Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    kézi bl.-re

    Sziasztok!

    Bavallom ?szintén,hogy tévedtem el?zetesen ezzel a meccsel kapcsolatban,mert nemcsak a továbbjutásra,hanem a Gy?r gy?zelmére is fogadni mertem volna.
    Azt is elismerem,hogy volt igazság a Valcea dán edz?jének nyilatkozatában,amikor azt mondta,hogy abban bíznak,hogy a Gy?r nem fogja tudni elviselni az esélyesség terhét.
    Már rögtön a mérk?zés elejét?l kezdve nagyon idegesen játszott a Gy?r,aminek sok technikai hiba,eladott labda,elkapkodott lövések voltak az eredményei,ezeket a hibák kihasználva a Valcea gyors indításos gólokkal e?nyt kovácsolt magának,ami csak még görcsösebbé tette a Gy?r játékát,és sajnos több kulcsember számára ez egy teljes betli mérk?zés volt.Ami még az idegességet bizonyítja az az,hogy biztos vagyok abban,hogy Ambros Martin az id?kérések alkalmával is elmondta,hogy ne félmagas és attól alacsonyabb lövésekkel operáljanak Navarronak(véleményem szerint ez volt a sok kihagyott helyzet oka),hanem olyanokkal,mint Kovacsics Aniko hetesgóljai voltak.

    Kb. 10 perccel a vége el?tt 18:24-nél már szinte a reményt is kezdtem feladni,akkor azonban a románok estek ugyanabba a hibába,mint a Gy?r a mérk?zés addigi szakaszában,hogy egy már megnyert meccsen hagyták kiénekelni a szájukból a sajtot(ezzel nem kalkulált az edz?jük,hogy ez náluk is benne lehet a pakliban :tef293: ) ,de azért kellett hozzá a Gy?r hatalmas akaratereje,kitartása és fantasztikus küzdeni tudása is ahhoz,hogy meglegyen ez a továbbjutás.Az utolsó sz? 10 percben már bármilyen hiba végzetes lett volna,és minden lehet?séggel élni kellett,de megoldották!

    Bár kicsit mérges vagyok a Gy?rre,azért az infarktus körüli állapotért,amit okoztak nekem tegnap,azért gratulálok a továbbjutáshoz,és bízom benne,hogy bejön azon jóslatom is,hogy megnyerik a BL-t!
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A BL-dönt?s Gy?r átlöv?je a visszavágóról

    Kovacsics Anikó még mindig a Valcea ellen egy góllal elveszített, ám mégis BL-dönt?be jutást eredményez? visszavágó hatása alatt van.


    Mint ismeretes, a Gy?ri Audi ETO KC a Bukarestben két góllal megnyert el?dönt? után a veszprémi visszavágón egygólos vereséget szenvedett, így bejutott a legrangosabb sorozat fináléjába. A gy?ri alakulat óriási hajrának köszönheti a dönt?be jutást, mivel tizenegy perccel a meccs vége el?tt még hattal vezetett a Valcea.

    Kovacsics Anikó az M1 Ma reggel cím? m?sorának nyilatkozva elmondta, a meccs lefújása óta az jár a fejében, hogy mi történt tegnap. "Még mindig a pillanatokon gondolkodom, amiket átéltünk. Én se fogtam fel, amikor mi jutottunk tovább" - mondta az irányító.

    Kovacsics hozzátette, hogy hatgólos hátránynál megfordult a játékosok fejében, hogy elveszíthetik a párharcot, de hét-nyolc perccel a mérk?zés vége el?tt valami nagyon "beindult". "Egyszer?en már azt lehetett érezni, nincs olyan, hogy nincs meg, mert majdnem robbant a közönség, úgy mellénk álltak, akkora pluszt adtak, hogy egyszer?en fantasztikus érzés volt."

    A dönt? els? mérk?zését május 4-én vagy 5-én, a visszavágót május 11-én vagy 12-én rendezik. Az biztos, hogy a Gy?r a hazai mérk?zésén ugyancsak Veszprémben fogadja ellenfelét. Az ETO ellenfele a Krim Ljubljana-Larvik párharc továbbjutója lesz. Az els?, szlovéniai meccset a Ljubljana nyerte 24-22-re, a visszavágót szombaton játsszák.

    Kovacsics Anikóval készült videóinterjú megtekinthet? az alábbi linkre kattintva:

    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/04/12/09/_Ereztuk_nincs_olyan_hogy_nincs_meg__A.aspx

    2013. április 12. 09:51
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csonka bajnoki hétvége FA Kupa-el?dönt?kkel Angliában

    Az FA Kupa el?dönt?je miatt csonka fordulót rendeznek a Premier League-ben; az éllovas Manchester United a Cityt?l elszenvedett hétf?i vereség után a Stoke City otthonában próbál közelebb kerülni 20. bajnoki címéhez.

