Előzetes Mátrix

A témát ebben részben 'Filmek Bemutatói' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. november 23..

?

Mit gondolsz erről a filmről?

  1. Nagyon tetszett!

    2 szavazat
    50.0%
  2. Tetszett.

    1 szavazat
    25.0%
  3. Nem tetszett!

    0 szavazat
    0.0%
  4. Túlértékelt filmnek tartom!

    0 szavazat
    0.0%
  5. Alulértékelt filmnek tartom!

    1 szavazat
    25.0%
  6. Egynek el ment!

    0 szavazat
    0.0%
  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A Mátrix egy 1999-ben bemutatott amerikai–ausztrál mozi. Szeretném, ha kifejtenétek az érzéseiteket, a véleményeteket evvel a filmmel kapcsolatban. Tehát ne csak szavazzatok, foglaljátok írásban a gondolataitokat. Oka van annak, hogy ki melyik opciót jelöli be. Kérlek osszátok meg velünk.



    [​IMG]



    Előzetes:



    Leírás:

    Két valóság létezik. Az egyik mindennapi életünk - a másik az, ami mögötte van. Az egyik álom. A másik a mátrix. Neo kétségbeesetten kutatja az igazságot a mátrixról. Erről a titokzatos és ismeretlen valamiről. Neo csak mendemondákból hallott - de biztos benne, hogy ez az elképzelhetetlen dolog rosszindulatú, és titokban irányítja az életét. Neo úgy véli, Morpheus, ez a legendák övezte férfi, akit a világ legveszélyesebb emberének tartanak, megmutatja neki az igazságot.

    Egy éjszaka Neo találkozik egy gyönyörű ismeretlennel, Trinityvel, aki elvezeti őt egy másik világba, ahol Neo találkozik Morpheusszal és személyesen megtapasztalja az igazságot a mátrixról. Neónak egy kérdésre is választ kell találnia, amely ugyanolyan mellbevágó, mint az első. Vajon ő a kiválasztott? Még mielőtt felfoghatná, miről van szó, Neo biztos abban, hogy a kérdésre nem a válasz. Mások, mint Morpheus társa, Cypher egyetértenek. Ám akadnak olyanok is, akik nem egészen biztosak ebben.

    A mátrixnak védelmezői is vannak. Vezetőjük a könyörtelen és szó szerint fékezhetetlen Smith ügynök. A mátrix őreinek módszerei egyszerre ámulatba ejtőek és rémisztőek. Neo, Morpheus és Trinity élethalálharcot folytat a mátrix gonosz és szinte legyőzhetetlen őrei ellen, hogy választ találjanak kérdéseikre, ráeszméljenek valódi erejükre, és megismerjék sorsukat. Minden mozdulat, minden másodperc, minden gondolat döntő jelentőségre tesz szert, ha ki akarnak szabadulni a mátrix rabságából, és elpusztítani mindazt, amit képvisel.

    Rendező: Andy Wachowski és Lana Wachowski
    forgatókönyvíró: Andy Wachowski és Lana Wachowski
    Szereplők: JKeanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, és Hugo Weaving
     
  2. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Annak idején jó kis pörgős akciós film volt.De nekem a mobil tetszett benne nagyon.Akkoriba csak olyat szerettem volna.
     
  3. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sok helyen olvastam negatív kritikákat a filmről. Ezzel szemben nálam a Star Wars és Star Trek mellett kapna helyet.
    A Wachowski testvérek mindig szeretnek valami mélyenszántó, elemző, társadalomkritikus témát választani, emiatt gondolom, hogy a közönség egy része nem tudta a film bizonyos részeit kellően értékelni. Akciófilm, csodás új látványtechnika, virtuális valóság. Akiknek tetszett, azoknak ezek a dolgok miatt jött be. Pedig ezek csak színesebbé tették a történetet. Történet arról, hogy hová juttatja magát az emberiség az állandó rohanással, hatékonyságmániával, haszonelvűséggel.
    Ahogy Neo megteremtette saját nemezisét Smith ügynök személyében,úgy teremtette meg az emberiség sajátját a rabszolgának szánt gépek tekintetében.
     
  4. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az első részt imádtam,élveztem a beszélgetéseket,fasza volt a csata részek,és jó a történet.Utána jön egy átlagos második rész,amiben az autós jelenetet a legkiemelkedőbb,meg egy két harc jelenet,a beszélgetések,vagy hülyeségről beszélgetnek,vagy túlmagyarázott és azért nem érdekel,de a sztori itt is értékelhető.És a harmadik rész,na itt kaptam agyfaszt,nem tudtam mi történik igazából a filmben,annyit vágtam le hogy az ügynök le töltötte magát a való életbe,és át vette az uralmat a mátrixba,de egy akkora marhaság volt mindenestől együtt,Nagy hiba volt megcsinálni a harmadik részt.Wachowski testvéreknek még két nagyszerű filmjük van,v mint vérbosszú,és a felhő atlasz,de én a jupiter felemelkedését is szerettem,de nem egy kiemelkedő rendezők a sok szennyük miatt.
     
  5. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Az első rész korszakalkotó volt; a sztori, a kamerahasználat (amit utána másolt mindenki), stb, imádtam, egyik kedvenc filmem. A második részre kicsit laposodott, a harmadik részre teljesen elfáradt...
     
  6. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Bármennyiszer megtudom nézni akármelyik részét. Az egyik nagy kedvencem.
     
    • Like Like x 1
  7. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igen az első tényleg korszak alkotó volt,szinte mindenben,de én nem szerettem ezeket a lasításokat,és ez a kamera használat,nem adott nekem semmiben se pluszt de jó pofa volt.Szerintem a lassítás nem lenne sokkal élvezhetőbb film lenne.