Hmm ez Érdekes Hat hegymászó halt meg Olaszországban

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2013. június 24..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hat hegymászó vesztette életét két különböz? hegyi balesetben két egymáshoz közeli helyszínen vasárnap Dél-Tirolban, az olasz Alpokban.



    A Corriere della Sera cím? olasz napilap internetes oldalán azt írta, hogy a két tragédia a 3851 méter magas Königspitze (Gran Zebru) hegyen történt, a svájci határ közelében.

    Az egyikben kötéllel összekötött három férfi (45, 55 és 22 évesek) zuhant le 3500 méteres magasságból, mivel egy jégtömb leválása miatt egyikük magával rántotta két társát. Ötszáz métert zuhantak, a mentésre érkezett helikoptert két másik társuk értesítette, akik külön kötélen másztak.

    Néhány óra múlva ugyanez a ment?helikopter kénytelen volt visszatérni a korábbi balesethez közeli helyszínre, mivel három dél-tiroli hegymászó ugyancsak lezuhant, és halálra zúzta magát. Kilétüket nem tudták megállapítani, mert hátizsákjukban nem volt személyi okmány.


    http://www.origo.hu/nagyvilag/20130623-hat-hegymaszo-halt-meg-olaszorszagban.html


    MTI2013. 06. 23. 19:20
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hat hegymászó halt meg Olaszországban -re

    Sziasztok!

    Én nem tudom megérteni ezeket az embereket.
    Valóban megéri valakinek az életét kockáztatni csak azért,hogy elmondhassa magáról azt,hogy felmászott x hegyre?
    Ráadásul többség közülük családdal rendelkezik(az egyedülállókat még jobban megtudom érteni)és képes egy hobby miatt kockáztatni,hogy elveszíti ?ket,és a család is ?t.
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:hegymászás

    szia

    Igen képesek mindent kockáztatni, életüket, családjukat, annyira a hegyek és a mászás szerelmesei.A felmászás nehézsége ,a csúcs meghóditása és a látvány ott fönt, szerintem mindennel kárpótolja ?ket.Én ezért megértem a kockáztatókat.
    Párhuzamban lehet mindkett?t egyeztetni, család -mászás, addig a pontig, amig minden sikeresen végz?dik.
    Viszont ezek a bekövetkez? tragédiák döbbentik rá az embert arra, hogy igenis életünk nagyon is véges, és talán jó lenne elgondolkodnunk azon, hogy mi is a fontosabb.
    Igazából ezen csak mi gondolkodunk el, egyszer? , nem hegymászók.

    De tragédia,baleset bárhol el?fordulhat, akárhol vagy , akármerre indulsz.Szerintem igy gondolják ?k is és ezért kockáztatnak.
    Éppen most mászik egy újabb magyar hegymászókból álló kis csapat az Everest 7000-es csúcsán, az alaptáborúknak, a hegy másik oldalán lev? táborban éppen a hétvégén több hegymászót öltek meg a tálibok, a magyaroknak szerencséjük volt, már elhagyták volt , és a 4. táborhelyen voltak.
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hegymászás

    Szia Klarensz!
    Nézd remélem nem veszed bántásnak de most néhány soroddal nagyon nem értek egyet!
    Azt írtad kárpótolja!
    De mit kárpótol egy hegycsúcs!?Biztos nem tudja kárpótolni a gyermekeink ,családunk mosolyát,szeretetét amit felénk éreznek!
    Én is nagyon sok dolgot szeretek csinálni ami veszélyes lehet az életemre,és csináltam is ?ket,míg egyedülálló voltam!
    De abban a pillanatban mikor családom ,gyermekeim lettek,abbahagytam ezeket!
    Én úgy gondolom,mindenki azt csinál amit szeret,mindaddig amíg nem árt senkinek!
    De itt a családodnak ártasz a legtöbbet,ha nem jössz vissza!
    Mit mond ilyenkor egy anya a gyermekének:apád jobban szerette a hegyeket mint minket?
    Ne haragudj Klarensz,de én úgy látom,hogy az ilyen ember ilyenkor cserbenhagyja azokat akiket állítólag a legjobban szeret!
    De ha a hegyeket szereti a legjobban akkor meg nem kell családot alapítani!
    Én úgy gondolom,néha igenis dönteni kell,hogy mit akarok jobban két dolog között,és ha valaki a családot választotta egyszer,akkor már ne térjen vissza a másikhoz,amivel árthat a családjának!
    Ismétlem nem akarlak se téged,se mást megbántani,de én így látom ezeket a "hobbikat"!
     
  5. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:hegymászás

    MIndennél fontosabb a család,ez igy is van.

    Viszont ezek a hegymászók nem akkor kezdik a mászást amikor családot alapitanak, hanem jóval el?tte, és a másik fél is tudja már mit vállal amikor ilyen családba lépik be, tudják a kockázatot, és bevállalják mégis, tudják a halállal játszanak a férjek.
    Szerintem ezek a feleségek, semmiben sem érzik azt, hogy nem ?k és gyerekeik a legfontosabbak,igenis tudják, hogy szeretve vannak, viszont
    elfogadják , hogy létezik egy szenvedély , ami végig kiséri életüket,
    aggódnak persze, ki nem?
    A családról nem mondanak le a hegymászók, hiszen a nehéz utakról hazajönni , nekik is olyan jó érzés, hogy gyerekek és család várják haza.
    És mindaddig OK , amig nem történnek balesetek.Nem hibáztatom ?ket, úgysem lehetne megváltoztatni.

    És ismétlem, azt, hogy nekünk ezt nagyon nehéz megérteni és elfogadni,
    ?k nem választanak család és szenvedély közt, mindkett?t akarják, hisz igy teljes az életük.
     
  6. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hegymászás-re-re

    Sziasztok! :tef293:

    Egy a szenvedélyének él? hegymászó érzéseit, igazi harcát a hegyekkel, önmagával csak egy másik hegymászó érti igazán. Abban azonban egyet értek Pipus írásával, hogy egy hegymászó életét is veszélyeztet? mászásokat másszon addig, míg nincs családja és nem tartozik felel?sséggel gyermekei iránt. Ha családot alapít, akkor igenis vissza kell venni a tempóból. Persze ezt leírni könny?. Megvalósítani egy olyan embernek, akinek a mászás a veszély élete része annál nehezebb. Figyelembe véve azt is, hogy esetleg a mászás egyben kenyérkereset is így a szituáció természetesen még bonyolultabb.
    Ráadásul a családalapítással egyenes arányban n?nek az elvárások is (kötelezettség terén) Így kissé nehézkes a tempó visszavétel.

    Klarensz nagyon jól megfogalmazta, bármikor érhet baleset bárkit akár az utcán, kertben..stb.
    A szül?k, akik egy ilyen kapcsolatban vannak, tisztában vannak a veszéllyel mely a mászót fenyegeti. Ez azonban a gyereket nem védi meg a traumától egy esetleges balesetnél.

    Abbahagyni a mászást vagy ezt elvárni egy „igazi” hegymászótól a családalapításért cserébe talán megvalósíthatatlan. Ráadásul mekkora konfliktushoz vezetne a válaszút (család vagy mászás). Talán még a gyermekáldás el?tt válás lenne a vége.
    Szerintem is „mindkett?t akarják” (klarensz) mert ?k erre tették fel az életüket.
    Talán a kompromisszum, ami itt szóba jöhet. ( A visszavett tempó)
    Na de könnyen osztom itt az észt a gép billenty?zete mögül….
    Szép balesetmentes napot mindenkinek!! :tef293:
     
  7. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    re pipus hegymaszas

    szia pipus es szia mindenki.
    TELJES mertekben egyetertek veled. A csalad a legfontosabb. Mindennel fontosabb - meg magadnal is. Ha volt egy szenvedelyed, ami raadasul meg veszelyes is csinald - amig csak magadnak tartozol felelosseggel. Egy - vagy tobb - gyerek mindent megvaltoztat. Azontul mar nem csak "te" vagy a lenyeg, hanem a csaladod. Es ezert fel kell adnod minden olyan dolgot, ami veszelybe sodorhatja a szeretteidet es teged is.

    ebben a mondatban van a lenyeg, es ezt kellene minden hasonlo hobbival rendelkezonek megertenie.

    PS. a tegezo stilussal nem konkretan rad gondoltam pipus, csak igy jobban ki tudtam fejezni amit gondolok.
     
  8. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re: re:hegymászás

    Köszi Kiscsibe, nagyon jól megfogalmaztad ,
    én is úgy gondolom, hogy bármennyire is látjuk , mi a kivülállók, hogy nagy veszélynek teszik ki magukat és a családjuk szenvedi meg az elvesztésüket,
    pipus szintén ezt mondja, hogy a gyerekek és család a legfontosabb,
    mégsem hagyják abba, akár a haláluk végéig másznak.

    Anno nekem volt egy munkatársam, huszonhét évesen halt meg, hegymászás volt a hobbija,( szerencsére akkor még nem volt családja, csak szül?k és testvérek).
    Hiába beszéltünk vele a veszélyekr?l, utólérte a mászás szenvedélye, és végülis a Déli Kárpátokban halt meg, egy verseny kell?s közepén, a szervezete legyengült, nem sikerült a leereszkedés és az éjszakát a fagyban, viharban kint töltötte , két társával együtt haltak meg akkor, csak egynek sikerült másnap lejönni a hegyr?l.
    Viszont ? sem adta fel, továbbra is mászik.
     
  9. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hegymászás Kiscsibe,klarensz-re

    Sziasztok!

    Persze itt mindenki nagyon reálisan fogalmazta meg a dolgokat,f?leg ti,mert b?vebben kifejtettétek a véleményetek.

    Mi nem voltunk egyértelm?ek pipussal,és úgy fogalmaztunk,hogy nem értjük meg ?ket,pedig dehogynem,s?t minden tiszteletem az övék.
    A helyes megfogalmazás,hogy mi nem kockáztatnánk és nem magunk,hanem a család miatt.
    Igen valóban igaz pipus,hogy mi is csináltunk anno hajmereszt? dolgokat,aminek hasonló kimenetel? vége lehetett volna.(pl. mentem én már bele 13 évesen úgy Wartburgba,hogy átrepültem felette,vagy ittas állapotban járdán két patka között,teljes gázzal motorral,vagy erd?be motorral teljes gázzal olyan úton,ahol még biciklivel is estek keltek,vagy akár focizás közben is eltörhették volna a lábunkat,de azt nem lehet ezzel összehasonlítani)
    Fiatalkori átgondolatlan hülyeségek voltak,mert sebezhetetlennek gondoltuk magunkat és,hogy ett?l leszünk kemények meg vagányak,és a többiek a beszari nyulak.

    Nekik azonban ez a hivatásuk,erre tették fel az életüket,és mi pedig csak hobbyból,vagy meggondolatlan szórakozásból tettül,amit tettünk(a futball kicsit más az már hasonlít ehhez,de nem részletezem,mert senki nem fogja elolvasni. :tef293: )

    Az is benne van a pakliban,hogy bennük ez fel sem merült,hogy ilyen megtörténhet velük,mivel annyira profinak érezték magukat,és nem gondolták,hogy választaniuk kell a család és a hivatás között,valamint ha választásra lettek volna kényszerítve,akkor lehet,hogy nem is lett volna család,mert ?k fanatikusan erre tették fel az életüket,és mindkét fél bízott benne,hogy nem lesz probléma(lehet,hogy az asszony próbált kompromisszumot kicsikarni,de mivel nem ment,ezért elfogadta így,mert az érzelmekkel meg szintén nehéz kompromisszumot kötni)
     
  10. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re: hegymászás

    Személyesen ismerek, és ismertem hegymászókat, itt nálunk múltja van ennek a "szenvedélynek", hegymászó csoportok vannak, persze mindenkinek család, gyerekek, és ?zik ezt a verszélyes sziklamászást , kint a békási szorosban, vannak a tanuló sziklák,
    aztán a versenyeken is részt vesznek egész Kárpátokban , a hazai versenyeken,
    Itt nálunk kezdte a sziklamászást Er?s Zsolt is...

    Ezért mondom, hogy hiába a család, úgysem adják fel a harcot, pedig halnak meg közülük, mászás közben:
    1. nekem a volt munkatársam ,másodmagával- szülei egyetlen fia volt, ahogy mondtam, és
    2. rá két évre egy másik mászó is meghalt, ? már itt a mi szikláinkról zuhant le.

    Könyvet is irtak a meghalt sziklamászókról, akkoriban :
    itten van a könyv is, ha gondolod:
    Cseke Gábor: A bozót

    http://mek.oszk.hu/08500/08534/html/
     
  11. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem tartozik ide szervesen de

    Nem tartozik ide szervesen de megemlítem ha már hegymászás , olvastátok ismét magyarok támadják a Himaláját http://www.origo.hu/nagyvilag/20130624-erdelyi-magyarok-tamadjak-a-nanga-parbatot.html , úgy t?nik Er?ss Zsolt és Kiss Péter tragédiája nem volt visszatartó .
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Igen én már a tegnap olvastam

    szia

    Igen én már a tegnap olvastam róla, és a tálibok támadásáról , akik hegymászókat öltek meg.
    Irtam is lentebb egyik beirásban err?l.
    Na ezt a hegymászó gyilkolást a tálibok részér?l ezt nem tudom elfogadni, mi a háttere ? Idegenek a hegymászók azért?
    Na ez költ?i kérdés csupán.
     
  13. Rolly /

    Csatlakozott:
    2013. május 05.
    Hozzászólások:
    109
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Beke

    Nyugogyanak bekeben
     
  14. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Halálra zúzta magát a csodagyerek

    Egy ujabb tragedia, es nagyon fiatal hegymaszo:

    A rossz felszerelés miatt életét veszítette a tizenkét éves Tito Traversa, a világ egyik legjobb fiatal hegymászója.
    Súlyos tragédia rázta meg a hegymászó és a sportvilágot. A hétvégén elhunyt Tito Traversa, a sportág egyik legkiemelked?bb tehetsége. A mindössze tizenkét esztend?s fiú klubjával edzett az egyik franciaországi hegyen, amikor mászás közben megcsúszott, és zuhanni kezdett. Ami nem lett volna baj, ha a véd?felszerelése normálisan csatlakoztatva van, ám mind a karabinerekkel, mind a szögekkel gondok voltak, ezért nem bírták megtartani a leveg?ben lógó fiút. Tito a földre zuhant, súlyos sérüléseket szerezve. Azonnal ment?helikoptert hívtak hozzá, és a franciák egyik legjobb kórházába vitték, de sajnos nem lehetett rajta segíteni. Így háromnapnyi szenvedés után meghalt.

    Traversa a hegymászás egyik legnagyobb sztárja lehetett volna. Az olasz fiú ugyanis már nyolc évesen bajnoki címet szerzett, és olyan hihetetlen ütemben fejl?dött, hogy a t?le jóval id?sebbeket is lepipálta teljesítményben. De mások hibájából már soha nem teljesedhet ki az élete.

    [​IMG]

    2013. július 7., vasárnap 06:00
    http://www.storyonline.hu/vilaghir/halalra_zuzta_magat_csodagyerek/42857/#aktualis