Lefejezték A Magyar Nemzet Hétvégi Mellékletét

A témát ebben részben 'Hírek!' klarensz hozta létre. Ekkor: 2015. február 25..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Információink szerint nincs vége a tisztogatásnak a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Magyar Nemzetnél: a lap szombatonként megjelenő, Magazin című mellékletének szerkesztőjét, Fehér Bélát azonnali hatállyal elbocsátották, pedig a melléklet az utóbbi egy évben a hétköznapi példányszám másfélszeresére, olykor duplájára emelkedett.
    Fehér Béla elismert író, Kossuthkifli című regényének sorozatváltozatát március 15-től vetíti a Duna TV. Úgy tudjuk, menesztése megdöbbenést váltott ki a szerkesztőségben, ráadásul a helyére nem helyettese, Margittai Gábor került (őt lefokozták a melléklet beosztott újságírójává), hanem Wekerle Szabolcs, a melléklet korábbi munkatársa, társszerkesztője pedig az a György Zsombor, aki korábban a Hír TV egyik műsorszerkesztője volt, és saját műsora van a Lánchíd rádióban.

    [​IMG]
    Fehér Béla újságíró (j) köszönetet mond miután átvette a 2005. évi Prima Primissima díjkiosztón az írott sajtó Prima díját a budapesti Nemzeti Színházban.
    Fotó: Kovács Tamás
    A Magyar Nemzet online kiadásának impresszumában továbbra is Fehér Bélát tüntetik fel szerkesztőként, pedig az Index úgy tudja, hogy éppen az erre a hétvégére tervezett szám szerkesztése közben közölték vele, hogy ez már nem az ő dolga. A multiknál szokásos kirúgáskultúrának megfelelően belépőkártyáját bevonták, és ma már be sem kellett mennie a munkahelyére.

    Fehér Béla negyven évet húzott le a Magyar Nemzetnél, eltávolítása mögött az állhat, hogy az új lapvezetés a hétvégi magazint is politikai célokra kívánja felhasználni. A Magazint szerették az olvasók, talán pont azért, mert szerkesztői (Liszkayval egyetértésben) kerülték az aktuálpolitikát, inkább riportokat, háttéranyagokat, hosszabb olvasmányokat közöltek a neves szerzőktől.

    A laptól kiszivárgó információk szerint a lap átalakítása még korántsem ért véget, egyes újságírók fizetését csökkentették, olyanok kerülnek helyzetbe, akik eddig másodhegedűsök voltak, és ez kihat a lapkészítésre, a napi munkára is. Információink szerint visszakerült a laphoz az előző főszerkesztő Liszkay Gábor által korábban elbocsátott Ugró Miklós. Lőcsei Gabrielláról korábban úgy tudtuk, hogy szintén visszatért a laphoz, de jelezte az Indexnek, hogy felkérést kapott erre, de még nem tárgyalt a főszerkesztővel.

    Nem mindenki örül az új iránynak, a Simicska Lajos által bejelentett totális médiaháborúnak: információink szerint Ludwig Emil nem hajlandó együtt dolgozni D. Horváth Gábor jelenlegi főszerkesztővel, és nem menne vissza a laphoz (pedig hívták), mások pedig állásajánlat nélkül is a felmondást fontolgatják.
    A Magyar Nemzet körüli káosz február 6-án kezdődött, amikor vezetői (a Hír TV és a Lánchíd rádió vezetőivel karöltve) lelkiismereti okokra hivatkozva benyújtották a felmondásukat. Ennek előzménye Simicska Lajos, a lap és a másik két médium tulajdonosának emlékezetes kijelentése volt, miszerint Orbán Viktor „egy geci”, és majd ő rendet tesz a lapjánál, ahonnan „kirúg mindenkit”.
    Index - Kultúr - Lefejezték a Magyar Nemzet hétvégi mellékletét
     
  2. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Szólj igazat és betörik a fejedet?
    klarensz szépen összeállított hozzászólását nem tudom űberelni.
    Saját véleményem viszont az:
    - eddig járattam a Magyar Nemzetet / néhány napja viszont felmondtam az előfizetői szerződést
    Miért?
    Az újság jelenleg párt-szócső szerepet tölt be.
    Édesanyámnak mindig azt mondom:
    "- Engem nem érdekel ez a hazug, mocskos, aljas propaganda! Hazudnak reggel, hazudnak délben, hazudnak éjszaka, hazudnak mindig."
     
    • Like Like x 2
  3. zonee / Guest

    nem szeretem a politikát
    túl személyeséssé tették az ügyet
    senki nem jár jól
     
    • Like Like x 2
  4. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Kecsi!
    A Magyar Nemzet eddig volt a kormány szócsöve,mostantól nem az!
    Akik elmentek azok nemértettek egyet evvel a mondattal: Orbán Viktor „egy geci”, és majd ő rendet tesz a lapjánál, ahonnan „kirúg mindenkit”.
    Egyet értek mostantól én sem olvasom a Magyar Nemzetet!
     
    • Like Like x 2