Tech Letölthet? a Windows 8 tesztverziója

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. február 29..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerda délután bárki letöltheti, és otthoni számítógépén ingyen kipróbálhatja a Windows 8 minden funkciót tartalmazó, de még nem teljesen tökéletes tesztverzióját. A készül? operációs rendszer bármilyen konfiguráción elfut, amin Windows 7-et használtak, leglátványosabb extráit azonban csak az egyel?re rendkívül ritka érint?képerny?s gépeken lehet kihasználni kompromisszumok nélkül.

    A barcelonai Mobil Világkongresszuson mutatta be a Microsoft a Windows 8 ingyenesen elérhet? végfelhasználói tesztváltozatát: a hangzatos elnevezés gyakorlatilag az operációs rendszer béta verziójú, azaz már minden végleges funkciót tartalmazó, de még nem száz százalékig tökéletes kiadását takarja, amelyen még el?fordulhatnak fagyások, váratlan összeomlások, és az sem biztos, hogy minden jelenlegi szoftver hibamentesen fut rajta.

    Barcelonában Steven Sinofsky, a szoftveróriás Windows-részlegének vezet?je mutatta be a Windows 8 újdonságait, szerinte a nyolcas verzió megjelenése generációváltásnak tekinthet?, és egyszer?, akadásmentes m?ködésének köszönhet?en ezt a verziót sokkal egyszer?bben tudják majd használni el?deinél a kezd?k és a profi felhasználók is.A Windows 8 fogyasztói tesztverzióját http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso oldalról lehet letölteni akár regisztráció nélkül is: a nem végleges kiadás még nem támogatja anyanyelvünket, csak angol, német, francia, japán és kínai nyelv? változatban lesz elérhet? a Microsoft közleménye szerint.Ezt már tapogatni is lehet

    A korábbi, kimondottan fejleszt?knek szánt, ezért széles körben nem is hozzáférhet? - bár torrentoldalakra kiszivárgott - Windows 8 tesztkiadáshoz képest a fogyasztói tesztverzió már a táblagépek érint?képerny?s használatát biztosító Metro kezel?felületet is tartalmazza - ezt persze hatékonyan csak az érint?képerny?s számítógépeken lehet használni. Ebben a verzióban már kipróbálható a Windows Store, a Microsoft saját online szoftverletölt? központja is: innen néhány kattintással lehet ingyenes - és a teljes verzió premerje után fizet?s - és bevizsgált, tehát a rendszert biztosan nem tönkretev? szoftvereket és applikációkat letölteni.

    A Windows 8 próbaverziójába már megtalálható az Internet Explorer böngész? 10-es verziójának nem végleges változata is, amelyet a hagyományos mellett már az érint?képerny?s módba kapcsolva is használni lehet majd - bár ekkor a szoftverbe telepített b?vítmények nem elérhet?ek.



    Tableten is futni fog az új Windows

    A szoftveróriás nem véletlenül a mobilipari expót választotta a bejelentés színhelyéül: a Windows 8 ugyanis a hagyományos, x86-os rendszer? processzort használó asztali PC-k és notebookok mellett már olyan táblagépeken is futni fog, amelyeket ezekt?ll eltér? m?ködési elv? lapkákkal szerelnek. Az ARM chipeket jóval kisebb fogyasztásuk miatt el?szeretettel alkalmazzák a okostelefonokban, mind táblagépekben, amelyeken a Windows korábbi változatai nem voltak használhatóak. Mivel azonban ezek az eszközök manapság egyre nagyobb teret hódítanak, a Microsoft kénytelen volt nyitni az új fajta hardverek felé.

    Az már egy, a tesztverzió bejelentése el?tt néhány órával kiadott ismertet?b?l kiderül, hogy a Windows 8 táblagépes verziójának tudása nem egyezik majd meg száz százalékig a hagyományos számítógépekre szánt kiadással. Ugyanakkor gyakorlatilag csak vállalati környezetben szükséges távoli menedzsmentfunkciók hiányoznak majd a táblagépes verzióból, így ez a korlátozás az otthoni felhasználókat nem igazán fogja érinteni.

    Könny? lesz megszerelni

    Az új Windowsba már olyan automatikus funkciót is beépítenek, amely a gépen lév? adatok meg?rzése mellett tudja újratelepíteni a rendszert, ha annak m?ködésével probléma akad. Ezt a funkciót a gép indulásakor lehet majd egy gombnyomással aktiválni, és mivel automatikusan megy végbe, nem igényel hozzáértést, így a kezd? felhasználók a szomszéd fiú áthívása nélkül is helyreállíthatják majd számítógépeiket segítségével.

    origo.hu /2012. 02. 29., 15:59
     
  2. sas96 /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 26.
    Hozzászólások:
    74
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    És milyen lesz a gépiénye?

    És milyen lesz a gépiénye? Valami hír.Ha elbírja a gépem tuti felteszem(persze nem a teszt verziót)!
     
  3. trebit /

    Csatlakozott:
    2012. január 25.
    Hozzászólások:
    89
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Gépigény

    Minimális gépigény:
    1 GHz-es (vagy gyorsabb) 32-bites (x86) vagy 64-bites (x64) processzor
    1 GB RAM a 32-bites verzióhoz vagy 2 GB RAM a 64-bites verzióhoz
    16 GB szabad hely a 32-bites verzióhoz vagy 20 GB a 64-bites verzióhoz
    DirectX 9-es videókártya WDDM 1.0 (vagy újabb) driverrel
    Érint?kijelz?, az érint?kijelz?s funkciók kihasználáshoz
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Windows 8 gépigénye

    A Microsoft állítása szerint a Windows 8 gépigénye nem lesz nagyobb a Windows 7-nél, tehát minden gépen, amelyen a Windows 7 futott, a Windows 8 is el fog futni.

    Minimális gépigény:

    1 GHz-es (vagy gyorsabb) 32-bites (x86) vagy 64-bites (x64) processzor
    1 GB RAM a 32-bites verzióhoz vagy 2 GB RAM a 64-bites verzióhoz
    16 GB szabad hely a 32-bites verzióhoz vagy 20 GB a 64-bites verzióhoz
    DirectX 9-es videókártya WDDM 1.0 (vagy újabb) driverrel
    Érint?kijelz?, az érint?kijelz?s funkciók kihasználáshoz

    A minimális gépigényen sem látszik, hogy túlzottan er?s gép kéne hozzá, de vállalkozó kedv?ek ennél tovább mentek és feltelepítették egy Asus Eee PC 1000H netbookra, amelyben N270-es Intel Atom processzor és 1GB memória van. A videón jól látszik, hogy a netbookon teljesen használható sebességgel megy a Windows 8. Reméljük, hogy a végleges verzió megjelenéséig ez az eredmény nem fog romlani, de inkább csak jobb lesz.
     
  5. sas96 /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 26.
    Hozzászólások:
    74
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én tutira felteszem majd a

    Én tutira felteszem majd a Végleges verziót, mert a demókban sose bíztam.Tehát Nagy szeretettel várunk Windows 8!!!
    Egyébként nem tudjátok mikor várható a végéleges verzió?
     
  6. trebit /

    Csatlakozott:
    2012. január 25.
    Hozzászólások:
    89
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Még nincs

    Még nincs hivatalos bejelentés, hogy mikor fog megjelenni.
     
  7. maximus /

    Csatlakozott:
    2012. június 11.
    Hozzászólások:
    184
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sziasztok!

    Én már felraktam magamnak a windows 8 ,de nemvagyok elhalva érte nekem a windows 7 jobb! :tef293:
     
  8. Mester79 /

    Csatlakozott:
    2011. február 02.
    Hozzászólások:
    262
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    win8

    Egyet értek veled,mert nekem sem annyira jön be ez a csempés stilus.
    Csak elég sajnos,hogy nem hallgattam a hozzászólásokra,amelyeket olvashattam különböz? oldalak fórumain,hogy ráül a win7-re és onnantól már csak újra telepités árán szabadulhatok meg t?le.Szívás volt,de megtörtént. :tef10:
    Tehát csak óvatosan a "kedvessel".Attól még a végleges verzió lehet jó lesz,de ki kell várnunk.Addig is marad a stabil Win7!! :tef293:
     
