Kit Hívjak Meg És Miért.. Avagy, Hogyan Szűrjük Ki A Csalókat És A Kereskedőket!

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 1970. január 01..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Sziasztok. Biztos módszer nincs, de a megfelelő szűréssel a minimálisra csökkenthető a kockázat. Ebben a témában megoszthatjátok egymással a módszereiteket és tapasztalatitokat, egyéb véleményeteket a témával kapcsolatban.

    Hogyan szűrjünk?

    1. Ha szeretnénk, hogy olyan emberhez kerüljön a meghívónk, akinek tényleg szüksége van rá, fontos hogy a lehető legalaposabban kifaggassuk. Tehát kérjük meg az adott személyt, hogy írja le mit tud az adott oldalról, miért van rá szüksége.

    PL: Ha a Tvstore-ra akar a tag bekerülni, és azt a választ adja, hogy szeretne zenéket letölteni, már tudhatjuk, hogy a tag nem tud semmit az adott oldalról, így használni se fogja.


    2. Fontos kérdés az is, hogy volt e már tagja az adott oldalnak. Ha azt írja, hogy igen, akkor a tűzzel játszunk. Hiszen valamiért kikerült az adott oldalról.

    3. Lényeges, hogy a tag tisztában legyen a torrentezés fogalmával, szabályaival. Ezért érdemes profil linkeket kérni az oldalairól. Ez ismét sok infót elárulhat.

    pl: Ha a tag minden oldalon más néven szerepel, az jelentheti azt is, hogy trader. Továbbá megtudhatjuk azt is, hogy milyen az aránya. Ha egy nehezen seedelhető oldalon jól teljesít, sanszos, h minket se hagy cserben.

    4. Nagyon sok kéregetőt és haszonlesőt kiszűrhetünk, ha ranghoz kötjük a meghívást. Tehát csak olyan tagokat hívjatok meg, akik már elértek valamit itt a fórumon. A tarhálók nagy része, tovább áll, ha nem kapja meg egyből amit akar. De ha valóban kell neki az adott oldal, szán rá időt és energiát, hogy feltornássza magát a ranglétrán. Fontos, hogy a kezdők is letegyenek valamit az asztalra.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. október 03.
    • Like Like x 2
  2. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dark, azért mert valaki friss reges nem biztos, hogy kezdő. Ha fel tud mutatni valami és értelmesen tud fogalmazni lehet megbízható tag.
    Talán annyiban van igazad, hogy ha megkapja ami kell neki megy is, de ez sem 100%. Az meg egyértelmű egy régi tagot mindenki hamarabb fog meghívni.

    Másik érdekes dolgot akitől statisztikát kértem annak vagy friss az utorrentje vagy most rakta újra a gépet vagy épp 5perce nullázta stb...
    Mondjuk legalább volt olyan aki előre írta, hogy nem tud adni valami oknál fogva vagy adott, de leszögezte ez 1hetes csak, mert most rakta újra.
    Azért jobb benyomást kelt, hogy előre ezeket mint leírja utána és persze neki áll feljebb.
    Kapkodás igen, mert nem szánsz időt rá, hogy egy k**va üzenetet megírj normálisan egy vadidegennek. Ráadásul kettőt is küldtél, mert az emailed lemaradt, ha ez nem kapkodás akkor nem tudom mi az.... Amit megjegyzek nem kértem, mivel meghívókódos.

    Továbbá nem kell nyalizni se csupán elvárom, hogy a tiszteletet megadd, ha akarsz valamit egy idegentől és nem pattogni itt...
    Másrészt senki se mondta, hogy aránycsaló vagy. Nem tudom milyen ébresztőlevélről írsz, mert levelet én nem írtam neked.

    Remélem válaszoltam minden képzelgésedre és baromságodra is.
     
    • Like Like x 2
  3. zonee / Guest

    BudaésPest
    vannak olyan kliensek amibe nincs beépítve torrent statisztika
    rocco021
    mifelénk a nyalizást tarhálásnak hívják Ö)(=/
     
  4. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    "Dark, azért mert valaki friss reges nem biztos, hogy kezdő. Ha fel tud mutatni valami és értelmesen tud fogalmazni lehet megbízható tag."

    Aki ide regel az kezdő. A létra legalján kezdi. Ha most regeltél, érezheted te magad császárnak, akinek van esze friss regesként kezel. Mert evvel sok baj megelőzhető. A gond az, hogy ezt még a vipek se képesek felfogni.

    Sok felajánló maga se tudja hogyan szűrje a csalókat és az idiótákat. És bizony nekik nagyon nagy segítség volna, ha elterjedne az a szokás., hogy a meghívó felajánlást ranghoz kössük. Mert sok tarháló idióta így kiesik, mert a többség várja a sült galambot, és nem fog azért megdolgozni, hogy egy egy oldalra bejusson.

    De erre esély sincs, míg vannak olyanok, akik kvázi színvakok.

    Egy fórumon fontos a rang. És ezt a kezdetek kezdetén kell az emberek fejébe verni. Minek törődjön egy tag a rangokkal, ha nulla hsz-el is összekoldulhatja magának ami kell? Ez ahhoz vezet, hogy mindenki lelép a francba, és az oldal a traderek átjáróháza lesz.

    Fontos, hogy aki ide regel aktív legyen, tegyen valamit a közösségért. A meghívók felajánlása remek inspiráció lenne, ha képesek lennétek kihasználni.

    Nem csupán az oldal érdeke ez, hanem a tiétek is. Mert sok dolog csak utólag derül ki. Sok a balfasz csaló, de azért akadnak olyanok is akik értik a szakmájukat. Írnak olyan levelet, amivel bárkit meggyőznek a tisztes szándékaikról. XD Lakva ismerszik meg az ember. És lehet akármilyen rafinált, mi se ma kezdtük a szakmát. És idővel bizony megbukik.

    De nem kötelező figyelni arra amit írok. A kedves rocco021 se tett így, pedig megkapta tőlem az igét. Az eredményét mindenki láthatta.

    BudaésPest!

    A most kialakult helyzet is mire volt jó?

    http://torrent-empire.me/index.php?threads/blackgatsgames-meghívó.114237/


    Max a tagnak a kedve lett elvéve a fórumozástól, mert nem kezdőként lett kezelve. Elvártad, h mindent tudjon, mindent úgy tegyen, ahogy te azt elvárod, anélkül, hogy tudná mire miért van szükség.

    Az esetek többségében ilyen helyzetekhez vezet ez a nagy egyenlőség.

    Úgy csináltok, mint ha most jöttetek volna falvédőről. És csodálkozva picsogtok, hogy xy így ír, meg nem ír szép levet, nem érti meg amit kértek stb. Van egy hírem a ma született bárányoknak.. Az emberek többsége ilyen. Nem azok vannak többségben, akik könnyfakasztó, igényes leveleket írnak, és minden követelményt figyelembe vesznek.

    Tehát ideje volna ezt feldolgozni, és inkább segíteni annak aki hagyja. Mert ez a dolog csak akkor fog változni, ha mi változtatunk rajta. Könnyebb elküldeni a picsába a tudatlanokat, mint leírni mit is hibáztak.

    A lényeg ez a fórum arra törekszik, hogy minél több aktív tagot felhalmozzon. És az itt jelenlévő emberek olyan ismeretekre tegyenek szert, amik később is a hasznukra válhatnak.

    Tehát aki most regel, az addig kezdő lesz, míg le nem tesz valamit az asztalra. Mert bizony a messiást én még várom. És amíg nem jön el, hogy minden szarról kioktasson, addig itt én vagyok a próféta. XD


    Összefoglalás:

    Mindenkinek önnádló akarata van, nem kötelező úgy cselekedni, ahogy mi azt elvárjuk.

    DE: Nem kérünk olyat, ami ne a ti és a közösség érdekeit szolgálná.

    UI: A tarhálás meg nem a nyalizást jelent. Aki nem hiszi, járjon utána.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. augusztus 22.
  5. zonee / Guest

    Nem tehetnek róla hogy nem tudnak megírni egy normális levelet.
    Iskolába nem tanítják meg.

    :tef161:unno: .,,.,

    Alárendelt felhasználó mindig aki meghívóért tarhál.
    A szépen megfogalmazott levél a nyalizás.
    Szóval mind a kettő alap követelmény.
     
    Utoljára szerkesztve: 2015. augusztus 22.
  6. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Mondja az aki szerint a tarhálás a nyalizást jelenti. XD
     
  7. zonee / Guest

    az kicsoda?
    átvitt értelmeben
    ne vedd szó szerint
     
  8. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A szavaknak van egy adott jelentésük. XD A ló még átvitt értelemben se fogja a tehenet jelenteni. XD
     
  9. zonee / Guest

    4 lábú patás
    haha
     
  10. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ezek ékes példája volt annak, hogy bárki írhat ökörséget. XD Tehát ideje leszállni a magas lóról és inkább segíteni azoknak, akik valamilyen szinten rászorulnak és hagyják is.

    De nem kötelező így tenni, de engem ebben hátraoltani viszont tilos. XD
     
  11. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dark, ha leírod miben hibázott, akkor se biztos, hogy eléred a kívánt célt. Van aki megsértődik, ha nem hívod meg. Nos most én akármit írhattam volna. A reakciója nagy valószínűséggel ez lett volna és amúgy a többségnek is sajnos.
    Én leírtam, hogy "nálam" mibe hibázott, hogy nálad mibe azt másnak se fogom. :tef293:

    Meg mindent amit írsz az tartalék megoldás. Jó kössük ranghoz persze. Össze spammel 50-100hsz fél óra alatt mint ez a szerb gyerek vagy ki. Elkéri ami kell neki és úgy is elmegy majd. Most akkor van 50-100 értelmetlen hozzászólás szuper :tef161:
    Inkább legyen 5hsz-e és látogassa és olvasgasson és néha hozzászóljon ami érdekli őt minthogy eltűnjön örökre a ködben.

    Másrészt muszáj őt felhoznom XD:
    http://torrent-empire.me/index.php?threads/nataliamiller-tvstore.153401/
    Aki amióta megkapta a meghívócskáját nem is láttuk :tef161: Ja bocs neki 2hozzászólása volt XD
    Persze részben érthető a rangos elved, de hogy várod hogy bárki betartsa, ha te se tartod be?

    Most aki "tud" levelet írni az miért is nyalizós? Ezt se értem...
    Ha egy nagyobb cégnek írsz a contact-ára, nekik se fogsz oda b*szni 2 szót nem? Persze megteheted, de választ nem fogsz kap, ahogy itt sem valószínű. Ja vagy az is nyalizás? Akkor az emberek egymás seggét nyalják folyamatosan.....
     
  12. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A szabályokat nem magamnak írtam, hanem nektek. Csak egy kezdő hiszi azt, hogy én egyenlő vagyok veletek, és nem tehetem meg azt amit akarok. XD Szóval aki engem követ, mert azt hiszi amit nekem szabad azt neki is, az nagyon el van tévedve. XD

    Azért így fogalmazok, hogy érezzétek mi a különbség a staff, és közöttetek. Én nem felelek itt senkinek se. Titeket viszont kötnek bizonyos szabályok. Nekünk feletek a tetteitekkel. Én a meghívóimmal azt kezdek amit csak akarok. Ha rábaszok nem fogom az oldalt hibáztatni. Ti tagok viszont elég sűrűn teszitek ezt. Én pedig felelős vagyok azért, hogy ti ne csináljatok faszságokat. Ne toljatok ki magatokkal és másokkal.

    "Másrészt muszáj őt felhoznom XD:
    http://torrent-empire.me/index.php?threads/nataliamiller-tvstore.153401/
    Aki amióta megkapta a meghívócskáját nem is láttuk :tef161: Ja bocs neki 2hozzászólása volt XD"

    Mindent megtettem azért, hogy a fent említett személy aktív legyen. Te még ezt megelőzőlen megjegyzést tettél az adott személy bőrszínére, amit bizony nem csak az én szabályaim büntetnek. Te ezért nem fogsz elnézést kérni, én viszont elsimítottam az ügyet helyetted is. De nem a két szép szemedért. A helyében én sem lennék itt aktív.Továbbá nem kért tőlem meghívót, én ajánlottam fel.

    "Össze spammel 50-100hsz fél óra alatt mint ez a szerb gyerek vagy ki. Elkéri ami kell neki és úgy is elmegy majd. Most akkor van 50-100 értelmetlen hozzászólás szuper"

    A rang nem csak hsz, hanem idő függő is. Továbbá nem írtam olyat, hogy aki elért egy bizonyos rangot feltétlen meg kell hívni. Csupán azt, hogy remek szűrési lehetőség.

    De megpróbálok még egyszerűbben fogalmazni. A fórumok olyanok mint a laktanyák. Lehetsz te ügyvéd, lehetsz te a bittorent atyja, a kutyát nem fogja érdekelni. Csak is az számít, ami a profilod alá van írva. Az, hogy mi a rangod.

    Ez minden komolyabb oldalon így van. Arról próbálsz meggyőzni, hogy ti mindent tudtok, stb, pedig ha ez így lenne nem nyitnátok ilyen egyértelmű dolgokról vitát.

    Vannak fórumok, melyeken a meghívó részleget se látni bizonyos rang alatt. Itt is ez kéne hogy megértsétek a lényeget? XD

    Tehát vannak remek módszerek, hogy anélkül hogy értenétek azt tegyétek amit szeretnénk. XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. augusztus 22.
  13. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Na ez nagyon megfogott!Nem is volna rossz dolog akkor aztán kiderülne,hogy ki az aki fórumozni jön és ki az aki csak meghívót akar,mert az bizony hamar eltűnne.Legalább is nagy része!Persze biztos akadna olyan is ,aki kivárná a sorát,aztán lépne meg,de lehet hogy közben rá is jönne,hogy milyen jó a közösség és a fórumozás és maradna...
     
  14. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Meg vannak az előnyei és a hátrányai is. Nem véletlen nem vezettük még be. XD

    Nincs biztos módszer, de a sok féle szűrés minimálisra csökkentheti a kockázatot. Számtalanszor esett már meg, h a tagjaink friss regeseket hívtak meg, rácsesztek, és utána nekem picsogtak. Sőt, több esetben engem tettek felelőssé. Ezen ügyek mindegyike elkerülhető lett volna, ha a meghívást ranghoz kötik.
     
  15. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Még is miért hibáztatnánk az oldalt, ha nem megfelelő személyt hívunk meg? Saját felelősségünk kit hívunk meg nem az oldalé.
    Ha úgy gondolod, hogy ha valamit leírsz te pedig az ellenkezőjét teszed, akkor ez tök normális felfogás. Hát nem tudom... Erre inkább nem írok semmit.

    "Vannak fórumok, melyeken a meghívó részleget se látni bizonyos rang alatt. Itt is ez kéne hogy megértsétek a lényeget? XD"

    Nekem mindegy, eddig nem volt magyar fórum, ahol ez bejött. XD Inkább vissza venne az aktvitásból, de te tudod.
     
  16. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Na, hogy helyre álljon a lelki békéd, közlöm, hogy az általam leírtak csupán tanácsok. Továbbá a szabályok rám is vonatkoznak.
    Ha én felajánlok egy meghívót, azt mindig ranghoz kötöm. De van, hogy eljő a fehér karácsony, és kiírt felajánlás nélkül is meghívok embereket. De csak is olyanokat, akiknek tényleg szükségük van rá. És van még egy kibaszott fontos érvem. Ezen személyes egyike se kért tőlem meghívót. Mivel Dark papa egyetlen egy kéregetőt se hív meg. Mivel bent a szabályzatban, hogy aki olyan oldalt kéreget egy staff-tagtól, amit fel sem ajánlott, az bizony warnt kap. XD

    Javíts ki ha tévedek, de itt a kéregetők és az idióták szűréséről beszélünk. Ha tőlem kér egy friss reges meghívót, nem fogom meghívni. Eddig se tettem. Remélem sikerült helyreállítanom az igazságérzeteteket.

    Továbbá amiről beszélünk csak egy tipp. Egyenlőre nincs bent a szabályzatban. Tehát majd akkor háborogjatok, ha ott virít a szabályzatban, h friss regeseket nem hívhattok meg, én meg két kézzel dobálom nekik a meghívókat. Akkor majd mondhattok rá valamit, de addig kár is lenne XD

    EZ CSAK EGY TIPP. Tőlem aztán az összes idiótát meghívhatjátok, nagyon nem izgat. A ti érdeketek lenne, hogy figyeljetek arra amit mondok.


    "Még is miért hibáztatnánk az oldalt, ha nem megfelelő személyt hívunk meg? Saját felelősségünk kit hívunk meg nem az oldalé."

    Attól meg, hogy nincs okuk nekünk ugatni, mert a saját felelősségük, hogy kit hívnak meg, attól még megteszik. Tehát jobb, ha minél kevesebb félresikerült meghívás történik. Jobb megelőzni ezeket az ügyeket.


    Összegzés:

    Az általam leírtak nincsenek bent a szabályzatban. Így értelemszerűen nem kell őket végrehajtani. Ebből bizony az következik, hogy nekem se kell hozzájuk tartani magam. De mint írtam, én kéregetőt még nem hívtam meg.

    UI: Tudom jól, hogy a méhe mire gondolt. De ő még csak nem is sejti, hogy én a provokátor vagyok. XD Nekem is jár egy kis szórakozás. XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. augusztus 22.
  17. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dehogynem, többit vitatkozunk itt mi ketten, mint te a vadásszal összesen lassan. XD
    Bár szerintem csak arra megy ki az egész, hogy több hozzászólás legyen a fórumban.
     
  18. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A vadászokkal nem szoktam vitatkozni. XD A második opcióban igazad van. Ugyan is ez a provokációm egyik fő célja. hahahahahaha

    UI: De ezen vita is sok hasznos információval fog szolgálni az eljövendő nemzedék számára. Sokkal jobb a több féle vélemény, mint tíz vadászos igazad van barátom. XD
     
  19. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igazad van barátom. XD
     
  20. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ezt úgy tudtam. hahahahahahahahahaha