Meghívó pénzért!? Mi a véleményed?

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2011. május 11..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mi a véleményed a meghívók pénzért való adás-vételéről . A topicban leírhatod a véleményed elítéled vagy sem , vásároltál vagy sem mindezt kulturált keretek közt .
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Van egy két fórum a netten

    Van egy két fórum a netten ahol ilyen jellegű kereskedelemmel foglalkozik egy két elvetemült emberke . Olyan szinten hogy különböző akciók is vannak két meghívó vásárlása esetén egy harmadik oldalon 100Gb up pluszba, a fizetés lehet sms lehet payPal vagy csekes verzióban is . Én nem vásároltam még egyszer sem és nem is fogok , de ajánlani se ajánlom senkinek mert átverésszagú az egész . Szóval jöhetnek a vélemények. >)
     
  3. spam /

    Csatlakozott:
    2011. január 04.
    Hozzászólások:
    32
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Legalja

    Nnna, véleményem az van.

    Kb. ugyanolyan legalja, mint a fizetős FTP szerverek. Gerinctelen a bejutni akarókkal szemben, és gerinctelen a (anyagi-, és a lebukással járó) felelősséget vállaló és szerver üzemeltetőivel szemben, hiszen ők is megtehetnék, hogy ingyen meghívók helyett pénzért kínálnák. Pénzért adják tovább azt, ami egy árva buznyákukba se került.
    Szánalmasnak tartom, hogy erre felé halad az, ami a 21. században a szabadság példaképe lehetne, ha nem lenne törvénybe ütköző.

    Én - egy meg nem nevezett, nem "enkóros" - torrent oldalra szeretnék bejutni egy ideje. Nem kuncsorgok, várok a soromra, és közben figyelem a meghívók mozgását, hogy ahogy fluktuálnak a tagok ki-be az oldalakról.

    Egyik oldalon látatlanban is előresoroltak az oldal üzemeltetői egy olyan réteget, akik pénzért kufárkodnak a meghívókkal. Nevezzük nevén "uppnak".
    Én a helyükben a másik oldal staff-jával karöltve az usereiket mindkét oldalon kaszálnám, és a helyüket felszántanám és beszórnám sóval.

    Az eddigi meghívóim (több, mint egy tucat) kivétel nélkül munkatársaknál, haveroknál, rokonságnál landoltak, de más oldalakon meghívót kérők is kaptak már tőlem, bár a könnyen jött könnyen megy elvet beigazolva meg is szüntették őket, mert nem becsülték meg a lehetőséget. De soha eszembe se jutott, hogy akár egy sört is kérjek érte cserébe.
     
  4. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    kérdés

    kedves SPAM volna egy kérdésem . X úr írja van meghívója a hupi piros törpikékre.én fenn vagyok Y oldalon van 20 dióm. 10 diót adok a törpikékért. ez miért ÜZLETELÉS ? aki ad az kap is.itt már ment a vita sokszor a meghívók miatt.ha én kérek valamit megkérdezem mire van szükséged.ez szerintem nem kufárkodás.az up nem teló töltés mert azt én is elitélem. sok meghívót acc ot adtam de a zsebembe még pénz sose került.mivel amire szükségem van az már megvan ezért ha olyan meghívóról van ami nehezen jön össze nc majom stb akkor megkérdezem mit ad bónuszt vagy up ot elvégre azért a meghívóért tettem valamit.
     
  5. spam /

    Csatlakozott:
    2011. január 04.
    Hozzászólások:
    32
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hasonlóképp egyessel

    Hasonlóképp egyessel leültetném azokat, akik a ellentételezés nélkül felajánlott meghívót elkérik, és utána feltöltésért kínálják cserébe. (Erre mostanában némi felháborodást keltve precedens is volt itt.)

    Én nem tudom, hogy tényleg hogyan juthattunk idáig. Valószínű, hogy a torrent oldalakon bevezetett fizetős arányjavítósdi adott lendületet a meghívók forintosításának, de az én álláspontom szerint a meghívónak másik meghívó lehet az egyetlen ellentételezése.

    Ha máshol nem is, de a torrentezés terén hittem sokáig a betyárbecsületben, vagy legalább abban, hogy a többség kilöki azokat, akik nem a szabályok szerint játszanak, de inkább csak vállat vonunk és megyünk a dolgunkra.
     
  6. spam /

    Csatlakozott:
    2011. január 04.
    Hozzászólások:
    32
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pont előbb írtam: meghívó.én

    Pont előbb írtam: meghívó.

    én nem a meghívóért töltök, egyik könyves torrent oldalon 300+ torrentem áll seedben, és a mostani bónuszommal nem is tudok mit kezdeni, mert ezerszámra hányhatnám a meghívókat, ha értelmes helyre oda tudnám adni.

    Mikor egy torrentet törlök a kliensemből, megnézem, hogy hányszor osztottam vissza, de ami elsődlegesen meghatározza, hogy kiszállok-e seedből az az, hogy hány peer és mennyi seed van hozzá.

    Én azt mondanám, hogy a meghívódért egy meghívót kapsz (az első seedből befolyt meghívót). Én hiszek a fair play-ben, és ha valakitől kapok valamit, akkor igyekszem viszonozni a lehetőségeimhez képest.

    Ha nem is így működik a világ azért én legalább megpróbálok úgy viselkedni, ahogy azt fordított esetben én is elvárnám.

    Ettől tudok tükörbe nézni.
     
    • Like Like x 2
  7. Beszerző /

    Csatlakozott:
    2011. január 06.
    Hozzászólások:
    557
    Kapott lájkok:
    7
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    szalmaszál hasogato
    Lakhely :
    Aprajafalva
    Sziasztok!Kedves spam elöre

    Sziasztok!Kedves spam elöre megjegyzem hogy olyan elen tiltakozol ami valoszinü neked nincs sok h bekerulj N corera az upp igen is jo azert mert jobban megbecsülik az accot amit igy kapnak mert tetek erte nem keveset!Lehet h te nem vagy nagyobb oldalakon de ott felelsz azert akit meghivtal es ha pl mindenki osztogatna eszetlenul a meghivokat akkor meg csak keveredes lenne és olyanokat dobnanak ki akik rendes tagok csak pl el olyan szemelyt hivot meg aki nem is tet sose azert h jo oldalon legyen de nem is fog soha az upp ad képet mas oldalakon az aktivitasodrol!!!!
    Nekem ez a véleményem mert mindnkinek ki kell járni az iskolát kis oldalak azt fejleszteni majd cserelsz nagyobra es elobb utobb eljutsz a csucsra es ez igy van rendjen nem varhatsz szetart karokal h kuldjon valaki n coret!
    tisztelettel: @Beszerző
     
    • Like Like x 2
  8. Magicmaker /

    Csatlakozott:
    2011. április 28.
    Hozzászólások:
    46
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    a leggyakoribb: nCore pénzért

    Sziasztok!

    Sajnos egyre több fórumon olvasható, hogy "nCore meghívót bárkinek, ha érdekel, írj erre a címre...", majd a válaszüzenetben szerepel egy bankszámlaszám, és az hogy ha utalsz 4000-5000 Ft-ot, akkor a paraszt rányom a "Támogat" gombra, ami ugye 1500 Ft, és ezért kap egy meghívót, amit aztán 5000-ért tovább ad! Az cseppet sem zavarja, hogy maga a szabályzat szigorúan tiltja a pénzért való árusítást..., na nem azt mondom, én sem vagyok szent, de egy nCore meghívót (itt megjegyzem másmilyet sem!) soha nem árulnék pénzért! Azért az nCore, az nCore, és ez tipikus példája, a "kígyót melenget a keblén" dolognak, mivel a támogatásért még egy kis szív embléma is kerül a neve mellé, mintha ő olyan nagyon f@sza gyerek lenne! És higgyétek el, tömegével hajlandóak az emberek pénzt adni ilyenért, nem számolva a veszéllyel, hogy ha ez kiderül kivágják őket is az nCore-ról úgy, mint...
    (Képekkel, és egy e-maillel is tudom igazolni az itt leírtakat, csak sajnos a felhasználónév nem látszik rajta...)

    üdv
    Magicmaker
     
  9. Muscular / Guest

    Meghívó.

    Én nem régen vagyok ezen az oldalon,de jó pár emberke van itt,aki 1-2 fórumon lehúzza a másikat.Az a fórumnak nevezett hely,ahol pénzért árulnak meghívót egy rakás szemét.Én majdnem minden oldalon fent vagyok,magyar-külföldin vegyesen,de én is kivártam a meghívókat.Engem is húztak le,átvertek,de ez van,a tanuló pénzt meg kell fizetni.A meghívókat sem ingyen adják,akár sima seed-deléssel,akár szerver-rel melózzza ki az illető.
    Ja,és a beload meghívót kér aztán ad up-ot,na ez a röhejes.
     
  10. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kétoldalú dolog ez az ncore

    Kétoldalú dolog ez az ncore meghívás. Az egyik hogy az oldal üzemeltetőjének jól jön a támogatás ami eddig nem volt , a másik hogy régebben mielőtt ez a támogatási rendszer nem jött volna be , sokkal nehezebb volt a bejutás mert napi 2-3 pont amit összelehet szedni és egy meghívó 500 pont akkor kilehet számolni meddig tartott egy meghívó megszerzése. Manapság nem így van , ahogy Magicmaker is leírta sajnos ez a trendi .
     
  11. spam /

    Csatlakozott:
    2011. január 04.
    Hozzászólások:
    32
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Bocsi, nem kötözködni akarok,

    Bocsi, nem kötözködni akarok, de amit írtál az már a nehezen dekódolható kategóriát súrolja, de azért megpróbálok rá válaszolni.

    Én nem akarok torrent oldalt üzemeltetni. Én máshol teszem le a magamét, már ami a közösségi munkát illeti.

    Az "upp" szolgáltatói oldalról ugye a szerverbérletére hozzájárulás, a felhasználónak meg azért jó, mert nem kell seedelnie, csak tölthet lelkiismeretfurdalás nélkül. Így kb. eljutottunk az FTP szerver elvéhez.

    Hogy ez elítélendő-e az ingyenesség zászlaja alatt az más tészta.

    Az itteni TOP10-es listából 4 oldalon van accom, általános torrent oldalból nem is akarok többet, mert akkor csak a seedem oszlana mégegy felé. 99%-ban fenn vannak ugyanazok a többi oldalon is, és ritka az olyan töltenivaló, amivel ne tudnék várni a megjelenése még egy hetet.

    És igazából nem várom tárt karokkal a meghívót, a meghívó cserebere oldal ra is bepostoltam a torrent oldal cserelehetőségét, hogy valahol jelezzem, hogy mit tudok kínálni érte cserébe, praktikusan olyan helyen, amit a meghívókkal rendelkezők időnként átfutnak.

    Ennyi.
     
  12. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Remélem lesznek még olyanok

    Remélem lesznek még olyanok mint az előttem szólok akiknek nem mindegy mit miért és hova , mert talán a megoldás itt található az összefogásban ,mi alakítjuk ennek az oldalnak a sorsát és az helyet hogy félrevonulunk vagy csendben meglapulunk mondjuk ki bátran a véleményünk , legyen véleményünk! Most is meglehet nézni kik írtak , azok akiknek nem mindegy hová fejlődik az oldal itt és az sem hogy maga a torrentező társadalom . A sportszerűség részben betartaná mindenki akkor nem lennének üzérkedések itt és máshol sem .
     
  13. spam /

    Csatlakozott:
    2011. január 04.
    Hozzászólások:
    32
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    FTP?
    Pontosan.

    De akkor mitől jobb ez, mint a fizetős FTP?
     
  14. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem ez részben jó az

    Szerintem ez részben jó az üzemeltetőknek de nagyobb részt az üzérkedőknek , sajnos ezt a részét nem látták előre vagy nem veszik tudomásul és benyelik az erkölcsi veszteséget , mert ha ilyenek vannak az nem dob semmi az oldal népszerűségén .Lásd Bithumen nincs támogatás nincs gond azaz kevesebb , bekerülés nehezebb így nagyobb értékű is attól függetlenül hogy nem jobb oldal mint az ncore , de ez személyes vélemény. Ja a válasz , azért sokkal jobb ez mint egy fizetős FTP , ugyan nekem rossz tapasztalataim vannak így a megbízhatóság mellet voksolnék de nem ez a jövő sem a warez oldalak .
     
  15. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    jing és jang

    tehát ha én kérek az kufárkodás ha a csere oldalon ő kér az fer. ez érdekes mint az adatlapja .szónokolni lehet de a lényeg ,hogy nekem legyen igazam.furi .
     
  16. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ez mennyire szimpatikus?

    Ez mennyire szimpatikus?

    Meghívók/accok olcsón eladóak:

    1 db nCore acc (7 TB feltöltéssel!!!) v meghívó
    1 db bitHUmen acc
    1 db MTT (műszaki torrenttanya) acc v meghívó
    1 db majomparádé acc
    1 db tvstore acc
    1 db bit-book acc
    1 db beLoad meghívó
    1 db 1st meghívó
    1 db bithorlo meghívó (jelenleg zárva van a meghívás)
    meseház, hdpre, ztracker és hentelés acc.

    + ajándékot adok mindegyik mellé!!!
    ezek közül lehet választani: 1st meghívó v diablo meghívó v beload meghívó v 100 GB beload up!

    Több esetén természetesen engedek az árból is.
    Ha valamelyik érdekel, jelezd bátran és megbeszéljük, az ár alkuképes.
     
  17. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    mm

    megszámoltam amióta itt vagyok 20db Diabló 28 db BeLoad meghívót küldtem el.vlt amikor csak 160ft os sms reg dijjal volt cserével mikor hogy. a meghívókat 80% ban azok használják akik adtak valamit. tehát kufár vagyok mert az sms támogatással az oldalt segítem . szerintem át kell értékelni tevékenységem és büntetésem és meghívóim mind felajánlom .
     
  18. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Atlantisz

    a suzukimat beszámítod :tef344:
     
  19. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az ha itt kunyerál és máshol

    Az ha itt kunyerál és máshol eladja az felháborító ,nagyon sok meghívót kiszórtunk és ez mind önzetlenül vagy némi ellenszolgáltatás (up,csere) ellenében . Azért abba is bele kell gondolni hogy ennyi meghívót összeszedni se volt egyszerű , mert rendesen aktívnak kell lenni az adott oldalakon .
     
  20. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    ha nem öreg jöhet , de ilyen

    >) ha nem öreg jöhet , de ilyen leveleket kapok és ez csak egy .