Kaká elmondta az igazat: ezért igazolt a Real Madridhoz

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' drogba № hozta létre. Ekkor: 2018. március 03..

  1. drogba № /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    19,281
    Kapott lájkok:
    33
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Pincér
    A nem rég visszavonult brazil aranylabdás Kakával a Marca készített hosszabb interjút, amiben elmondta, miért hagyta ott 2009-ben a Milánt, és igazolt a Real Madridhoz.


    Kaká 2007-ben Bajnokok Ligáját nyert az olasz csapattal, az év végén pedig őt választották meg a világ legjobb játékosának. Két évvel később azonban az eredménytelenségbe belefáradt Real-elnök, Florentino Pérez mozgósította minden tartalékát, és 250 millió eurót vert el a nyári átigazolási időszakban. Ebből 65 milliót Kakára.

    [​IMG]
    Kaká 2009 nyarán igazolt a Real MadridhozForrás: AFP/Javier Soriano

    „A Milannál akkoriban senkit sem akartak eladni – mesélte az interjúban Kaká. – Csak akkor, ha valaki nyilvánosan kérte, hogy engedjék el. Az első ilyen Sevcsenko volt, amikor a Chelsea-hez igazolt. Az én esetem más volt. 2009 januárjában a Manchester City megkeresett minket.A Milan nyitva hagyta az ajtót, de én azt mondtam, ha egyszer el kell hagynom a csapatot, azt csakis a Real kedvéért teszem meg.A szezon végén Florentino felhívta Gallianit (a Milan akkori ügyvezető-igazgatója – a szerk.), és kérte, hogy engedjenek el engem. Aztán felhívták édesapámat, ő pedig engem. Azonnal igent mondtam, hiszen gyerekkori álmom volt, hogy a Realban játsszak."

    [​IMG]
    Kakát Madridban is imádtákForrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

    Kaká 2009 és 2013 között 85 meccset játszott Madridban, ezeken 23 gólt szerzett. 2011-ben spanyol kupát, 2012-ben bajnoki címet nyert.Mint az interjúban elmondta, az anyagiaknak fontos szerepe volt a klubváltásban, de valójában nem ez határozta meg a döntését.„Annyira a Realba akartam igazolni, hogy még a kisebb fizetést is vállaltam. Milánóban többet kerestem, és nyilvánvaló, hogy a Manchester Citynél is többet kerestem volna."

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...