    A címvéd? City az Old Traffordon aratott 2-1-es sikerével 12 pontosra olvasztotta a United el?nyét, amely azonban hét körrel a zárás el?tt továbbra is behozhatatlannak t?nik. Sir Alex Ferguson tanítványai ugyanakkor nem mehetnek biztosra a kiesés ellen küzd? Stoke otthonában, a bennmaradásért harcoló házigazdák ugyanis várhatóan minden elkövetnek majd azért, hogy legalább egy pontot szerezzenek.

    Az élcsoport tagjai közül még az Arsenal lép pályára a hétvégi fordulóban, s amennyiben a papírformát igazolva nyer szombaton a vendég Norwich ellen, megel?zi ?si riválisát, az ezúttal pihen? Tottenham Hotspurt, s feljön a BL-indulást ér? negyedik helyre a tabellán.

    Az FA Kupában a másodosztályú Millwall és a Wigan Athletic szombati csatája után vasárnap "el?rehozott dönt?t" rendeznek, ekkor ugyanis a címvéd? Chelsea és a Manchester City csap össze a londoni Wembley Stadionban. Nem nagy kockázat kijelenteni, hogy amelyik csapat továbbjut ebb?l a párharcból, az favoritként várhatja majd a május 11-én sorra kerül? finálét.

    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/04/12/09/Csonka_bajnoki_hetvege_FA_Kupa_el_dont_kkel_Angliaban.aspx

    2013. április 12. 10:13

    A Chelsea-Man. City jó párharcnak ígérkezik,és ha csupán a papírformát vesszül alapul,akkor teljesen helytálló az el?rehozott dönt? megállapítás.
    vasárnap:
    Chelsea-Manchester City 17.00 Sport1
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kilenc meccsre elmeszelték Terimet – N? ülhet a Galata padjára

    Kilenc bajnoki találkozóra szóló eltiltást rótt ki a Török Labdarúgó Szövetség Fatih Terimre, a Galatasaray vezet?edz?jére.

    A szakember azért kapta a súlyos büntetést, mert a sereghajtó Mersin Idman Yurdu elleni, múlt hétvégi mérk?zésen (3-1) segít?ivel, Hasan Sassal és Ümit Davalával inzultálták a játékvezet?t. A fegyelmi bizottság utóbbi két trénerre két, illetve egy meccsre szóló eltiltást szabott ki, míg Terim 21 ezer eurós bírságot is kapott. A klub fellebbezett az ítélet ellen.

    A török bajnoki szezonból még hat forduló van hátra, azaz a vezet?edz? büntetése - amennyiben helybenhagyják - a következ? idényre is átnyúlik.

    Az eltiltások miatt a szombati, Kardemir Karabükspor elleni találkozón egy n?, Duygu Erdogan irányíthatja a Galatát, ? is Terim edz?i stábjához tartozik.

    Az isztambuli együttes kedden kiesett a Bajnokok Ligájából a Real Madrid ellenében, a hazai pontvadászatban viszont négypontos el?nnyel a tabella élén áll.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/04/12/09/Kilenc_meccsre_elmeszeltek_Terimet__N_ulhet_a.aspx

    2013. április 12. 09:33

    Mostanában annyi furcsa és érdekes hírt olvasni,(pl. bíró fojtogatja a játkost stb..)hogy igazából már semmin nem lep?dök meg,legfeljebb azon,hogy nem nálunk történik meg ez is. :tef293: Lehet,hogy ez lenne itt is a megoldás.Nagyobb lenne esetleg a motiváció,és a bizonyítási kényszer.(Érdemes lenne megpróbálnak,hiszen nagy vesztenivalónk úgy sincs,mert klubszinten fényévekre vagyunk a topfutballtól.
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    BL sorsolás (párosítások)

    Bayern-Barcelona

    Dortmund-Real
     
  6. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Íme az EL el?dönt?k párosítása

    Íme az EL el?dönt?k párosítása

    2013.04.12. 12:15 | Frissült: 2013.04.12. 12:22
    Szólj hozzá!
    Sorsolt az UEFA, pontosabban Ruud van Nistelrooy. Egy biztos, új név kerül a kupára, mert a kupa történetében eddig mégy egyik el?dönt?s résztvev? sem nyert.

