Gábor Zsazsa

A témát ebben részben 'Színészek Bemutatói' klarensz hozta létre. Ekkor: 2014. február 25..

?

Gábor Zsazsa Értékelése

  1. Szeretem

    1 szavazat
    100.0%
  2. Utálom

    0 szavazat
    0.0%
  3. Közömbös

    0 szavazat
    0.0%
  4. Nem ismerem

    0 szavazat
    0.0%
  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Gábor Zsazsa

    (eredetileg
    Gábor Sári, angolul: Zsa Zsa Gabor; Budapest, 1917. február 6. –)

    Golden Globe-díjas magyar származású amerikaiszínésznő.
    [​IMG]

    Gábor Zsazsa Budapesten született második gyerekként. Apja, Gábor Vilmos, katona volt, anyja, Gábor Jolie (született Tilleman Janka) 1894-ben, Budapesten született és 1997-ben, 103 évesen hunyt el Kaliforniában, Rancho Mirage-ben. Anyja később Edmund de Szigethy-hez, egy magyar grófhoz ment feleségül.Nevét Fedák Sári színésznő után kapta, akit szintén Zsazsának neveztek. Gábor Zsazsa édesanyja zsidó származású volt, rokonságban állt Annette Tillemannal, Tom Lantos feleségével, míg édesapja származásáról eltérőek a vélemények. A Gábor lányok (Magda, Zsa Zsa és Éva) kiemelkedően szépek voltak és már Budapesten extravagáns életstílusukról voltak ismertek.

    Zsazsa egy svájci internátusban tanult, majd 1936-ban elnyerte a Miss Hungary (Miss Hungaria) szépségkirálynő címet. Még ebben az évben Bécsbe utazott, ahol a híres tenor, Richard Tauber felfedezte és meghívta, hogy énekeljen egy szubrettet a Der singende Traum ("Az éneklő álom") című operettben a Theater an der Wienben. Ez volt Gábor Zsazsa első nyilvános szereplése.

    1941-ben, miután házasságának Burhan Belge-gel, egy török diplomatával vége szakadt, követte testvéreit Hollywoodba. Itt színésznőként dolgozott (1952-től több mint 50 filmben szerepelt) és hamar hírnévre tett szert legfőképpen szépsége, afférjai, botrányai, milliomosokkal kötött házasságai és válásai, valamint egyszeri rövid letartóztatása miatt. A sajtóban gyakran párhuzamot vonnak közte és Paris Hilton között, akivel egyébként Gábor Conrad Hiltonnal kötött házassága révén rokonok.
    Gábor Zsazsa 1968 októberében hazalátogatott Budapestre, ahol Lajos György készíthetett róla fotósorozatot.
    1989. június 14-én Gábor Zsazsát azzal vádolták meg, hogy arcon ütött egy Beverly Hills-i rendőrt, Paul Kramert, amikor az megállította őt egy közlekedési szabálysértés után. A nagy sajtóvisszhangot kapott tárgyalás során bűnösnek találták és 3 napi börtönbüntetésre, valamint 13 000 dollár bírságra ítélték. Gábor Zsazsa vallomásában elmondta, hogy a reakcióját a rendőr viselkedése provokálta ki, aki durván bánt vele és obszcén szavakkal inzultálta őt. Ennek apropójából szerepelt 1992-ben a Csupasz igazság című vígjátékban is, ahol önmagát alakította.

    FILMSZEREPEK
    Első filmszerepét 35 évesen a Lovely to Look at (1952) című filmben játszotta, majd a Ginger Rogers főszereplésével készült We're Not Married!-ben szerepelt. Az Oscar-díjas John Huston rendezte Moulin Rouge-ban már a női főszereplőként tünt fel a mozivásznon. 1953-ban a Lili című musicalben Mel Ferrer oldalán szerepelt. 1958-ban Orson Welles A gonosz érintése (Touch of Evil) című filmjében játszott Orson Welles, Charlton Heston, Janet Leigh és Marlene Dietrich oldalán. Ezt követően 65 filmben szerepelt kisebb-nagyobb szerepekben. Legutolsó szerepét 1993-ban, 76 évesen a Beverly Hill-dili (The Beverly Hillbillies) című amerikai vígjátékban játszotta, melyben többek között Rob Schneider és Dolly Parton is szerepet kapott. 1996-ban A Brady család 2 (A Very Brady Sequel) című vígjátékban önmagát alakította.

    AZ IDŐSŐDŐ SZÍNÉSZNŐ
    Gábor Zsazsa 2002. november 27-én utasként részese volt egy autóbalesetnek, melynek következtében a 85 éves színésznő kómába esett. A kórházat csak 2003 januárjában hagyhatta el, azóta folyamatos ellátásban részesül. A baleset után kártérítési pert indított, melyet megnyert és 2 millió dollárt kapott.
    A színésznő 2004 decemberében sikertelen öngyilkosságot hajtott végre, ugyanis jelentős mennyiségű altatót vett be, azonban férje, Friedrich von Anhalt herceg még időben rátalált. A 87 éves művésznőt azonnal kórházba szállították, ahol kimosták a gyomrát. A Bild című német lapnak a herceg akkor azt nyilatkozta, sejtette, hogy felesége öngyilkosságot kísérelhet meg, de remélte, hogy ez mégsem következik be.A díva 2005. július 7-én, 88 évesen komoly agyvérzésen esett át, ami után megműtötték. A kórházból július 15-én tért haza és az elmondások szerint a felépülése jól halad.A színésznő férje, Anhalt herceg 2007. február 9-én az AP hírügynökségen keresztül bejelentette, évtizeden át tartó viszonya volt az egy nappal korábban elhunyt Anna Nicole Smith-szel, a Playboy erotikus magazin egykori modell-színésznőjével, és lehet, hogy ő Smith lányának apja. Friedrich von Anhalt ezt február 9-én közölte az AP hírügynökséggel. Smith 5 hónapos lányáért, Dannielynnért apasági per van folyamatban.A színésznő férje, Anhalt herceg 2010. január 21-én bejelentette, hogy indulni kíván a kaliforniai választásokon, ahol kormányzó akar lenni.Az idős színésznőt 2010. július 17-én kórházba szállították, miután Bel Air-i otthonában televízió nézés közben kiesett az ágyából, aminek következtében több csontja is eltört.A három és fél órás műtét sikeres volt, de a beteg az eséskor a fejét is beütötte, agyrázkódást kapott. Az orvosok, akik szerint csípőműtétje közben kaphatott agyvérzést, most attól tartanak, hogy romlik az állapota - közölte a férj."Megfigyelés alatt akarják tartani a hétvégén, hogy megbizonyosodjanak, javul az állapota, de jelenleg nem jó a helyzet" - tette hozzá.A színésznő lánya, Francesca Hilton viszont cáfolta, hogy anyja kritikus állapotban volna, vagy hogy ne reagálna a körülötte levőkre. "Nincs kómában, gyógyszereket adnak neki, még minden életfunkciója erős, és beszél is" - mondta.Gábor Zsazsa az 50-es, 60-as évek nagy sztárja volt, először színésznőként lett ismert az Egyesült Államokban, később a társasági élet híres alakja lett, nem utolsó sorban azért, mert kilencszer kötött házasságot. Férje volt mások mellett Conrad Hilton szállodamágnás és az Oscar-díjas George Sanders színész is. Frederic von Anhalttal 1986-ban házasodott össze. 2002-ben részlegesen megbénult egy autóbaleset következtében, azóta tolószékbe kényszerült, öt évvel ezelőtt pedig már átesett egy agyvérzésen. Számos alkalommal szorult kórházi kezelésre.A 2010-es karácsonyt otthon töltötte de közben egyik lábán lévő seb elkezdett üszkösödni,ezért az orvosok 2011 első felében eltávolították jobb lábszárának háromnegyedét.2011. február 1-jén megint kórházba szállították Gábor Zsazsát, miután reggeli után vért köhögött. A mentőket férje, Frederic Von Anhalt herceg hívta ki hozzá, akik azonnal a Ronald Reagan UCLA Medical Centerbe szállították. A 93 éves színésznő egészségügyi állapota aggasztó,magas láza volt, folyadék gyülemlett fel a tüdejében, amputált lába pedig elfertőződött - 67 éves férje szerint felesége csak részben volt öntudatánál.

    FÉRJEI
    Burhan Belge (1937 – 1941) a török követség sajtóreferense volt, később író és diplomata
    Conrad Hilton (1942 – 1947) a Hilton szállodalánc alapítója, tőle van egyetlen gyereke
    George Sanders (1949 – 1954) Oscar-díjas brit színész, aki később Gábor Magdát vette feleségül
    Herbert Hutner (1962 – 1966) pénzügyi tanácsadó
    Joshua S. Cosden, Jr. (1966 – 1967) üzletember
    Jack Ryan (1975 – 1976) a Barbie-baba egyik tervezője
    Michael O'Hara (1976 – 1982) ügyvéd
    Felipe de Alba (1982) (érvénytelen) a házasság csak egy napig tartott
    Friedrich von Anhalt (1986 – nappjainkig)

    DÍJAK ÉS KITÜNTETÉSEK
    - 1958: Golden Globe-díj: különdíj
    - Csillag a Hollywood Walk of Fame-en (6925 Hollywood Blvd.)
    HÍRES MONDÁSOK
    "Nem az a fontos, hogy igaz legyen, csak beszéljenek rólam."
    "Egy gazdag férfi sosem lehet ronda".
    "Elválni valakitől, csak mert nem szereted, legalább olyan butaság, mint megházasodni, csak mert szereted".
    "Jó vagyok a háztartásban. Ha elhagyok egy férfit, megtartom a házát."
    "Hogy hány férjet fogyasztottam? Csak a sajátjaimra gondol?"
    "Mindenkit "kedvesem"-nek szólítok, mert nem emlékszem a nevükre."


    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2014. február 25.