2005 Gyilkos Elmék (Criminal Minds)

A témát ebben részben 'Sorozatok Bemutatói' Adminisztrátor hozta létre. Ekkor: 2010. augusztus 22..

  1. Adminisztrátor /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    408
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    http://upload.wikimedia.org/wikiped..._card.jpg/270px-Criminal_Minds_title_card.jpg
    A Gyilkos elmék (Criminal Minds) egy amerikai–kanadai bűnügyi tévéfilmsorozat, ami a CBS csatornán debütált 2005. szeptember 22-én. Az FBI Virginia államban lévő, quanticói központú Viselkedéskutató Egységének kalandjait követi nyomon. A Gyilkos elmék abban különbözik a sok hasonló bűnügyi sorozattól, hogy nem a bűnügyre, hanem a bűnözőre fókuszál. Magyarországon elsőként az AXN csatorna tűzte műsorára Kriminális elmék címmel 2006 márciusában, országos szinten az RTL Klubon látható 2006. augusztus 23-ától.

    Az epizódokat az egyik első és az utolsó jelenetben narráció kíséri, aminek témája egy jól ismert írótól vagy költőtől származó idézet. Az idézet mindig illik az adott bűnügyhöz vagy bűnözőhöz, s az epizód eleji felvetést a végén konklúzió zárja. A narrátor az első évadban legtöbb esetben Gideon volt, majd rendszerint az a szereplő, aki számára az adott nyomozás a többieknél személyesebb érintettséget eredményezett.

    A pilotot Vancouverben vették fel, „Quantico” munkacímmel.

    IMDB: 8.4/10 11,234 szavazat

    PORT.HU 9,5/10 (791 szavazat)

    Stáblista:

    rendező: Charles Haid, Richard Shepard
    író: Jeff Davis
    forgatókönyvíró: Simon Mirren
    operatőr: Alex Nepomniaschy
    díszlettervező: Kathy Curtis-Cahill, Louise Roper
    jelmeztervező: Catherine Marie Thomas
    executive producer: Mark Gordon
    látványtervező: Jerry Wanek
    vágó: Peter B. Ellis, Nina Gilberti, Jimmy Giritlian
    művészeti vezető: John Marcynuk
    szereplő(k):

    Joe Mantegna
    (David Rossi)
    Thomas Gibson
    (Aaron "Hotch" Hotchner)
    Shemar Moore
    (Derek Morgan)
    Matthew Gray Gubler (Dr. Spencer Reid)
    A.J. Cook (Jennifer Jareau)
    Paget Brewster (Emily Prentiss)
    Kirsten Vangsness (Penelope Garcia)
    Lola Glaudini (Elle Greenaway)
    Mandy Patinkin (Jason Gideon)
     
  2. Adminisztrátor /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    408
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Gyilkos elmék #1

    Aki szereti a krimiket, az olyan sorozatokat, ahol gondolkodni is kell, azoknak mindenképp ajánlom.

    5 évad futott le eddig, bár angolul jobb a hang, de a magyar sem olyan vészes. Az olvasni nem szeret? rossz angolosoknak jó hír, hogy mind az 5 éved kinn van már magyarul.
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Gyilkos elmék

    Nagyon szeretem ezt a sorozatott is , bár Gidionnál elvesztettem a fonalat mert nem értettem miért kellet elhagynia a csapatot , de a mostani felállás is nagyon jó. Most hogy belegondoltam az utolsó rész még meg se néztem .