Meghívó pénzért!? Mi a véleményed?

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2011. május 11..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Üdv. Hát vannak emberek akik a levegőért is pénzt kérnének. :tef161: Kezdő koromban sok meghívócserével foglalkozó oldalra regisztráltam. Nem pont időrendi sorrendben kezdtem használni őket. Meghívókat kerestem, és az egyik oldalon találtam is. Csakhogy az összes tag pénzt vagy mobilfeltöltést kért a meghívókért. Rögtön tovább álltam. De ez az oldal ma is üzemel, hasonló színvonalon XD Betértem egy másik oldalra, ahol viszont ingyen osztogatták a meghívókat. Ugyan azokat amiket a másikon csak megvenni lehetett. Szóval számomra ez meglepő volt. De a társaimmal hasonló szellemben vezetjük az oldalt. Itt aki aktív, és segítőkész bárhova bejuthat ingyen is. A sok retardált, meg vegyen sok meghívót meg traderkedjen orvérzésig, a vége úgy is lehúzás, vagy bann lesz. Nincs egyetlen egy normális érv sem a meghívóvásárlás mellet. Itt csak írni kell bakker, és rangot léphettek. XD Aki erre nem képes miből gondolja, hogy elboldogul egy komolyabb torrent oldalal? Nem igen van olyan oldal, amin ne lettem volna jelen. Egyiket se pénzel, vagy cserével kerültem be. Szóval lehetetlenség nincs, csak tehetetlenség. És az aki tehetetlen, lehet akár mekkora arca, bizony kezdőnek számít. Nem az a lényeg, h hány éve cserélsz, vagy torrentezel. Hanem az, hogy mennyi hasznos információt tudtál ez alatt az idő alatt felhalmozni. De sajnos kevesen ismerik be, hogy szükségük van még tanulásra. A friss regesek a bemutatkozásaikban mindig több éves torrentes múltat emlegetnek. Közbe meg sokszor a kéréseket se tudják megkülönböztetni a cserektől XD De azon kevesek, akik nem szégyellik, hogy van még mit tanulniuk, ők az igazi győztesek. Mert ez az oldal egy hatalmas bittorent könyvtár, és mi vagyunk a könyvtárosok. Az itt fellelhető információk egy százalékával sem rendelkeznek más magyar oldalak. Nem túlzás, szimpla matek. Aki nem ért egyet irány vissza a suliba. :tef161:
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. április 01.
  2. lajoska76 /

    Csatlakozott:
    2014. október 21.
    Hozzászólások:
    422
    Kapott lájkok:
    174
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az en velemeny az hogy minden oldal kiirja hogy sohasem kernek penzt a meghivokert de azert sokan bedolnek a dumanak penzert meghivot ez csak azt jelenti hogy moho a vilag es aki kerri az sem erti hogy ugysem fog kapni semmit a penzert aki moho az megjarja ez van ilyen a vilag oké
     
    • Like Like x 4
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    :tef293: Sajnos én már jártam igy anno...még kezdő torrentező koromban ( még nem ismertem az UTS -t, vagyis annak az elődjét sem még )
    ...egy oldalon voltam még csak tag, viszont nagyon szerettem volna nCoret, és szörfözgettem a neten ,igy akadtam egy hirdetésre, hogy kapok meghivót , csak irjak az emailra egy kérelmező levelet, a válasz nem késett , adnak meghivót, ha fizetek X forintot...persze nem igényeltem igy.
    Csak később szembesültem a tényekkel, hogy csak kamu oldalra adnak igy meghivókat...viszont sajnálom azokat akik esetleg bedőltek a hirdetésnek.
    Sosem adnék pénzt meghivóért.
    Becsületesen is el lehet érni , azt amit szeretne az ember.
     
    • Like Like x 7
  4. sassmadár /

    Csatlakozott:
    2012. március 15.
    Hozzászólások:
    281
    Kapott lájkok:
    225
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    villanyszerelő
    Lakhely :
    Ózd
    Soha nem adtam és soha nem adnék pénzt meghívóért!
    Becsülettel,tisztességgel és türelemmel minden oldalra be lehet jutni!
    Kb.1,5 év alatt minden nagy magyar oldalra bekerültem szabad reggel,ajándék meghívókkal és néhány cserével amit ezúton is köszönök
    UTS és egyik előde a Torrentek infó segítőkész tagjainak!
    :tef293:
     
    • Like Like x 9
  5. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az a baj az emberekkel hogy amit olvasnak nagyrészt be is nyalják, sajnos sokan hisznek még és fizetgetnek,meghívókért, pedig már felébredhetnének.
     
  6. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Olvasva ez előttem hozzászólókat, illetve az Admint: teljes mértékben egyet !_kell_! értsek a véleményekkel! Talán nem csak azért, mert én már egyszer ezt tanulópénzzel megfizettem (nCore meghívó 1 600,- Ft-os SMS árán), hanem az igazság miatt "is". Valóban nem tudok olyan oldalt, amely pénzért árulná meghívóit. Soha sem volt / soha sem lesz! Az, hogy egy-két warez User megpróbál pénzt csinálni rendelkezésére álló meghívójából: az nem az illető közösség - az egyén bűne. Jelen esetben nem azon 'harag' és csalódottság beszél belőle, hogy én már saját hibámból tanultam. Talán nekem szintén kötelességem tájékoztatni mindenkit: amely oldalról tudok valamit.
     
  7. juve0110 /

    Csatlakozott:
    2015. január 02.
    Hozzászólások:
    12
    Kapott lájkok:
    50
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Üdv,az a helyzet hogy én pénzért vettem az első meghivómat,sok idő eltelt azota,sokminden változott azota.....
    Megvettem az első számitogépem,azt sem tudtam mi az a 'space' igy amikor valakitöl hallottam a torrent dologrol szaladtam haza hogy nézzem meg mi is az,eszik-e vagy isszák, léptem a google-ba,beirtam sok marhaságot amig eljutottam a Beload-ig,megvolt a boldogság lesznek ingyen filmek meg minden(addig fizettem a filmekért, 4 film kb 2000 ft. volt, attol akitöl vettem öket) katt a regisztráció és akkor jött az hogy meghivókódot kért meg minden. Egy forumon találtam egy lányt aki 3000 ft. ellenében adott volna meghivókodót,kifizettem megkaptam beregisztráltam és ez volt a kezdet,nem bántam meg,akkoriban nem lehetett minden sarkon mrghivóhóz jutni mint most.
    Kérni lehet de fizetni nem muszály,én szivesen segitek azoknak akik az út elején vannak mert én is voltam kezdő és nem segitett senki ingyen,igy tudom hogy sokat jelent.
     
  8. cristi1985 /

    Csatlakozott:
    2015. január 25.
    Hozzászólások:
    691
    Kapott lájkok:
    122
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Alkalmazott
    Lakhely :
    CAREI
    Nekem ez a véleményem pénzért való meghivókért jó annak akinek van pénze de én nem adok meghivóért pénzt aki akar segit hogy bejussak egy oldalra csere alapon aki nem az nem, vannak még rendes emberek is ezen a világon nem csak ojanok akik csak a saját érdeküket nézik már elnézést kérek ha mégis valakit megsértettem de ez az én véleményem
     
    • Like Like x 2
  9. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem értek egyet a meghívó pénzért való árusításával.
    Anno nagyon szerettem volna bekerülni nCore-ra és sokat 5000 Ft-ért árultak hirdetésekben. Inkább hagytam, ennyit azért nem ér. Aztán mégis sikerült bejutnom meghívó cseréléssel.
    Meg aztán ha átvernek így többet veszítesz, mint meghívó cserekor.
     
  10. rambo / Guest

    Én régen ingyen kaptam egy Bithumen meghivót
    De viszont az Ncore már egy 3500ft telefon feltöltésért lett volna.
    De szerencsére voltak jó emberek aki szivesen adták a meghivót ,igaz nehéz bejutni egy nagy torrent oldalra,véleményem szerint már itt Utsfórumon meg lehet kapni meghivót,,ja persze vannak szabályok is ami be kell tartani, és ki kell érdemelni.
     
    • Like Like x 2
  11. szepaj /

    Csatlakozott:
    2014. január 02.
    Hozzászólások:
    3,326
    Kapott lájkok:
    3,148
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Személy szerint a meghívók pénzért való eladását maximálisan elutasítom és megvetem.
    A meghívók ilyen módon való árulását etikátlan cselekedetnek tekintem.
    Lehet, hogy szerencsésnek mondhatom magam, mivel én még soha nem fizettem meghívóért, de én sem kértem pénzt senkitől.
     
    • Like Like x 2
  12. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Az adás-vételt kifejezetten elítélem, soha nem adnék pénzt meghívóért, és természetesen nem is kérnék érte. Sajnos kaptam már büntetést mert olyan embert hívtam meg, aki visszaélt a bizalmammal, ezért nem hívok meg senkit.
     
    • Like Like x 1
  13. Rotti / Az Őrző-védő

    Csatlakozott:
    2015. március 20.
    Hozzászólások:
    1,008
    Kapott lájkok:
    676
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hozzátenném hogy viszonylag régóta torrentezek. Régen a Beloadra unokatesom által jutottam be, késöbb cserélgetés által a Ztrackerre. Aztan sok ideig szünet volt, és kB 1 éve megint kezdtem aktívan torrentezni. Nehéz volt a kezdet mivel nem tudtam cserélgetni, nem volt mit. De rövid idön belül sikerült rendes emberek által komoly oldalakra bejutnom. Persze én is olvastam meghívó vásárlásokról, de soha nem jutott volna eszembe azért pénzt fizetni. Ne felejtsük el, hogy a torrentezgetés ebben a formában nem legális, csak úgy egy idegennek pénzt átutalni vagy epp egy fizetös smst küldeni nem veszélytelen. Azért kívülállók-tól pénzt kérni, amit ingyen kap az ember mint tag, szemétség. Ezért ellenzem a meghívó eladását és vételét.
     
    • Like Like x 2
  14. zonee / Guest

    pénzt kérni meghívóért nagyon súlyos bűn torrentes körökben
    ELLENZEM mert
    akik pénzt kérnek azok ellopják a release csapatok munkáját ami egyébként ingyen van.
     
  15. getkidi / Guest

    Nekem az, hogy akik ezt teszik aljas CSALÓK!
     
  16. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    ...egyszerűen NEM!

    Mivel a torrent illegális, nem is értem, h egyesek miért kérnek pénzt bármi meghívóért. Az eladás helyett inkább, ha adnak bárkinek is meghívót akkor vessék alá a jelentkezőt valami sajátos szűrésnek.
     
    • Like Like x 2
  17. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    hahahahahahahahahaha

    A hamis cigi is illegális, még sem osztogatják ingyen. :tef161: Nem azért kérnek pénzt, mert nem bíznak benned. :tef161: Nem érdekli őket ki vagy. :tef161:


    Mi a haszna abból, hogy téged ingyen bejuttat? Elárulom, semmi. :tef161: Attól, hogy itt ingyen adjuk a meghívókat nem kell azt képzelni, hogy ez máshol is így van. A legtöbb helyen bizony elég komoly iparág szakosodott a meghívók árusítására. Részesei a komolyabb traderek, az adott oldal staff és VIP tagjai, feltöltők stb. Elég szépen ki tudják vele egészíteni a fizetésüket. Tehát a kérdés az, minek adja ingyen, ha szép summát is leakaszthat érte? Minél ritkább egy oldal, annál több pénzt el lehet kérni érte.

    A trade fórumok többsége a haszonszerzésről szól. Ritka, ha ott komolyabb oldalt szerzel ingyen.

    UNF, IMT stb, ezek olyan elit fórumok, amelyek aktívabbak, mint a legtöbb magyar, pedig nincs rajtuk csere, csupán felajánlás. Sokan leszólják az elit oldalakat mert nem értenek hozzájuk. Én csak annyit mondok, hogy egy hétnél tovább nem vártam egyetlen meghívóra sem. Mert aki tagja ezeknek a köröknek, és sikerül barátokat is szerezni, az előtt minden ajtó kinyílik.

    Mi a társaimmal egy olyan oldalt akartunk létrehozni, ami minden tekintetben elit, de még sem zárt, bárki számára elérhető. Legyen végre egy olyan fórum, ami mellé nincs szükség egy másikra. Ahol frissek a hírek, Dunát lehet rekeszteni a bemutatókkal, és a bittorent témákkal. Azt hiszem ez sikerült.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. május 15.
  18. getkidi / Guest

    Ezeknek a másik fórumoknak a linkjét le tudod adni PM-ben?

    Rambo, az nCore-ra bekerülni ma már nem nagy cucc. Csak sokan nem néznek körül. Én körülnéztem, és másnap már meg is volt a meghívó...
     
  19. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Elit fórumokét? Vagy olyanokét ahol árulhatsz? :tef161: Még szerencse, hogy leírtam, hogy nincs szükség más fórumokra. hahahahahahahahahaha
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. május 15.
  20. getkidi / Guest

    Igen, szeretném megnézni őket... Vagy oda is csak meghívóval lehet bejutni?