Tech Két éve van hátra az XP-nek

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. április 10..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    2014 nyaráig készülnek frissítések a Microsoft legsikeresebb, legnagyobb piaci részesedést szerz? operációs rendszeréhez, a tizenegyedik évét taposó Windows XP-hez.

    Két éve van még hátra a Windows XP-nek, utána a Microsoft nem ad ki több biztonsági frissítést az operációs rendszerhez. A rendszeres javítófoltok nélkül a számítógépre könnyen bejutnak az újabb kártev?k, saját céljaikra felhasználva a számítógép er?forrásait és ellopva a felhasználó adatait.

    A Microsoft a Windows 7-re váltást a következ? két évben azoknak, akik még mindig XP-t használnak. Akik a Windows 7-et túl nagy lépésnek tartják, azok a Vista javítócsomagokkal felvértezett verzióját is választhatják. Az XP támogatásának megszüntetése els?sorban nem az otthoni felhasználók számára lehet kényelmetlen. Az XP-s m?ködésre kifejlesztett, az újabb Windowsokkal nem kompatibilis saját bels? fejlesztésekkel rendelkez? cégeknek viszont szükségük lehet a két évre, hogy minden szoftverüket frissítsék.

    A 32-bites Windows XP-b?l már csak a harmadik szervízcsomaggal rendelkez? telepítésekre van terméktámogatás, a ritkább 64-bites rendszerhez viszont csak két javítócsomag jelent meg, így az SP2 az utolsó támogatott verzió. Az operációs rendszert 2001 októberében jelent meg, több mint tíz éve. A NetMarketShare oldal statistikája szerint a Windowst futtató felhasználók 47 százaléka ma is XP-t használ, ezt követi a 37 százalékos részesedéssel rendelkez? Windows 7.

    [origo]2012. 04. 10., 15:05

    http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20120410-ket-eve-van-hatra-az-windows-xpnek.html
     
  2. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    XP

    Várható volt,hogy az újabb WIN7,8-ra fognak inkább nagyobb hangsúlyt fektetni.XP örök ,mivel nem mindenki engedheti meg magának azt ,hogy olyan hardverekkel rendelkez? Pc-t vegyen ,amin a WIN7 megfelel?en futtatható!
     
  3. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Xp re.

    Hát én most Win7 Ultimate v mit használok.
    De jobb volt az xp.
    Ha elfutna a gépen még mindig használnám.
    Ui:Technikai gondok miatt xp-vel nem megy a hangkártya meg még valami.
     
  4. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Érdekes ,hogy pont XP alatt

    Érdekes ,hogy pont XP alatt van kompatibilitási probléma,ha csak nem annyira új a hardwer,hogy XP-hez nincs hozzá driver?!

    Újabb gépeket célszer? win7-tel telepíteni,mivel jobban ki használja a PC er?forrásait!
     
  5. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    bárki bármit

    bárki bármit mond nekem volt w7em de nem nyerte a tetszésem, hogy a vistat szoba se hozzam az xp olyan mint a beatles még most is jó arra amire kell én sajnélom hogy lejár a támogatása és át kell álljak másra! :tef293:
     
  6. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Xp...

    Pont ez volt a gond valami két driver nem müködött.
    Küldtem emailt a acer oldalon hogy küldjenek frissitést de azóta is küldik.
     
  7. frediw / Guest

    xp

    Hat nem epen ugy van lehet ujab pc re xp-t telepiteni.En jartam egy laptopnal hogy nem ment ra xp de vegul meglet (nem volt konju)es jol mukodik,nincs vele gond sot jobban szalad mind a win7 :tef344:
     
  8. maximus /

    Csatlakozott:
    2012. június 11.
    Hozzászólások:
    184
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sziasztok!

    Nemtudok ki hogy van vele,de nekem most windows7 Alienware nevü op rendszerem van de szerintem az xp magasan veri volt azis nekem de az nemvolt ennyire gyors semm meg még sorolhatnám nekem ez bejött! :tef293:
     
  9. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Persze ,hogy jól szalad de

    Persze ,hogy jól szalad de próbálj meg XP alatt 6GB ramot használni 8)
     
  10. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kinek a pap kinek az XP

    Kinek a pap kinek az XP :tef293: Nagyon sok hasznos újdonság van Win7-alatt,pl telepítésnél mindent fel telepit, nem kell 10 féle driver CD,és ha küls? eszközt csatlakoztatsz azt is másodpecke alatt fel ismeri.XP-t használtam én is nagyon sokáig,de ki nötem hardwerileg :tef293:
     
  11. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    WIN7 alien ware?

    Hali ez nem tiszta win7 gondolom át alakított?!
     
  12. frediw / Guest

    re xp

    Probalnam de az alaplap csak 4G-at visz :tef344:
     
  13. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Le írod a típusát?

    Le írod a típusát?
     
  14. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    xp

    Spyke79 szerintem arra akart rávilágítani, hogy 6gb-ramot nem tud kezelni a 32bites xp.
     
  15. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    na ez az

    az er?források részével egyet értek tényleg a laptopomat jobban kihasználom vele de a pcre még egy darabig nem rakom fel ,ha nem múszály, amugy azt hogy lehet megcsinálni, ha le akarom cserélni a rendszert hogy a torretnjeim megmaradajank?

    Üdv

    F
     
  16. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pontos leírást találsz az

    Pontos leírást találsz az oldalon a megfelel? fórumban,már éppen elégé össze firkáltuk eme topicot :tef161:
     
  17. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Így igaz!Köszönöm a tejes meg

    Így igaz!Köszönöm a tejes meg fogalmazást!Viszont a lényeg nem változik! :exmark:

    Respect!
     
  18. maximus /

    Csatlakozott:
    2012. június 11.
    Hozzászólások:
    184
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szia

    Igen ez már egy átalakitott windows 7 de jobb mint az erko mert nem kell activátor pl: Dreamscene-hez vagy asztaltémákhoz és gyorsabb is! de ezt is tudod aktíválni teljes verzíóra van hozzá activátor is :tef293:
     
  19. frediw / Guest

    re

    Adok neked egy xp-t amelyken minden driver es program van rajta aszt hasznalom reg ota es nagyon jo hid el.A win 7 persze fel tesz mindent de van hogy a driver nem 100% es kel keresel hoza.Mukodik igi is de nem bisztos hogy mindenkinek meg felel.Nem vagyok xp parti de egyenlore ez jo nekem.
    Hun vannak azok a szep idok mikor bioszbol raktuk fel a win95 ot flopival :tef344:
     
  20. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    ja ja

    ne is mond azok a régi szép id?k mikor a cég összes gépére fel kellett rakni cumi volt :tef293: