Nagyvilág Tudomány Megtalálták a koronavírus súlyos lefolyásának egyik okát

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' lena61 hozta létre. Ekkor: 2021. február 23..

  1. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Megtalálták a koronavírus súlyos lefolyásának egyik okát
    MTI
    2021.02.22. 21:47
    A természetes ölősejtek egy receptorának hiánya összefügg a Covid-19 súlyos lefolyásával - állapította meg a Bécsi Orvostudományi Egyetem tanulmánya.

    Az egyes pácienseknél a betegség lefolyását és súlyosságát nagyban befolyásolja az emberi immunrendszer és a SARS-CoV-2, vagyis az új típusú koronavírus közötti interakció.

    A FERTŐZÉS KORAI SZAKASZÁBAN A VÍRUS SZAPORODÁSA ELLENI HARC FONTOS LÉPÉSE AZ ÚGYNEVEZETT TERMÉSZETES ÖLŐSEJTEK (NK SEJTEK) IMMUNVÁLASZA.Ezeknek a sejteknek a felületén különleges aktiváló receptorok helyezkednek el, köztük az NKG2C receptor, amely a fertőzött sejttel a speciális felszíni struktúrái egyikének (HLA-E) a segítségével kommunikál.

    Ennek a kommunikációnak az eredménye, hogy a vírusfertőzött sejt elpusztul.A NÉPESSÉG MINTEGY NÉGY SZÁZALÉKÁNÁL AZONBAN EGY GÉNVÁLTOZAT MIATT HIÁNYZIK AZ NKG2C AKTIVÁLÓ RECEPTOR,30 százalékánál pedig csak részben áll rendelkezésre.

    A Bécsi Orvostudományi Egyetem virológiai központjának kutatócsoportja Elisabeth Puchhammer-Stöckl vezetésével kimutatta, hogyA LEGNAGYOBB ESÉLLYEL AZOKNÁL ALAKUL KI SÚLYOS COVID-19-BETEGSÉG, AKIKNÉL HIÁNYZIK AZ NKG2C RECEPTOR, VAGY CSAK RÉSZBEN ÁLL RENDELKEZÉSRE.A Genetics in Medicine című tudományos folyóiratban megjelent tanulmányukban a szerzők kimutatták, hogy akiket a Covid-19 miatt kórházban kellett kezelni, azoknál szignifikánsan nagyobb volt a valószínűsége annak a génváltozatnak, amely a receptorhiányt okozza, mint akiknél a betegség enyhébb lefolyású volt.

    Az intenzív osztályokon kezelt betegek esetében, nemtől és életkortól függetlenül, különösen jellemző volt a receptor hiánya.A fertőzött sejt HLA-E szerkezetének genetikai változatai szintén mutattak összefüggést a betegség súlyosságával, noha kisebb mértékben" - magyarázta Puchhammer-Stöckl.


    TUDOMÁNY RECEPTORCOVID-19TERMÉSZETES ÖLŐSEJTBÉCSI ORVOSTUDOMÁNYI EGYETEM
     
    • Informatív Informatív x 1