Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kenan von Pasa-re

    Üdv Kenan!

    Falcao mehetne bárhova és a Monacot választja?
    Ezt a hírt én nem tartom valószín?nek,úgyhogy majd hiszem ha látom!
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz,pipus-re

    Sziasztok!

    Értelek én benneteket és igazatok van,de mivel ezek lesznek az aktuális események,ezért hartigannak két választása marad,vagy a jégkoronra és a jöv? hónapban pedig a n?i vízilabdára indít toppjátékot,vagy semmire sem tud az idén nyáron,ezért javasoltam ezt neki!
    A résztvev?k nagytöbbségének szerintem úgyis a játék volt csupán a lényeg,és az majdnem mindegy,hogy mire tippelnek.
    Én is díjaznám pipus,ha lenne kézilabda,vagy férfi vízilabda világverseny a nyáron,de nem lesz.(Márcsak azért is mert ott a mi csapatainknak is lehetne drukkolni)
    Atlantisz küzd?sport javaslata is jó lenne(itt volt pl. a cselgáncs EB,de akkor még tartott a foci BL és EL is)
    Engem a profi boksz is érdekel,de átlagban havonta van egy normális gála és ott is csak a f?mérk?zést nézem meg(de azért a pár meccsért,amúgy sem érdemes tippjátékot indítani)
     
  3. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ÁÁÁÁ

    Szia Atlantisz!
    ÁÁÁ,telitalálat!!! :tef161: 8)
    Nagyon szeretjük a gyerekekkel nézni és Csinálni! :tef161: De folyton lenyomnak,aztán számolhatok(kopoghatok) 3-ig! :bigsmile: :bigsmile: :tef318:
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    játékra

    Szervusz Norbi és Hartigan!
    Szerintem senki nem mondta,hogy Hartigan ne indítsa ezeket a tipp játékokat!
    S?t igenis indítsa,én szeretnék tippelni is!
    Hokiban szerintem én nyerek! :bigsmile: :tef344:
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Szia pipus!

    Nem láttam még az idei VB-b?l egyetlen meccset sem végig,(Kett?b?l néztem egyáltalán valamennyit)de azt látom az eredményekb?l,hogy az A csoprtos VB-k történetében még ennyi meglep? eredmény soha nem született,mint amit ez a világverseny már eddig produkált,ezért szerintem érdekes lesz a tippjáték.
    Korábban azt hittem,hogy lesz némi el?nyöm azzal,hogy elméletileg képben vagyok az er?viszonyokkal,de most azt kell látnom,hogy ezt csak hittem.
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Jégkorong Vb

    A H csoport rangadóján Finnország-Oroszország 3:2
    Ez az eredmény azért fonztos,mert a korábbi mérk?zések úgy alakultak,hogy igen jó esély mutatkozik arra,hogy már a negyeddönt?ben létrejön egy finn-svéd (két házigazda) és egy kanadai-orosz párharc,ami azt jelenti,hogy két éremesélyes csapat már a nyolc között búcsúzni fog.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    kint a hideg jégpályán

    Most csak úgy kiváncsiságból kérdezlek titeket, hogy közületek él?ben, vagyis kint a hideg jégpályán, láttatok , néztetek végig hokimeccset, mert elég hosszak.???
    És a zaj amit a közönség is végig csap...
    Mert nálunk a városban van egy országos bajnokságot is lefolytatható fedett jégpalota...és én bizony elég sokszor voltam és szurkoltam végig a meccseket ( régebb, nem az elmúlt 2-3 évben ).
    Nagyon kemény játék a... hoki...mi igy mondjuk.:tef293:
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia klarensz!

    Én komoly színvonalú mérk?zést,csak focimeccset tekintettem meg él?ben.Jégkorong meccset pl.,egyáltalán nem láttam él?ben,de nálunk is használatos a hokimeccs kifejezés,csak ha ezt írom a fórumba,hogy azt nézek,akkor itt vannak olyan fórumtársak,akik jó eséllyel lecsapnának az ebben rejl? ziccerre és nem a sportra terel?dne a szó.

    Jó sportélmény lehet egy ilyen meccs helyszínen való megtekintése.
    T?led nem lep meg,hogy mindennel képben vagy és az sem érne meglepetésként ha a tippjátékot is megnyenéd.(Drukkolok,hogy így legyen)
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re: hoki

    Valóban élmény egy ilyen meccsen részt venni, gyors , kissé agressziv játék, és nagyon látványos...az el?bb itt volt a korong, és hopp máris nem látod hol van.
    Aztán a gyors , kimerit? játék miatt nagyon hamar pihent játékosokkal cserélik, és tudod a harmadok is alig 15-20 percesek, ami persze mindig hosszabbodik, mert az aktivan játszott id?t mérik, és nem a verekedéseket és az egyébb id?töltéseket.
    Igy sokszor egy mecs akár 3 órát is elhúzódik.
     
  10. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ajánló: FA-kupa-dönt?, bajnok lehet a Barca - program

    Ajánló: FA-kupa-dönt?, bajnok lehet a Barca - program
    Angliában a nap csúcsmérk?zésén, az FA-kupa dönt?jében a Manchester City a Wigannel csap össze, míg a bajnokságban az Aston Villa a harmadik hely meg?rzésére hajtó Chelsea-t fogadja. Spanyolországban a Real Madrid az Espanyol ellen lép pályára, és ha a blancók nem tudják begy?jteni a három pontot, akkor a Barcelona – függetlenül a hátralév? meccseit?l – már ma bajnoki címet ünnepelhet.ANGLIA, PREMIER LEAGUE, 37. FORDULÓ
    13.45: Aston Villa–Chelsea (Tv: Digi Sport1)

    ANGLIA, FA-KUPA, DÖNT?

    18.15: Manchester City–Wigan (Tv: Sport1)

    NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA, 33. FORDULÓ

    15.30: Bayern München–Augsburg (Tv: Eurosport2)
    15.30: Schalke 04–Stuttgart
    15.30: Bayer Leverkusen–Hannover 96
    15.30: Wolfsburg–Borussia Dortmund
    15.30: Werder Bremen–Eintracht Frankfurt
    15.30: Hoffenheim–Hamburger SV
    15.30: Mainz 05–Borussia Mönchengladbach
    15.30: Greuther Fürth–Freiburg
    15.30: Fortuna Düsseldorf–Nürnberg

    OLASZORSZÁG, SERIE A, 37. FORDULÓ

    18.00: Juventus–Cagliari (Tv: Sport Klub)
    20.45: Catania–Pescara (Tv: Sport Klub)

    SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN, 35. FORDULÓ

    16.00: Athletic Bilbao–Mallorca
    18.00: Valladolid–Deportivo
    20.00: Osasuna–Getafe
    22.00: Espanyol–Real Madrid (Tv: Sport1)

    FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1, 36. FORDULÓ

    17.00: Olympique Marseille–Toulouse
    20.00: Ajaccio–Troyes
    20.00: Bordeaux–Nancy
    20.00: Bastia–Montpellier
    20.00: Brest–Sochaux
    20.00: Valenciennes–Rennes
     
  11. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Löke: Megfuttat minket a Larvik, de felkészültünk rá

    Löke: Megfuttat minket a Larvik, de felkészültünk rá

    Ma 15.15 órakor (tv: Digi Sport1, M1) ebben az idényben utoljára összecsap egymással a Gy?ri Audi ETO KC és a norvég Larvik a n?i kézilabda Bajnokok Ligája fináléjának visszavágóján. A veszprémi összecsapást háromgólos el?nyb?l kezd? gy?riekb?l sugárzik az er?. Heidi Löke szerint minden okuk megvan a bizakodásra, hiszen igazi harcos csapattá vált az ETO, amely alaposan felkészült az ellenfélb?l.




    Szombat este Veszprémben Bajnokok Ligája-gy?ztes lehet a Gy?ri Audi ETO KC n?i kézilabdacsapata. A keret legtöbb játékosának még nincs tapasztalata arról, milyen diadalmaskodni a legrangosabb kupasorozatban (remélhet?leg rövid id?n belül más lesz a helyzet), Heidi Löke viszont nyert már BL-t, két esztendeje épp a Larvik színeiben. Most pedig úgy érzi, duplázhat – nem csak azért, mert az els? mérk?zést idegenben 24–21-re megnyerték.

    „Jó érzés, úgy is el?nyben vagyunk, hogy egyáltalán nem hoztuk ki magunkból a maximumot, de az is biztos, nem szabad arra gondolnunk, hogy összesítésben mennyi az állás – jelentette ki Löke a Nemzeti Sportnak. – Három gólt kézilabdában pontosan másfél percig tart ledolgozni – hogy mást ne mondjak, mi négyr?l fordítottunk Larvikban nem sokkal több id? alatt. Ez is mutatja, hogy mentálisan mennyire er?sek vagyunk, nyugodtak, magabiztosak – nem egyszer, nem kétszer fordult már el?, hogy megfordítottunk egy-egy mérk?zést.”

    Valóban, az idei ETO egyik legnagyobb er?ssége, hogy sohasem adja fel a harcot, amire a legjellemz?bb példa a Valcea elleni el?dönt? mesés fordítása volt.

    „Való igaz, harcos csapat vagyunk – jegyezte meg nem kis büszkeséggel Löke. – Több összetev?je is van annak, hogy miért. Az edz?nkb?l is ez sugárzik, a játékosok mentalitása is ilyen, és minden tréningen ugyanúgy harcolunk, mintha a szezon legfontosabb meccsén szerepelnénk. Márpedig én abban hiszek, ahogy az edzésen dolgozol, úgy fogsz játszani a mérk?zésen is – ez ebben az esetben kiváló el?jel lehet.”

    A beállós úgy véli, a norvégok a saját rohanós stílusukra még egy lapáttal rátesznek, mert csak így nyerhetnek.

    „Nagyon meg fog futtatni minket a Larvik, mert ez az esélye arra, hogy legy?zzön bennünket, de felkészültünk rá – jelentette ki. – Azzal is számolunk, hogy kemény meccs vár ránk, még keményebb, mint Norvégiában. Személy szerint nekem sem könny? a védelemben ?rl?dnöm, viszont amíg az átlöv?knek nehézség, hogy magas a Larvik véd?fala, számomra még el?ny is lehet: ?k magasak, én relatíve alacsony vagyok, a lábuk között átpattintva többször meg tudnak engem játszani a többiek, a véd?knek túl sokáig tart leérni a labdáért.”

    Ezt az els? mérk?zésen is remekül ki tudta használni a Gy?r, amit Löke hat gólja is jelez – akcióból senki sem talált be nála többször a magyar csapatból. Ugyanakkor neki is az a véleménye, hogy a múlt vasárnap látottaknál jobban fog játszani a magyar bajnok – akkor pedig nem lehet baj.

    „Van azért miben fejl?dnünk az els? mérk?zéshez képest. Támadásban is lehetünk hatékonyabbak, na meg a visszarendez?désünk is lehet még pontosabb, mert kaptunk azért néhány elkerülhet?, könny? gólt – sorolta a beállós a javítandó hibákat. – Tökéletesen kell koncentrálnunk, azonban ismerem a csapatot: képesek vagyunk rá. ?szintén, teljes szívemb?l hiszem, hogy meg tudjuk csinálni, annyira együtt vagyunk most, annyira készek vagyunk egymásért küzdeni. Nyertem már Bajnokok Ligáját, játszottam két dönt?ben is, de most bizakodóbb vagyok, mint bármikor.” Márpedig aki már emelte magasba a BL-trófeát, az alighanem tökéletesen megérzi az ilyesmit.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/loke-megfuttat-minket-a-larvik-de-felkeszultunk-ra-2243747

    2013.05.11 10:20
     
  12. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pölöskei bombagólja gy?zelmet ért az MTK-nak

    Pölöskei bombagólja gy?zelmet ért az MTK-nak

    A labdarúgó NB I 27. fordulójának nyitó mérk?zésén az MTK hazai pályán Pölöskei Zsolt bombagóljának köszönhet?en 1–0-s gy?zelmet aratott az MVM Paks ellen, így pontszámban utolérte a tabella második helyén álló, egy mérk?zéssel kevesebbet játszó Videotont.




    A találkozó els? tíz percében mindkét csapat szerette volna ráer?ltetni akaratát a másikra, ez inkább az MTK-nak sikerült, löv?helyzetig azonban a hazai játékosok sem jutottak el. A vendégek a szélr?l bel?tt labdákkal operáltak, ám Federico Groppioni minden próbálkozást hatástalanított.

    A 13. percben aztán tizenegyeshez jutott a Paks! Fiola Attila tolta meg a labdát nagyon hosszan a kapujából kilép? Groppioni mellett, és mivel nem volt esélye elérni a labdát, jobbnak látta feldobni magát. Kassai Viktor azonban úgy ítélte meg, hogy az olasz kapus – aki még a lábát is visszahúzta – elgázolta a paksi játékost. A büntet?t a 400. magyar bajnokiján pályára lép? Tököli Attila végezte el, ám gyenge kísérletét könnyedén hárította Groppioni, ahogy Heffler Norbert lövését is a kipattanónál.

    Két perccel kés?bb Kanta József ugratta ki a hatalmas gólhelyzetben kilép? Balajti Ádámot, aki l?hetett is volna, de inkább passzolt, amit rosszul tett. Középen Ladányi Tibor lelassított, hogy ne fusson lesre, így elérhetetlenné vált számára a Balajtitól kapott labda.

    A mozgalmasra sikerült két percet követ?en visszább vettek a tempóból a csapatok, ám az iramra így sem lehetett különösebb panasz. Mindkét csapat vezetett ígéretes támadásokat, a játékosok rengeteget futottak, ám Kanta József távoli lövését leszámítva a meccs eze periódusában nem fenyegette veszély a kapukat.

    Az els? félid? utolsó tíz percében azonban már történtek számottev? események. El?bb a jubiláló Tököli Attilát kellett kisebb sérülés miatt lecserélni (a rutinos csatár szemmel láthatóan húzta a lábát), majd Vass Patrik kapott ígéretes labdákat a jobb oldalon, ám el?ször a partjelz? – tévesen – lest jelzett, míg a második lehet?ségnél a fiatal támadó középre l?tt labdája hosszú volt az ott berobbanó Vadnai Dánielnek.

    A második félid? amilyen jól kezd?dött, annyira rosszul folytatódott. Egy perc sem telt el a szünetet követ?en, amikor Bartha László passzal „felér?” lövését Könyves Norbert átvette a tizenhatoson belül, ám a labda a lövés pillanatában lecsúszott a lábáról, így odalett a nagy lehet?ség. A másik oldalon egy hosszan el?reívelt labdát Vass Patrik megszelídített, majd visszapaszolt az érkez? Balajtinak, aki egy cselt követ?en el is l?tte a labdát Németh Gábor mellett, ám a visszazáró Kovács Gábor becsúszva szögletre mentett.

    Ezt követ?en azonban visszavettek a lendületb?l a csapatok, a kapuk hosszú perceken át nem forogtak veszélyben, egyik együttes játékában sem volt benne a gól.

    Noha „t?zijátékot” a kés?bbiekben sem rendeztek a csapatok a másik fél kapuja el?tt, helyzetek azértakadtak. A 60. percben Hidvégi Sándor centerezése után Balajti lövésénél kellett nyújtózkodia Némethnek, míg az MTK kapuja el?tt Bartha László bombája okozott némi riadalmat, de a lövés végül centikkel a kapu fölött hagyta el a játékteret.

    A 75. perct?l kezd?d?en nagy lehet?séghez jutott az MTK, hiszen a játékvezet? kezezés miatt sárga lapot mutatott fel a paksi Mészáros Istvánnak. De neki már volt ilyen jelleg? figyelmeztetése, így a kiállítás sorsára jutott.

    A hajrában az emberel?nyben játszó kék-fehérek uralták a meccset, ám a lehet?ségeiket rendre elpuskázták. Kanta József és Tischler Patrik is ígéretes helyzetben l?hetett, ám mindkettejük próbálkozása er?tlen volt.

    A 87. percben végül megtört a jég, és egy hatalmas góllal megszerezte a gy?zelmet az MTK. Pölöskei Zsolt kapott labdát a tizenhatos vonalán, átvette azt, majd egy igazítás után védhetetlenül bombázott a bal fels? sarokba. 1–0

    A hátralév? néhány percben a paksi csapat az egyenlítés reményében kitámadott, ám ennek az lett az eredménye, hogy a hazaiak újabb lehet?ségekhez jutottak, amelyeket azonban kihagytak, így ahhoz, hogy végérvényesen megkönnyebbülhessenek, a hármas sípszóig kellett várni.

    Az MTK tizennegyedik hazai bajnokiján a 10. gy?zelmét aratta, míg a Paks vereséggel tisztelgett a 100. magyar bajnokiját abszolváló Tomiszlav Szivics vezet?edz? el?tt.

    http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/mtkpaks-2243573

    2013.05.11 01:28
     
  13. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Foci

    Üdv!

    Úgy vélem a Man. Citynek meglesz a kupa.
    Mancini megint tud majd mire hivatkozni. >) :tef161:
     
  14. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Edz?váltás jön a Citynél is!

    Edz?váltás jön a Citynél is!

    Lecseréli menedzserét a Manchester City labdarúgócsapata a szezon végén, a klub mindenben megállapodott Manuel Pellegrinivel, a Málaga tapasztalt, chilei vezet?edz?jével, a Real Madrid és a Villarreal korábbi mesterével. Ezt az AS szivárogtatta ki pénteken, kés? este az ismert spanyol szakíró, Guillem Balagué cikkében. Roberto Mancini akkor sem maradhat a kispadon, ha szombaton megnyeri az FA-kupát együttesével a Wigan ellen.




    A lap arról számol be, hogy Txiki Begiristain sportigazgató lezárta a tárgyalásokat Manchesterben Pellegrini ügynökével, Jesus Martínezzel, a City kivásárolja szerz?déséb?l az 59 éves chileit, négymilliót tesz le az asztalra. A jelenlegi tréner Mancini sorsa állítólag már egy ideje eld?lt, a BL-kudarc után talán csak a címvédés menthette volna meg az olaszt.

    A hír megjelenése óta már fogadást sem lehet kötni arra, ki lesz a City következ? menedzsere.

    Mindez egyben azt is jelentheti, hogy komoly változások várhatóak a City keretében, Pellegrini nem jönne egyedül, a Málaga legértékesebb játékosát, Iscót is hozná magával (35 millió euró körüli vétel lehetne). Talán nem véletlen az sem, hogy Jesus Navast, a Sevilla széls?jét is szóba hozták az elmúlt 24 órában a világoskékekkel.

    http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-edzovaltas_jon_a_citynel_is_-73663

    2013. május 11. 00:08
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tíz magyar érem, köztük négy arany

    A magyar versenyz?k négy-négy arany- és ezüst-, valamint két bronzérmet gy?jtöttek a szombat délel?tti 500 és 1000 méteres dönt?kben Szegeden, a kajak-kenu Világkupa-sorozat idei els? viadalán.


    A tíz fináléban összesen 16 hazai egység szállt vízre, a rövidebb távon el?ször a K-1 olimpiai címvéd?jének, Kozák Danutának szoríthatott a szép számú publikum. Az Újpest kiválósága nagy csatát vívott az immár szerb színekben versenyz? Ruzicic-Benedek Dalmával, valamint két német riválisával, s végül szoros befutó után a harmadik helyre szorult. Gy?zött Benedek - akinek ez szerb válogató is volt egyben -, a második pedig a rutinos Katrin Wagner-Augustin lett.

    „Nagyon éreztem, hogy ez az év els?, tétre men? pályája. Remélem, hogy két hét múlva, a válogatón jobb leszek” - értékelt a parton Kozák.

    Ugyanezen a távon, K-2-ben a tavalyi Eb-n 1000 m-en ezüstérmes, fiatal Kárász Anna, Vad Ninetta kajak páros remek teljesítményt nyújtott, s nagyszer? hajrával diadalmaskodott. „Nagyon boldogok vagyunk, hihetetlen érzés ez! Végig nyomtuk a teljes 500 métert, nem mertünk kinézni, csak a hangzavarból és a szpíkert?l hallott egy-két szóból tudtuk, hogy nagyon jó helyen állunk” - mondta Vad, társa pedig hozzátette: „Tavaly ültünk össze el?ször, lassan egy éve. Ez az eredmény bizonyítja, hogy kezdünk összeérni és a válogatón is szeretnénk ilyen eredményt elérni.”

    A hosszabbik távon, egy kilométeren kenu egyesben Peking bajnoka, a szegediek kedvence, Vajda Attila kikapott az aktuális olimpiai bajnoktól, a német Sebastian Brendelt?l, és végül másodikként ért célba. A szám másik magyarja, Varga Dávid éppen csak leszorulva a dobogóról negyedik lett.

    „Brendelék már túl vannak egy válogatón, el?rébb tartanak, mint mi, és érezhet? volt, hogy egy kicsit játszott velem. Ráadásul láttam, hogy ? tegnap megivott egy sört is. Én kihagytam. Lehet, hogy ez döntött közöttünk?” - mondta tréfásan Vajda.

    Férfi és n?i K-1-ben nem termett babér a magyaroknak: a fiatal Gere Bálint hetedikként, Bara Alexandra nyolcadikként, Szalai Tamás pedig kilencedikként zárt.

    Ugyanakkor az 1000 m-es páros számok mindegyikében magyar gy?zelemnek tapsolhattak a szurkolók: a Londonban aranyérmes Dombi Rudolf és Kökény Roland ezúttal is megnyerte a kajak párosok küzdelmét - gyakorlatilag rajt-cél gy?zelmet aratva -, és némi meglepetésre a kenu párosoknál és a n?i kajak ketteseknél is itthon maradt az arany. El?bbi számban a közvetlenül a Vk el?tt összeült, s nagyszer? második 500 métert produkáló Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó diadalmaskodott, utóbbiban pedig kett?s magyar siker született az els?ként célba ér? Hagymási Réka, Horváth Alexandra és a Szabó Petra, Szilvásy Nóra duó révén.

    „Jól kaptuk el a rajtot, nagyon könnyedén tudtunk eljönni, aminek köszönhet?en uralni tudtuk a pályát. Nem vagyunk csúcsformában, a nyomaték a hajóban még nem maximális, de majd a válogatón” - értékelt Dombi.

    „Ez volt az els? er?s pályánk, hiszen csak kedden térdeltünk össze el?ször. Nem kapkodtunk, nem estünk pánikba, hogy egy kicsit lemaradtunk a többiekt?l. Kiadtunk magunkból mindent, ami bennünk volt. Úgy érzem, nagyon jó formában vagyunk” - nyilatkozott Mike.

    „Kemény id?szak van mögöttünk, én például most érettségiztem, így elég sok mindennel kellett foglalkoznom. Örülök, hogy ilyen jól ment alattunk a hajó és le a kalappal a közönség el?tt. Elképeszt?en szurkoltak értünk és persze Petráékért” - mondta Hagymási.

    Zárásként a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kajak négyes - csakúgy, mint tavaly, Londonban - most is második lett, míg a kenus kvartettek mindössze három hajót számláló mez?nyében Vasbányai, Sáfrán Mihály, Sarudi Pál és Kiss Tamás másodikként, Nagy Péter, Vass András, Devecseri Ádám és Androkity Marcell pedig harmadikként zárt.
    Férfiak:
    1000 m:
    K-1:
    1. Max Hoff (német) 3:35.210 p
    2. Aleh Jurenyija (fehérorosz) 3:37.382
    3. René Holten Poulsen (dán) 3:38.264
    ...7. Gere Bálint 3:44.504
    ...9. Szalai Tamás 3:49.124
    K-2:
    1. Dombi Rudolf, Kökény Roland 3:20.354
    2. Anton Rjakov, Ilja Medvegyev (orosz) 3:20.804
    3. Mariusz Kujawski, Pawel Szandrach (lengyel) 3:22.028
    ...15. (a B-dönt?ben 6.) Bozsik Gábor, Császár Gergely
    K-4:
    1. Szerbia 2:58.670
    2. Magyarország (Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániael) 2:59.114
    3. Oroszország 3:00.650
    C-1:
    1. Sebastian Brendel (német) 4:01.318
    2. Vajda Attila 4:02.236
    3. Marcin Grzybowski (lengyel) 4:05.656
    4. Varga Dávid 4:06.124
    C-2:
    1. Mike Róbert, Vasbányai Henrik 3:46.087
    2. Jaroslav Radon, Filip Dvorák (cseh) 3:47.527
    3. Tomasz Kaczor, Vincent Slominski (lengyel) 3:47.743
    ...8. Szabó Gábor, Forgó Christopher 3:58.237
    C-4 (három induló):
    1. Oroszország 3:33.843
    2. Magyarország I (Vasbányai Henrik, Sáfrán Mihály, Sarudi Pál, Kiss Tamás) 3:35.577
    3. Magyarország II (Nagy Péter, Vass András, Devecseri Ádám, Androkity Marcell) 3:35.643

    N?k:
    500 m:
    K-1:
    1. Ruzicic-Benedek Dalma (szerb) 1:58.215 p
    2. Katrin Wagner-Augustin (német) 1:58.515
    3. Kozák Danuta 1:58.545
    ...17. (a B dönt?ben 8.) Fazekas-Zur Krisztina
    K-2:
    1. Kárász Anna, Vad Ninetta 1:46.563
    2. Vera Szobetova, Natalja Podolszkaja (orosz) 1:46.827
    3. Beata Mikolajczyk, Aneta Konieczna (lengyel) 1:47.979
    ...15. (a B dönt?ben 6.) Lucz Dóra, Nagy Flóra
    1000 m:
    K-1:
    1. Franziska Weber (német) 4:07.016
    2. Edyta Dzieniszewska (lengyel) 4:08.510
    3. Katrin Wagner-Augustin (német) 4:08.612
    ...8. Bara Alexandra 4:16.556
    K-2:
    1. Hagymási Réka, Horváth Alexandra 3:53.958
    2. Szabó Petra, Szilvásy Nóra 3:54.132
    3. Margaret Hogan, Kaitlin Mcelroy (amerikai) 3:54.966


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/11/12/Tiz_magyar_erem_szombaton_.aspx

    2013. május 11. 12:41

    Kajakosaink szokás szerint ismét kitettek magukért!
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Magyar csúcs: négy bronz a karate Eb-n

    Egyéniben négy bronzérmet szereztek a magyarok a karate Európa-bajnokság szombati versenynapján a káposztásmegyeri Jégpalotában.

    A piros-fehér-zöld színek képvisel?i ezzel már most minden id?k legjobb Eb-szereplését produkálták, és a harmadik helyek száma eggyel még tovább n?het, ha a délutáni programban, a n?i csapatok küzdelmében a magyar válogatott megnyeri bronzmérk?zését.

    Az egyéni küzdelmekben Bartha Nikola (plusz 68 kg) és Metzger Sandra (68) után S. Kovács Ádám gyarapította a bronzok mennyiségét: a honi karate történetének legeredményesebb versenyz?je 7-0-ra verte spanyol riválisát, Raserót a 67 kilósok helyosztóján.

    „Másfél év kihagyás után azért tértem vissza, hogy 32 évesen hazai közönség el?tt, egy éremmel tegyem fel a koronát a pályafutásomra” - nyilatkozta S. Kovács Ádám, aki bevallotta, óriási teher volt rajta, és bár minél lazábban akart küzdeni, annál görcsösebben ment neki.

    „De volt egy tökéletes meccsem ebben a szezonban, és ez szerencsére a bronzmeccs volt. Nehéz volt az elmúlt id?szak, de megérte. Ezzel az éremmel a nemzetközi versenyzést befejeztem” - mondta.

    Bronzérmet nyert a másik nagy magyar visszatér?, az 55 kilós Tóth Beatrix is, aki nem kisebb egyéniséget vert 4-0-ra a harmadik helyért, mint a vb-címvéd? francia Ignace-t.

    „Nehéz meccsre számítottam, hiszen tavaly ?sszel Párizsban a francia lány világbajnok lett. Ennek ellenére bíztam benne, hogy most én vagyok itthon, most én vagyok a jobb, és egy ilyen közönség el?tt nem lehetett nem nyerni” - jelentette ki Tóth Beatrix.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/11/12/Magyar_csucs_negy_bronz_a_karate_Eb_n.aspx

    2013. május 11. 12:59

    Ez minden várakozást felülmúló remek eredmény!
     
  17. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    kézilabda BL!

    Sziasztok!
    Hát mi van a Gy?rrel?Egyszer?en mámor amit csinálnak! :tef161:
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    n?i kézi Bl. dönt? félidei eredmény

    Gy?r-Larvik 13:8

    Még a képerny?n keresztül is átjön a pokoli,fantasztikus hangulat.
    Remélem gálameccs lesz bel?le!
     
  19. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    fantasztikusak

    Szia Norbi!
    Nem lehet mást mondani róluk,egyszer?en fantasztikusak!
    Csak tartsanak ki!
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    fantasztikusak -re

    Szia pipus!

    Számomra már az elejét?l fogva nem volt kérdés,hogy most meglesz a BL.
    Abban bízom,hogy a második félid?ben egyre felszabadultam örömjáték játék lesz és legalább még ötöt közé tesznek és így egy gálameccs lesz bel?le.
    Plusz jó hír,hogy Tomori Zsuzsa lett a BL gólkirályn?je.