Filmklub Jövőbeli Terveiről Beszélt A Szulejmán Sztárja

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2014. október 30..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    [​IMG]

    Halit Ergenc, a Szulejmán címszereplője életéről, a színészkedésről, szerelméről és házasságáról Berguzar Korellel és a négy évig tartó Szulejmán utáni terveiről beszélt. Halit Ergenc megkönnyebbült, megszabadult hosszú szakállától. Beszélgetőtársa elé egy “Invisible” vagyis Láthatatlan feliratú pólóban ült le, mintha ezt a szuperképességet szeretné most magának.

    Megmutatta neki a fiával, Alival készült videókat, akivel épp jégkrémet készítettek otthon, mielőtt az interjúra érkezett. Azt az időt pórbálja visszaadni családjának, amit a négy év elvett tőlük, hiszen a sorozat forgatása folyamatos elfoglaltságot jelentett.


    [​IMG]


    Minden széria, amiben szerepelt, sikersorozat lett, a producerek kedvence. A magyar nézők a Seherezádé című sorozatban láthatták elsőként. Bár minden munkájába szívét-lelkét beletette, nem szeretné learatni a dicsőséget, hiszen mindegyik csapatmunka volt. Nem csak neki kell jónak lennie, mindenki másnak is.

    Most, hogy véget ért a Szulejmán, mindenki arra kíváncsi, mi a következő!

    Hidd el, nem tudom. Tudom, hogy furcsán hangzik, de megkönnyebbültem, kipihentem magam és megszabadultam a szakállamtól.

    Azt mondtad, nem akarsz résztvenni egy sorozatban sem egy évig. Fáradtnak érzed magad és pihenni szeretnél?

    Pontosan.

    Valamilyen stratégiát követsz?

    Igen, ez is benne van.

    Talán szabadidőt szeretnél, amit a feleségeddel és a fiaddal tölthetsz?

    Valóban így van. A Szulejmán több időt vett igénybe, mint bármelyik eddigi munkám. Nem minden színésznek adatik meg, hogy egy ilyen projektben részt vegyen. Egy olyan karaktert játszottam el, aki 42 évet élt. Hivatalosan is Szulejmán szerepével tettem le a mestervizsgám.

    De ez kimerítő is egyben, ugye?

    Ez a munkánk természetéből fakad. Saját, valós érzelmeidből merítesz, hogy másokból is ugyanezt az érzelmet váltsd ki a televízión vagy a színpadon keresztül. Tudatosan érzelmeket váltasz ki magadból, ami lehetetlen anélkül, hogy elfáradj és sérülj. Szulejmán minden összeütközését megéltem, gyermekeinek halálát, életének egyetlen értelmeit, sőt a halált is. Volt egy amrikai drámatanár, akinek részt vettünk az oktatásán. Az egyik diák azt mondta:“Nehéz lesz előhúzni egy karaktert a saját belső világunkból.” A tanár megfordult és azt mondta: “Csak erre költik a pénzt, és nem arra, hogy híres legyél.” Az volt a dolgom, hogy úgy érezzek, ahogy Szulejmán, és pontosan ezt tettem.


    [​IMG]


    Mennyi időbe telt, míg megszabadultál tőle?

    Nem volt könnyű, sem testileg, sem lelkileg. Közel álltam hozzá négy évig. Ha hosszú ideig ugyanannak a karakternek a bőrébe kell bújnod, olyan, mintha ugyanazt a cipőt viselnéd állandóan: összenőttök. Elveszted a színészkedésbeli rugalmasságod valamilyen értelemben. Vissza kell térnem önmagamhoz, fizikálisan és emocionálisan is. A megjelenést tekintve, nehéz visszaszerezni a testsúlyt. Még a szakállam levágása is három szakaszban történt. A végén, amikor teljesen megszabadultam tőle, és Berguzar elé álltam, azt mondta: “Négy éve nem találkoztunk; hiányoztál, szerelmem!” Aztán szorosan átölelt.

    Igaz az, hogy az új évadra visszautasítottad az epizódonkénti 150 ezer lírás fizetést?

    Természetesen nem igaz. A producerek új csatornák elindításakor csillagászati összegeket ígértek egyes sztároknak, de azok a munkák sikertelenek voltak. A színészeket természetesen jól fizetik, de a munka nem a színészekkel ér véget, nem csak ő viszi a hátán a munkát. Hogy a munka jól menjen, a vezetőktől a hierarchia legalsó szintjén található munkásokig mindenkinek szüksége van pénzre. Röviden: egyenlően kell elosztani a pénzt. Most nem is törődik semmilyen ajánlattal. Berguzar és én keményen dolgoztunk, és minden reggel, amikor elindultunk a forgatásra, azt mondtuk: “Gyere, szerelmem, remélem két nap múlva találkozunk.” Most ideje visszatérni azokhoz az időkhöz.

    Nem fog kikészülni Berguzar, hogy állandóan otthon vagy?

    Nem, nem fog. Szerintem örül neki.


    [​IMG]


    Mi a titok, amitől a sorozatok, amikben játszottál, mind sikeresek lettek?

    A tisztelet a munkám iránt. Ha van valamiféle titok, az a a legértékesebb dolog az életben a munka, és életed szerelme. Ezek a dolgok határozzák meg a jövődet. Ez a két dolog az, ami iránt próbálok tiszteletet mutatni és próbálok méltó lenni hozzájuk.

    “Imádnak a nők, jóképű férfi, nagyszerű színész!” Ez a formula?

    Nem. A megjelenés csak egy pontig fontos, azután mindenki arra kíváncsi, miként teszed a dolgod. Senkit sem szeretnek csak a csodálatos szeme és szemöldöke miatt. Nem beszélve arról, hogy nem tartom magam jóképűnek.

    A nők a te jótevőid?

    Berguzar az én jótevőm.

    “Nyugodt, kiegyensúlyozott, teljes, szerény, úriember, komoly.” Az emberek ezekkel a szavakkal írnak le téged. Mit gondolsz?

    Ki ne szeretné ezeket a tulajdonságokat? Van nyugodt és kiegyensúlyozott oldalad, de az is igaz, hogy átéltem viharokat is. Ahogy mindenki, én is próbálom megmagyarázni az életemet és önmagamat.
    Mosaic Online » Jövőbeli terveiről beszélt a Szulejmán sztárja - Képben vagyunk! | mosaiconline.hu