Forma 1

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' Adminisztrátor hozta létre. Ekkor: 2012. március 17..

  1. diablo62 /

    Csatlakozott:
    2011. július 29.
    Hozzászólások:
    753
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Nyugdijas
    Lakhely :
    Tatabánya
    f-1

    szerintem ebben is van egy kis sport politika.
    a lehet? legizgalmasabbá tenni a végét.
    én személy szerint Vettel-nek szurkolok.
    Biztos csinálnak ?k is hibát.
     
  2. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    lehet

    Szervusz Diablo!
    ?szintén,lehet valami benne!
     
  3. Frad23 /

    Csatlakozott:
    2012. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,179
    Kapott lájkok:
    239
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Kedvenc csapatom a Ferrari, de kiminek is drukkolok jó hogy újra az F1-ben van.
     
  4. frediw / Guest

    Alonso

    Alonsónak különös el?érzete van

    [​IMG]

    Úgy véli, hiába bajnoki ellenfelének kedvez az USA Nagydíj id?mér?jének végeredménye, a futamon képes lehet faragni a pontbeli hátrányán Vettelhez képest. Valamiért "különös el?érzete" van.

    Nem éppen ideális helyzetb?l vághat neki az idény utolsóel?tti versenyének Fernando Alonso, akinek egyedüliként maradt még esélye elvenni Sebastian Vettelt?l az els? helyet a bajnokságban. Míg Vettel megszerezte a pole pozíciót az USA Nagydíjra, Alonso csupán kilencedik lett az id?mér?n, és az sem túl nagy segítség neki, hogy a lotusos Romain Grosjean büntetése után ennél egy pozícióval el?rébbr?l rajtolhat.

    A spanyol ugyanakkor nem esik kétségbe, mivel egyrészt számított az id?mér?s gyengélkedésre, másrészt valamiért olyan gondolatai vannak, hogy igenis több pontot gy?jthet Vettelnél. "Mint mindig, a verseny vasárnap lesz. Változatlanul úgy gondolom, hogy holnap csökkenteni fogjuk a lemaradásunkat Sebastianhoz képest. Ez az, ami számít" - nyilatkozta az újságíróknak.
     
  5. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alonso-ra

    Szia Frediw!
    Örülök,hogy Alonso így érzi,és ilyen el?érzete van,én sajnos már nem reménykedem,hogy világbajnok legyen!Szerintem az már elszállt!
     
  6. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alonso-re

    Azért várjuk ki a végét hátha sikeres napot zárunk.
    Hajrá Ferrari !!!!
     
  7. frediw / Guest

    re Alonso

    [​IMG]

    Szerintem is,HAJRÁ FERRARI!!!!
    :tef344:
     
  8. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alonso-ra

    szia!
    Igazad lett!:tef293:
    Csak feltudott jönni a harmadik helyre!:tef161:
     
  9. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ha forma1 akkor ferrari és Alonso. :tef293:
     
  10. frediw / Guest

    Hamilton

    Hamilton délután is a vb-esélyesek el?tt végzett Brazíliában

    [​IMG]

    Vettel ismét 2. lett mögötte, és Alonso is megtartotta délel?tti 5. helyét, de Button helyett ezúttal saját csapattársa, Massa el?zte meg a forró interlagosi pályán. A dupla DRS nélkül versenyz? Mercedes is meglep?en gyorsnak bizonyult.

    Lewis Hamilton a délel?tti idején egy tizedet javítva a Brazil Nagydíj második szabadedzésén is legy?zhetetlennek bizonyult. Ezúttal is Sebastian Vettel került hozzá a legközelebb, mögöttük Mark Webber, majd a két Ferrari végzett. A délutáni edzés kevésbé volt szoros, Vettel több mint 2 tizeddel, Webber pedig már fél másodperccel maradt el a McLarent?l.

    Délutánra jelent?sen megemelkedett a h?mérséklet, a leveg? 32, az aszfalt 49 fokos volt az edzés elején. Ez több csapat számára is problémát okozott, Kimi Räikkönen például arra panaszkodott, hogy a túlmelegedett abroncsok miatt egyáltalán nincs tapadás. A súlyos anyagi problémákkal küzd? HRT-ket pedig az edzés els? felében ki sem küldték a pályára, arra hivatkozva, hogy túl forró az aszfalt.
     
  11. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    F1

    Elindult az utolsó futamra a szavazás.
    Aki szeretne még szavazhat.

    Én most elöször nem az eszemre hagyatkozva szavaztam hanem a szivemhez közel álló csapatra és annak pilótájára.

    Ugyhogy Haaajjjjjrrrrááááá Fernando Alonso kell az a vb cim. :bigsmile:
     
  12. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nemsokára indul a mindent eldöntő futam.
    Remélem Alonso eléri az elsö polt majd a futam gyözelmet is.

    Hajrá Ferrari.
     
  13. predator02 /

    Csatlakozott:
    2011. december 27.
    Hozzászólások:
    1,534
    Kapott lájkok:
    206
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alonso :tef161:

    Ferrari
     
  14. frediw / Guest

    Hamilton pole

    Vettel csak a 4., Alonso a 8. helyr?l rajtolhat a vb-dönt?n

    [​IMG]

    Hamilton pole pozícióval búcsúzik a McLarent?l, miután a Brazíliai Nagydíj vizes pályán kezd?d? id?mér?jén legy?zte a világbajnoki cím várományosait is. Vettel a Q2-t at élen zárta, de a Q3-ban hibázott, és Alonso is kikapott saját csapattársától.

    A világbajnoki cím egyik várományosa sem futott tökéletes id?mér?t az idényzáró Brazil Nagydíj el?tt, Sebastian Vettel a 4., Fernando Alonso pedig csak a 8. rajtkockát tudta elhódítani a futamra, amelyet 80 százalékos valószín?séggel össze fog zavarni az es?. Lewis Hamilton idei 7. pole pozíciójával búcsúzott a McLarent?l, a szezon végi ranglistán eggyel megel?zve Vettelt, míg Michael Schumacher nem tudott bekerülni a Q3-ba, így a 14. helyr?l kell nekivágnia pályafutása utolsó versenyének.

    Az id?mér? el?tt fél órával eleredt az es?, de mire elkezd?dött a Q1, már el is állt. Ezért mindenki a slick gumikon ment ki a felszáradóban lév? pályára, az id?eredmények folyamatosan javultak, s bár ilyenkor rendszerint felborul a papírforma, ezúttal csak Romain Grosjean esett a helyzet áldozatául, aki utolsó mért köre el?tt a bokszutca fala mellett próbálta el?zni Pedro de la Rosát. A két autó azonban összeért, és a Lotusról letört az els? vezet?szárny.

    "Az egész kört Pedro mögött töltöttem, akinek kék zászlókat lengettek" - magyarázta. "Meg akartam el?zni, szerintem nem vett észre. Olyan keményen fékeztem, amilyen keményen csak tudtam, de így is összekoccantunk." De la Rosa úgy vélte, nem hibázott. "Az egyetlen száraz ívet követtem" - állította. "Mind a négy kerekemmel azon próbáltam maradni, amikor hirtelen azt éreztem, hogy valaki a bal hátsó gumimnak ütközik. Nem értem, hogy akarhat valaki ott el?zni."
     
  15. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alonso-ra sajnos

    Sziasztok!
    Hát nagy futam volt!
    De ami a legfontosabb,sajnos beigazolódott az én érzésem(és nem Alonso-é :tef293: )!Sejtettem ezt a versenyt Alonso hiába nyerte volna meg,akkor sem lehet világbajnok!Túl sok volt az a tízen valahány pont!
    Na mindegy!Alonso akkor is hatalmasat teljesített az idén ezzel a Ferrari-al!!!!
    Gratula neki,és persze gratula Vettel-ek is,? is fantasztikus versenyz?!!!!
     
  16. frediw / Guest

    Alonso-ra

    Igaz ,hatalmas futam volt.Beigazolodot erzesed,de csak hajszalhiljan :tef161: Gratulalok Vettelnek,de jovore HAJRÁ FERRARI :tef344:
     
  17. frediw / Guest

    Schumacher

    Schumacher számmisztikával zárta be a kört

    21 évvel ezel?tt, a spái id?mér?n a 7. helyen kezdett, Brazíliában a 7. helyen zárt. Ross Brawn szerint ill? módon búcsúzott.

    [​IMG]

    Michael Schumacher a Brazil Nagydíj korai szakaszában defektet kapott a törmelékt?l, ami az autója alját is megsértette, így a leszorítóer? is csökkent. Pechjére száraz gumira váltottak, aztán szinte azonnal rákezdett az es?, ezért újra ki kellett állnia. Összesen négyszer járt a bokszban, átmenetileg körhátrányba is került, de a Safety Car segített rajta, és az is, hogy kés?bb jókor váltott vissza intermediate gumikra, ami a saját döntése volt.

    Ennek köszönhette, hogy a 65. körben már a hatodik helyen haladt. Ekkor pont Sebastian Vettel volt mögötte, s bár a Red Bull valószín?leg er?b?l meg tudta volna el?zni, Schumacher el?zékenyen elengedte a vb-címért küzd? honfitársát, így végül a 7. helyen fejezte be pályafutása utolsó Forma-1-es versenyét

    "Igazán nagy kihívás volt, mert defektet kaptam, és újra a mez?ny végén találtam magam. Ez visszahozta a 2006-os emlékeimet, amikor ugyanez történt velem itt. Szerencsére soha nem adom fel, ilyen vagyok, mindig megpróbálok megoldást találni, és ez most is m?ködött" - nyilatkozta.

    "Érdekes egybeesés, hogy a hetedik helyen fejeztem be a Forma-1-es karrieremet, ez volt az els? id?mér?n elért eredményem is Spa-Francorchamps-ban, 308 versennyel ezel?tt. Ehhez jön, hogy a hetes rajtszámmal versenyeztem ma, és hét világbajnoki cím van a tarsolyomban. Kíváncsian várom a folytatást. Egyel?re kordában tudtam tartani az érzéseimet, de lehet, hogy kés?bb, amikor ittunk néhány pohárral és megöleltem a szerel?imet, el fogok érzékenyülni. Mindenesetre már várom a Forma-1 utáni életet."

    A hétszeres világbajnok megköszönte az ?t búcsúztató szurkolóknak a támogatást. "Nagyon szép id?k voltak" - nyilatkozta. "Sok izgalomban volt részünk, sok kemény pillanatban is. Hihetetlen, hogy mennyi támogatást kaptam ebben a három szezonban, pedig ezek volt életem legnehezebb évei" - mondta a visszatérése óta eltelt sikertelen id?szakról "A szurkolóm mindig velem voltak."
     
  18. frediw / Guest

    Ferrari kapja....

    Idén is a Ferrari kapja a legnagyobb pénzdíjat


    [​IMG]

    Hiába el?zte meg ?ket a Red Bull a konstrukt?ri bajnokságban, a Ferrari az F1 legrégebbi csapataként külön bónuszpénzt kap a kereskedelmi bevételekb?l.

    Bár a Ferrari idén az egyéni és a konstrukt?ri világbajnokságban is kikapott a Red Bulltól, halvány vigaszt jelenthet számukra, hogy az év végén ?k zsebelhetik be a legnagyobb pénzdíjat a csapatok közül. A Forma-1 kereskedelmei bevételeinek egy részét minden szezon után szétosztják a csapatok között, els?sorban a konstrukt?ri bajnokság eredménye alapján. A Ferrari azonban az F1 legrégebbi és legeredményesebb csapataként további bónuszban részesül, minden évben megkapják a bevételek 2,5 százalékát.

    A hírek szerint a Red Bull idén 54,3 millió fontos jutalmat kap, így simán ki tudja fizetni az alkalmazottainak a fejenként körülbelül 10 ezer font bónuszt tud fizetni. A Ferrari az extra 2,5 százalékkal együtt körülbelül 65,5 millió fonttal számolhat, ebb?l arra lehet következtetni, hogy a bajnokság gy?ztesének egyébként mintegy 3,7 millió fonttal jár több a második helyezettnél.

    Egyébként tavaly is a Ferrari kapta a legnagyobb részt a bevételekb?l, annak ellenére, hogy 2011-ben a Red Bull mellett még a McLaren is legy?zte ?ket a konstrukt?ri
     
  19. frediw / Guest

    Alonso

    Alonso: Minden id?k egyik legjobbja vagyok


    [​IMG]

    Helmut Marko rossz vesztesnek tartja a spanyolt, de Alonsót nem érdekli, mit gondolnak róla. Úgy véli, már eddigi teljesítménye alapján is a legnagyobbak közé tartozik.

    Bár a 2012-es világbajnokság már több mint egy hete befejez?dött, a Red Bull és a Ferrari továbbra is nyilatkozatpárbajt vív a sajtón keresztül. Az osztrákok tanácsadója, Helmut Marko szombaton kijelentette, rendkívül rossz vesztesnek tartja Fernando Alonsót, aki szerinte nem tud beletör?dni a Sebastian Vettelt?l elszenvedett vereségbe.

    Mint köztudott, a Ferrari a Brazil Nagydíj után felkereste a Nemzetközi Automobil Szövetséget (FIA), mert azt gyanították, hogy Vettel a sárga zászlók lengetése közben el?zött a futamon. Az FIA hamar tisztázta az esetet, a Ferrari pedig elfogadta a döntést, Alonsót ennek ellenére számos kritika érte az eset kapcsán. Több forrás is tudni véli ugyanis, hogy a spanyol volt az, aki az ügy kivizsgálása mellett kardoskodott, hiszen Vettel büntetése esetén mégis övé lehetett volna a bajnoki cím.

    "Úgy t?nik, problémái vannak, ha veszít" - nyilatkozta Marko a Red Bull grazi bemutatóján. "Amikor nem ? nyer, megmutatja hihetetlen politikai képességeit" - utalt az osztrák arra, hogy szerinte Alonso a zöld asztalnál szerette volna megnyerni a bajnoki címet.

    A Ferrari kétszeres világbajnoka Valenciában, a csapat idényzáró bemutatóján válaszolt a kritikákra. "?szintén szólva nem érdekel, mit gondolnak rólam Németországban, vagy bárhol máshol" - nyilatkozta, majd hozzátette: a Ferrari helyesen járt el, amikor magyarázatot kért Vettel el?zésével kapcsolatban. Szerinte "a szurkolóknak joguk van ahhoz, hogy tudják, mi történt."

    "Ha az emberek meglátnak az utcán, megölelnek, és gladiátornak vagy szamurájnak neveznek. Engem csak a Ferrari-család 1200 tagja érdekel, akik felállva tapsoltak nekem a tegnapi vacsoránál" - folytatta. Úgy érzi, idei teljesítményével több tiszteletet vívott ki, mint a korábbi években. "Korábban is többé-kevésbé jó véleménnyel voltak rólam, de most azt veszem észre, hogy sokkal jobban tisztelnek."

    Bár Alonsónak 2006 óta nem sikerült újabb világbajnokságot nyernie (három idényben is az utolsó futamon bukta el a bajnoki címet), így is a történelem egyik legnagyobb versenyz?jének tartja magát. "Nincs annyi címem, mint (Juan Manuel) Fangiónak vagy (Michael) Schumachernek, de így is a legjobbak közé tartozom" - idézi ?t a Gazzetta dello Sport. "(Ayrton) Senna hármat nyert, mégis ?t tartják a legjobbnak, hiába szereztek mások több bajnoki gy?zelmet. Nem tudom, hány címem lesz, amikor visszavonulok - de remélem, engem tartanak majd a legjobbnak."

    Alonsót a Ferrari tesztpilótája, Marc Gené is védelmébe vette: szerinte egyértelm?en honfitársa érdemelte volna meg az idei gy?zelmet. "Abnormális, milyen könnyedén nyeri Vettel a világbajnoki címeket" - mondta az EFE hírügynökségnek a zsinórban három bajnokságot nyer? németr?l. "Számomra kétségkívül Fernando volt az idei év legjobb versenyz?je, hiszen húsz futamon tizenháromszor állhatott fel a dobogóra."

    Vettel csak a versenyek felén ért célba dobogós helyen, viszont öt gy?zelmet aratott Alonso három diadalával szemben.

    Kezd?dik a pofoszkodas :tef161:
     
  20. frediw / Guest

    Macskakövön száguldott Vettel

    Macskakövön száguldott Vettel

    [​IMG]
    A 25 éves versenyz? Grazban, egy bemutatóval ünnepelte zsinórban harmadik világbajnoki címét 15 ezer rajongó el?tt.

    Ausztria déli tartománya, Stájerország régóta szoros kapcsolatot ápol a Red Bull-lal, mivel itt született Dietrich Mateschitz, az energiaitalos vállalat alapítója és tulajdonosa. 2003-ig itt rendezték meg az Osztrák Nagydíjat is az A1 Ringen, azóta a pályát a Red Bull megvette, alaposan felújította, és Red Bull Ringre nevezte át. Éppen ezért nem kell csodálkozni azon, hogy Sebastian Vettel a grazi macskaköves utcákon tartott bemutatója után a helyi versenypályára hajtott idei versenyautójával, az RB8-assal. Az már meglep?bb, hogy az utat az országúton tette meg.