Magyar torrent oldalak Mesevilág

A témát ebben részben 'Torrent oldalak Témái' Guest hozta létre. Ekkor: 2012. március 03..

  1. roberto83 /

    Csatlakozott:
    2012. február 02.
    Hozzászólások:
    349
    Kapott lájkok:
    189
    Beküldött adatlapok:
    0
    az a mesevilág ami az eredeti kéksárkányon volt az tényleg az eredeti mesevilág volt sőt igazából a kéksárkányosok voltak a szülei a mesevilágnak, költség csökkentés okán olvadtak egybe de mikor megszűnt a kéksárkány vele szűnt a mesevilág is, ezek mind már kamu másolatok csak, sajnos kéksárkány igen gyenge befogadó oldalt talált anno ha jól rémlik torrenthunnak adták át felhasználóikat ami nem sokkal ezután szintén megszűnt, egy Carpathians, iNSANE kaliberű oldallal jobban jártak volna a felhasználók.
     
  2. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az a baj, hogy nagyon sok a hülye. Elég egy név ahhoz, hogy tóduljanak mint a birkák.

    Ha egy oldal újraindul, az azt jelenti, hogy egyszer már üzemelt. És ha egyszer már üzemelt, kell lenni régi mentéseknek. Tehát ha valóban a jogtulajdonosok indítanak újra egy oldalt azt soha sem a nulláról teszik. Tehát nagyon egyszerű kiszűrni a nyerészkedő utánzatokat.

    A legtöbb másolat rövid időn belül csúfosan megbukik. De van akiknek azért sikerül valamit elérni. Jó példa erre a majomparádé. XD Hiszen még megy, és azért látogatják is szépen, de akkor is csak egy másolat. Hogy őszinte legyek csupán a név ami megmeggyezik semmi más. Még csak nyomokban sem emlékeztet a régire.

    Mikor a tulajt arról kérdezték a rádióban, hogy miért hívják az oldalt majomparádénak, nem tudta megmondani. XD Volt róla némi elképzelése, de biztosra nem tudja. Ez van olyankor, mikor más tollával ékeskedünk.

    Az igazi majomparádé ugyanis beleolvadt a transferbe. És onnantól kezdve nem létezett többé. Persze ezt nem mindenki tudta feldolgozni. XD

    Én akkor is csak nevettem amik a sok "okos" regelt mert újra van majomparádé. XD Ugyan az volt a szitu, mint pár éve a beloaddal. XD huuuuuu, van három beload melyik az igazi? Elárulom, egyik se. XD

    Senki nem fogja megvenni a mesevilágot, mert ott egyedül a méleknek van értéke. A felhasználók adatainak. Evvel kereskedni pedig féreg dolog.

    1000 torrent 3-4 év alatt? Az nulla. De szerintem ezt már a tulaj is látja. XD Még négy év, és lesz 2000. XD Vajon megéljük a tízezret? XD
     
  3. Mixx /

    Csatlakozott:
    2015. október 16.
    Hozzászólások:
    1,064
    Kapott lájkok:
    378
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Jó oldal, témájának megfelel!
     
  4. picur10 /

    Csatlakozott:
    2012. július 07.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Végleg megszűnt? :tef10:
     
  5. Mixx /

    Csatlakozott:
    2015. október 16.
    Hozzászólások:
    1,064
    Kapott lájkok:
    378
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Sajnálom, de valószínűleg igen.
     
  6. DIma /

    Csatlakozott:
    2014. december 30.
    Hozzászólások:
    8
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Üdv!
    "Sajnos elhunyt." üzenet van.
    Tényleg megszűnt?
     
  7. Mixx /

    Csatlakozott:
    2015. október 16.
    Hozzászólások:
    1,064
    Kapott lájkok:
    378
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
  8. DIma /

    Csatlakozott:
    2014. december 30.
    Hozzászólások:
    8
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Köszönöm a gyors választ.
     
  9. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Célszerűbb ha néha az ember visszaolvas. Ugyanis erre a kérdésre a válasz már tizenharmadikán befutott. De aki kicsit jártas az oldalon, azt a bezárás híre nem érte váratlanul.


    Ebben a témában ugyanis az oldal eladásáról van szó:
     
  10. piedone /

    Csatlakozott:
    2014. február 13.
    Hozzászólások:
    10
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az oldallal van valami nem lehet belépni úgy vélem megszűnt pedig aktív felhasználó vagyok rajta és szeretném használni
     
  11. drotos /

    Csatlakozott:
    2015. november 10.
    Hozzászólások:
    485
    Kapott lájkok:
    190
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én úgy tudom, hogy megszűnt.
     
  12. Laci86 / Moderator

    Csatlakozott:
    2013. március 20.
    Hozzászólások:
    441
    Kapott lájkok:
    120
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Operátor, elsősegély nyújtó
    Tudom, hogy már rég idejét múlt a téma, de Én is hozzászólok. Anno régen moderátorként kezdtem az oldalon a pályafutásomat, majd Adminként folytattam és végül Staffvezető lettem. A mesevilág -mint torrent oldal- már sima felhasználóként a szívemhez nőtt, hiszen rengeteg mese volt található rajta. Gondoltam magamban, hogy végre egy van egy olyan magyar torrent oldal, ami csak mesékkel foglalkozik és ráadásul a design is ott van a szeren. Anno Steve-t egy jófej embernek ismertem meg, aki megbecsüli az oldalára regisztráló felhasználóit, így úgy voltam vele, hogy vállaljunk Staff tevékenységet, mert akkor az időben az oldal aktív moderátort keresett.

    Akkoriban rengeteg seed lelépő volt, akiket Warn-nal jutalmaztunk, amit később Steve megelégelt és bevezette az automatikus letöltés megvonást: Ez annyit jelentett, hogy a kliensben a torikrnál ez a hibaüzenet jelent meg: Letöltésed megvonásra került, csak seedelni tudsz! Már Admin voltam, amikor (Aktív seed! mellett) megvonta Tőlem a rendszer a letöltési jogot, amit jeleztem Steve-nek is. Ő erre csak annyit reagált, hogy a rendszer még nincs tökéletesítve, még csiszolni kell rajta. Mondtam, hogy "ok, semmi gond" de akkor találjunk ki valamilyen megoldást erre, mert amikor élesítve lett az automatikus letöltés megvonó rendszer, már akkor rengeteg hibabejelentés érkezett, hogy nem tudnak letölteni, mert megvonta a rendszer a letöltési jogot, ráadásul ha meg valaki éppen újra telepítette a gépet, vagy éppen elszállt az a meghajtója, amiken a torrentek voltak, akkor újra le kell tölteni, de hogy tudjon csóri felhasználó visszaállni seedbe, ha a rendszer nem engedi a letöltést. Rendben, kitaláltunk erre is egy szabályt, amit nemsokra rá Steve elvetett, mondván, hogy Ő ismeri a saját oldalát és biztos, hogy a felhasználóknál van a hiba. Mindig ez lett a fejemhez vágva, de amikor szembesítettem azzal, hogy akkor Tőlem miért vonta meg a rendszer aktív seedelés mellet a letöltési jogot, nem kaptam rá egyértelmű magyarázatot.

    Újabb lépés: Staff vezető lettem. Itt már a főoldali hírektől kezdve a kvízvezetésen át már szinte minden az Én feladatom lett, az Admin és a Modik munkáját is én végeztem, mert (gondolom) pár embernek elege lett Steve lekezelő stílusából, de nem érdekelt, mert szerettem csinálni. Volt, ahol ezt szóvá tettem, amikor rákérdeztek, hogy milyen tevékenységet látok el a Mesevilágnál. Steve akkor bemásolta Nekem, hogy máshol mit írtam, gondolván, hogy majd tagadásba kezdek, de csak ennyit írtam neki: "Miért? Nem így van?" Már akkor is mondta, hogy valahogyan forgalmat kellene generálni a chat falra. Szóltam pár ismerősnek, akik jöttek és volt élet a chat falon (pár napig), amíg Steve egy beszólással szétbarmolt, aztán megint kihalt lett az oldal chat fala. Jobbnak láttam akkor inkább a teendőimmel tovább foglalkozni. Igaz nagy vita árán, de még meg tudtam "valamennyire" győzni, hogy ez a rendszer felhasználó ellenes.

    A későbbiek folyamán már tervbe volt az is, hogy nem csak feltöltést lehet nyerni a kvízjátékon, hanem bónuszpontokat is. Tesztelés közben írtam a chat falra, hogy "Lehet majd bónuszpontokért is játszani a kvízjátékon?" Erre meg egy igen eléggé lekezelő választ kaptam Tőle, ami azt váltotta ki, hogy "neki támadtam" a főoldali chat falon, de ekkor még nem lettem tiltva, mert valahol azért szerintem sejtette, hogy a nyers arrogáns stílusával csak a felhasználókat űzi el az oldalról. A 2. nyilvános vita amiatt robbant ki mert az egyik Admin segítséget kért Tőlem, hogy közösen bíráljuk el az egyik felhasználónak a letöltési jog visszaadását, mert már nem volt seed tartozása. Ekkor Én is rábólintottam, hogy "Ok, add vissza neki a letöltési jogot." Következő nap Steve igen durván lecseszte az Admint, hogy mi jogon adta neki vissza a letöltési jogot, amikor 2 torin is seed tartozása volt az illetőnek. Ekkor mentem neki másodszor Steve-nek a főoldali chat falon, hogy mindketten megnéztük az illető adatlapját és nem mutatott a rendszer seed tartozást (itt kellett volna Print Screen képet csinálni és az orra alá dörgölni). Akkor is már többen jelezték, hogy nem tudnak letölteni. Egy idő után már nem volt kedvem magyarázkodni, inkább úgy voltam vele, hogy ha már Steve jól ismeri a saját oldalát, akkor inkább tovább irányítom felé a reklamációkat, mert ha valakinek visszaadom a letöltési jogát, hogy újra letöltse a torikat és vissza tudjon állni seedbe, egyből jött a számonkérés, hogy mi jogon adom vissza olyan felhasználónak a letöltési jogát, akitől a rendszer megvonta, meg felesleges, mert úgyis megint megvonja a rendszer tőle a letöltési jogot. Akármelyik szemszögből néztük: Ez patt helyzet. Ott már hiába könyörögtem, hogy ne legyünk ennyire merevek a felhasználókkal, hiszen végül is egy meseoldalról van szó, ahol alapból barátságos és segítőkész Staff csapatnak kellene jelen lennie, de ekkor jött az újabb kioktató válasz: "Majd ha annyi pénzt ölsz bele az oldalba mint Én, akkor szólj bele az oldal működésébe!"

    Én arra próbáltam rávilágítani, hogy az emberség és a jó modor nem kerül pénzbe, mindössze csak ennyit kellett volna a felhasználók felé tanúsítani, továbbá a szigorú szabályozás mellett egy kis engedményt, hogy legyen lehetősége a felhasználónak visszaállni seedbe! Próbáltam azzal is meggyőzni, hogy ha valaki éppen letöltött valamit és valamilyen okból újra kell húznia az op. rendszert (mert pl. összeomlott) és telepítés után egyből azzal szembesül, hogy nem tud visszaállni seedbe, mert a rendszer Hit 'n' Run vette, akkor hogy álljon a torikkal újra seedbe a felhasználó? Itt is csak kioktatás lett a válasz. Hiába mondtam neki, hogy nézzen be a hibajelentő topicba, mert sokan panaszkodtak, hogy huzamosabb áramszünet után, vagy op. rendszer telepítést követően döbbenten tapasztalták, hogy a kliensben bepirosodtak a torik a letöltésmegvonás címen, vagy éppen nem tudnak seedbe állni emiatt.

    Szó szót követett, aztán végképp elfogyott mindkettőnk türelme: Steve tiltott, Én meg emelt főve elköszöntem a Skype csoportban mindenkitől. Volt, aki marasztalásra biztatott, mondván, hogy majd elszáll Steve haragja aztán ha lecsillapodnak a kedélyek, akkor visszaenged az oldalra és beszéljek vele! Én már akkor írtam, hogy "Ezen már nincs mit megbeszélni!" Steve hozott akkor egy döntést, amit Én elfogadtam, de akkor is igyekeztem jó belátásra bírni (nem magam miatt, hanem az oldal és a felhasználók érdekében), hogy hagyjon fel ezzel a nyers és arrogáns viselkedéssel, mert semmi jóra nem vezet.

    Hát itt az eredménye...
     
    • Like Like x 2
  13. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    hát szép kis beszámoló volt :tef293: én egy rövid ideig voltam tagja az oldalnak...mivel szeretem a meséket örültem, hogy van egy oldal,ami csak ezzel foglalkozik.... de hamar rájöttem... elég az ncore ehez.
     
    • Like Like x 1
  14. Laci86 / Moderator

    Csatlakozott:
    2013. március 20.
    Hozzászólások:
    441
    Kapott lájkok:
    120
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Operátor, elsősegély nyújtó
    Nézd! Amikor először szembesültem Steve pökhendi és arrogáns viselkedésével, sejtettem hogy előbb-utóbb jól egyikőnk se fog ebből kijönni, azon viszont meg csodálkoztam, hogy ennek dacára ment az együttműködés! Eleinte hallgatott is Rám, amikor több szempontból is felvázoltam neki azt, hogy Én szerintem miért felhasználó ellenes a rendszer. Eleinte Én is úgy voltam vele, hogy ha a rendszer automatikusan megvonta a letöltési jogot az illetőtől, akkor biztosan rászolgált (de ekkor már nem nagyon osztogattunk Warn-t a seed lelépés miatt). Már akkor is jelezték egy páran, hogy aktívan seedelt és megvonta a rendszer Tőlük a letöltési jogot. Egy idő után már belefáradtam a magyarázkodásokba és kénytelen voltam Őket tovább irányítani Steve felé. Ekkor dolgoztunk ki egy szabályozást, hogy a megvont letöltési jog visszaadását miszerint bíráljuk el. Ez működött kb. 2 hétig, majd Steve gondolt egyet és ez a módosítás is ment a levesbe. Én szívem szerint Mindenkinek adtam volna egy második lehetőséget, de (amint fentebb is írtam) egyből kaptam volna a letolást, hogy mi jogon adom vissza a jogot olyan felhasználónak, aki egyszer már lelépett a seed elől. Valahol jogos, de sokan -önhibájukon kívül- is ebbe a csapdába estek. Van, ahol ezt a problémát rugalmasan kezelik, de a mesevilág nem ezen oldalak közé tartozott. Lehet h*lyén hangzik, de már szinte eléggé vakartam a fejem, hogy mit írjak az illetőnek, amikor Engem kerestek meg PM-ben, hogy nem tud letölteni egyéb okok miatt, aztán meguntam és továbbítottam Őket Steve felé, majd ő egyértelmű magyarázattal szolgál Nekik. Staff vezetőként Nekem csak annyi lett volna a dolgom, hogy az Adminokat és a Moderátorokat koordináljam és a tevékenységeket visszaellenőrizzem, de egy idő után ezek a feladatok is az Én nyakamba "szakadtak" de nem is bántam. Nekem a sorozatos pökhendi arrogáns viselkedés tette fel a pontot az i-re. Nem is mentem volna neki a chat falon, hogy ha Velem, valamint 1-2 Staff taggal és az oldal tagjaival is emberségesebb hangot üt meg, de amikor a nyers stílusával kiosztotta az egyik Admint a főoldalon, akkor már az Én zsebemben is kezdett kinyílni a bicska. Akkor kellett volna Print Screen képeket csinálni és igenis szembesíteni azzal, hogy az oldallal néhol gikszer van, de mindig csak kioktatást kaptam válaszul. Aztán jöttem rá, hogy értelmetlen szélmalom harc és meddő vita minden, ami csak az ember idejét és energiáját pazarolta el.

    Szó se volt arról, hogy Én bele akartam szólni az oldal működésébe, Én csak javaslatot tettem és igyekeztem jobb belátásra bírni, ami ment is egy darabig, de sajnos nem sokáig. A kitiltás után Én úgy voltam vele, hogy Steve egye meg, amit főzött, de ha idáig fajulnak a dolgok, Engem ne hibáztasson!

    Hát röviden-tömören ennyi.
     
    • Like Like x 2