Tech Letöröl mindent a gépr?l a Skype-on terjed? vírus

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. október 09..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    A vírus kizárja a felhasználót saját számítógépér?l, majd a tiltás csak 200 dollár ellenében oldja fel. Ha valaki 24 órán belül nem fizet, minden adat törl?dhet a gépr?l.A népszer? közösségi oldalakon évek óta terjed? vírus új variánsa jelent meg a neten, ezúttal a Skype használói érezhetik magukat veszélyben. Az ismer?sünk gépére felkerül? rosszindulatú Dorkbot azt írja meg nekünk, hogy új verzió jelent meg a Skype-ból, amit a linkre kattintra tölthetünk le és frissíthetjük fel Skype-unkat. Mivel a link egy, a Hotfile.com-on lév? tömörített állományra mutat, a figyelmesebbek már itt gyanút foghatnak, hiszen egyik komoly program sem ingyenes tárhelyszolgáltatóról frissíti magát.

    A frissítésnek vélt állomány letöltése után két dolog történik. A fert?zötté vált gépünk bekerül a vírus mögött állók hálózatába, így mi is hasonló, fert?z? üzeneteket küldözgetünk majd Skype-partnereinknek. Másrészt a rosszindulatú program kizárja a felhasználót saját gépér?l és a TechCrunch beszámolója szerint 24 órát ad neki arra, hogy 200 dollárt fizessen - különben letöröl mindent a számítógépr?l.A Dorkbot ellen két módon védekezhetünk. Egyrészt érdemes mindig frissen tartani az operációs rendszert, a rajta futó szoftvereket (így a Skype-ot is), valamint biztonsági szoftvereink adatbázisát. Másrészt nem szabad teljesen váratlanul érkez? linkre kattintani, érdemes el?bb a chaten visszakérdezni ismer?sünkt?l, hogy valóban ? küldte-e a linket. Ha pedig rendszerüzenetnek t?n? értesítést kapunk, akkor fontos tisztában lenni azzal, amit már írtunk is, hogy a komoly szoftverek egyike sem ilyen módon kéri frissítésre a felhasználót.

    2012. október 08., hétf?, 21:21 • Utolsó frissítés: 5 órája
    Szerz?: hvg.hu
    http://hvg.hu/Tudomany/20121008_skype_zsarolo_virus
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Dorkbot

    Csodás még ez is , hihetetlen miket ki nem találnak , és ez még csak a jéghegy csúcsa .
     
  3. Mester79 /

    Csatlakozott:
    2011. február 02.
    Hozzászólások:
    262
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem is nagyon használom,csak

    Nem is nagyon használom,csak ,ha nagyon kell,pl.olyanokkal,akik nem hajlandóak mást használni,mert tudniillik van más is.Én pl.a skype helyett az ooVoo-t használom.Kis nettel is hozza amit kell.De ez nem reklám,mindenki azt használ,amit jónak lát. :tef293:
     
  4. Bluesky / Guest

    Nem is nagyon

    Én sem vagyok skypeolós, s?t igazábol mást sem nagyon használok, mailon vagy telefonon többnyire megoldom a csevejeimet. Bár volt hogy feltelepítettem a skypeot mert valakivel azon keresztül kellett beszélnem, de utána töröltem is, ne foglalja a helyet.
     
  5. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    msn - skype

    mind kett?t használom még nem volt galibám :tef293:
     
  6. wasabi521 / Guest

    skype

    Én is régóta használom és ezidáig nem volt gubancom vele bár a frissitéseket nem használom amit az OS akar letölteni.
     
  7. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    msn - skype

    ez olyan mint a húsipar . ha nem fogy egy termék kitalálnek valamit. nem fogy sertés jön marhakor, nem fogy pulyka jön csirke liba pusztulat ! most jön valami új cucc szidjuk ami fut . :tef344: :tef344: :tef344:
     
  8. Soldier /

    Csatlakozott:
    2012. június 20.
    Hozzászólások:
    46
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nálam minden programnál és OP

    Nálam minden programnál és OP rendszernél le van tiltva az automatikus frissítés. Az olyan progik amikhez nem szükséges a NET, t?zfal által letiltva a neten való kószálás. :tef161: