Hosszú: A Pszichológus, Aki Batgirl Lelkében Turkál

A témát ebben részben 'Hírek!' klarensz hozta létre. Ekkor: 2015. február 07..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    [​IMG]

    Az utóbbi hetekben rengetek olyan cikket olvastam, amit legszívesebben belinkeltem volna a Hosszúba, de sajnos egyiknek sem volt túl sok köze az irodalomhoz. Így maradt ki például akét dél-koreai filmesről szóló írás, akiket Kim Dzsingil raboltatott el, hogy Észak-Koreának dolgozzanak, az amerikai védőügyvéd sztorija, aki a bostoni robbantót és a legelvetemültebb sorozatgyilkosokat próbálja megmenteni a haláltól, a Washington Post tanácsai arra az esetre, ha egy ismeretlen öngyilkosjelölttől kapunk búcsúlevelet, a Pitchfork Sleater-Kinney-interjúja, vagy egy német újságírónő vallomása arról, hogyan vegzálták a kínai hatóságok. A helyükre például maszturbáló tinik, szuperhősnek öltözött pszichológusok és egy beszélő tehén került.

    Minden, amit tudni akarsz Philip Rothról, ésatöbbi, ésatöbbi

    Csúnyán néznek rád, amiért nem tudod kapásból felsorolni a 27 Philip Roth-regény címét? Most ismerkedsz a Kortárs Amerikai Irodalom Legkellemetlenebb Nyugdíjasával, és fogalmad sincs, melyik művével kezdd? A The Oyster Review csodálatos sorozatában, a Reader’s Guie-ban híres írók életművéhez adnak használati útmutatást, és egy cikkben szednek össze mindent, amit az adott íróról tudni kell. Roth műveiről például olyasmiket írnak, hogy:

    You can feel the pent-up energy of a generation of teenage masturbators bursting ecstatically onto the page.

    Itt lehet elolvasni >>

    Afganisztántól Gotham városáig

    Hogyan lesz egy cosplayrajongóból pszichológus? Hogyan segít a fiktív szuperhősök fiktív pszichéje a valódi mentális zavarok kezelésében? Mi köze Batmannek a poszttraumás stressz szindrómához? Az Atlantic bemutatja dr. Andrea Letamendi kettős életét – nappal klinikai szakpszichológus, este képregényőrült.

    A teljes sztoriért kattints ide>>

    Roald Dahl legsötétebb évei

    A kanyaró elleni oltás nem öli meg a gyereket. Az oltást elutasító szülő öli meg a gyereket. Ez a tanulsága annak a nyílt levélnek, amit a brit gyerekkönyvszerző, Roald Dahl írt hétéves kislánya halála után. A Telegraph részletet közölt Donald Sturrock új Dahl-életrajzából, melyben a kislány halála mellett szó esik az író fiának, Theonak csecsemőkori balesetéről. A négyhónapos kisfiút babkocsistól sodorta el egy autó, és állapota sokáig válságos volt. Balesete viszont közelebb hozta egymáshoz az írót, és első feleségét, az amerikai színésznőt, Patricia Nealt, akiknek néhány évvel később egy újabb tragédiával kellett szembenézniük.

    A részletért ide kell kattintani, most hogy egyre több vita zajlik az oltásról, és a betegség is ismét felbukkant, különösen aktuális >>

    Nigériában már a fény is luxuscikk

    Ígérem, nem lesz minden héten új Chimamanda Ngozi Adichie-szöveg, de muszáj idetennem a cikkét, amiben hazája, Nigéria áramellátásával foglalkozik. Az Egyesült Államok és Nigéria között ingázó írónő első kérdése mindig az elektromosságra vonatkozik, akárhányszor csak hazatér. Otthonában a Buddhaként terpeszkedő generátor az úr, és mivel nincs saját irodája, ahol nem kellene harcolnia a fényért, többet költ benzinre egy hónapban, mint ételre. A kiváltságok nigériaiak közé (értsd. akik meg tudják fizetni a saját áramukat) tartozva nem kell a teljesen megbízhatatlan elektromos társaságoktól függenie, több millió honfitársának élete viszont teljesen kiszolgáltatott. (Az akadozó nigériai áramellátással én is megismerkedhettem, amikor nagyjából egy évvel ezelőtt afrikai otthonában próbáltam utolérni az írónőt, de a telefonbeszélgetés csak nem akart összejönni. Az emailben ígért válaszait pedig azóta is nagyon várom.)

    A cikk itt olvasható>>

    Egymillióan azért, hogy senki ne írjon többé regényt beszélő állatokról!

    Holy Cow: A Modern-Day Dairy Tale. Ezt a címet adta első regényének mindenki Mulder ügynöke, David Duchovny. A címet nem vagyok hajlandó magyarra fordítani, de egy Pajor-Geszti-emlékgyűrűt azért gondoltban odaítélnék a szerzőnek. A könyv egy gondolkodó tehén, Elsie története, aki egy Tom nevű pulykával és egy Shalom nevű zsidó malaccal vág neki a farmon túli életnek. Mivel engem a világból ki lehet kergetni a beszélő állatokkal, elég szkeptikusan álltam neki az első fejezetnek, de végül arra jutottam, hogy a Budapest-Gyöngyös távolságin az X-akták főcímét bömböltető ismeretlen sokkal idegesítőbb volt, mint a frissen öntudatára ébredt riska. Most főleg arra lennék kíváncsi, hogy Scully ügynök olvasta-e már a könyvet, és ha igen, szerinte jobban sikerült-e, mint saját első regénye, a tavaly októberben megjelent A Vision of Fire.

    Az első fejezetet a Vulture közölte, itt lehet elolvasni>>
    HOSSZÚ: A pszichológus, aki Batgirl lelkében turkál - KönyvesBlog
     
    • Like Like x 2
  2. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Azt hiszem, hogy ez már szinte "túlzás". Albánia a Világegyetem legszegényebb országa tavaly meghaladta Magyarország GDP értékét. Lehet, hogy fentiek 1-2 év múlva leköröznek bennünket - mint mindenki...