2012 Híradósok / The Newsroom

A témát ebben részben 'Sorozatok Bemutatói' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2013. december 29..

?

Híradósok Értékelése!

  1. 1

    0 szavazat
    0.0%
  2. 2

    0 szavazat
    0.0%
  3. 3

    0 szavazat
    0.0%
  4. 4

    1 szavazat
    33.3%
  5. 5

    2 szavazat
    66.7%
  1. Dark Angel / Guest

    színes, magyarul beszélő, amerikai filmsorozat, 2012

    [​IMG]

    Forgalmazó: HBO

    rendező: Greg Mottola
    forgatókönyvíró: Aaron Sorkin, Brendan Fehily, David Handelman, Cinque Henderson
    operatőr: Todd McMullen, Barry Ackroyd
    producer: Leanne Moore
    vágó: Howard Lederer, Anne McCabe, Ron Rosen, Rob Seidenglanz

    szereplő(k):
    Jeff Daniels (Will McAvoy)
    Olivia Munn (Sloan)
    Emily Mortimer (Mackenzie MacHale)
    Trieu Tran (Joey)
    Sam Waterston (Charlie Skinner)
    Chris Chalk (Gary)
    John F. Carpenter (Herb)
    Charlie Weirauch (Jake)
    Adina Porter (Kendra James)


    Tartalom:

    Amikor az ember esténként leül a televízió elé a híradót megnézni, nem is gondolja, milyen összetett munka eredménye az, ami megjelenik a képernyőn. Az HBO mozicsatorna saját gyártású sorozata a televíziós hírgyártás világába röpíti a nézőt. Egészen pontosan egy kitalált kábeles hírcsatornán keresztül mutatja be, hogyan zajlik itt az élet. Bepillantást nyerünk az új igazgató és csapatának életébe, és megismerkedhetünk a főnökükkel. Együtt indulnak abba a vérre menő küzdelembe, amelyet a különböző hírcsatornák folytatnak a nézők megnyeréséért, kegyeiért.
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Én túl vagyok már az első évad 8 részén...üditően jó sorozat, kulisszatitkokkal

    ,Jó humorú, pörgős epizódokkal, párbeszédekkel, élő, hús vér szereplőkkel, amelyek mögött azonban csattanós érvek, komoly politikai-társadalmi pengeváltások húzódnak.

    ...mitől Amerika a legjobb ország a világon...hát nem az, nem az USA a legjobb ország a világon :tef293: Első évad , első epizódban.

    [video=youtube;rpEFYq6CyHw]http://www.youtube.com/watch?v=rpEFYq6CyHw[/video]
    Egy képzeletbeli szerkesztőségben játszódik, és egy tv-csatorna esti híradójának mindennapjait mutatja be.

    Az első évad 10 epizódja egy-egy valós belföldi vagy nemzetközi politikai eseményről szól a mögötte húzódó véleményeket, álláspontokat ütköztetve. Ilyen például a fukusimai földrengés, az USA ultrakonzervatív platformjának, a Tea Party-nak az ügye, a fegyverviselés mindig problémás kérdése vagy Oszama Bin Laden likvidálása.

    A sorozat ajánlható komolysága és igénnyessége miatt is.:tef293:
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2014. január 02.
  3. Dark Angel / Guest

    Szia én imádom. Túl vagyok mind a két évadon, és nagyon várom a harmadikat.
     
  4. Infto /

    Csatlakozott:
    2013. december 17.
    Hozzászólások:
    238
    Kapott lájkok:
    105
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sajnos én eddig még egyik sorozatot sem láttam az eddig bemutatottak közül, de a "Híradósok" már letöltve és készenlétben várja, hogy végezzek a Dr.Csont-al. :tef293:
    Viszont nagyon jó ötlet ez a sorozatos topik.Majd igyekszem hozzátenni az én eddigi kedvenceimet is.

    Added after 42 Minutes:

    Köcce!:rolleyes:
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2014. január 02.
  5. Dark Angel / Guest

    [h=2]A harmadik lesz az utolsó évada a Newsroomnak[/h]
    Jó és rossz hírt közölt a Hollywood Riporter a Newsroom (Híradósok) című amerikai sorozat rajongóival: az HBO műsorra tűzi a harmadik évadot, ám ez lesz az utolsó.
    Az amerikai HBO televíziós csatorna bejelentette, hogy visszatér a Newsroom (Híradósok) című sorozat a televíziók képernyőjére, de a harmadik évad egyben az utolsó is lesz – adta hírül a Hollywood Reporter híre alapján a vs.hu. A Jeff Daniels főszereplésével készült sorozat új epizódjait várhatóan ősszel kezdik sugározni.
    Az utolsó évadban nem lesznek olyan eseményekről szóló felvételek, mint például a bostoni robbantás. A Newsroom hetente kb. kétmillió amerikait – és világszerte sok-sok millió embert – ültetett a képernyő elé.
    Az HBO a Híradósok mellett a True Blood - Inni és élni hagyni, valamint a Gengszterkorzó című szériáktól is elbúcsúzik idén. A csatorna helyettük új sorozatkollekcióval jelentkezik, ezek között szerepel a The Leftovers című Damon Lindelof-dráma, Mike Judge Silicon Valley című vígjátéka és A törvény nevében című sorozat is. ​
     
  6. Dark Angel / Guest

    Szia klarensz !

    Jó hír is volt és rossz is. :tef293: Mert tudod az ilyen sorozatok általában csak addig tartanak, míg a főszereplők össze nem jönnek. Minden néző várja ezt a pillanatot, és ha már bekövetkezik, onnantól oda az izgalom. Engem persze érdekelne mint művelnek a nagy egymásra találás után, de az emberek nagy részét nem. Szeretik hazavinni a moziból is a pillanatot, nagy egymásra találás emlékét mikor befejeződik a film.. A főszereplők hétköznapi problémái a happy end után senkit se érdekelnek, mert azok többnyire mindenkinél azonosak, mindnyájuk életében megtalálhatók.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Szia Dark Angel

    Mivel a sorozat megtörtént eseményeket dolgoz fel,utánna is néztem , olvastam pár általam nem ismert dolognak,mi is történt a valóságban.
    Igazából az első évad nézése annyira magával sodort a pörgő és gyors párbeszédeivel, hogy sokszor szédülten követtem az eseményeket,mert egy pillanatig sem lehetett lankadni, könnyen félreértés alakult volna ki, a hirek meg nem értése és precizitása miatt, szóval úgy éreztem , mint akit egyszerüen bedobtak a méylvizbe és csak nyeli a vizet , alig kap levegőt, de rohannak a hullámok, rögtön elnyelnek...


    A második évadban pedig érdekesnek találtam, ahogyan a női karakterek szinte domináltak a sorozatban,hiába a főszereplő Jeff Daniels , mégis a lányok óriásit alakitanak a szép arcú Olivia Munn,a mosolyt meghozó Alison Pill , és a gyomoridegesitően pergőnyelvű Emily Mortimer...aztán ne beszéljek Jane Fonda alakitásáról, mert őt csak csodálni tudom.


    Ahogy öolvastam a harmadik részt , már a "Hiradósok lehet az évad legerősebb érzelmi hullámvasútja a Trónok harca mellett".


    A szereplők egymásra találása pedig nagy meglepi volt számomra, hiszen ilyen zürös, és nem mindennapi add-ide a gyürüt és vissza, nem lehet olyan gyors mindennapi megélés, szerintem még folytatódni fog tovább a "harc", a látszólagos happy end után is.
     
  8. Dark Angel / Guest

    Szia egyet értek minden szóval. Aaron Sorkin a sorozat megalkotója, így szinte minden epizódot nagy pörgőssé teszik a kulturált viták és a szófordulatok tömkelege. Az ember nem tud másra figyelni, különben kiesik az eseményekből. Véletlenül botlottam bele az első részbe a tv-ben, és annyira magával ragadott, hogy megnéztem még kettőt, és letöltöttem a teljes első évadot, amit terméseztessen a második évad begyűjtése követett. Ja és azt se felejtsd el, hogy van még két pár, akiknek egymásra kell találniuk, hogy teljes legyen a happy end. :tef161:



    UI: Az elnök emberei is Aaron Sorkin munkája, lehet az is tetszene neked. Én magam nem láttam egy részt se, de sokan ahhoz hasonlítják a híradósokat.
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Every story needs a final word.

    The final episodes of The Newsroom premiere November 9 at 9PM, only onHBO. http://itsh.bo/1yCKCxp
    [​IMG]

    ...a legutólsó hirek a sorozat novemberi megjelenéséről