Mi A Véleményed A Dízel-botrányról?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. október 02..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hallottatok az egyre dagadó úgynevezett Dízel-botrányról,miszerint a volkswagen-audi seat-skoda modellekbe egy olyan szoftvert építettek be,mely manipulálta a károsanyag kibocsájtás adatokat és sokkal kisebb értékeket mutatott,mint a valódi érték.Ebből hatalmas botrány alakult ki,mivel több millió autó visszahívását és javítását jelentheti. vw vezér lemondott,de a dolognak globális következményei lehetnek.
    Mit gondoltok erről?
     
  2. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hááát,amiért átverték az embereket,meg érdemlik a büntetést,de kérdés hogy miért csinálták.Spórolás vagy technikailag készen álltak egyáltalán ezekre szabályozásra.Az biztos hogy a volkswagen nagyon meg fogja érezni,persze a vállalatai is.És még lehet hallani bmwről merciről is.Gondolom most sok márkát ellenőrizni fognak.De nem csak az autóiparnál repült fel ilyen hírek hanem pl a samsungnál is.Vissza térve a vw-re,nem csak a márka hanem országok is lehet hogy megfogják érezni ezt a felelőtlenséget.
     
  3. Tibi184 /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 22.
    Hozzászólások:
    836
    Kapott lájkok:
    236
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igazából nem figyelem a Dízeles dolgokat 100%-ban a benzines autókat szeretem.
    Példaképp egy:VW Polo-m van 1.6 B.Sport
     
  4. Transistor3 /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 20.
    Hozzászólások:
    18
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Debrecen
    A cél az volt, hogy az ellenőrzések alkalmával megfeleljenek a szabályoknak. Ez sikerült is. A mérnökök csak teljesítették, amit elvártak tőlük. :tef293: Amúgy meg olajat a traktorba szoktak tankolni, egy személyautó benzinnel működik. :tef161:
     
  5. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
  6. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Remélem, hogy ki is csinálja. Eddig is sokan mondták, hogy a tökéletesebb égés, jobb hatásfok egészségügyi szempontból pont rosszabb, mert a szervezetünk nehezebben/nem szűri ki a sokkal apróbb részecskéket. Ha ez most meg van fejelve azzal, hogy ráadásul nem is annyit bocsátottak ki, hanem a többszörösét, az már komoly gáz. Vesszen a dízel! :tef293:
     
  7. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Úgy tudom kimutatták hogy rákkeltő.
    Sokszor látom hogy viszonylag fiatal autókból csak úgy dől a korom,csak azt nem értem miért engedik át a vizsgán,gondolom megy a kenőpénz,az mégiscsak olcsóbb mint egy adagoló.
     
  8. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Szerintem azok az előirások amit az autóval kapcsolatban támasztanak igen csak magas .Én autószerelő vagyok és tudom hogy sokszor nem az autón múlik a károsanyag kibocsájtás ,hanem a pénztárcán...igaz egy új autó kevésbé környezetszennyező..de had tegyem fel a kérdést mennyi ideig tart belehajtani 200000 kilométert...hát láttam 2 éves autót is rommá hajtva ..nekem az akkori 10 éves autóm jobb környezetvédelmi eredményt produkált mint az.. És egy másik dolog
    [DOUBLEPOST=1447345749,1447345585][/DOUBLEPOST]ar üzemanyag elégetése mindég is káros anyag kibocsájtással járt igy mindegy hogy ki bukott le ..igy megbukna a merci is és a többi is ..miből lesz az autónak teljesítménye?ha elégeti az üzemanyagot ,nagy teljesítmény nagy fogyasztás és sok káros anyag..
     
    • Like Like x 2