  9. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    win8

    Sziasztok!
    Igazából még a win7-et se igazán ismerem pedig rögtön váltottam xp-röl.Viszont eddigi legstabilabb rendszernek tartom .Mivel semmi nem sürget fölég a kíváncsiság nem,ezért én valószín? hogy várok legalább az els? Service Pack-ig! :tef293:
     
  10. gabex /

    Csatlakozott:
    2011. december 21.
    Hozzászólások:
    6
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mester79 írta:Egyet értek

    Ezért érdemes virtuális lemezre (.vhd) feltelepíteni. Lemezkezelésnél létrehozol egy virtuális lemezt valamelyik meghajtón. Majd a windows 8 telepítésnél (amikor felkínálja, hogy hova szeretnéd telepíteni) Shift+F10 (DOS parancssor) diskpart-tal felcsatolod ezt a virtuális lemezt. Majd ha már meguntad a win8 próbálgatását törlöd a .vhd fájlt és használod tovább a win7-et.
    Röviden így lehet kockázat és újratelepítések nélkül kipróbálni.
     
  11. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    mond

    mondjatok ódivatúnak de nálam az xp a nyer? 5 éve felraktam kipikopi semmi baja nincs még:tef293: de ahány ház annyi szokás
     
  12. gabex /

    Csatlakozott:
    2011. december 21.
    Hozzászólások:
    6
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem addig nem lesz

    Szerintem addig nem lesz értelme a Windows 8-nak (legalábbis nálam), míg minden háztartásban nem lesz érint?kijelz?s monitor.
    Tablet gépekre tökéletes, asztali gépre felejt?s.
    Talán asztali gépre a LEAP mozgásérzékel?jével kiegészítve elájulnék a Windows 8-t?l.
     
  13. frediw / Guest

    re

    En is az xp-nel tartok nem hinnem odivatu vagyok,win7 sen nem tamogattot a skacomnak a sok jatekja,ugy hogy kisfonoknek keresere xp-zek.Neha azert win95-ot hasznalok :tef161:
     
  14. gabex /

    Csatlakozott:
    2011. december 21.
    Hozzászólások:
    6
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    ezért

    Na én pont ezért váltottam win7-re, mert valahogy vizsgaid?szakban feltelepült egy két játék a gépre. :tef161: A tanár meg nem igazán arra volt kíváncsi, hogy hány perc alatt sikerült legy?znöm a zerg csapatokat, pedig tudtam volna neki mesélni :tef161:
     
  15. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    WIN8

    Remélem nem úgy járunk mint anno a Vistával:tef293:Win7 nagyon eltalált op rendszer lett!!!!Ha ezt követik ,akkor váltok :bigsmile: :tef344:
     
  16. pataki1978 /

    Csatlakozott:
    2012. január 30.
    Hozzászólások:
    173
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    win8

    Lesz ott valami bibi-is mert tul nagy követelések lesznek szerintem
     
  17. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem jobb a Vistánál a Windows 8?

    2013. március 11. 19:56, hétf? - Berta Sándor
    Meglehet?sen szkeptikus a Microsoft új operációs rendszerével kapcsolatban Jun Dong-soo, a Samsung memóriachip-részlegének elnöke. Szerinte a Windows 8 olyan, mint egy új Vista.

    A menedzser a The Korea Times lapnak elmondta: a globális PC-piac a Windows 8 bevezetése ellenére tovább csökken. "Úgy gondolom, hogy a Windows 8 nem jobb, mint a korábbi platform, a Windows Vista" - foglalta össze lesújtó véleményét Jun Dong-soo. Szerinte az új operációs rendszerrel kapcsolatos eladások sem tudnak majd új lendületet adni a számítógéppiacnak és arra lehet számítani, hogy a PC-ipar jelent?sége egyre inkább csökkenni fog.

