Magyar torrent oldalak Interjú a Nova tracker egyik tulajdonosával

A témát ebben részben 'Torrent oldalak Témái' bluebird hozta létre. Ekkor: 2017. február 08..

  1. bluebird /

    Csatlakozott:
    2016. december 03.
    Hozzászólások:
    172
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    Álomvilág
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    logo.png

    Technikkel készítettem interjút, az újonnan induló Nova torrentoldal egyik tulajdonosával. Az alábbiakban ezt olvashatjátok el. :tef293:

    1. Hogy jött az elhatározás, hogy ebben a műfajban készíts weboldalt?

    A megfelelő tudással a kezemben, és azzal a lehetőséggel, hogy valamihez értek, és szeretem csinálni, egy ilyen lehetőséggel ki nem próbálna szerencsét? A mai világban ahol már a minőség és a megjelenés elenyésző, plusz, hogy van segítségem, mára már hárman segítenek az oldal fejlesztésében, hogy a felhasználóknak problémamentesen működjön minden!

    Továbbá, persze fórummal és bloggal vagy egyéb mással is foglalkozhattam volna, de az nem kötött le soha, és nem érdekelt annyira, mint a torrent, ez számomra is megmagyarázhatatlan.

    2. Akkor rendelkeztél már tapasztalattal a torrentvilágban. Hogyan kezdted?

    Egy btit nevű torrent motor alappal, elkezdtem csak magyarosítani. Volt segítségem, aki megtanított erre-arra, egy akkor 50év körüli budapesti férfi, insane néven futott akkor. Ez volt kb. 8 vagy 10 éve. Sajnos mára már elvesztettem vele a kontaktot. Majd tovább szerkesztgettem TS 1.3.9 by xam alapú torrent motort, amely annyira nem tetszett. Ami megfogott, az a TBDev alap, addig-addig bonyolódtam bele a dolgokba. Még abban az időszakban kevés fórum foglalkozott a torrent motor kódok írásával, sőt...mondjuk abban az időben nyílt meg a TBDevHun. Ekkorra megtanultam pár dolgot, írtam magamnak torrent moderálást, staffchatet, admin panelt átírtam, de úgy éreztem, hogy ez nem elég. Így áttértem az egyedi alapokhoz, például endless&skyline motor, vagy éppen nCore alap motor, tetszett, hogy van benne kihívás.

    3. Részt vettél már korábban magasabb pozícióban ilyen téren?

    Igen, voltam vezetőségi tag régen torrent oldalakon, de nem mindenhova jelentkeztem, pedig lett volna rá lehetőségem. Amit fel tudok hozni esetleg az az, hogy a sky-tech.hu -n voltam adminisztrátor, amely sajnos bezárt, pedig egy nagyon jó oldal volt. Először HelpDeskként kezdtem, és szépen lassan erre a pozícióra ki tudtam magam nőni.

    4. Miért kapta az oldal a „Nova” elnevezést? Mit jelent ez a szó neked?

    Igen, ez egy vicces dolog, sokan mosolyogni fognak a gyerekes felfogásomon, úgy ahogy a munkahelyemen a kollégám is megmosolyogta. Ennek külön története van, próbálok rövid lenni, de nem fog sikerülni. :tef293:

    Az oldal motorját két barátommal, Fearlesszel és MorFeuSszal még tavaly év elején elkezdtük csinálni. Sok dolog hibádzott, hiszen ez már egy régi fajta motor, amiben az akkori kódolások érvényesek. Sokszor fel is adtuk, hogy ez nem fog menni. Próbálkoztunk TBDevvel, de az nem volt az igazi. Valamiért valamivel szerettünk volna kitűnni a tömegből, hogy megmutassuk, mi különlegesek vagyunk és különleges dolgokat fogunk nyújtani a felhasználóknak. 2016. december végén 3 hétre feloszlottunk, nem egyezett ki az elméletünk a motorral, és kezdtük feladni. Bennem mégis maradt egy kis szikra, így január elején rendeltem tárhelyet, feltettem a motort, és egymagam megpróbáltam egyfajta súlyos hibát kiküszöbölni, ami végül sikerült is. Azonban, mivel nekem barátaim vannak az üzemeltetésben, nem akartam kihagyni őket, hiszen nagyon jó programozók, sőt, én tényleg semmi vagyok hozzájuk képest. Csapatunk bővült, a régi DarkBit tulaja és egy adminisztrátora jelentkezett hozzánk, akik sok funkcióval és ötlettel kibővítették az oldalunkat. Meg kell mondani nagyon gyorsan beilleszkedtek hozzánk, és hasonlóan képzelték el az oldalt, mint mi.

    Így elindult a Nova, és akkor most az eredeti kérdésre válaszolnék. Egy torrent oldalnak egyszerű, mégis megnyerő név kell, amire felkapják az emberek a fejüket, hogy miért? Esetleg kíváncsivá teszi őket. A Nova név önmagában semmitmondó, jobb névötlet azonban nem jutott eszembe. (Most jön a mosolygós rész.) A Nova szót egy Marvel-es filmben hallottam ,,A Galaxis őrzői" címűben. Nos, ahogy ígértem, lehet mosolyogni, benne van egy bizonyos Nova hadtest, ahogy a filmet értelmeztem, az a hadtest, egy elég szoros kötelékre alapszik, és úgy gondoltam, hogy egy ilyen kötelék közöttünk is van, így kapta az oldalunk a Nova elnevezést. Egymás hátát védjük, és ugyanazzal az eltökélt szándékkal irányítjuk az oldalt! Nincs széthúzás semmilyen témában, és megbeszélünk mindent előre! :tef293:

    5. Miért a vegyes kategóriát és az arányrendszer bevezetését választottátok?

    Sosem ragaszkodtam egy bizonyos kategóriához sem. A vegyes tartalom jobban érdekel, ugyanis mindenkinek sokkal jobb, ha egy helyről talál meg mindent. Továbbá az arányrendszert találtuk logikusnak, hiszen tudjuk, hogy a Hit & Run rendszer sok felhasználónak dinamikus, viszont kis oldalként úgy gondolom, hogy ezt nem tudjuk megtenni. Arányrendszer mellett az adott felhasználó tudja követni a le- és feltöltési adatmennyiségét, így motiváltabb lesz, hogy jobb aránya legyen. Ahogyan írtam kis oldal vagyunk, nagy helyezéseket nem igen lehet elérni, pontosabban el lehet, de nincs abban kihívás!

    6. Az ilyen témájú oldalakon rendszerint vannak moderátorok, feltöltők. Nehéz volt ezeket a rangokat betöltetni? Vagy most is folyamatos a toborzás?

    Természetesen. A vezetőség az alábbi rangokból épül fel: különleges személynek számítanak a VIP, a Feltöltő és HelpDesk pozíciójúak így, őket is valamilyen szinten vezetőségi tagnak tekintjük, hiszen ezeket a rangokat nem adja automatikusan a rendszer. A VIP valamiért kapta ezt a kitüntetést, különleges figyelmet érdemel, a Feltöltő és a HelpDesk pedig önkéntes munkát végez az oldal fejlődése érdekében, és ez nagyon fontos!

    A vezetőségen belül van továbbá, Moderátor, Adminisztrátor és az üzemeltetők, vagy más néven tulajok, bár én az üzemeltető elnevezés felé hajlok, ugyanis a kettő között nagy különbséget látok! :tef293:

    Moderátorunk jelenleg nincs az oldalon, azonban van két adminisztrátor, akik mind a ketten fontos dologgal vannak ellátva, és nagyon precízen végzik a munkájukat. Teljesen meg vagyok velük elégedve. Toborzás nálunk nincs, nem hirdetünk. Megjegyzem moderátori rangban érezhető a hiány, viszont szeretnénk elkerülni a rangvadász embereket, mert e végett atrocitások is kialakulhatnak.

    Ha találunk valakit akár a fórumon vagy éppen üzenőfalon, mint aktív személy, és látjuk rajta, hogy határozott természetű, mégis tudja, hogy kell bánni az emberekkel, azt felkérjük. A rang nincs korhoz kötve. Annyi elvárás van csupán, hogy az illető legyen emberséges, szerény, türelmes és nem hirtelen haragú. Emellett a helyesírást szigorúan nézzük. Továbbá köteles egy bemutatkozót is írni, ami a staff felé történik: névmegadással, hová valósi, mivel foglalkozik, dolgozik-e vagy iskolába jár, ez nekünk fontos! Mindenkiről tudunk mindent, amely hasznos, hiszen nem egyszer botlottunk már, mikor egy staff tag éppen nem túl jó hírnévvel rendelkezett, és ugyanígy viselkedett az oldalunkon is.

    7. Torrentoldalakon előfordulnak ún. „bad user”-ek. Nálatok került már sor szankcionálásra? Tekintve, hogy most indult az oldal. :tef293:

    Az oldalon jelenleg 350 regisztrált felhasználó van, természetesen fordult már elő kitiltás, azonban warnt nem kellett alkalmazni. Előbbit csak a legvégsőbb esetben használjuk, mikor az emberrel már nem bírunk ép ésszel. Ilyenkor el kell csitítani, de nem hagyunk elvarratlan szálakat, hiszen megbeszélést folytatunk privát üzenetben. Fordult már elő az üzenőfalon - két alkalommal is - nem túl szép megnyilvánulás, de szerencsére a vezetőség higgadtan reagált rá, jól átgondolva, így azok a felhasználók a mai napig beköszönve látogatják az oldalunkat! Ez is sokat számít.

    8. Megtalálhatóak vagytok a közösségi oldalakon? Amennyiben nem, tervezitek egy profil létrehozását?

    Természetesen szeretnénk közösségi oldalon egy csoportot létrehozni, hiszen bármikor, bárhol, bárkivel előfordulhat, hogy az oldala ismeretlen okból kifolyólag leáll. Mi tudunk kommunikálni akár telefonon is a szolgáltatóval, így ha megtudunk valamit, azt a közösségi oldal csoportjában tudnánk közzétenni, ez egy hasznos dolog lenne. Egyelőre még nincs tervben, de hamarosan bejelentve lesz!

    9. Mi a célod az oldallal kapcsolatosan a jövőben?

    Szeretném, ha olyan oldal lennénk, ahol sok dolgot meg lehet találni, sok feltöltő és elszánt ember mellett. Ezért is döntöttük el, hogy nem nyúlunk a felhasználói accountokhoz tízezer főig, utána azonban szűrni fogunk. Persze előtte e-mail címben figyelmeztetünk, hogy törölve lesz az adott account ha nem észlelünk aktivitást.

    Nem a felhasználók számára megyünk, hanem a torrentek és a kapcsolatok számára. Ha csak 8000 felhasználó van az oldalon, de a havi statisztika jelzi, hogy a felhasználói létszám 90% -a látogatja az oldalt, már nyertünk! Így szépen lassan haladva a ranglétrán, ezzel a morállal szeretnénk fejlődni. Ilyenben még nem volt részem nekem sem, de remélem az elszántságunk nem illan el addigra, hiszen fanatikusan az oldalért és a felhasználókért vagyunk!

    10. Végezetül, mit üzennél azoknak, akik még nem tagjai az oldaladnak?

    Az elejétől kezdve érdemes jelen lenni az oldalon, ugyanis amíg a fejlesztések zajlanak sok ingyen letölthető torrent van, vagyis jelenleg ,,freeleech". Ezt követően még hasznos játékokat is találhatnak majd az oldalra érkezők, amelyekkel könnyen szerezhető bónuszpont. Mindemellett torrent feltöltések után is jár bónusz! Továbbá fórumon való aktivitásért is lehet szerezni ajándékokat a stafftól. Ahogyan írtam is korábban, mindenkire odafigyelünk, és ha valaki huzamosabb ideig aktív tagja a ,,társadalmunk"-nak mi azt kitüntetjük, legyen az bármi is...! :tef293:

    Úgyhogy sok sikert, és mindenkit nagy szeretettel várunk oldalunkra!

    Üdvözlettel, Nova Staff.


    Statisztika:
    stat.png



    Továbbiakban magáról az oldalról a fórumon bemutató található a Tracker lista fül alatt. Bővebben itt tájékozódhattok.


    Köszönöm, hogy elolvastad!


    Kapcsolódó témák:

    Nova hírei: link
    Nova bemutatója: link
     
    • Like Like x 2
  2. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Köszi az interjút :tef293: remek kis olvasmány alakult ki :kö8:
     
    • Like Like x 1
  3. Frad23 /

    Csatlakozott:
    2012. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,179
    Kapott lájkok:
    239
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Nagyon szép vizit!

    Köszönjük bluebird-nek hogy végbe vitte ezt illetve a NOVA staffnak akik szívesen álltak rendelkezésünkre. Továbbá köszönjük őszinte és kielégítő válaszokat Techniknek a NOVA.cf tracker üzemeltetőjének !
     
    • Like Like x 1
  4. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Köszönjük szépen! Továbbá sok sikert a Nova.cf tracker oldalnak. :tef293:
     
  5. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
  6. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,892
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Interjú a Nova.cf tracker egyik tulajdonosával

    Remek!

    Gratulálok bluebirdnek, a riport készítőjének és nem utolsó sorban a válaszokat adó NOVA tracker tulajdonosának, Techniknek!
    Szerintem egy példa értékű nyilatkozatot olvashattunk, ami nem lenne rossz ha követőkre találna esetleg más tracker körökben is.
    Szóval remek!
     
  7. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Egyet értek apussal :tef293:

    nem mellékesen, várom még a közleményetek is kedves novások :tef293:
     
  8. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Már van, de psszt :tef161:
     
  9. Technik / Nova kapcsolattartó

    Csatlakozott:
    2016. december 04.
    Hozzászólások:
    57
    Kapott lájkok:
    44
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Pest
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Remek! Én köszönöm hogy részt vehetek az oldalatok életében, és hogy az oldalunk a Nova ilyen figyelmet érdemel ki nálatok!
    Hogy őszinte legyek az elején mikor feljött ez a téma ,, interjú " akkor idétlenkedtem a témában komolytalannak találtam.
    Na de, megmondom őszintén, egy olyan tracker alappal indítottunk, amiből nem tudtuk hogy mi lesz, egy olyan vezetőség alkot, akiknek a természetük különbözik részben, de az elképzelésük stimmel, majd jött a fórumotok, ami szinte - szinte ellenkezik minden szabállyal amit ismerek, majd jött az interjú, és aztán belegondoltam, ,, hát ilyet se csináltam még " (úgy ahogy az elmúlt hetekben amiket lenyomok) úgy hogy arra a döntésre jutottam hogy csináljuk meg! Miért ne? Ez egy új dolog, hátha követik a példánkat, hátha az oldalak feleszmélnek hogy ez jó, és félre teszik büszkeségüket, és 10 vagy akár 20 kérdésre is válaszolnak, persze ezek között a kérdések között is volt olyan ami nekem kissé kellemetlen volt, nem fogok kiemelni a sorokat, de úgy vagyok vele hogy tudják meg az emberek azt amit tudniuk kell, ami privát azt privát is fog maradni, ennyit kell tudni mindenkinek a Nováról, nem többet és nem kevesebbet...! :tef293:

    Köszönöm bluebird hogy végig csináltad ezt velem, hogy volt türelmed hozzám a soraimhoz, és hogy meg szerkesztetted! :tef293:
    És köszönjük a Nova Team nevében is hogy egy oldal meglátta bennünk azt amit másik 100 oldal nem.
    Mi kitartunk mellettetek és szurkolunk hogy egy csodás el hírhedt fórum legyetek!

    // CF dealer, hamarosan domain, hamarosan átállás, hamarosan béta fázis! Ez mind most hétvégén, és utána küldjük! //
    Addig, találd ki a tiéteket! :tef293:


    UI.: Továbbiakban kaptatok egy helyet nálunk ahol szívesen várjuk a TEF vezetőségét, véleményezni kipótolni esetleg stb... :tef293:
    LINK: TEF&Nova Team
     
    Utoljára szerkesztve: 2017. február 09.
    • Like Like x 1
  10. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    tudjuk sok oldal úgy áll ehhez a fórumhoz, hogy hmmm még egy trader csaló meghívót árúsító valami :tef293:

    nem tudják megemészteni, hogy a meghívó árúsítás már leáldozott(mellesleg nálunk sose volt erre lehetőség).szeretnénk egy olyan fórumot, ahová szivesen és bátran feljárnak a felhasználók és staff tagok egyaránt :tef293:

    hál' isten egyre több az olyan felhasználó is, aki meri használni a fórumot.

    hjahhh :tef161: és mi is köszönjük, hogy nem határolódtok el az újtól :tef293:
     
    • Like Like x 1
  11. Technik / Nova kapcsolattartó

    Csatlakozott:
    2016. december 04.
    Hozzászólások:
    57
    Kapott lájkok:
    44
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Pest
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Áhh, ameddig a vezetőségben vagyok, addig nem lesznek bajok, a többiek támogatják ezeket a dolgokat, de rám van bízva, én szívesen közeledek más oldalakhoz ha látok benne valamit. nincs ezzel baj...Remélem a mi reklámunkal ti is fogtok majd haladni! :tef293:

    Többnyire azt vettem észre az oldalak többségénél, hogy attól félnek hogy staff tagot vagy esetleg feltöltőt veszítenének ha társulnának szorosabban, sokan az érdeket látják ebben miközben nem, nincs ebben érdek, egy összeállt csapat többre viszi mint ha szolóban nyomná az ember.... Lásd példa... RTM! :tef161: :tef161:
     
    Utoljára szerkesztve: 2017. február 10.
  12. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    :tef161: már mondtam...rtm az asszony műfaja :tef161:
    de mondjuk avantasia - elmegy nálam is :tef161::tef161: nem olyan híresek,de vannak jó számaik. félre téve a mellébeszédet... igen, ha lenne egy kis összetartás érdekes dolgok születhetnének.
     
  13. Fearles /

    Csatlakozott:
    2017. január 25.
    Hozzászólások:
    7
    Kapott lájkok:
    10
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    fakitermelő
    Lakhely :
    Sárbógárd
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Akkor fogjuk össze mi a Nova üzemeltetöi nem állunk ellen lehet hogy nagyot alkotunk mi még a két oldal felhasználoi.
     
    • Like Like x 1
  14. Technik / Nova kapcsolattartó

    Csatlakozott:
    2016. december 04.
    Hozzászólások:
    57
    Kapott lájkok:
    44
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Pest
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ki tudja, kicsit jobban és jobban haladjunk egymás ranglétráin, intézzük a reklámokat, innen onnan, aztán ki tudja...! :tef293:
     
    • Like Like x 1