Magyar Egészségügy.

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. július 30..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mi a véleményetek a magyar egészségügyről?Arról,hogy tömegével hagyják el az országot a fiatal orvosok is?Szerintetek lesz még rosszabb is a helyzet,vagy van remény a javulásra?
     
  2. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Sajnálatos módon a magyar egészségügy a béka segge alatt van (N).
    Úgy a bérezést tekintve, mint az ellátást. Felháborító számomra az is ha valahova időpont egyeztetés alapján mész, még ott is várnod kell. Az emberrel lekezelően beszélnének sok helyen ha hagyná magát. Ilyenkor nyílna a bicska a zsebembe :tef344: Teljes mértékben megértem azokat az orvosokat vagy ápolókat, akik fogják magukat és a jobb megélhetés reményében itt hagyják az országot.
    Egy példa: sürgősségi osztály,kézen egy új eltörve, rögzítő sín több órán keresztül megoldhatatlan, mert el van zárva a szekrénybe :tef161: vicc, s persze hol az a kibaszott kulcs??? Elvitte nyaralni magával a váltó nővér. Szal persze hogy az emberből előtör az indulatosság ilyen esetekben.
    Remény a javulásra? Nem hiszek ebben hogy jobb lesz a helyzet.
     
    • Like Like x 2
  3. zonee / Guest

    az állam állandóan adóztat és elveszi az erőforrásokat a pénzt
    nincs min csodálkozni
     
  4. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Persze,kell a pénz a magán stadionokra,meg vasutakra.Azt egyszer csak azt vesszük észre,hogy nincs ki műtsön és nincs altatóorvos sem.
     
  5. getkidi / Guest

    Én nem ismerem a magyar egészségügyet. :tef161:
     
  6. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem soha nem volt valami fényes, de a maradék dolgozók tömeges távozásával biztos nem javulni fog a helyzet.
     
  7. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Tragikomikus. De rosszabb nem hiszem, hogy lesz mint amilyen, nem fog mindenki külföldre menni/más pályát választani. Folyamatos az utánpótlás. De jó lenne, ha végre már, sok évtizednyi züllés után lenne pénz egyrészt a kórházak/eszközök gatyába rázására, másrészt az egészségügyi dolgozók megfelelő megbecsülésére (itt most elsősorban az anyagiakra gondolok). Arra azért kíváncsi lennék, hogy ez az ő moráljukon milyen tempóban javítana; szerencsére sok kapcsolatom nincs olyan egészségügyissel akit nem ismerek, de azért felháborít ha valaki arcán/stílusán a "mit akarsz itt féreg" jön le amikor én udvarias vagyok és kedves. Senkinek nem szorítottam pisztolyt a fejéhez és kényszerítettem rá, hogy eü-s legyen, illetve nem én tehetek róla, hogy mennyit keresnek.