Hmm ez Érdekes Hatalmas kisbolygó halad el

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Conax hozta létre. Ekkor: 2013. május 23..

  1. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Május 31-én mintegy 5,8 millió kilométernyi távolságra, azaz nagyjából tizenöt Hold-Föld távolságra fog elhaladni bolygónk mellett az 1998 QE2 jel? kisbolygó. A nagyjából 2,7 kilométer átmér?j? aszteroidát a LINEAR (Lincoln Near Earth Asteroid Research) program keretében 1998. augusztus 19-én fedezték fel Új-Mexikóban. Egy ekkora méret? égitest már globális fajkihalást okozna, ha becsapódna a Földbe, szerencsére ett?l azonban nem kell félnünk.

    http://www.idokep.hu/hirek/hatalmas-kisbolygo-jon-a-fold-melle
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Na 5,8 millió kilométernyi

    Na 5,8 millió kilométernyi távolságra , akkor még be kell fizetnem az adót .:tef293:
     
  3. Looper /

    Csatlakozott:
    2013. május 21.
    Hozzászólások:
    23
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kisbólygó elleni védelem.

    Sziasztok!

    Ha jól tudom mivel elég sok ilyen kisbolygó halad el mostanában,ezért különböz? védelmi rendszereken kezdtek el gondolkodni.
    Az egyik lehet?ségként az úgynevezett Neoshield projektet,készítették el bemutató animációként.
    [video=youtube_share;ZIcODtesJzk]http://www.youtube.com/watch?v=ZIcODtesJzk[/video]
    A linken meg lehet tekinteni a projekt lényegét,és véleményem szerint nem is olyan rossz ötlet :tef344:

    Üdvözlettel:Looper
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    nem kell félnünk

    nem kell félnünk, a becsapódástól,
    elég messzire halad el mellettünk, viszont az ürszondáknak lehet?ségük lesz majd " letapogatni " és felvételeket késziteni, úgy olvastam, hogy 3,5 méteres közelség? fotokat fognak majd lencsevégre kapni,és sok mindenre válaszokat is kaphatnak majd a tudósok ezáltal.
     
  5. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    becsapódás a Holdba

    Hát igen, félünk a becsapódástól, és ime az égi kisér?nkbe , a Holdba máris megtörtént a seb.

    A nemrégiben nyilvánosságra hozott felvételen azonban olyan fényjelenség kísérte a becsapódást, ami szabad szemmel, a Földr?l is látható volt. A robbanást egy 90 ezer km/órával száguldó, 40 kilogrammos szikla okozta. Az általa ütött kráter átmér?jét a NASA kutatói 60 méterre becslik és remélhet?leg rövidesen azonosítani is tudják. A Lunar Reconnaissance Orbiter amerikai ?rszonda ugyanis mostanában halad el a terület felett.



    2013.05.25
    http://www.hir24.hu/tudomany/2013/05/24/igy-kapott-ujabb-sebet-a-hold/
     
  6. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    kisbolygó méretü aszteroida

    sziasztok

    Végülis sikeresen elhaladt péntek este Földünk mellett a hatalmas kisbolygó méretü aszteroida, amir?l még az is kiderült, hogy saját holdja is van.
    És a müholdak sikeresen le is tapogatták és rengeteg foto sorozatot készitettek róla.
    Na és a becsapódásoktól lassan nem kell félnünk, mert amerikai tudós csoport éppen dolgozik egy ilyen elháritási müveleten, ami nukleáris töltettel ellátott, kisbolygókat, azteroidákat robbantana szét az ürben , miel?tt a becsapódás megtörténne.
    Egy ilyen " beavatkozás-elháritás " egy milliárd dollárba kerül , majd az USA -nak...és erre van pénzük, nyugtattak meg , minket Földi halandókat.
     
  7. Balázs63 / Guest

    re bolygó

    Szia [@klarensz]!

    Hát én nem aggódok,hogy bármi eltalálna minket.
    Temérdek olyan objektum van a világ?rben amir?l azt sem tudjuk,hogy létezik,de valamikor be fog jutni a légkörünkbe és nagyrésze elég.
    10.000 aszteroidát/kisbolygót figyelnek de az égbolt 90%-át nem tudják figyelni. ezért lesznek becsapódó kissebb-nagyobb kövek,mintahogy századokon keresztül ez meg is történt.
     
  8. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Talán elértük

    Szevasz [@Balázs63] .

    Talán elértük azt a szintet amikor észrevesszük a nagyobb ránk nézve veszélyes kavicsokat amik megközelítenek minket , de abba már nem vagyok biztos hogy egy esetleges becspodást eltudnánk hárítani , nem azt mondom hogy félek csak azt hogy szkeptikus vagyok az ilyenfajta védekezés elhárítás terén .
     
  9. Fencsik /

    Csatlakozott:
    2013. április 03.
    Hozzászólások:
    93
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    :tef293: Ez félelmetes

     
  10. bigdadylacika /

    Csatlakozott:
    2013. március 31.
    Hozzászólások:
    14
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    komoly

    A dinók is valami ilyet kaptak csak nagyobbat :tef293:
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:bolygó

    Szia Balázs63

    Nagyon igazad van,
    dehogyis veszik észre a meteoriteket, azteroidákat, kisbolygókat 100%-ban. Csak nagyon kevés százalékukat.
    Legjobb példa erre, a nemrég Oroszországban történ? " meteorit zápor", amit egyáltalán észre sem vettek , úgy-e a csillagászaink.
     
  12. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    re becsapodas a Holdon

    en egyvalamit nem ertek... " olyan fényjelenség kísérte " ...
    hogyan kiserhet egy becsapodast fenyjelenseg a vakuumban?
     
  13. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    erdeikutya:re

    szia

    Kicsit utána néztem mi is a fény, a látható fény, mert már elég rég, hogy fizikát tanultam:

    magyarázattal nem tudok szolgálni, erre a hir.24 oldalról idézett szövegre,

    viszont annyit irnak róla,hogy a fény,az elektromágneses hullám és a vákumban is terjed.
    És a legkönyebben el?állitható hullám,,mert magas h?mérsékleten fényt bocsátanak ki az anyagok, amelyekben az atomok állapotváltozáson mennek keresztül ennek eredményeképpen elektromágneses hullámok hagyják el az atomot, miközben a saját energiájuk lecsökken.

    nem tudom , hogyan irtam most le, lehet, hogy ha jobban utána nézek , akkor érthet?bb magyarázat is el?kerül.
     
  14. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    vákumban

    A fény terjedési sebbesége vákuumban: [​IMG]
     
  15. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    re fenyjelenseg

    igen igazad van. en konkretan az egesre gondoltam, mert ugye ahhoz oxigen kell. ez az atomszetesos cucc valahogy nem ugrott be... :tef161: