Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Man. City: Azért szidnak, mert olasz vagyok - Mancini

    Man. City: Azért szidnak, mert olasz vagyok - Mancini

    Roberto Mancini, a Manchester City labdarúgócsapatának menedzsere szerint azért szidja ?t annyit az angol sajtó, mert csapata a legjobbak közé került a bajnokságban, és mert ? olasz. A szakember beszélt a saját jöv?jér?l és a liverpooli Luis Suárezr?l is.




    „A távozásomról szóló hírek egyszer? kitaláción alapulnak. Szó sincs arról, hogy félteném a helyemet. Sokat kritizáltak az utóbbi id?ben, amiért csak a második helyet értük el a bajnokságban, de ezt a logikát követve mindenkit ki kellene rúgni a bajnoki címet nyer? Sir Alex Fergusonon kívül" – mondta a Gazzetta Extratime-nak Mancini.

    A City legközelebb ma este, a West Bromwich Albion ellen lép pályára a Premier League-ben, majd szombaton 18.15 órakor a Wigannel csap össze az FA-kupa dönt?jében.

    „Az igazság az, hogy azért szidnak ennyit, mert olasz vagyok, és mert zavarja ?ket, hogy a City odaért a nagyokhoz. Pár éve az angol futball élmez?nye a Manchester Unitedb?l, a Chelsea-b?l és az Arsenalból állt. Most mi is ott vagyunk a legjobbak közt, és ez sokakat bosszant. Az utóbbi két évben három trófeát hódítottunk el, és ha megnyerjük ebben a szezonban az FA-kupát, akkor meglesz a negyedik is. Nem is rossz egy olyan csapattól, amelyik harmincöt évig semmit sem ért el" – tette hozzá a Manchester City menedzsere.

    Az olasz szakember a Chelsea játékosát, Braniszlav Ivanovicsot megharapó Luis Suárezr?l is beszélt, és elmondta: az uruguayi támadó viselkedése emlékezteti ?t egyik volt játékosára.

    „Suárez Balotellire emlékeztet. Luis is sokszor keresi a bajt, és gyakran kerül a támadások kereszttüzébe, csakúgy, mint Mario. Egy biztos: játékosként neki sem lehet megkérd?jelezni a teljesítményét" – mondta Mancini.

    http://www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/man-city-azert-szidnak-mert-olasz-vagyok-mancini-2242563

    2013.05.07 15:51
     
  2. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    A „gengsztergólt” szerz? Besic a dobogóra vágyik

    A „gengsztergólt” szerz? Besic a dobogóra vágyik

    A Ferencváros 3–1-es paksi gy?zelméb?l Muhamed Besic remek teljesítménnyel, no és egy emlékezetes szabadrúgásgóllal vette ki a részét. A bosnyák véd? szerint a hátralev? négy fordulóban a pillanatnyilag ötödik Fradi végül felkapaszkodik a dobogóra.




    – Rafinált gól volt.
    – Szerintem meg inkább „gengsztergól" – kocogtatta meg mutatóujjával a halántékát Muhamed Besic. – Miközben a lövéshez készül?dtem, a játékvezet? magyarul beszélt, de jelezte nekem, amíg nem kérem, hogy állítson sorfalat, elrúghatom a labdát. Elrúgtam... Büszke vagyok rá, mert arról tanúskodik, hogy megvan bennem a futballhoz szükséges dörzsöltség. Jó értelemben véve, persze.

    – A Paks csak három nulla után, három perccel a lefújás el?tt tudott szépíteni. Sima meccs volt?
    – Nem, dehogy. A pálya talaja remek volt, a körülmények mégis gondot okoztak nekünk. A nagy Albert-, illetve a még nagyobb Puskás-stadion után fura volt ilyen kis létesítményben játszani. Olyan volt a légkör, mint mondjuk Kaposváron. Félreértés ne essék, ezt nem bántó szándékkal említem, csupán tényként. Ahogyan az is igaz, hogy a hazaiak szervezetten, az ? szempontjukból érthet?en a védekezésre ügyelve futballoztak, és ezzel sokáig megnehezítették a dolgunkat. Fontos volt, hogy közvetlenül az els? félid? lefújását megel?z?en vezetéshez jutottunk – ez jókora lendületet adott nekünk. A szünet után éreztem, hogy percr?l percre er?sebbek és magabiztosabbak vagyunk, ennek is köszönhet? a gy?zelmünk.

    – No meg annak, hogy ezúttal nem kaptak gólt az els? percben.
    – Hálás vagyok, hogy emlékeztet rá... De tudja mit, örülök, hogy szóba hozta a Videoton elleni bajnokit! Mondják, egy csapatot megvisel egy rangadón elszenvedett kudarc – hát a Fradit nem küldte padlóra! Épp ellenkez?leg, csak dacosabbá és egységesebbé tette a társaságot. Nem tagadom, a meccs estéjén még szétvetett minket az ideg, hogy úgy kaptunk ki, ahogy, ráadásul attól az együttest?l, amelyet néhány nappal korábban öt egyre megvertünk, ám a következ? edzésre már újult er?vel, kizárólag a Ricardo Moniz által kit?zött célt szem el?tt tartva mentünk ki.

    – Árulja el, mit kíván önökt?l a vezet?edz??
    – Ó, a kérése egyik fele már teljesült, a Ligakupát megnyertük. A biztos Európa-liga-indulást jelent? dobogóra viszont még nem léptünk fel, ezzel még az adósai vagyunk... Aggodalomra azonban semmi ok, van hátra négy meccsünk, és ha mind a négyen gy?zünk, rendben vagyunk.

    – A sorsolásuk nem kedvez?: a Gy?rrel, az MTK-val, a Debrecennel és a Kaposvárral játszanak.
    – Érdekes, én ennél jobb sorsolást nem tudok elképzelni. Három olyan csapattal csapunk össze, amely az élbolyba tartozik, ellenük bizonyíthatjuk, hogy Magyarországon ma már mindenkinél jobbak vagyunk.

    http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/a-gengsztergolt-szerzo-besic-a-dobogora-vagyik-2242449

    2013.05.07 09:32
     
  3. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    O'Sullivan: Mint egy k..va bugyija, egyszer fent, egyszer lent

    O'Sullivan: Mint egy k..va bugyija, egyszer fent, egyszer lent

    Ronnie O'Sullivan legy?zte Barry Hawkinst (18:12) a 2013-as sznúker-világbajnokság dönt?jében, így megvédte címét. A Rakéta becenévre hallgató sznúkeres a dönt? után kiviharzott a teremb?l a t?le megszokott módon, kiosztott néhány autogrammot, majd sajtótájékoztatóján nem kertelt, ?szintén beszélt érzelmeir?l, hullámvölgyeir?l és karrierje folytatásáról.




    Ronnie már a dönt? befejezése el?tt is adott olyan nyilatkozatokat, melyekre mindenki felkapta a fejét. A finálé második szakasza után például Tiger Woodshoz hasonlította magát.

    „Amikor Tiger Woods szüneteltette a golfot, nem is akartam nézni a versenyeket. Az emberek t?lem is ezt várják, hogy játsszak, mindegy, hogy nyerek-e vagy sem. Úgy vélem, az elmúlt tíz évben én voltam a favorit a meccseim el?tt, hozzászoktam ehhez. Ez azonban nem teszi könnyebbé a játékot, s?t, ha veszítek, az emberek sokként fogják fel."

    „Az emberek átsiklanak afölött, ahogyan kiejtettem az ellenfeleimet, de azt kívánom, bárcsak egy napra lennének a helyemben – mondta már a dönt? utáni sajtótájékoztatón Ronnie O'Sullivan. – Talán könny?nek t?nik, de talán inkább Alex Higginsre hasonlítok, mint Stephen Hendryre. Temperamentumosabb vagyok, nem vagyok egy gép! Próbáltam azzá válni, de nem sikerült"

    Aki figyelemmel követi a sznúkert, az tudja, Ronnie O'Sullivan legnagyobb ellenfele önmaga. Az ötszörös világbajnok az idei torna el?tt majd' egy évet kihagyott, és ahogy ? fogalmazott: „megküzdöttem a démonaimmal, és úgy érzem, én nyertem". A megnyert vb-finálé után azért a humort sem nélkülözte a 37 éves játékos.

    „Csak veszítenivalóm volt. A külvilág szerint nem volt szabad veszítenem, de aki ismeri a sznúker világát, az tudja, hogy nem így van. Az egyetlen jó dolog az volt, hogy szabadkártyát kaptam a Mastersra – mondta kissé humorosan Ronnie O'Sullivan. – A nagy érdekl?dés és a rám nehezed? nyomás megnehezítette a dolgomat."

    A londoni sznúkeres néhány nap múlva újra asztalhoz áll, hiszen a Rok Star Legends Cupon is részt vesz (május 11–12.), olyan legendás játékosok társaságában, mint Stephen Hendry, Jimmy White, Steve Davis vagy Tony Drago. Ronnie köszönetet mondott pszichológusának, Steve Petersnek, akinek nagy szerepe volt vb-címvédésében.