    Az Európa Liga el?dönt?inek párosítása
    Fenerbahce (török) - Benfica (portugál)
    Basel (svájci) - Chelsea (angol)

    Az el?dönt?k els? mérk?zésére április 25.-én kerül sor, míg a másodikra május másodikán kerül sor.
    A dönt?t május 15-én az amszterdami ArenA-ban bonyolítják le. A finálé házigazdája, azaz a képzeletbeli pályaválasztója a Fenerbahce - Benfica mérk?zés továbbjutója lesz.

    http://sport.hir24.hu/labdarugas-europa-liga/2013/04/12/ime-az-el-elodontok-parositasa/
     
  7. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Német-spanyol háború a BL el?dönt?ben

    Német-spanyol háború a BL el?dönt?ben

    2013.04.12. 12:34 | Frissült: 2013.04.12. 12:36
    1 komment
    Sorsoltak az UEFA-ban pontosabban Ruud van Nistelrooy kihúzta a BL el?dönt?k párosítását. A Barcelona egyedülálló módon hatodik alkalommal jutott el?dönt?be, a Bayern négy év alatt harmadszor juthat dönt?be. A Dortmund 15 év után játszhat újta el?dönt?t, míg a Real 2002-ben ynert utoljára.



    Bajnokok Ligája, el?dönt? párosítása
    Bayern München (német) - Barcelona (spanyol)
    Borussia Dortmund (német) - Real Madrid)

    Az el?dönt?k els? mérk?zésére április 23-24.-én kerül sor, míg a másodikra április 30-án és május 1-én kerül sor.
    A dönt?t május 25-én a londoni Wembley bonyolítják le. A finálé házigazdája, azaz a képzeletbeli pályaválasztója a Fenerbahce - Benfica mérk?zés továbbjutója lesz.

    http://sport.hir24.hu/labdarugas-bajnokok-ligaja/2013/04/12/nemet-spanyol-haboru-a-bl-elodontoben/
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    EL párosítások

    Fenerbahce –Benfica
    Basel –Chelsea

    A EL-ben a párosítások tükrében Chelsea-Benfica dönt?re számítok,bár a törököket képesnek tartom egy kisebbfajta meglepetés okozására.
     
  9. szaby18 /

    Csatlakozott:
    2012. május 13.
    Hozzászólások:
    579
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    bl-re

    Sziasztok!
    Hát pont ezt nem akartam hogy 2 kedvenc csapatom találkozón bayern-barca.hihetetlen hogy ez a real mennyire mázlista a sorsolásokon,de remélem hogy azt a bravurt bemutatja a dortmund megint mint a csoport körön hogy legy?zi a reált.
     
  10. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    szaby18-re

    Szia szaby!

    Én nem vagyok dilemmában,mert egyértelm?en a Barcának drukkolok.
    Azt sem gondolnám,hogy a Realnak,olyan rettenetesen nagy mázlija lenne a Dortmunddal,hiszen emlékezzünk csak vissza,hogy egy csoportba is voltak,és akkor nem a Real jött ki jobban kett?jük párharcából,valamint egy igen fiatal és tehetséges generáció jött össze a németeknél,akik látványos,jó futballt játsszanak,és a tavalyi bajnoki gy?zelmük sem volt véletlen.
    Azt hiszem,hogy most már elérkeztünk azon ponthoz,amikor egy adott párharc során bármi megtörténhet.
    Tavaly ráéreztem arra,hogy nem lesz EL CLÁSICO finálé,és a Barca nem nyeri meg a BL-t,az idén nem tudom megjósolni,csak remélni tudom,hogy másként lesz,és katalán ünnep lesz a vége.
     
  11. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    bl-re

    Sziasztok!

    Igencsak érdekes meccsre számítok a Bayern-Barcán!
    Ahogy olvastam itt-ott, sokan leírják a Dortmundot a Real ellen. Pedig nem kellene, lehet, hogy mégis lesz meglepi.
    Alig várom a Barca-Dortmund dönt?t! :tef161: >)
    (csak vicceltem, egyébként vérzik a szívem a Bayernért, de szerintem a Barca le fogja gy?zni, szoros meccseken). :tef10:
     
  12. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Eltiltás

    Hello!

    Terim habitusát ismerve: nem csodálkozom. >)
    Mindenesetre remélem elfogadják a fellebbezést, túlzásnak tartom a 9 meccses eltiltást.
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Eltiltás-re

    Üdv Kenan!

