Tech Így állíthatja vissza véletlenül törölt állományait

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. november 03..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nincs is bosszantóbb annál, mint amikor egy-egy véletlen beavatkozás, netán rendszerösszeomlás után fontos adataink t?nnek el a süllyeszt?ben. Ilyenkor jöhet jól egy adatvisszaállító program.

    Akár egy véletlen törlés nyomán, akár egy másik felhasználó beavatkozását követ?en, netán valamilyen rendszerhiba folytán történt: az mindig fölöttébb bosszantó, ha törl?dnek az adataink. Szerencsére van remény a visszaállításukra, például az ingyenes és hordozható Data Recovery programmal.

    A programot innen tölthetjük le http://tokiwa.qee.jp/EN/dr.html becsomagolt (zip) formátumban. Mint említettük, a szoftver hordozható, azaz egy pendrive-ra is menthetjük, és bármilyen gépen használhatjuk. A kicsomagolás, majd az exe fájlra kattintás után már indul is a program (nem kell telepíteni!), és azonnal egy ablakban mutatja a számítógép meghajtóinak listáját.

    Válasszuk ki közülük azt, amelyiken „elveszítettük” az adatokat, majd kattintsunk a Scan gombra. Elindul a vizsgálat, és a jobb oldali ablakban máris láthatjuk azokat a fájlokat, amelyek valahol ott csücsülnek a meghajtó egy rejtett zugában. Akár sz?r?feltételeket is beállíthatunk, ha pontosan tudjuk, mit keresünk, így pillanatok alatt végez a vizsgálattal a program.

    [​IMG]

    Ha nem találnánk az elveszett állományt, kérjünk egy úgynevezett mély vizsgálatot (deep scan), persze ez egy kissé hosszabb ideig fog tartani.

    Arra is van lehet?ség, hogy a Wipe opcióval egyszer s mindenkorra töröljünk egy állományt, hogy soha többé ne lehessen visszaállítani, még egy olyan ügyes programmal sem, mint amilyen a Data Recovery.

    2012. november 03., szombat, 13:00
    Szerz?: hvg.hu

    http://hvg.hu/Tudomany/20121103_Igy_allithatja_vissza_veletlenul_torolt_a
     
  2. frediw / Guest

    Data recovery.

    Nem akarok elkeserinteni senkit,sajnos volt alkalmam kiprobalni :tef10: word,exel,jpeg fajlok ugymond viszahozasara de nem sikerult.Termeszetesen mukodik,meg is talaja a elveszet dolgokat,de mentes utan semmit sem lehet kezdeni veluk :tef10: .JPEG eseten 100bol 20at viszahozot mukodokepesen.
    Szoval inkabb bizom benne hogy nem fogok oda jutni hogy hasznaljam :tef344: .
     
  3. Torrentadri /

    Csatlakozott:
    2012. november 02.
    Hozzászólások:
    43
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Vajdaság
    Data recovery.

    Csatlakozom én is ehhez a meglátáshoz habár nálam az volt a gond hogy meg sem találta a törölt videófájlt igy mindjárt töröltem is a programot.
     
  4. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    recovery

    Sziasztok!

    Ezek a programok nem tudnak csodát tenni. Talán csak akkor válik hasznunkra a dolog, ha törlés után egyb?l próbáljuk visszaszerezni amit "véglegesen" töröltünk.
    1-2 nap után ha sokat használtuk a gépet esetleg adatot raktunk a merevlemezre akkor drasztikusan csökken annak az esélye, hogy a törölt állományt vissza tudjuk szerezni. Ilyen esetben legtöbbször csak annyit tud megmutatni nekünk, hogy az adat rajta volt a merevlemezen de már felülírtuk valami mással. De az is elképzelhet?, hogy az adat még fent van a gépen csak lomtárból törölve a gép egy elég hülye hosszú nevet adott neki és így meg sem találjuk. (maximum ha a méretére emlékezve keresgetjük.)
    Képek esetében amúgy pont érdekes a dolog mert elég gyakran látok olyat, hogy ha félig letöltött képet próbálok megnyitni akkor a megnyitáskor egy már régebben törölt kép maradékát próbálja visszaadni. Ez pont az a rész amikor az új kép felül írja a másik, korábban töröltet.

    Ezek nem feltétlen erre a programra érvényesek de én már többfélét kipróbáltam és eddig ezek az észrevételek fogalmazódtak meg bennem.
     
  5. Mester79 /

    Csatlakozott:
    2011. február 02.
    Hozzászólások:
    262
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ha törölt adatokat vagy

    Ha törölt adatokat vagy particiókat akartok helyreállitani,akkor ajánlom:
    EASEUS Partition Master 5.5.1 Server Edition-t ,használhatóan visszaállitott 1Tb.! anyagot,ezalatt mindent értek:filmek,képek,stb.
    Nekem ez vált be.Én is próbálgattam sok fajtát,de ez elvégezte kell?en a dolgát. :tef293:
     
  6. Warrior /

    Csatlakozott:
    2011. szeptember 28.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    58
    Beküldött adatlapok:
    0
    recovery

    igen en iss tudok rola meg volt hoza reszem iss .
    Visza szerezheted, ugy iss van ,de csakis nem bizonyos mertekben a torolt dolgokat ,nem totalisan erkezik visza ...
    meg nem mukodo kepesek egyes dolgok mert serulve re-re-re visza :tef293: