Michelisz Norbert csapata világbajnok a TCR nemzetközi sorozatban

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' drogba № hozta létre. Ekkor: 2017. november 18..

  1. drogba № /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    19,281
    Kapott lájkok:
    33
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Pincér
    A TCR International Series dubai záróhétvégéjének első futamán eldőlt, hogy Tassi Attila egyéniben ezüst-, a M1RA csapata pedig aranyérmes a második futam eredményétől függetlenül.


    Michelisz Norbert istállója hivatalos Facebook oldalán számolt be a versenyről. Eszerint a rajt után Tassi Attila a tizedik helyről feljött a hatodikra, Josh Files pedig a 15.-ről mögé a hetedikre. Miután Alain Menu kiállt a boxba, mindketten előreléptek egy újabb helyet, így Attila már közvetlenül bajnoki riválisa, Jean-Karl Vernay mögött haladt.

    [​IMG]

    Michelisz Norbert csapata, a M1RA debütáló évében rögtön világbajnok lett

    Forrás: https://www.facebook.com/m1ramotorspor

    Az ötödik körben Roberto Colciago ütközött Daniel Lloyddal, és a bal első futóműve sérült, véget ért számára a verseny, és a safety car is bejött. Miután kiment a biztonsági autó, Tassi támadni kezdte Vernay-t, közben hátulról Gabriele Tarquini sorban megelőzte Filest, Tassit és Vernay-t is, ám később megadta magát a Hyundai, és mindenki lehagyta őt.

    Az utolsó körben Vernay megelőzte James Nash-t, és megnyerte a pilóták bajnokságát, mivel az utolsó futam előtt behozhatatlan, 30 pontos előnyre tett szert az élen.

    A csapatok bajnokságában viszont az utolós futam előtt 48 pontos előnye maradt a M1RÁ-nak a Craft Bamboo Racinggal és 56 pont a Leopard Racinggal szemben, s mivel már csak 43 pont gyűjthető, a M1RA lett 2017 bajnoka a TCR International Seriesben.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...