    Egyetértek veled,hogy Terim habitusát figyelembe véve ez nem egy meglep? hír és osztom a további véleményed is!
    A meglep? és furcsa hírrel én erre céloztam"Kardemir Karabükspor elleni találkozón egy n?, Duygu Erdogan irányíthatja a Galatát, ? is Terim edz?i stábjához tartozik." :tef293: és ehhez f?ztem a kommentem.
     
  14. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    FA kupa

    Hi!

    Akkor vasárnap hajrá Chelsea! :tef318:
     
  15. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    A Spurs egész Anglia ízlését átformálta

    A Spurs egész Anglia ízlését átformálta

    André Villas-Boas keser?en vette tudomásul, hogy a Tottenham számára csütörtök este véget ért az Európa-liga-kaland, de a menedzser szerint részben elérték a céljukat: már egész Anglia odafigyel a sorozatra.




    A Tottenham a hazai meccs után ugyancsak 2-2-re végzett Bázelben, tizenegyesekkel azonban elvérzett a negyeddönt?ben, Tom Huddlestone és Emmanuel Adebayor is hibázott a mészpontról.

    André Villas-Boas a Porto mestereként 2011-ben már megnyerte a sorozatot, és nagyon letörten nyilatkozott a csütörtök esti kiesés után.

    „Csalódottak vagyunk, hogy nem mentünk tovább, nagyon komoly reményeink voltak. Az els? gondolatom az volt, hogy a csapat remek példát állított Anglia elé.”

    „Az, ahogyan az El-ben játszottunk az egész szezonban, ahogyan hozzáálltunk, ahogyan minden csütörtökön és vasárnap odatettük magunkat, amilyen elkötelezettséggel futballoztunk – megmutattuk az országnak, hogy így is hozzá lehet állni az Európa-ligához.”

    A negyeddönt?be jutott három angol csapatból csak egy maradt állva, de AVB a jöv?t illet?en bizakodó – remélve azt, hogy miel?bb elfelejtik ezt az estét.

    „Sajnos a Newcastle is kiesett, de ahogy láttuk, már valamennyi Premier League-csapat komolyan vette a feladatot. Következ? alkalommal remélhet?leg még tovább jutunk, mert ennél rosszabbul nem is alakulhatott volna az este.”

    A játékvezet? a 90. percben leküldte Jan Vertonghent, aki szerinte utolsó emberként szabálytalankodott. Villas-Boas nem akart véleményt formálni.

    „Nehéz döntést hozott meg a bíró. Nem láttam a visszajátszásokat, nem tudom, hogy bárki odaérhetett-e volna. Az a szituáció ugyanakkor nagyon hasonló volt, amiért csak sárga lap járt a White Hart Lane-en.”

    „Én azonban a játékra akarok fókuszálni. A kiállítás után ki akartuk húzni a büntet?kig, ám azokkal nem volt szerencsénk. A teljesítményünkkel viszont elégedett voltam.”

    http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-a_spurs_egesz_anglia_izleset_atformalta-72817

    2013. április 12. 10:21

    Én nem nagyon követem figyelemmel az Európa ligát, de azért szép volt, hogy a Tottenham idáig eljutott.
     
  16. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Könnytenger a román öltöz?ben

    Könnytenger a román öltöz?ben

    A román sajtó szerint érthetetlen, miért omlott össze az Oltchim Ramnicu Valcea a Gy?ri Audi ETO KC elleni n?i kézilabda Bajnokok Ligája el?dönt? hajrájában csütörtökön.




    A párharc visszavágóját a román csapat nyerte egy góllal, de a magyar együttes jutott a dönt?be, köszönhet?en idegenbeli kétgólos sikerének.

    A Veszprém Arénában megrendezett mérk?zésr?l a Gazeta Sporturilor cím? román vezet? sportújság azt írta: „A legkeser?bb gy?zelem, az Oltchim a hajrában omlott össze". A lap értékelése szerint a román csapat remekül játszott 51 percen keresztül, hat gól el?nye volt a hajrá kezdetén, de a végén összeestek fizikailag Jakob Vestergaard lányai, elvesztették a tisztánlátásukat, ami elegend? volt ahhoz, hogy a Gy?r kivívja a továbbjutást az „?rületes" végjátékban. A lap megállapította, hogy a Gy?r egy percig sem vezetett hazai pályán, éppen úgy, ahogy a bukaresti els? mérk?zésen a házigazda Ramnicu Valcea sem.

    A lap szerint a mérk?zés után „könnytenger" volt a román csapat öltöz?je. Cristian Gatu, a Román Kézilabda Szövetség elnöke szerint emelt f?vel búcsúztak a BL-t?l, ugyanakkor nagyon nehéz ilyen drámai körülmények között elveszíteni a továbbjutást. Gatu szerint ez az összecsapás volt az „igazi dönt?", mert a Gy?r és a Ramnicu Valcea a két legjobb együttes az idén BL-ben.