    „Nem hiszem, hogy meg tudtam volna nyerni a világbajnokságot, ha ? nincs nekem. Steve Peters mindig velem volt. 17 nap hosszú id?. Mindenki tudja rólam, hogy egyszer fent, egyszer lent vagyok, mint egy k..va bugyija" – zárta mondandóját egy meghökkent? hasonlattal O'Sullivan.

    A visszavonulás gondolata mindenkit foglalkoztat O'Sullivannel kapcsolatban. Az ötszörös világbajnok a vb alatt úgy fogalmazott: „csak azért tértem vissza, hogy ki tudjam fizetni a gyermekem iskolai tandíját és a közüzemi számlákat, illetve hogy feltölthessem otthon a h?t?t."

    A dönt? után már máshogy nyilatkozott a 250 ezer angol fonttal gazdagodó játékos: „Nagyon élveztem az elmúlt egy évet, amikor nem sznúkereztem. Kisebb tornákon még szeretnék részt venni. Decemberben vagy januárban már tudni fogom, hogy indulok-e ismét a vb-n. Most élvezni szeretném a világ legnagyszer?bb dolgát, a világbajnoki címem megvédését."

    „Készen állok további tornák megnyerésére, de ez nem ilyen egyszer?. Voltak id?szakok az idei vb-n, amikor a játékom nem volt a legjobb, de felülkerekedtem rajta. Kontrollálni tudtam az érzelmeimet és a gondolataimat, jobban, mint valaha. Egy ilyen hosszú versenyen szembe kell nézned a démonaiddal, ezért is ilyen nehéz ez" – mondta jöv?jével kapcsolatban O'Sullivan.

    Barry Hawkins nagyot küzdött a dönt?ben, de Ronnie játékára nem volt ellenszere, elismerte ellenfele kiváló teljesítményét.

    „Kifacsartnak érzem magam a vereség miatt, de ha valaki azt mondta volna, hogy dönt?be jutok a vébén, kezet ráztam volna vele. Ha eljutsz idáig, nyerni akarsz, azt hiszem, er?sebb ellenfelem nem lehetett volna a fináléban. Nincs bennem szégyenérzet a 18:12-es vereség miatt. Néhány golyót elrontottam, amire Ronnie nagy brékekkel válaszolt, ez az oka annak, hogy már öt vb-címet nyert" – méltatta honfitársát Barry Hawkins.

    http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni/osullivan-mint-egy-kva-bugyija-egyszer-fent-egyszer-lent-2242607

    2013.05.07 18:00
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Gy?r–Larvik

    Digi átadja a Gy?r–Larvik meccset az M1-nek

    Folytatódik a Digi Sport és az MTVA együttm?ködése, így senki sem marad le a – remélhet?leg – sporttörténeti mérk?zésr?l.

    A Larvik elleni visszavágót május 11-én negyed négykor rendezik, és a közvetítési jogokat birtokló Digi Sport ezúttal is (mint tette azt a Veszprém–Kiel-meccs alkalmával) díjmentesen az MTVA rendelkezésére bocsátja a közvetítést.

    Digi célja ezzel az, hogy minél többen szurkoljanak a képerny? el?tt a magyar csapatnak

    Ez egy nagyszer? hír!Reméljük,így nagyon sokan fognak a Gy?rieknek drukkolni! :tef161:
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mancini-re

    Szia aron!

    Szerintem nem az a problémájuk Mancinivel,hogy olasz :tef293: ,hanem az,hogy nemzetközi kupákban(els?sorban A BL-ben) nem sikerült produkálnia a csapattal. (Amúgy jól kivágta magát a nyilatkozattal,mert a bajnokságban és a hazai kupában valóban jól teljesítettek az elmúlt években)
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az M1 közvetíti a hétvégén rendezend? kajak-kenu VK-t !

    Az M1 él?ben közvetíti a hétvégén rendezend? szegedi kajak-kenu Világkupa szombati dönt?it, a vasárnapi versenynapról pedig hosszabb összefoglalókat sugároz majd.


    A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezel? Alap (MTVA) tájékoztatása szerint szombaton 10.30 és 11.55 óra között közvetítik a finálékat él?ben, vasárnap pedig 12.35-t?l 13.25-ig, valamint 16.05-t?l 16.20-ig felvételr?l lesznek láthatóak a zárónap dönt?i.

    Zelinka Ildikó a budapesti stúdióból vezeti a m?sort, a helyszíni kommentátor pedig Knézy Jen? lesz.

    A kajak-kenu Vk-ról a Kossuth Rádió is beszámol, Kalapos Mihály Szegedr?l tájékoztatja majd folyamatosan a sportm?sorok hallgatóit.
    Az eseményen 50 ország 800 versenyz?je száll vízre.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/07/15/Nezze_nalunk_a_szegedi_kajak_kenu_Vk_dont_it.aspx

    2013. május 07. 17:41
     
  7. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az európai kézilabdában is jön a gólbíró

    A vitatott gólok kielemzésére az Európai Kézilabda Szövetség is bevezeti jöv? héten a gólbíró-technológiát.

    Az EHF bejelentése szerint a francia bajnokságban tesztelt újítást a férfi EHF Kupa nantes-i végjátékában próbálják ki május 18-án és 19-én. A fels? lécre szerelt, nagy látószög? kamera a gólvonalat figyeli, és a játékvezet? kérésére a visszajátszás dönt arról, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt-e vonalon.

    A bírók a zs?riasztalnál lév? monitoron nézhetik vissza a vitatott helyzeteket, az elemzés idejére a találkozó óráját meg kell állítani.

    Teniszben és jégkorongban már régóta használják a videobírót, a labdarúgásban a nemzetközi szövetség a júniusi, brazíliai Konföderációs Kupán alkalmazza majd el?ször az újítást.

    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/07/17/Az_europai_kezilabdaban_is_jon_a_golbiro.aspx

    2013. május 07. 23:01

    Én maximálisan támogatom a technika bevezetetését,mert akár egyetlen téves ítélet is eldöntheti egy párharc kimenetelét.Remélem azt,hogy a labdarúgásban id?vel a lesek megítélésénél is igénybe veszik,mert katasztrófális volt ami az idén a BL-ben is történt(Szinte nem volt olyan meccs,hogy ne szülessenek téves ítéletek.
     
  8. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Fontos meccset bukott otthon a Roma

    A dobogót is elcsíphette volna még a Roma, ha nyert volna. De nem nyert.

    A negyedik helyért harcol a kupadönt?s Roma az olasz bajnokságban a Fiorentina, az Udinese és a Lazio csapataival egyetemben, és kedden nagy ziccert hagyott ki a f?városi csapat.

    Otthon egyetlen pontot sem tudott szerezni, a Chievo a 90. percben elvitte mind a hármat.

    http://sport.hir24.hu/olasz-labdarugas/2013/05/07/fontos-meccset-bukott-otthon-a-roma/
     
  9. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az MLSZ most megdicsérte a Fradit

    Kivételesen nem b?nh?dök a Ferencváros a fegyelmi bizottság ülése után. Nem úgy a Gy?r.
    Az MLSZ most megdicsérte a Fradit
    Jól viselkedtek a Fradi-drukkerek (MTI)

    Az utóbbi id?ben két dolog volt biztos a magyar labdarúgásban: az, ami már elmúlt és az, hogy az FTC-t megbünteti az MLSZ. Most azonban a Paks elleni bajnokit követ?en pozitív hangon emlékezett meg a zöld-fehérekr?l a szövetségi honlap:

    "Az utóbbi hónapok szomorú gyakorlatától eltér?en, ezúttal nem kapott fegyelmi büntetést a Ferencváros csapata, mivel szurkolói túlnyomó részében sportszer?en biztatták kedvenceiket a Paks elleni bajnoki mérk?zés során. Az FTC-játékosainak és vezet?inek a sportszer? szurkolásért indított kampányának els? eredménye is lehet az, hogy a lelátón ezúttal lelkes, szenvedélyes buzdítás, a „Hajrá, Fradi!” dominált" - olvasható az mlsz.hu-n.

    Fizetnie kell ugyanakkor a Gy?rnek, mivel a fegyelmi bizottságnak nem tetszett a szurkolók Újpesten tanúsított magatartása:

    "A FEB az Újpest - Gy?r mérk?zésen a vendégszurkolók megbotránkoztató, rasszista megnyilvánulásai miatt a Gy?rt, mint visszaes?t, 400.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi" - írja a határozat, amely szerint rasszista és megbotránkoztató rigmusok hangzottak fel a gy?ri táborban, valamint gyalázták a székesfehérváriakat - minden bizonnyal a szerdai kupamérk?zésre hangolva.

    A Kecskemét esetében több döntés született: Rajczi Pétert egy meccsre eltiltották, Horváth Ferenc vezet?edz?t írásbeli megrovásban részesítették. Az egyik labdarúgó átigazolási díjának meg nem fizetése miatt indított eljárás pedig véget ért a KTE-vel szemben.

    Az Eger kétszer 400 ezret fizethet be az MLSZ kasszájába, mert Vojtekovszki Csaba és Kövesfalvi István edz?kkel szemben nem teljesítette a klub a pénzügyi kötelezettségeit.

    http://sport.hir24.hu/nb1/2013/05/07/az-mlsz-most-megdicserte-a-fradit/
     
  10. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    280
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az oroszok nyerték a jéghidegháborút

    Hatalmas küzdelemben múlta felül az orosz jégkorong-válogatott az amerikait az A csoportos világbajnokságon kedden.

    Az els? harmadban csak kapkodtuk a fejünket, úgy potyogtak a gólok: az oroszok szereztek vezetést, majd az USA fordítani tudott, de a szünetre már 2-2-vel mentek a csapatok. A második harmadban kibekkelt egy kett?s emberhátrányt a szbornaja, ám annak letelte után ismét az amerikaiak kerültek el?nybe, de Tereshenko egalizált a 32. percben, innent?l kezdve pedig sokáig nem bírtak egymással a csapatok.

    Már amikor a csarnokban és a televízió képerny?i el?tt is mindenki hosszabbítást vizionált, egy kapu el?tti kavarodás végén Medvedev találta meg az utat a hálóba, s?t, egy kapitális védelmi baki után megint beköszöntek az oroszok, így az 56. percben már 5-3-ra vezettek. Az USA a legvégén még lapot húzott a 19-re, ám a kapuslehozatal nem jött be, kett?vel nyert a címvéd?, amely továbbra is hibátlan.

    Eközben Stockholmban a norvégok ellen javított bizonyítványán a harmadik hokinagyhatalom Kanada is. Úgy látszik, hogy tanultak a Svájc elleni vereségb?l, és már az els? harmadban sem bíztak semmit a véletlenre: 4-0-ás vezetéssel jöhettek le a szünetben. A norvégok hiába kapták össze magukat, és tanúsítottak komolyabb ellenállást a második játékrészben, annyit értek csupán el, hogy 1-1-re hozták a harmadot. A végén fölényes, 7-1-es gy?zelemnek örülhettek a kanadaiak.

    Délután két alsóházi rangadót is rendeztek: Ausztria egy közönségszórakoztató mérk?zésen nyert 6-3-ra Lettország ellen, míg Dánia hosszabbításban kerekedett felül Szlovénián. Nem lennénk meglepve, ha a két vesztes együttessel találkozna jöv?re a magyar válogatott a divízió I-ben.

    http://sport.hir24.hu/jegkorong/2013/05/07/az-oroszok-nyertek-a-jeghideghaborut/
     
  11. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sir Alex visszavonul

    Az idény végén befejezi pályafutását Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezet?edz?je - közölte a klub.

    A 71 éves skót tréner több mint 26 éve vezette a Vörös Ördögöket, a gárdával a brit futball történetének legfényesebb edz?i karrierjét futotta be.

    Az 1986 óta posztján lév? Ferguson irányításával az MU 13 bajnoki címet gy?jtött - a legutóbbit két hete -, kétszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, ötször az FA Kupát és négyszer az angol Ligakupát. A szakember korábban a skót St. Mirrennél és Aberdeennél dolgozott. Pályafutása során összesen 48 trófeát szerzett a csapataival.

    "A visszavonulásról hozott döntésemet nagyon átgondoltam, és nem hoztam meg könnyen. Fontos volt számomra, hogy a lehet? legjobb állapotban hagyjam a csapatot, és úgy vélem, most ez a helyzet " - mondta nyugdíjba vonulásáról Ferguson, aki a jöv?ben a klub igazgatójaként és nagyköveteként tevékenykedik majd.

    Ferguson utódjaként az Everton mesterét, David Moyest emlegeti a brit média.

    Az MU vasárnap a Swansea-t fogadja a Premier League-ben - ez lesz a távozó vezet?edz? utolsó meccse a Old Traffordon -, majd a zárófordulóban, jöv? vasárnap a West Bromwich Albion otthonában lép pályára. Az lesz Ferguson 1500. mérk?zése a Manchester United kispadján.

    Sir Alex Ferguson eredményei a Manchester Uniteddel:
    13 angol bajnoki cím:
    1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013

    5 angol FA Kupa-gy?zelem:
    1990, 1994, 1996, 1999, 2004

    4 angol Ligakupa-gy?zelem:
    1992, 2006, 2009, 2010

    10 angol Szuperkupa-gy?zelem:
    1990 (megosztva), 1993, 1994, 1996, 1997, 2003, 2007, 2008, 2010, 2011

    2 Bajnokok Ligája-gy?zelem:
    1999, 2008

    1 KEK-gy?zelem:
    1991

    1 Európai Szuperkupa-gy?zelem:
    1991

    1 Klub Világ Kupa-gy?zelem:
    1999

    1 klubvilágbajnoki cím:
    2008


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/08/10/Sir_Alex_visszavonul.aspx

    2013. május 08. 10:58

    Szerintem Ferguson hiányát hosszútávon biztosan megérzi majd a M.U.
    Sir Alex edz?i pályfutása legenda lesz.
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sir Alex a Kossuth Rádióban

    A Kossuth Rádió szerda este m?sorára t?zi a szezon végén visszavonuló Sir Alex Ferguson 11 éve adott egyetlen magyar rádiós interjúját.


    A most 71 éves szakemberrel Virányi Zsolt beszélgetett 2002-ben. A csaknem kilencperces anyag a 19.07-kor kezd?d? Sportvilág cím? m?sorban lesz hallható.

    A Manchester Unitedet 26 éven át irányító skót trénerrel készült interjúból kiderül, hogy szerinte mi a hosszú edz?i siker titka, milyen élményei van a magyarokkal és mi köze van egy óbudai kocsmához. A beszélgetés érdekességét az adja, hogy Ferguson 11 éve miként gondolkodott a jöv?r?l és visszavonulásáról.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/08/15/Sir_Alex_a_Kossuth_Radioban_.aspx

    2013. május 08. 15:38
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Történelmet írhat a magyar duó a rali Eb-n

    Történelmet írhat Bessenyey Zoltán, Nyirfás Julianna duó, amely a kétkerék-meghajtású (2WD) autókat felvonultató kategóriában négy futam után 33 pontos el?nnyel vezeti az összetett pontversenyt.


    A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) szerdai közleménye szerint a Honda gyári támogatásának köszönhet?en egy Civic Type R típusú versenyautóval szerepl? páros a legutóbbi, Azori-szigeteken rendezett viadalt megnyerte, korábbi két futamon pedig dobogóra állhatott.

    "Az éves költségvetésünk 30 százalékát a Honda fedezi, a fennmaradó 70-et pedig a saját szponzoraink állják, de rengeteg segítséget kapunk a japán autógyártól és a JAS Motorsporttól, amely a túraautó-világbajnokságon szerepl? Michelisz Norbert autóját is építette" - nyilatkozta a közleményben Bessenyey Zoltán, aki hozzátette, rövidesen tárgyalni fog a Hondával az éves büdzsér?l, mert saját er?b?l az Eb 12 fordulójából csak hat versenyen tudnak rajthoz állni. "Abban bízunk, hogy az eddigi eredményeink alapján hozzájárulnak még két futam beiktatásához az idei versenynaptárunkba."

    Bessenyey - aki pályafutása kezdetén Michelisz Norbert mostani csapatának, a Zeng? Motorsportnak a pilótája volt - azt mondta, ha sikerülne további öt futamon elindulniuk, az azt jelentené, hogy a sorozat 12 állomásából nyolcon részt vennének, s ez elegend? lenne a mostani 33 pontos el?nyük megtartásához, így Magyarország els? Eb-gy?ztes ralis párosa lennének.

    Gyulay Zsolt, az MNASZ elnöke és a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója a közleményben úgy fogalmazott, Bessenyeyék összetettbeli gy?zelme fantasztikus siker lenne a magyar autósport számára, ilyesmire ugyanis eddig még nem volt példa a rali szakágban.

    "Örökös bajnokunk, a legendás Ferjáncz Attila 23 Eb-futamon gy?zött annak idején, és a raliban az ? összetettbeli harmadik helyezése jelentette az eddigi magyar csúcsot" - mondta Gyulay Zsolt. "?szintén remélem, hogy az elmúlt két esztend? sikerei nem szakadnak meg, és 2013 végén közösen ünnepelhetjük majd a Bessenyey-Nyírfás kett?s Európa-bajnoki címét."


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/08/17/Tortenelmet_irhat_a_magyar_duo_a_rali_Eb_n.aspx

    2013. május 08. 17:06
     
  14. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Fergie

    Szia!

    Szerintem is.
    Én ?t tartom a legjobb edz?nek klub-szinten.
    Szerintem már most legenda, kicsivel több, mint 26 év egy klubnál, plusz Ferguson szobor is áll az Old Traffordnál, és nem mellesleg nagy klub, amire nem nagyon jellemz?, hogy ilyen sokáig vezesse egy edz?.
    Minden tiszteletem az övé. :crown:
     
  15. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Mancini

    Sziasztok!

    Szerintem azért támadják: 1. mert néha nem a földön jár. A nyilatkozatai néha nevetségesek. :tef293:

    2. Bárkit megtud szerezni, olyan pénzes a klubtulaj, ezáltal igencsak nagy nevek futballoznak a klubnál. Ezért szinte elvárás a top 3 rájuk nézve. Meg a kupákat nézve is.

    De egyetértek, jól kivágta magát (megint). :tef161: >)
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Gy?rben még nem érzik úgy, mintha már BL-t nyertek volna

    A Gy?ri Audi ETO játékosai és Ambros Martin vezet?edz? is úgy gondolja, hogy a Gy?r csak maximális koncentráltsággal szerezheti meg els? BL-trófeáját.

    Jovanka Radicevic, a Gy?ri Audi ETO KC széls?je szerint még semmi nem d?lt el a n?i kézilabda Bajnokok Ligája dönt?jében annak ellenére, hogy a magyar csapat az els? mérk?zésen 24-21-re nyert a Larvik vendégeként Norvégiában.

    A szezon végén távozó, a nyitó felvonásban ötször eredményes montenegrói játékos a gy?ri klub honlapjának elmondta: ki kell elemezni a hibákat és kijavítani azokat szombatra.

    "A második mérk?zés is hatvan perc óriási küzdelem lesz. Fejben, lélekben sziklaszilárdnak kell lennünk, és végig hideg fejjel, átgondoltan kell játszanunk" - mondta.

    Hasonlóan reagált a Larvikkal szemben két éve BL-finálét vesztett Ambros Martin vezet?edz? is: "A szombati, veszprémi visszavágón is saját játékunkat kell játszaniuk. Csökkenteni kell a hibázások számát, és lefújásig összpontosítani kell."

    A Gy?r története els? nemzetközi trófeáját szerzi meg, ha a két mérk?zés alapján jobbnak bizonyul a skandináv együttesnél.

    A korábbi hét nemzetközi kupadönt?jében kivétel nélkül elbukott az ETO. A BL-ben 2009-ben és tavaly - utóbbi esetben idegenben l?tt kevesebb gólja miatt -, az EHF Kupában 1999-ben, 2002-ben, 2004-ben és 2005-ben, a KEK-ben pedig 2006-ban maradt alul a fináléban.

    Nem véletlen, hogy az érintettek nem szeretnének semmit sem elkiabálni. A magyar bajnok 2006-ban és 2009-ben kezdett idegenben dönt?t, el?bbi alkalommal döntetlennel, utóbb kétgólos el?nnyel várhatta a visszavágót. Mindkétszer háromgólos vereség és második helyezés lett a vége.

    Az ETO egyébként els? mérk?zésein - bárhol is rendezték a dönt?t - nem kapott ki (kétszer volt döntetlen, és a mostanit leszámítva ötször nyert), viszont mind a hét visszavágóján kikapott. Tavaly csak két góllal, de idegenben szerzett kevesebb találat miatt így is lemaradt a BL-trófeáról.

    Isabel Blanco, az els? összecsapáson öt gólos Larvik-játékos az európai szövetség honlapjának elmondta: er?t meríthetnek abból, hogy az el?dönt?ben úgy búcsúztatták a szlovén Krim Ljubljanát, hogy el?ször kikaptak hazai pályán, majd idegenben felszabadultan tudtak játszani, és fölényesen nyertek.

    A két együttes - a magyar és a norvég - ebben az idényben már háromszor találkozott egymással, és a dönt? nyitánya el?tt is, még a középdönt?ben az ETO gy?zött: február 16-án 24-18-ra idegenben, március 2-án pedig 30-24-re Gy?rben.

    A Larvik 2011-ben már gy?zött a BL-ben - többek között a most gy?ri Heidi Lökével a soraiban - az Ambros Martin vezette és a jelenlegi ETO-t er?sít? francia Raphaelle Tervellel felálló spanyol Itxako ellen. El?tte a KEK-ben 2005-ben és 2008-ban bizonyult a legjobbnak, 2009-ben pedig finalista volt, míg 1996-ban a Debrecennel szemben elveszítette az EHF Kupa-dönt?t.

    A legrangosabb sorozatban eddig csupán két magyar együttes, 1982-ben a Vasas, 1999-ben pedig a Dunaferr ért fel a csúcsra.

    A Gy?r idei dönt?je a 12. magyar érdekeltség? finálé a n?i kézilabda Bajnokok Ligájában, illetve el?djében, a Bajnokcsapatok Európa Kupájában. Az eddigi sikermérleg két gy?zelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr ért fel a csúcsra.
    Az ETO-nak ez lesz a nyolcadik fináléja az európai porondon, az el?z? hetet (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) elveszítette.

    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/09/11/Gy_rben_meg_nem_erzik_ugy_mintha_mar_BL_t.aspx

    2013. május 09. 11:46

    Ne is érezzék úgy,mintha már megnyerték volna.Ráérnek a meccs után ezt érezni! Remélhet?leg nem fognak túlzottan rágörcsölni,és nem lesz sok eladott labda,vagy technikai hiba,amib?l a Larvik gyorsindulásból ziccergólokat tud l?ni.(Erre az egyre kell vigyázni)Ha ezt kiküszöböli a Gy?r és a mérk?zés nagyrészében felált fal elleni játékra kényszeríti a norvégokat,akkor egy közepes játékot nyújtva is simán megnyerik a BL-t,ha jól játszanak,és a norvégok görcsölnek rá,hogy mindenáron nyerjenek,akkor meg még nagy különbség? gy?zelem és gy?ri kézilabdagála lehet a BL dönt?!
     
  17. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hivatalos: Moyes váltja Fergusont

    Hivatalosan is bejelentették, hogy David Moyes váltja a szezon végén több mint 26 év után visszavonuló Sir Alex Fergusont a Manchester United kispadján.


    Az MU honlapja nem sokkal azt követ?en közölte csütörtökön a hírt, hogy az Evertonnál bejelentették: Moyes távozik az idény végén.

    Az 50 éves skót szakember július 1-t?l vesz át az együttes irányítását, a klub hatéves szerz?dést köt vele.

    "Átbeszéltük a lehetséges jelöltetek, David Moyes kinevezésével pedig mindenki egyetértett. ? egy fiatal szakember, aki fantasztikus munkát végzett az Evertonnál, nem kérdés, hogy minden képessége megvan ahhoz, hogy ennek a klubnak a menedzsere legyen" - nyilatkozta Sir Alex Ferguson.

    "David Moyes személyében olyasvalakit találtunk, aki átérzi, hogy ez a klub mit?l is olyan különleges" - mondta Sir Bobby Charlton, az egyesület igazgatója.

    David Moyes nem sokkal korábban jelentette be az Everton honlapján, hogy tizenegy év után elhagyja a liverpooli csapatot.

    Sir Alex Ferguson szerdán jelentette be, hogy az együttesnél eltöltött több mint 26 év után visszavonul és a jöv?ben a Manchester United vezet?ségében vállal szerepet. Irányításával a gárda a többi között 13 bajnoki címet és két Bajnokok Ligáját nyert.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/09/16/Szinte_biztosan_Moyes_valtja_Fergusont.aspx

    2013. május 09. 17:32
     
  18. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Moyes

    Sziasztok!

    Én David Moyest tartottam els?számú esélyesnek Ferguson helyére. :tef293:
    Saját vélemény szerint: jó edz?, és a Unitednél is megállja a helyét majd.
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Moyes-re

    Üdv Kenan!

    Egyetértek veled,de a léc igen magasan van számára.
    Szerintem törvényszer?en befog következni,hogy el?bb utóbb lesz a Manchesternek egy nehezebb id?szaka,amikor nem úgy jönnek majd az erdmények ahogyan azt a vezet?ség elvárná.Remélem,hogy akkor is hagyják ?t tovább dolgozni.
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Öt magyar lehet bronzérmes szombaton a budapesti karate Eb-n

    A magyar karatésok közül a budapesti Európa-bajnokság nyitónapjának egyéni selejtez?iben öten harcolták ki a jogot arra, hogy a harmadik helyért mérk?zhessenek szombaton.


    A káposztásmegyeri Jégcsarnokban telt ház el?tt Bartha Nikola (plusz 68 kg), S. Kovács Ádám (67) és Tóth Beatrix (55) egyformán egyenes ágon verekedte be magát a legjobb négybe. Az el?dönt?t aztán mindhárman elvesztették, a bronzérem viszont még az övék lehet, ha megnyerik szombati helyosztójukat.

    A bronzmeccs lehet?ségét kivívta még Virág András és Metzger Sandra is, ?k ketten az esti vigaszági csatározásokban csatlakoztak a "hármakhoz". Virág (75) két gy?zelmet aratott, míg Metzgernek (68) egy siker is elég volt ahhoz, hogy szombaton újra tatamira léphessen.

    Pénteken - délel?tt 10 órától - újabb selejtez?k következnek az Eb-n: mind a n?i, mind a férfi csapatok formagyakorlatban és küzdelemben mutatják meg, mit tudnak. A magyarok - a n?i formagyakorlatokat kivéve - valamennyi kategóriában szerencsét próbálnak.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/09/20/Ot_magyar_lehet_bronzermes_szombaton_a_budapesti_karate.aspx

    2013. május 09. 20:43