ismét nagy segitség a skywalker hiszen ? egy igazi jedi lovag ,ezen filmek terén is nagyon otthonos, és várom a tippjeit és ajánlásait .:tef293:
     
  10. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Én azért nézek újabb filmeket els?sorban,mert arról van hova véleményezést írnom(a bloodról is azt írtam és nem ajánlást,mert szerintem nem rossz film,de nem is kiemelked?)
    és ezzel próbálom segíteni a fórumtársakat és barátokat,hogy mit érdemes letölteniük is megnézniük.

    Persze megoldottam sok esetben,hogy ha valamit tudtam mihez hasonlítani,vagy összefüggésbe hozni vele,akkor ajánlottam hasonlóan jó filmeket itt is és a többi másik topicban is pl. neked is már,és kiváncsi lennék rá,hogy mennyire nyerte el a tetszésed,amit láttál közülük.
    Ezért akár itt most is írhatsz valamelyikr?l,amelyiket esetleg láttad már,ha már erre lett terelve a téma :tef293: ,vagy akár pm-ben is megírhatod,amelyik szimpatikusabb neked.
    Ha már nincs hozzá topic,akkor nekem megfelel akármelyikben,és privátban is a társalgás róla,ahol és amikor csak kedvetek van rá,én rendelkezésre állok.
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:Fejlövés

    szia
    Az akció nem igazán a kedvelt kategoriám, viszont megszoktam názni, de bevallom, néha futtatom a keményebb jeleneteket,és csak a sztori és a szerepl?k érdekelnek , a végkifejlet milyenje...meglövik vagy sem a szerepl?met...nem is tud igazán lekötni, csak olyan könnyed kikapcsolódásnak szoktam megnézni ...és ennél a filmnél is ezt az elvet fogom követni, mert ugyan letöltöttem, de még nem néztem meg.
    Sylvester Stallone igaz , hogy egy érdekes szinész, nem tartozik kedvenceim közé...valamikor a Rocky részeit is láttam...:tef293:
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia!

    Nekem sem a kedvenc kategóriám az akciófilm,pláne egy átlagos,sablonos nem,és az olyanok meg végképp nem,hogy valaki kinyír mindenkit a világon,de ? sebezhetetlen.
    Ennek ellenére láttam olyan akciófilmeket amelyek meg elnyerték a tetszésemet,még az új filmek között is.(Ett?l a filmt?l sem kaptam kevesebbet,mint amit vártam,tehát rendben volt)
    Ha az akciófilmek más m?fajjal is kombinálva vannak pl. vígjáték,thriller,dráma,akkor az már más lapra tartozik,és úgy nagyon kedvemre való film lehet bel?le.
     
  13. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:vélemény filmekr?l általában

    Én is els? sorban az aktuális újabban megjelen? filmek közül szoktam választani, letölteni és megnézni , azonkivül a kapcsolódó filmeket,
    de nálam mindig a hangulatom hordozza, ritkán választom már el?re ki, pl.na holnap mit is nézek meg?
    A sorozatoknál más a helyzet azt el?re kiválasztom, aztán nem hagyom békén,akár tetszik akár nem , ha belefokoztam akkor már megnézem , mert hajt a kiváncsiság.

    Köszi szépen, hogy id?t és energiát szánsz rám , és társalogni van kedved a filmekr?l...bevallom ez ösztönz? mindenképp.
    Majd rákeresek a megnézett filmekre a topikban és irok ...igazából nem tudom kit mennyire érdekelhet rajtad kiv?l, mert a vélemények áétalában kimerülnek abban, hogy tetszett a film és ajánlom megnézni, stb.
     
  14. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:akció filmek

    Én a Die Hard filmet is csak azért néztem meg, mert tudtam, hogy Budapesten is forgattak jeleneteket és magyar szerepl?ket is vontak be a filmezésbe.
    Nos én nagyot csalódtam, mert annyira pörg? volt az akció, hogy nekem már túl sok is volt, alig tudtam követni, pedig Bruce Willis egyik kedvenc akció h?söm.
    Azért ha alkalmam adódott volna megnézni moziban , ott mindenképpen megnéztem volna...de már nincsen mozink, sajnos.
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Nekem a veled való társalgás nem id? és energiaveszteség,hanem kikapcsolódás!

    Igen nagyon jól látod,hogy az új filmek kapcsán a legtöbb esetben kimerülnek a vélemények abban,hogy tetszett,nem tetszett,vagy megéri a jegy árát,avagy sem,ezért is olvasom nagyon szívesen a skywalker és a te véleményedet,elemzéseiteket egy adott filmr?l,mert sokkal több támpontot kapok,hogy érdemes e megnéznem(az el?z? esetben csak annyi támpont,mint az imdb,vagy a port.hu,vagy a filmkatalogus.hu értékelését,ha megnézem,de més annyi sem,mert itt sokkal kevesebben lépnek rá.

    Annyi azért mindenki mentségére szolgáljon,hogy egy új filmnél nem mehet bele nagyon a részletekbe a film cselekményét tekintve,mert azzal rontaná a filmélményt.

    Én is mindig az adott pillanatban a hangulatomnak megfelel?en döntöm el,hogy milyen filmet fogok nézni,valamint az is befolyásolja,hogy mennyire fáradt a szemem,vagy a koncentrálóképességem(ami ebben a h?ségben nem csoda),amennyiben igen,akkor nem jöhet szóba a feliratos.
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Én meg nem is néztem meg a Die Hardot,mert el?zetesen olvastam és kértem véleményeket róla olyanoktól,akik látták,és olyan nem volt aki azt mondta volna,hogy neki kimondottan tetszett,de olyanok voltak b?ven,akik nem voltak elragadtatva t?le.
    Különben is fenntartással kezelem,ha valamelyik filmb?l már x-edik rész kerül sugárzásra,mertt el?bb-utóbb mindenképpen az lesz a vége,hogy valamelyik rész nagyon alulmúlja a megszokott szinvonalat.(ezért ilyen filmek esetén általában kivárok miel?tt letölteném és megnézném)

    Itt kb. b? 25 éve sz?nt meg a mozi,és én kb. 15 éve voltam utoljára moziban,úgyhogy nem vagy egyedül,aki csak a tv el?tt filmezik. :tef293:
     
  17. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Valami Amerika

    Utoljara amikor meg moziban lattam filmet,:
    Valami Amerika
    magyar film volt,

    aztan nemsokara , bezartak a termet, mert nem volt igeny a kozonseg reszerol ( kabel tv elott ucsorogtek az emberek szivesebben ).

    Biztosan megnezted te is , aztan volt annak egy masodik resze is, azt mar a torrentekrol neztem meg. :tef293:
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Nálunk még abban az id?ben sz?nt meg anno a mozi,amikor még kötelez? volt minden hónapban egy orosz,vagy cseh stb.. film vetítése,és mivel senki nem ment el rá,ezért nem tudott jövedelmez?en m?ködni(ez egy kb. 3000 lakosú település esetén érthet?)

    A sors fintora,hogy még egy év sem telt el és eltörölték,ezt a szabályt.(ennyit kellett volna csupán kitartani,ahhoz,hogy továbbra is m?ködjön)
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    In Their Skin

    In Their Skin



    Szines,magyar feliratos,kanadai horror,thriller,2012

    Rendezö:
    Jeremy Power Regimbal

    Irók:
    Joshua Close
    Justin Tyler Close
    Jeremy Power Regimbal

    Szereplök:
    Selma Blair ... Mary
    Joshua Close ... Mark
    James D'Arcy ... Bobby
    Rachel Miner ... Jane
    Quinn Lord ... Brendon
    Alex Ferris ... Jared
    Leanne Adachi ... Medic
    Matt Bellefleur ... Toby
    Allie Bertram ... Bridget
    Agam Darshi ... Nurse

    A Hughes házaspár egy véletlen balesetben elvesztette 6 éves lányát.
    A tragédiát feldolgozandó úgy döntenek, hogy otthagyják a nagyváros nyüzsgését,
    és egy nyaralóba költöznek vidékre. A barátságos szomszédokon kívül
    nem sok emberrel tartják a kapcsolatot. Egy nap azonban egy férfi jelenik meg házukban,
    és szörny? játékra kényszeríti ?ket.

    Égetett magyar feliratos!

    Tracker: Bithorlo
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    American Mary

    American Mary




    Megjelenés éve: 2012
    Rendez?: Jen Soska, Sylvia Soska
    Szerepl?k: Katharine Isabelle, Antonio Cupo, Tristan Risk, David Lovgren, Paula Lindberg
    Ország: Canada
    Hossz: 103 perc
    Címkék: horror, thriller
    IMDb értékelés: 6.2

    Az American Psycho találkozik a The Skin I Live In-nel.Valahol a metszésponton lehetne behatárolni a Jen és Sylvia Soska filmjét.

    A történet egy orvostanhallgatót követ Mary Mason-t aki már megtört és elkeseredett az orvosi iskola miatt és az általa magasztalt sebészekben is csalódnia kellett.A könnyen szerzett pénz és a hírnév a földalatti m?tétek világába viszi ?t egy bizarr ügyfélkör közé.

    A rendez? a Jen és Sylvia Soska páros akik egy pszichológiai horrort hoznak nekünk ami teli lesz kifinomult utalásokkal néhány kultikus horrorfilmmel kapcsolatban.A forgatókönyvért szintén a Soska páros felel.

    Magyar felirat mellékelve!

    Tracker: Bithorlo