Tech Már lezárult a PC aranykorszaka

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. március 10..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Valóban véget ért az asztali számítógépek aranykorszaka, vagy csak pillanatnyi megtorpanásról van szó? Ez a kérdés napjainkban sokat foglalkoztatja a szakembereket.

    Joseph Reger, a Fujitsu Technology Solutions m?szaki igazgatója szerint az asztali számítógépek korszakában már lezárult a legsikeresebb id?szak. A szakember annak a véleményének adott hangot, hogy a PC egyre inkább a háttérbe fog szorulni, még ha ez nem is lesz egy látványos és gyors folyamat.

    "Természetesen a klasszikus asztali számítógépek nem fognak elt?nni. Továbbra is számos olyan terület van, ahol a teljes billenty?zettel, hagyományos kijelz?kkel és egerekkel kiegészített PC-k vagy laptopok jelentik a legésszer?bb konfigurációt. Most is láthattunk számos ilyen eszközt a CeBIT-en, ugyanakkor mégis igaz az a tézis, hogy a PC dominanciája lezárult. Több mint három évtizeden keresztül az asztali számítógépek és a laptopok jelentették az emberek számára az egyetlen meghatározó számítógép-használati formát. A PC-k meghódították az otthonokat és az irodákat. Ez az id?szak azonban elmúlt."

    [​IMG]


    "Napjainkban a korszer? okostelefonok és táblagépek olyan meggy?z? teljesítménnyel rendelkeznek, hogy egy hasonló felhasználói élményt biztosíthatnak, mint a leger?sebb és legkorszer?bb PC. Vezérlésük nagyon intuitív és hosszú üzemid?t biztosítanak. Ezen eszközök segítségével teljesen másként használjuk a digitális tartalmakat, mint korábban: passzívabban. Miután a többségünk nem kreatív szakember, hanem csak egyszer? fogyasztó, ezért ezek a készülékek egyre inkább hódítanak. Sok esetben a felhasználóknak nincs is szükségük asztali számítógépre, hiszen csak tartalmakat hívnak le, e-maileket olvasnak vagy videókat néznek meg." "A kérdés az, hogy van-e annyi kreativitás az emberekben, hogy társadalomként is innovatívak legyünk vagy sem? Az lesz a dönt?, hogy elég emberben van-e tenni vágyás és nem pedig az, hogy sokban van-e. Természetesen ez egy olyan kérdés, amely nem az alapján fog eld?lni, hogy milyen számítógépeken dolgozunk" - fejtette ki Joseph Reger.

    A Fujitsu Technology Solutions m?szaki igazgatója kiemelte, hogy egy okostelefont vagy egy táblagépet teljesen másként használnak az emberek. Lehet?ségük nyílik arra, hogy a televíziókhoz képest sokkal interaktívabbak legyenek ezekkel a készülékekkel és meghatározzák, hogy pontosan mely tartalmakra kíváncsiak. Mivel ezek könny? termékek, ezért sokszor vehetjük ?ket kézbe napközben, akár a munkahelyünkön vagy a otthon is. Amennyiben így nézzük, akkor az okostelefonok és a táblagépek az els? valódi személyi számítógépek - mindenesetre sokkal személyesebb számítógépek, mint a PC-k.

    Az asztali számítógépek, a laptopok, a táblagépek és az okos-, illetve a mobiltelefonok mellett hamarosan további eszközök is becsatlakoznak, például az okos televíziók már lehet?vé teszik az online információkhoz, az e-mailekhez vagy éppen a YouTube videóihoz való hozzáféréseket. Hamarosan az autók is ebbe a csoportba fognak tartozni. "Mindez azt eredményezi, hogy a felhasználók szeretnének majd minden készüléken hozzáférni a személyes adataikhoz, például a telefonkönyvükhöz. A jöv?ben nem kell majd azon gondolkoznunk, hogy melyik alkalmazást hol használhatjuk. Ami a mobilunkon m?ködik, az elérhet? lesz a televíziónkon, a táblagépünkön és természetesen a PC-nken is" - szögezte le a szakember.

    2012. március 10. 11:58, szombat - Berta Sándor

    http://www.sg.hu/cikkek/88262/mar_lezarult_a_pc_aranykorszaka
     
  2. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pc

    Szerintem a pc örök.
    Hozhatnak itt okostelefont táblagépet stb.
    A magyar átlagember ezt nem engedheti meg magának.
    Arról meg ne is beszéljünk meddig maradna nálad a csoda táblagéped v mi ha sétálgatnál az utcán vele.
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem

    Szerintem meg nincs olyan hogy nem haladunk a fejl?déssel , egy id?ben elképzelhetetlen volt hogy nagymamák v nagypapák nettezzenek és most már természetes dolog .
     
  4. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem+

    Persze ez természetes haladni kell.
    Ha ezek a masinák elérhet? áron lennének és a hozzá kapcsolodó szolgáltatások ára is elfogadható lenne akkor miért ne.
    De most horror.
    Egy sima munkás havi 70-100 ezer forinból nem tudja szponzorálni magának az efajta "luxus" szórakozást.
    Pedig néha munka közben elpötyögne az ember egy kicsit.
    Max az ember kigürcöl a gyerekének ha van neki.
     
  5. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    hihi

    -
     
  6. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hihi

    Na ez tényleg jó.
    Sipibá nem a libanyak rángatás közben kell irni. :bigsmile:
     
  7. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    fejl?dés

    1985 megvettem els? VHS magnómat.2001 els? mobiltelefon ,2002 els? DVD lejátszó .2008 els? laptop és elérkeztünk 2012 be az internet napjaim megszokott kedves elfoglaltságom. igaz a fejl?déssel én is öregedtem de 62 évesen itt vagyok köztetek.tehát a nagyapák is kiveszik részüket a fejl?désb?l.
     
  8. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    NA

    az el?bb rákönyököltem valamire behintettem a fórumot . a gönci is jó volt megyek kocsival és miskolci közlekedés horror. fejl?dés: sajna a gépek itt nem választom szét ?ket olyanok lesznek mint autók például. az átlag magyar ember nem teheti meg hogy 2-3 évente 3-400000 ezres beruházást csináljon. mit csinál javítgat a géppark öregszik szintén mint minden eszköz amit használunk. a leglátványosabb fejl?dés a hiradás technikában tapasztalható.én is így jártam. laptopot használok 4 éves . a multkor kiment iró irány alkatrész. az ipse ránéz gépre mondá a noé bárkéjáról hoztam. válaszom nem publikus ismertek tudjátok. na vettem küls? írót és az én szeretett ócskavasam azóta is patent. ezért jön nehezen új dolog be a magyar közéletbe mert európai szinthez csórik vagyunk.az asztali gépek fejlesztése mindíg megoldható tehát annak a használata szerintem nagyon sokáig marad.
     
  9. trebit /

    Csatlakozott:
    2012. január 25.
    Hozzászólások:
    89
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    pc

    Szerintem nem haldoklik csak több eszközt használunk így kevesebb id? van rá. Szükség van rá ha az ember nem csak szórakozni akar. Megnéz azt az ember aki egy tableten begépel egy oldalt vagy videót tömörít/vág, tervez valamit. Sajnos sok az átfedés az eszközök között. Aki nagyon trendi akar lenni. Annak van egy PC je a munkához. Van egy-kett? konzolja játszani (nem tudom hogy lehet azokkal rendesen játszani, szerintem vereked?s játékokon kívül mindegyikre használhatatlan.) Van egy médialejátszója amivel filmet néz. Van egy tabletje amin olvasgat (a könyv már smafu) Van egy laptopja amin jegyzetelget a munkahelyén/iskolában. Van egy okos telefonja amin telefonál és a maradék idejét is. Ja és ezeket minimum évente cserélje le mert már nem elégíti ki az igényeit.
    Bírom mikor benyögik hogy az 1024*600 as tablet nem játssza le a fullHD videót. Minek? Nagyítóval sem lehetne meglátni a részleteket és a kijelz? sem tudja megjeleníteni. Meg mikor egy 10" os géppel fényképez. :tef239: Egy 20E Ft os fényképez?gép is szebb képeket csinál.
    Szegény kínaiak meg halálra dolgozzák magukat hogy ilyen sok szemetünk legyen.
    Ha meg csicsereg a madár az ablakban keresi hogy melyik gép romlott el. :tef161:
    De a legszomorúbb az hogy hiába van ennyi cucca egy fikarcnyit sem ért hozzájuk. Ha valami gondja van vagy felhívja a supportot vagy kiírja a Facebookra.
     
  10. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    sza

    szerintem jól írtad a pc örök..
     
  11. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    sza

    szerintem az a gond hogy egyre nagyobb teljesítmény kell és egyre nagyobb az az összeg amikért meg lehet venni mindenki egy két éve cserélt és meg van elégedve a teljesítménnyel mivel a mostani játékok elfutnak rajt és a mai árak mellet nem hiszem hogy sokan vennének egy corei7-et.. visszavezethet? sok mindenre a több lenne a fizetés több mindenre jutna...
     
  12. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem érzem hogy a PC

    Nem érzem hogy a PC leáldozóban lenne,csak már okosabban vásárolnak az emberek,és úgy vesznek gépet,hogy egy ideig ne keljen b?víteni,szerintem ez a reális,sajnos a mai gazdasági helyzet ezt idézte el?.