    A Pro Sport cím? sportújság szerint „drámai és igazságtalan" volt a csütörtök esti mérk?zés. A lap szerint az „infarktusos hajrában" érthetetlen módon összeomlott a Ramnicu Valcea. A 22-24-es „meccsnullnál" a román csapat játékában érz?dött a félelem, már senki nem merte vállalni a lövéseket, ezért végül keser? gy?zelem született – írta a Pro Sport.

    Gheorghe Tadici volt román szövetségi kapitány, a Ramnicu Valcea korábbi edz?je szerint a román csapat az utolsó esélyt szalasztotta el, hogy BL-dönt?t játsszon. Ezzel a klub anyagi nehézségeire utalt, ami miatt várhatóan számos játékosától megválik. Oana Manea beállóst idézik, aki szerint az utolsó öt percben elhitték, hogy már továbbjutottak, és ez végzetes hiba volt. „Nem hiszem el még most sem, hogy mi történt" – mondta.

    A lap a bukás okaira próbál rávilágítani. Bulatovics gyengén játszott, de általában az átlöv?k nem teljesítettek a várakozásoknak megfelel?en – írta a Pro Sport.

    A román lapok keveset írnak a Gy?r játékáról, de kiemelték a Veszprém Arénában uralkodó „remek és sportszer?" hangulatot.

    http://kezilabda.hu/cikk-kezilabda-konnytenger_a_roman_oltozoben-72822

    2013. április 12. 12:05

    Gratulálok a Gy?rnek hogy bejutott a BL dönt?be. Remélem azt is megfogják nyerni a lányok. A Valcea ellen éppenhogy sikerült nyerniük. (1 góllal) De remélem hogy a dönt?ben is sikerül majd megverni az ellenfelet.
     
  17. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foghíjas forduló: az Arsenal nagy sansza

    Foghíjas forduló: az Arsenal nagy sansza
    A Chelsea és a Manchester City hétvégén az FA-kupában szerepel, de a Premier League 33. fordulója így is figyelemre méltó programmal jelentkezik: az Arsenalnak kötelez? megvernie a Norwichot a Bajnokok Ligája-helyezésért, a Liverpool a sereghajtó Readingnél vizitál, az éllovas Manchester United pedig Stoke-ban javítana.



    ARSENAL-NORWICH, szombat, 16 óra

    A remek formában lév? Ágyúsok gy?zelmükkel felléphetnének a dobogóra, és mivel a Chelsea és a Tottenham sem játszik bajnokit a hétvégén, egy id?re ott is maradnának.
    Az AFC-t önbizalommal töltheti el, hogy el?z? kilenc találkozójából hetet behúzott, ennél jobb mérleggel csak a listavezet? Manchester United dicsekedhet.
    A londoniak az el?z? fordulóban megmutatták, hogy küzdeni is tudnak, ám hogy a West Brom elleni siker alkalmával duplázó Tomás Rosicky bevethet?-e, arra Arsene Wenger csak ötven százalék esélyt ad el?zetesen.
    Per Mertesacker kiállítása miatt egészen biztosan hiányzik majd a védelemb?l, a kispadról reaktivált csapatkapitány, Thomas Vermaelen lehet Laurent Koscielny párja a védelem közepén.
    Wojciech Szczesny ugyanakkor képtelen visszaférk?zni Wenger bizalmába, a lengyel kapus legutóbb a tartalékcsapatban védett, és kapott három gólt a Liverpool ifjaitól, köztük Adorján Krisztiántól.
    A menedzser korábban azt ígérte, Jack Wilshere-re és Theo Walcottra most szombaton már számíthat, ám egyel?re er?sen kétséges, hogy valóban pályára lépnek-e.
    Az Arsenalnak lesz miért visszavágnia, a szezonbeli els? meccsen 1-0-ra kikapott a Carrow Roadon, a Kanárik egy potyagóllal gy?zték le nagynev? riválisukat.
    Ez a végeredmény most igen valószín?tlen, a Norwich ugyanis egyetlen mérk?zést nyert meg karácsony óta, és idegenben még csak két gólt szerzett a naptári évben.

    Az Arsenal várható kezd?csapata: Fabianski - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Monreal - Arteta, Ramsey - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud.


    READING-LIVERPOOL, szombat, 16 óra

    A Vörösök ebben a szezonban csupán az Európa-ligában indultak, ?sszel azonban vélhet?en ott sem fognak, amit Brendan Rodgers nem élne meg tragédiaként.

    „Mint klub természetesen ott szeretnénk lenni. Nagyon jól éreztük magunkat Európában egy év kihagyás után, a szurkolóink pedig imádnak utazni” – mondta a Pool menedzsere.

    „Ha azonban nem szerepelnénk a nemzetközi kupákban, nagyobb esélyünk lenne arra, hogy jöv?re el?kel?bb helyen végezzünk a bajnokságban, leginkább az els? négyben.”
    Azt, hogy most a Liverpool nem versenyképes, Rodgers a sz?k kerettel magyarázta, de reméli, rövidesen b?vül a lehet?ségek tárháza.
    A Reading ellen ezzel a játékosanyaggal is illene gy?zni: a tökutolsó együttes nemrég váltott edz?t, és egyel?re Nigel Adkins sem tudta kirángatni a slamasztikából.
    A kék-fehéreknek ugyanakkor jó emlékeik lehetnek a Poolról, amikor ugyanis legutóbb találkoztak a csapatok a Madejskiben, még 2007 decemberében, akkor 3-1-es hazai siker született.
    Nem a királyiak malmára hajtja a vizet, hogy a Mersey-partiak kifejezetten góler?sek idegenben, csak a Manchester United és a Tottenham teljesít náluk kiemelked?bben ebben a tekintetben.

    A Liverpool várható kezd?csapata: Reina - Johnson, Carragher, Agger, Enrique - Gerrard, Lucas, Henderson - Coutinho, Sturridge, Suárez.


    STOKE-MANCHESTER UNITED, vasárnap, 15:05 óra
    A Vörös Ördögök tizenkét ponttal vezetik a tabellát, a bajnoki címet már most oda lehetne nekik, de a tekintélyükön csorbát ejtett a hétf?n elveszített városi derbi, ráadásul az Old Traffordon.
    Az MU számára különösen rossz hír, hogy Robin van Persie továbbra sem találja góllöv? formáját, idestova tíz meccse képtelen betalálni klubjában.
    A táblázatra nézve legyinthetnénk is erre, mondván, nincs jelent?sége, de Antonio Valencia szerint a tavalyi szezonból okulva most nem d?lnek id? el?tt hátra.

    „Kicsit aggódunk. Egyszer már megtörtént velünk az, hogy nyert helyzetb?l buktunk” – fogalmazott a széls? egy ecuadori rádiócsatornának.

    „Múlt tavasszal nyolc ponttal vezettünk hét fordulóval a vége el?tt, és mégis elvesztettük az aranyérmet. Most ugyanennyi meccs van hátra, tizenkét pont a fórunk, de nem akarjuk eltékozolni.”

    „A következ? két meccset olyan gyorsan meg akarjuk nyerni, amennyire lehetséges, és akkor valóban nem lesz félnivalónk.”
    A Stoke-tól annyira nem is kell rettegni, a Fazekasok ugyanis hat meccse nyeretlenek, és az nnaptéri esztend?ben egyel?re mindössze egy találkozót húztak be.
    A két együttes el?z? összecsapásán sem termett nekik túl sok babér, a 4-2-es vereség alkalmával Wayne Rooney duplázott, míg Danny Welbeck és Van Persie egy-egy alkalommal volt eredményes.
    Ami a sérülteket illeti, Sir Alex Ferguson ismét egészséges játékosai között üdvözölheti Jonny Evanst, de Chris Smalling, Nemanja Vidics és Paul Scholes állapota is javult.
    Ashley Youngot le kellett cserélni a manchesteri derbin, de vasárnap alighanem számolhat vele a szakvezetés.

    A Manchester United várható kezd?csapata: De Gea - Jones, Evans, Ferdinand, Evra - Carrick, Anderson - Valencia, Rooney, Cleverley - Van Persie.


    http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-foghijas_fordulo_az_arsenal_nagy_sansza-72827

    2013. április 12. 16:11

    Nem vagyok nagy Arsenal rajongó, de azért szurkolok nekik hogy majd kitudják harcolni a BL-be jutást. A Liverpool az egyik kedvenc csapatom, bár most nem éppen a legjobb formájukban vannak, de attól még nem fogom megutálni ?ket. A Manchester Unitednek is szurkolok hogy nyerjenek. Szóval mind a 3 csapatnak szurkolok :tef293:
     
  18. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mourinho az utcán diderg? férfinak szertárosi állást adott a Rea

    Mourinho az utcán diderg? férfinak szertárosi állást adott a Realnál
    nemzetisport.hu
    2013.04.12. Frissítve: 2013.04.12 14:11
    Hozzászólás (29)

    Produkál az élet id?nként furcsa dolgokat. És bár sokszor elkeserít? hírekr?l számolnak be az újságok, olykor mesébe ill? fordulatokat is tartogat a sors. Ennek a történetnek az egyik f?szerepl?je José Mourinho, a Real Madrid trénere.


    Hirdetés
    Abel Rodríguez és José Morinho (forrás: Spotrs Illustrated)
    Abel Rodríguez és José Morinho (Forrás: Spotrs Illustrated)

    Történt, hogy Abel Rodríguez mexikói származású takarító Los Angeles metróállomásait járta takarítócuccával, és minden álma az volt, hogy összekuporgatott pénzéb?l eljusson Spanyolországba, és megnézze a februári el Clásicót.

    Repül?re szállt, el is jutott Madridba, de sem jegye, sem szállása nem volt. Úgy t?nt, hogy nem tud bejutni a nagyon várt meccsre. Ha már jegyet nem kapott, gondolta, elmegy a Real edz?központjához, hogy legalább edzésen lássa kedvenceit.

    Ez sem sikerült neki, mert a biztonságiak elhajtották. Ezzel minden reménye elszállt, és magába roskadva leült az út szélére. A hó esni kezdett, Rodríguez pedig búsan merengett sorsán, amikor is…

    „Csoda volt, hogy megláttam – mesélte kés?bb Mourinho a Sports Illustrated magazinnak. – Abel ott ült az edz?központ mellett az út szélén.”

    „Rui Faria autójában indultam haza, nagyon sokan voltak odakint. Egyszer csak azt mondtam Ruinak: állj csak meg, ezt a fickót ismerem Los Angelesb?l”.

    Abel Rodríguez ugyanis az el?z? évben önkéntes labdaszed? volt a Real Los Angeles-i túráján.

    „Barátom, mit keresel te itt?” – kérdezte Mourinho a kocsiból.

    „Titeket akartalak megnézni. Most vagyok el?ször Európában, és az volt a vágyam, hogy lássalak benneteket a meccsen. Az el Clásicóban bíztam…”

    „Csakhogy arra már nincs jegy – mondta Mourinho. – Hol szálltál meg?”

    „Egyel?re sehol. El?ször titeket akartalak látni, aztán jöhet a többi. Ha itt nem láttalak volna benneteket, mentem volna a stadionhoz, hogy valahogy jegyet szerezzek. Ha ez sem jön össze, hazamegyek.”

    Mourinho aznapra szobát foglalt Rodrígueznek abban a szállodában, ahol a Real megszállt, és VIP-jegyet adott neki. Ráadásul este, a meccs után megkérdezte t?le, hogy volna-e kedve szertárosnak lenni a Manchester United elleni meccsen.

    „Azt mondtam neki: dehogy mész vissza. Velünk jössz Manchesterbe, és szertáros leszel. Segíteni fogsz nekünk, és még nagyobb élményhez juthatsz, hiszen közvetlen közelr?l láthatsz egy Bajnokok Ligája-meccset” – mondta neki Mourinho.
    Rodríguez és Cristiano Ronaldo (forrás: Metro)
    Rodríguez és Cristiano Ronaldo (Forrás: Metro)

    Rodríguez természetesen szinte repült, és örömében sírva fakadt a Real asztalánál aznap este. Néhány nappal kés?bb pedig már az Old Traffordon segített az öltöz?ben.

    Aznap rengeteg relikviával halmozták el a férfit, de nemcsak a Real, hanem a Manchester öltöz?jéb?l is. Chicharito, Özil, Kaká, Essien mezét megkapta, ráadásul a meccs egyik labdája is az övé lehetett, s?t találkozott Alex Fergusonnal és Maradonával is.

    Abel Rodríguez ragaszkodott ahhoz, hogy ingyen végezze a munkáját, semmilyen pénzt nem volt hajlandó elfogadni érte.

    „Nagyon hezitáltam, hogy egyáltalán elinduljak-e otthonról, de a feleségem bátorított. ťEl kell menned. Mindig ez volt az álmod.Ť”

    Lám, az álmok egyszer valóra válnak, akármilyen lehetetlennek is t?nnek olykor…
    Maradonával is találkozott a mexikói takarító (forrás: Sports Illustrated)


    http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/mourinho-az-utcan-didergo-ferfinak-szertarosi-allast-adott-a-realnal-2234883
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hetényi nem került be a magyar keretbe

    Nagy meglepetésre Hetényi Zoltán kimaradt a vasárnap kezd?d? divízió I-es világbajnokságon szerepl? magyar jégkorong-válogatott keretéb?l.

    A Magyar Jégkorong Szövetség péntek esti közleménye szerint Rich Chernomaz szövetségi kapitány a japánok elleni keddi mérk?zésen hibátlanul véd? Hetényi helyére Bálizs Bencét hívta vissza az együttesbe, döntését nem indokolta hivatalosan.

    A hátvédek közül Kiss Dániel esett ki a csapatból, ez pedig azt jelenti, hogy a MOL Liga-gy?ztes Dab-Doclert egyetlen játékos sem képviseli majd a budapesti viadalon.

    A magyar válogatott kerete a világbajnokságra:
    kapusok:
    Rajna Miklós (SAPA Fehérvár AV 19), Szuper Levente (Vasas), Bálizs Bence (SAPA Fehérvár AV19)
    hátvédek:
    G?z Balázs (Miskolci Jegesmedvék), Horváth András (Sapa Fehérvár AV 19), Pozsgai Tamás (Sapa Fehérvár AV 19), Sille Tamás (Sapa Fehérvár AV 19), Szélig Viktor (Briancon-Diables HC), Szirányi Bence (Miskolci Jegesmedvék), Tokaji Viktor (Sapa Fehérvár AV 19), Vas Márton (Sapa Fehérvár AV 19)
    csatárok:
    Bartalis István (Troja-Ljungby), Benk András (Sapa Fehérvár AV 19), Hári János (MoDo), Kovács Csaba (Sapa Fehérvár AV 19), Ladányi Balázs (Bolzano), Magosi Bálint (Sapa Fehérvár AV 19), Mihály Árpád (Sapa Fehérvár AV 19), Nagy Gerg? (Miskolci Jegesmedvék), Nagy Krisztián (Miskolci Jegesmedvék), Sikorcin Ladislav (Sapa Fehérvár AV 19), Sofron István (Sapa Fehérvár AV 19), Vas János (Dijon HC)

    A program:
    április 14., vasárnap:
    1. forduló:
    Kazahsztán-Japán 12.30
    Olaszország-Koreai Köztársaság 16.00
    Magyarország - Nagy-Britannia 19.30
    április 15., hétf?:
    2. forduló:
    Olaszország-Japán 12.30
    Kazahsztán - Nagy-Britannia 16.00
    Magyarország-Koreai Köztársaság 19.30
    április 16., kedd: szünnap
    április 17., szerda:
    3. forduló:
    Japán-Koreai Köztársaság 12.30
    Olaszország - Nagy-Britannia 16.00
    Kazahsztán-Magyarország 19.30
    április 18., csütörtök: szünnap
    április 19., péntek:
    4. forduló:
    Kazahsztán - Koreai Köztársaság 12.30
    Japán - Nagy-Britannia 16.00
    Magyarország-Olaszország 19.30
    április 20., szombat:
    5. forduló:
    Nagy-Britannia - Koreai Köztársaság 12.30
    Kazahsztán-Olaszország 16.00
    Magyarország-Japán 19.30

    A riválisokkal szembeni mérleg:
    Nagy-Britannia: 27 mérk?zés, 15 magyar gy?zelem, 1 döntetlen, 11 brit siker, gólkülönbség 93-76
    Koreai Köztársaság: 10 mérk?zés, 9 magyar gy?zelem, 1 döntetlen, 83-27
    Kazahsztán: 5 mérk?zés, 5 kazah gy?zelem, 10-37
    Olaszország: 31 mérk?zés, 9 magyar gy?zelem, 7 döntetlen, 15 olasz siker, 100-135
    Japán: 22 mérk?zés, 8 magyar gy?zelem, 14 japán siker, 65-91


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/04/12/22/Hetenyi_nem_kerult_be_a_magyar_keretbe.aspx

    2013. április 12. 22:50

    Elképzelhet?,hogy a botránya végett hagyták ki a keretb?l.
    Ami igazán d?hít az az,hogy megtudtam,hogy a SportM fogja adni,ami ugyebár nincs a digin.
    A fene esne beléjük,hogy id?nként valamilyen fontos minket is érint? eseménynél ki kell találják,hogy olyan csatornán közvetítik,amit sokan nem tudnak nézni. Ráadásul Magyarország ad otthont a VB-nek,ezért is érthetetlen ez számomra!
    Azért hajrá magyarok!!!!
     
  20. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Basel

    Hi!

    Kicsit meglep?dtem, hogy a spurs esett ki. :tef239: