Juventus FC

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' watsap hozta létre. Ekkor: 2013. január 10..

  1. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0

    (Wikipédia copy+paste, kisebb átszerkesztéssel, hogy a valóság ne legyen elfedítve)

    A Juventus Football Club, rövidítve Juventus FC vagy egyszer?en Juventus, egy olasz labdarúgóklub. 1897-ben alapították. A klub székhelye Olaszországban, Torinóban van. A világ egyik legjelent?sebb labdarúgó- és egyben a legsikeresebb olasz csapata. 51 trófeát nyert a csapat, közte 30 (és NEM 28) bajnoki címet és 9 olasz kupát. Európában a harmadik legsikeresebb klub és a világon a hatodik legtöbb trófeát szerezték meg, amit eddig a FIFA feljegyzett. A címek között szerepel 2 BL-cím (BEK-et is beleszámítva), valamint 3 UEFA-kupa is.

    Olaszországban a Juventusnak van a legtöbb szurkolója (f?leg délen), és a világon is az egyik legnagyobb szurkolótáborral rendelkezik (kb. 170 millió f?).

    Jelenleg Torinóban, a klub saját építés? stadionjában, a 2011. szeptember 8-án használatba vett Juventus Arenában játsszák a mérk?zéseiket, amely régi stadionjuk, a Stadio delle Alpi helyén épült fel.

    A csapat Olaszországban több másik klubbal is rivalizál, f?ként a városi rivális Torinóval. Ezt a mérk?zést Derby della Mole-nak hívják, és fokozottan nagy érdekl?dés kíséri. A legnagyobb olasz derbi, a derby d'Italia viszont a Juventus?Inter összecsapás, f?ként a 2006-os calciopoli óta (amir?l azóta kiderült, h jogtalanul kapták el m*rdak, csak mivel az olasz bíróságon van egy 5 éves elévülési "id?", ezért nem lehet perújrafelvételt tenni, és minden megmarad a "régiben")

    A Juventus alapító tagja volt a már azóta megsz?nt G-14-nek, amely Európa 14 (2002-t?l 18) legbefolyásosabb labdarúgóklubját foglalta magában.

    Topicot pedig azért hoztam létre, h a fórum azon tagjait egy egyesítsem itt is a torrent világában, hogy kibeszéljük az aktuális történéseket...és hogy más csapat szurkolóival (akik nem elvakultak) megbeszélni, megvitatni az eseteket! FORZA VECCHIA SIGNORA PER SEMPRE!!!
     
  2. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Játékosok

    Játékosok;

    Alessandro Del Piero ::::::::::: Alessandro Matri
    Andrea Barzagli ::::::::::: Andrea Pirlo
    Arturo Vidal ::::::::::: Claudio Marchisio
    Eljero Elia ::::::::::: Emanuele Giaccherini
    Fabio Quagliarella ::::::::::: Federico Peluso
    Gianluigi Buffon ::::::::::: Giorgio Chiellini
    Kwadwo Asamoah ::::::::::: Leonardo Bonucci
    Luca Marrone ::::::::::: Lúcio
    Marcelo Estigarribia ::::::::::: Marco Borriello
    Marco Storari ::::::::::: Martín Cáceres
    Mauricio Isla ::::::::::: Milos Krasic
    Mirko Vucinic ::::::::::: Nicklas Bendtner
    Paolo De Ceglie ::::::::::: Paul Pogba
    Sebastian Giovinco ::::::::::: Simone Padoin
    Simone Pepe ::::::::::: Stephan Lichtsteiner
     
  3. Anubis36 /

    Csatlakozott:
    2011. március 11.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Juve!

    Nos el?sször is gratula a topic-hoz!...:tef293:

    Ami a fenti játékoskeretben hibás:
    Alex DelPiero már a Sydney Fc-ben focizik(19év után!)
    Eljero Elia
    Lúcio
    Marcelo Estigarribia
    Marco Borriello
    Milos Krasic-már nem a Juventus labdarúgói egy ideje.

    Talán ami új infó,hogy Droghba érkezik állítólag egy fél évre kölcsönbe,a nyáron pedig Fernando Liorinte érkezik ingyen.
    Én magam Juve fan ként ezt nem tartom jó ötletnek,
    talán Villa lenne Juventus szint? játékos,vagy zsebbe kellene nyúlni és a kolumbiai Falcao-t kellene megvenni.
    De az is igaz,hogy a Juventus soha nem nagyon vett sztárokat,inkább kinevelte azokat,és ezért is mindig nagy csapat.:
    Pl.:Buffon
    Del Piero
    Vidal
    Zidanne
    Inzaggi
    Trezegiet
    Vialli
    Platini
    mind,mind jó játékosok voltak de sztárok a Juventusban-Juventussal lettek.
     
  4. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Anubis36

    Szia!
    Azért én vitatkoznék egy picit :tef344:
    David Trézéguet Európa bajnokként érkezett Torinóba épp az ? aranygóljával nyertek a dönt?ben Olaszország ellen.
    Gianluigi Buffon minden id?k legdrágább kapusa volt akkor,amikor a Juvéhoz szerz?dött,szóval már volt neve.
    Arturo Vidal-t kakukktojásnak érzem ebben a felsorolásban.
    És hát pl. a 2005-ös csapat(amit nagyon szerettem :tef293: ) tele volt vásárolva sztárokkal.Pl.:tef318:atrick Vieira,Adrian Mutu,Zlatan Ibrahimovi?,Emerson,Lilian Thuram.
    Persze ett?l függetlenül az olasz utánpótlás,mindig jó volt és remélem lesz is...Az is tény,hogy míg mondjuk az Inter mindig a vásárlás híve volt,addig a Juve nagyobb hangsúlyt fektet a fiatal játékosok beépítésére.Persze mindez anyagi kérdés is.Mikor megtehették,akkor azért vásároltak is.Sajnos Berlusconiék egy nagyon nagy eredményekre hivatott csapatott tettek tönkre...Amit meg is lehetne érteni,hisz csaltak!!Na de a Milan is csalt!!!Az egyik ment a másodosztályba a másik BL-t nyert...Az olasz igazságszolgáltatás...
    Na de rég volt ez már. :tef293:
     
  5. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Juventus

    Na micsoda Juventus tábor van itt kialakulóban. :tef161:

    amúgy a 3csillagról jut eszembe egy kérdés: 1-2 meccsen jól láttam, hogy nincs letakarva a 3csillag a mezr?l? Azt tudom, hogy alapvet?en úgy készülnek a mezek, hogy 3 csillag is rajta van, de amit a játékosok viselnek azokról le szokták takarni, egyedül a szurkolói mezekr?l nem takarják le.

    Viszont én úgy láttam, hogy pár meccsen a játékosok mezér?l sem volt letakarva a csillag. Jól láttam? (a netes közvetítés nem valami jó szóval a félrenézés lehet?sége fenn áll)
     
  6. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    strelok új mez!

    Szia!
    A címer alatt a felirat: "30 SUL CAMPO", azaz "30 a pályán"
    Ez van most a 3 csillag helyett. :tef293:
    [​IMG]

    Üdv!
     
  7. Anubis36 /

    Csatlakozott:
    2011. március 11.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re:gonzo410

    Nos vitázhatunk,úgy is egy csapatnak szurkolunk....:tef293:
    szóval nem vérre men? a vita...:tef293:

    Trezegiet illet?en valóban európa bajnokként érkezett,de addigra már le volt zsírozva a transzfer,csak az olaszok utáni(l?tt gólja) jelentették be ,de a Monaco-tól jött és nem mondjuk a Bayern-t?l,vagy a Real-tól.
    Buffon valóban drága volt mint kapus,de addigra ? már a válogatott kapusa volt,de a Parmától vették ugye...:tef293:
    valamint Thuram,? sem a Madridtól jött,
    s?t...pont hogy amikor Van der Saar elment Manhesterbe,meg Zidanne-t eladtuk a Madridnak na ezekb?l a pénzekb?l milyen min?ségi,fiatal játékosokat tudtunk venni!
    Ami meg Vidal-t illeti azt hiszem 12millió volt,a mai értéke meg 28millió!
    Amire én gondoltam,hogy a Juventus úgy volt mindig is nagy,hogy olcsón(a piacon a többi csapathoz képest) vett játékosokat és kinevelte,befuttatta azokat akik nevek lettek a Juventussal,persze ez kölcsönös,és drágán elad a Juve,pl Zidanne.
    Adrian Mutu meg pont hogy ingyen volt,a Chelsea-ból kirakták mi meg befogadtuk,edzhetett kis fizut is kapott,amíg az eltiltása letelt!
    Tehát a többi nagy csapathoz képest mi nem adunk ki 40-50milliót egy játékosért sem ami talán nem is baj,de eladunk annyiért...:tef293:
    Pl Cavani pont ilyen 50-60millio körül mozog,de ennyiért a Juvéba nem kell,ez szerintem is irreális,de majd nézd meg a City vagy a Real viszi.
    Viszont pont nem olyan rég röppent fel a hír,hogy Marchisio-Vidal kett?st 50-60millióért vinné több nagy csapat is,pedig a töredékébe nem kerültek...:tef293:
    A Juvét pedig 2006-ban tönkre kellett tenni mert nem volt ellenfele Olaszországban és ez sokaknak szúrta a szemét...:tef10:
    Ami a csalást illeti megítélés kérdése szerintem,mert én azt nem tartom csalásnak ha olyan birót kérnek a meccsekre amelyik nem csal...mert mint utóbb kiderült ennyi volt a b?nük ,a tavalyi Napoli lehalgatásokból ez derült ki,míg a Milan a Fiorentina de leginkább az Inter meg pont olyanokat kért a meccseikre akiket korábban lefizetett!
    Csak elévülés miatt nem vizsgálták tovább...:tef10:
    Ezért van az a felirat a mezen és ezért vallják azt a Juventusnál ,hogy jár a 3.csillag,hiszen nem bundával lett szerezve ahogy azt 2006-ban mondták!
     
  8. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-gonzo410

    Igen azt tudom, hogy csak alá van írva a címer alá, de ha néha megnézed mondjuk pl a kapusmezt látni, hogy ott vannak a csillagok is.

    példa: http://u.goal.com/216200/216276hp2.jpg

    vagy ez: http://images6.fanpop.com/image/photos/32400000/Buffon-season-2012-2013-gianluigi-buffon-32492972-1024-683.jpg

    És mintha én legalább egy meccsen mintha azt láttam volna, hogy lemaradt a takarás. De aztán lehet, hogy nem ki tudja.
     
  9. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    re:

    Igen, minden mezen fent van a 3 csillag...csak a FIGC-vel szemben le van fedve. Mivel ugye FIGC kijelentette, h az ? "bejegyzései" szerint továbbra is 28 bajnokink van. Továbbá kijelentette, h ha ki kitesszük, akkor bírságra is számíthatunk...de érdekes, ez a csillagos történet is. Mivel anno a Juvenak köszönhet?, az Agnelli családnak h ez "trendbe" jött a csillagozás minden 10. bajnoki után. Az öreg Ügyvéd találta ki a rendszert. Lassan de biztosan, ezt más csapatok is átvették. DE...a FIGC Szabályzatában nincs olyan, h csillag, meg minden 10. bajnoki után ezt ki kell tenni! :tef161: Érdekes ez a fociszövetség azért olaszban. Andrea inkább csak azért nem rakatta ki a 3. csillagot, mert nem keresi a feles feszültséget! :tef293: De a felirattal kapcsolatban meg nem lehet senkinek semmi kifogása, de ezt köztudottan szúrja a szemét a Szövetségnek, de kit érdekel!? :tef161: Ami pedig a csillagok kikerülését az "árnyékból" illeti, csak idézném Gianni Agnelli szavait "El?bb lesz meg a Juventusnak a harmadik csillag, mint a Milánói csapatoknak a második!"
     
  10. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    re: Juve!

    Köszi a gratulációt! :tef293:

    Úgy érzem elég nagy a Juve közösség itt is, és megérdemlünk egy külön topicot! :tef293:

    Ami pedig a Drogba érkezését illeti, ha minden igaz érkezik...és már eredményt tudunk ezzel kapcsolatban a hétvégén. Llorente érkezése is szerintem biztos, mivel a Bilbao ugye csak kiscsapat és nem engedheti meg azt, h a nyár folyamán 20 millás ajánlatot elutasított, a mostani 4-7 millás ajánlat pedig elfogadható, ha azt nézzük, h a nyár folyamán ingyen igazolható lesz. Kell a pénz a baszkoknak, ez biztos! :tef293:

    A kineveléssel meg szintén egyezem, és ezért van annyi ÁLLANDÓ szurkolója a csapatnak a (kamu)bundabotrány után és ideje alatt is!
     
  11. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    re: Anubis36

    Trezegoal, azért a Monacoban Henryvel egy er?s páros volt, de nem nem világsztár...csapatunkban vált azzá. Monaco az mégiscsak Monaco! :tef293:

    Gigi, pedig nagy tehetségként érkezett, aki szintén a csapatunkban vált világklasszissá. OK, az tény, h a legdrágább kapus volt, de a világ legjobb kapus címet évr?l-évre nálunk szerezte meg és nem a Parmaban! :tef293:

    Vidal pedig kb olyan szinten érkezett mint anno Trezegoal, jó játékos, de nem tudott el?relépni a Leverkusenban. Kellett neki ez a "lépcs?fok".

    A 2005-ös csapatban, akiket felsoroltál, max Viera és Ibra volt az a bizonyos klasszis. Thuram pedig Buffival és Cannavaroval érkezett "csomagban" a (mo*kos) zidan eladásából befolyó összegb?l...így ? is nálunk vált klasszissá! :tef293:

    A mostani csapatunk meg...mit is mondjak, Gigi, Chiellon kívül más nem volt az az igazi sztár, itt kupálódott ki nálunk. És anno, mikor Conte által öszeállt ez a csapat, mindenki h lenézte a csapatot, és mondták, h jó barátilag mondható, h középer?s csapat lett a csapat...aztán láss csodát, végig gyalulta a Serie A-t! :tef161:
     
  12. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    Érdekl?dés merre...

    Érdekl?dni szeretnék, h van-e köztetek aki Szeged és környéki?!Miért, mindjárt le is írom. Már kb egy éve elindult mások segítségével egy szervez?dés Szegeden közös Juve meccsnézésekre (megjelentünk már több oldalon is)*************************

    *************************


    *************************


    ...és, mint egyik szervez?, szeretném, ha a létszámunk állandósulna, és fokozatosan n?ne is! :tef293:

    Aki szeretne további részleteket is megtudni a dolgokról, az a fészen (*************************
    ) csatlakozzon a csoporthoz, ahol admin vagyok, és találkozzunk...és szurkoljunk közösen! :tef293:

    Reklám, csak Admin beleegyezésével írható ki. Viszont pm-ben meg tudjátok beszélni.


    szerk.: barcada
     
  13. juvenyus1889 /

    Csatlakozott:
    2012. november 12.
    Hozzászólások:
    132
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Juve

    sziasztok.
    a lenyeg hogy szerdan kiutottuk a Milant..:tef293:
    a kupaba most a Lazio val jatszunk.
    vasarnap meg remelem hogy jol elverjuk a Parmat,nem ugy mind a mult hetvegen a Sampdoriat..:tef10:
     
  14. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    strelok re

    Nem tudom....Talán Buffon lázad! :tef161: A kapusok,amúgy is kicsit ?rültek...:tef293:
    Mindenesetre nekem tetszik,hogy ott vannak a csillagok,még ha le is van takarva. :tef293:
     
  15. Anubis36 /

    Csatlakozott:
    2011. március 11.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Csatár-kérdés?-Juventus

    Elutasította az olasz labdarúgó-csapat, a Juventus a német Wolfsburg Fabio Quagliarellára tett, tízmillió euró körüli ajánlatát, de meglehet, a közeljöv?ben még visszatérnek az ügyre a torinóiak


    Mégpedig azért adhatják el a 29 esztend?s olasz támadót, mert érkezhet Didier Drogba (bár ebben egyre kevésbé hisznek az olasz szakírók) vagy legfrissebb jelöltként a francia Olympique Lyontól az argentin csatár, Lisandro López.

    ?t egy francia rádióadó szerint kilencmillió euró körüli összegért el is adná az OL, csak éppen a Fiorentina is vev? lenne rá.

    http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdarugas/juventus-csatarkeringo-csak-ovatosan-2206711

    Szerintem egyébként Lisandro Lopez remek vétel lenne,árban is és min?ségben is..:tef293:
     
  16. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Anubis36 re

    Szevasz!
    Nos valóban egy csapatnak szurkolunk aminek szívb?l örülök.De ett?l függetlenül azért mindenben nem értünk egyet.
    Vidal a csukáját sem köthetné meg Zidannak vagy Platininek :tef293: Ezért írtam,hogy kakukktojás a felsorolásban.
    Falcao esélytelen,nincs rá pénz az tuti,sajna ott még nem tart a Juve.(Nagyon lentr?l indultunk a kizárás után)
    Fernando Liorinte-vel viszont jól járunk majd,figyeld csak meg...:tef293:
    Villa-nak örülnék,még Drogba-nak is,bár ? már nem a jöv?.De hátha bejön,mint Pirlo-nál. :tef293:
    Sztárok:
    Ez egy érdekes vita lesz,mert perspektíva kérdése az egész...
    Én továbbra is azt mondom,hogy pl. Trezegiet-t,Buffon-t nem a Juve nevelte...Nem hinném ,hogy egy 23 éves játékost még meg lehetne tanítani focizni...Pláne,ha világ és európa bajnok az illet?!
    Henry -t se az Arsenal nevelte.
    Vannak klubbok akik játékosokat nevelnek,ebb?l "élnek" pl. a Monaco is ezt tette ,de mondhatnám az Ajax-ot vagy a Psg-t is.
    Am. is a Francia klubbokra kimondottan jellemz?...
    -Benzema
    -Ronaldinho
    -Drogba
    Hogy csak néhány sztárt említsek.
    Az ,hogy egy jobb csapatban jobban ki tudnak ?k bontakozni az máskérdés,de a fenti játékosokat nem a Real,Barca,vagy a chelsea nevelte...
    A barcelona az más,?k valóban sztárokat nevelnek maguknak.Példákat nem sorolok,mert hosszú lenne a lista.
    Buffon: Szerinted Casillas lehetne a világ legjobb kapusa a Fradiban?! Ugye,hogy nem...Buffon a Parma-ban is jó volt csak épp nem játszott el?tte :
    -Ferrara
    -Montero
    -Tudor
    -Pessotto
    -Iuliano
    -Zambrotta
    -Thuram
    Hogy csak a véd?ket említsem,de nem akármilyen labdaszerz? volt a pitbull is :tef293: -Edgar Davids
    Nos szerintem Buffon Parmai és Juventus béli teljesítménye között a fent említett játékosok voltak a különbség és nem az,hogy a Juvéban végre megtanult védeni... :tef344:
    Na és persze Del Piero...:tef293: ? játszhat akárhol...? maga a Juventus!! És számomra az is marad mindig! :tef293:
    Üdv!
    Gonzo
     
  17. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Bunda!

    Hogy Olaszországban bunda van a meccseken az nem új...Volt is,lesz is,mint am. mindenhol...
    Lehet vitatkozni,hogy a juve nem csalt,de kár!Csalt!
    Más kérdés,hogy nem a bajnoki cím múlott rajta,hisz mindenkinél jobbak voltak!
    Nyilván a sportfogadás lehetett a kiváltó ok.
    Persze az egyenl? bánásmód elmaradt,mert vagy 5 csapatnak,kellett volna mennie a 2. osztályba,ami az Olasz foci vége is lett volna,hisz minden nagy csapat benne volt.
    Pessotto kiesik az ablakon,stb...
    Az Olasz maffia nem hinném tabuként kezeli a labdarúgást,persze ez csak az én véleményem.
     
  18. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    gonzó

    - kedves barátom nem tudtam kézilabdáról is lehet írni ! :tef344:
     
  19. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lehet

    Lehet mindenr?l,hogy szabad e az más.. :tef161:
     
  20. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    re: Bunda!

    Bunda...és, h a Juve...érdekes, h a sintérr?l kiderült, h bundázott és megannyi csapat...és mi lett az eredménye?! Juvet Serie B-be "lökték", míg a mijány és a többi csapat kapott pénzbüntetést és pontlevonást. Mondhatná az egyszeri szurkoló v fórumolvasó, h igen oda kellett, h menjenek, merth ?k bundáztak legjobban. Hmmm...mindenkir?l ugyanazok a dolgok derültek ki, tehát akkor ergo lesorolni kellett volna a többieket is! A Moggis dolgokat ne soroljuk ide, mert ott ? külön megkapta a büntetést, de amit a CSAPAT tett, azt tette a többi is...és hol van az igazság ilyenkor?!

    ...meg még ehhez annyi, h Contet azért mert nem szólt a bundázásról kapott 4 hónap eltiltást (nem akarom itt felemlegetni, h a vádalkuval h kitoltak vele)...és a játékosok akik bundáztak kaptak eltiltást, a csapat pontlevonást és miegymást...erre jött egy Napoli féle bundázás, ahol Cannavaro nyakig benne volt, a csapat kap KÉT pontos pontlevonást, a játékos eltiltást, pénzbüntetést...hol is az igazság ÚJBÓL?!?!

    ...és mindez nem összeesküvés-elmélet, hanem a rideg valós olasz FIGC és CONI...hmmmm...újabb és újabb bizonyíték, h a Juventust tönkre (földdel egyenl?vé) szerették volna vágni! De itt jegyzem meg a csapatnak, h amikor a Juventusnak jól megy akkor magának az olasz focinak is jól megy és vele együtt a válogatottnak is...érdekes, érdekes.
     
Címkék :