    Jun nem hisz abban sem, hogy siker koronázza majd a PC-gyártók és a Microsoft azon törekvését, hogy megpróbálják megvetni a lábukat a táblagépek területén és ezzel párhuzamosan sikerül növelniük a notebookokra vonatkozó vásárlói igényeket. A Windows Surface iránt inkább gyér az érdekl?dés, de a Microsoftnak és az Intelnek az a közös terve is cs?döt mondott, amelynek keretében igyekeztek népszer?vé tenni az ultrabookokat és más vékony notebookokat. Mindez pedig els?sorban a kevésbé versenyképes Windows platformnak tudható be.

    A részlegvezet? végül kijelentette: a globális PC-piac romló kilátásai miatt a hagyományos memóriamodulok gyártásáról egyre inkább a mobil eszközökben, els?sorban az okostelefonokban és a táblákban használható memóriák gyártására helyezik át a hangsúlyt.

    Egyel?re lehetetlen megmondani, hogy siker vagy bukás a Windows 8. Julie-Larson Green, a Microsoft szoftver- és hardverfejlesztésekért felel?s vezet?je tavaly decemberben elismerte, hogy akár hosszabb id?t is igénybe vehet, mire a felhasználók megszokják az operációs rendszert. Paul Thurrott szakért? igyekezett magyarázatot találni arra, hogy miért adnak el kevesebbet az új operációs rendszerb?l. Szerinte drágák az érint?képerny?k és sokan nem szívesen váltanak a kiforrott Windows 7-r?l. Az új operációs rendszerre való frissítés is komoly nehézségekbe ütközhet. Az Acer álláspontja pedig az, hogy túl bonyolult a Windows 8.


    http://www.sg.hu/cikkek/95905/nem_jobb_a_vistanal_a_windows_8


    Szerintetek is igy van ez ? Nos Milyen is Windows 8 ?? :::
     
  18. Rediens /

    Csatlakozott:
    2012. december 26.
    Hozzászólások:
    1
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nekem bejött a windows 8

    :bigsmile:
    Nekem bejött a windows 8 gyorsasága, megjelenése. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Ha mégse jönne be egy kattintással visszaállíthatod a windows 7 -et. :tef344:
     
  19. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Letölthet? a Windows 8

    Szevasztok! Engedjetek meg,hogy hozzaszoljak eme topichoz. 2010 ota Widows 7-re valtottam. Ide s tova 3-dik eve! Nagyon tetszik! Kenyelmes funkciok benne! Gyakorlatilag most mar annyira kicsiszoltak a rendszert, hogy majdhogynem minden progi fut rajta! Legalabbis nalam! Eleinte mikor a Win 7-es kijott ugye, ott is voltak problemek, nem kell irjam, gondolom mindenki tapasztalta! Nade ez az Uj OP rendszer a Windows 8 , haaat hogy is mondjam! Kisse uj szamomra!! Baratom hasznalja mar ezerrel... Megvan vele elegedve!! Nagyon is!! Nekem nem nagyon jon be!! Komolyan! Ugye, mar megvan spekelve olyan funkcioval, mint az erinto-kepernyos hasznalat! Elevenen nem csipem,az erintokepernyos dolgokat...Nem tudom miert! Lehet, odivatu vagyok?? Nem tudom! Vegezetul maradok a Windows 7-nel!! Nagyon jo rendszer!! Nekem bevalt! Es meg hosszu ideig nem valtok 8-ra!! Oszinte velemeny!!!
     
  20. Seria.Killer / Guest

    windows 8

    Egy hónapja telepítettem fel. Én már szinte minden rendszert használtam a gépemen. Volt Windows XP, Vista, 7, most pedig a 8. Nekem eddig a 7 volt az, ami a legjobban bevált. Bár annak a híve vagyok, hogy haladni kell a korral a windows 8 nem nagyon jön be. Kezdetben tetszett, hogy metro felülete is van, de ez a sok felugró oldalsáv, meg hogy sarkokra kell huzigálni az egeret, meg nincs strat menü, picit hátrány szerintem. Amugy olyat is hallottam, hogy tönkrevágja a hardvereket, mert túl hamar bekapcsol, és nem áll le normálisan leállításkor. Bár lehet ez nem igaz, de a windows 7 akkor is jobbnak t?nik. Remélem a 9 már jó lesz :tef161: