Gyurta: A döntés rossz irányba viszi a magyar úszósportot

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' drogba № hozta létre. Ekkor: 2016. november 08..

  1. drogba № /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    19,281
    Kapott lájkok:
    33
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Pincér
    [​IMG]

    Gyurta Dániel a Facebook-oldalán osztotta meg véleményét öccse, Gergely esetével kapcsolatban.


    Az ifjabbik Gyurta a rövidpályás úszóvébén 400 vegyesen és 1500 gyorson indult volna, de ezt a számítását keresztülhúzta Hargitay András szövetségi kapitány, aki 400 vegyesen Bernek Péternek ad lehetőséget.

    Gyurta Gergely azt nehezményezi, hogy Rióban ő érte el a legjobb eredményt 400 vegyesen, ennek ellenére mégsem indulhat. Gyurta Dániel azt írja, sajnálatos, hogy kezd rossz irányt venni a történet, és nem a lényegről azól vita.

    Nem érti, hogy születhetett ilyen döntés


    "Úszóként nem értem, hogyan születhet egy ilyen döntés - ami az objektív tényekkel, az időeredményekkel szemben áll - úgy, hogy annak kapcsán se az adott sportoló szakmai stábjával, sem magával az úszóval nem egyeztet ett egyszer sem a szövetségi kapitány. Erre mondtam én azt, hogy a döntés rossz irányba viszi az úszósportot. Az eredményeket figyelmen kívül hagyó szakmai érvelés is megdől, amikor testvérem az egyik számból való visszalépése ellenére sem kap lehetőséget, hogy rajthoz álljon abban a számban, amiben megúszta a második legjobb magyar időt, és amiben Rióban a legjobb magyarként végzett".

    Gyurta Dániel megjegyzi, bár a testvére érintett az ügyben, de azért kért szót, mert egy olyan problémafelvetésről van szó, amely az egész magyar úszósportot érinti. Szerinte nincs helye egy mérhető sportágban szubjektív döntéshozatalnak, és a sportoló motivációjára is rossz hatással lehet ez.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...