Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csatlakozik az orosz vb-csapathoz az NHL-gólkirály Ovecskin

    Csatlakozik a finn-svéd jégkorong-világbajnokságon címvéd?ként negyeddönt?be jutott orosz válogatotthoz Alekszandr Ovecskin, az észak-amerikai profiliga idei gólkirálya.

    A Washington Capitals sztárja azért tud rendelkezésre állni, mert klubja kiesett a rájátszás els? körében.

    A tavaly és 2008-ban is vb-aranyérmes Ovecskin már csütörtökön, az amerikaiak elleni negyeddönt?ben pályára lép Helsinkiben. A csatár az NHL idei alapszakaszában 48 mérk?zésen 32-szer volt eredményes, amivel immár harmadik alkalommal - 2008 és 2009 után - lett gólkirály. A playoffban azonban nem ment neki: a New York Rangers elleni hétmeccses párharcban csupán egy gólt ütött és egy gólpasszt adott.

    A vb-negyeddönt?k csütörtöki programja:
    Oroszország-Egyesült Államok, Helsinki 12.00
    Svájc-Csehország, Stockholm 14.45
    Finnország-Szlovákia, Helsinki 17.30
    Kanada-Svédország, Stockholm 20.15


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/15/08/Csatlakozik_az_orosz_vb_csapathoz_az_NHL_golkiraly_Ovecskin.aspx

    2013. május 15. 10:34

    Az oroszoknak jól jött a Washigton kiesése,mert így az egyik legnagyobb sztárjátékosuk pont a VB legfontosabb szakaszában tud csatlakozni a kerethez.Ez az Ovecskin,Kovalchuk csatárduó már elég üt?snek t?nik.
    Bevallom ?szintén,hogy nagyon dilemmáztam,hogy döntetlenre,vagy orosz gy?zelemre tippeljek ezen a meccsen,de ez az infó megkönnyítette a döntést.

    A negyeddönt? els? két mérk?zését a Sport1,a második kett?t pedig a Sport2 közvetíti!
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Triplázás esetén rekordprémiumot kapnak a Bayern-játékosok

    Amennyiben a bajnoki cím mellé a Német Kupát és a Bajnokok Ligáját is megnyerik a Bayern München labdarúgói, rekordösszeg? prémiumra számíthatnak.

    "Ha tripláznak, rekord pénzjutalmat kapnak, teljes szívemb?l kívánom a csapatnak, hogy sikerüljön" - mondta a Sport Bildnek Karl-Heinz Rummenigge, a bajor klub elnöke, aki szerint a BL dönt?jének már van a gy?ztese: "A legnagyobb nyertes a Bundesliga. Most végre megint úgy t?nik, úton vagyunk afelé, hogy a miénk legyen a világ legjobb bajnoksága".

    A jöv? szombati, londoni fináléban a Borussia Dortmund lesz a Bayern ellenfele, míg a Német Kupa június elsejei, berlini dönt?jében a VfB Stuttgart lesz a rivális.

    "Ha mindhárom trófeát elhódítják, kiléphetnek a 70-es évek sikercsapatának árnyékából. Ilyenre nálunk még nem volt példa. Beírhatják magukat a történelembe" - tette hozzá Rummenigge.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/15/12/Triplazas_eseten_rekordpremiumot_kapnak_a_Bayern_jatekosok.aspx

    2013. május 15. 12:54

    Ebb?l is látszik,hogy van b?ven pénz a Bayernnél!
    Szerintem ez nemigazán jelent pluszt,mert számukra a BL megnyerése önmagában is elég motivációt motivációt jelent,és a hazai kupát meg kötelez?nek tartják,de arra azért jó,hogy ne törjék a fejüket a váltáson.
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A román szövetséget is megbüntette a FIFA

    A holland-román vb-selejtez?n a vendég drukkerek magyarellenes transzparenst feszítettek ki, ezért a román szövetség 20 ezer frankos büntetést kapott.

    A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fegyelmi bizottsága 20 ezer svájci frank büntetést rótt ki a román szövetségre (FRF) annak nyomán, hogy "a román szurkolók nem viselkedtek megfelel?en" a március 26-i amszterdami holland-román világbajnoki selejtez?n - közölte honlapján szerdán az FRF. A találkozón a vendég drukkerek egy magyarellenes transzparenst feszítettek ki a néz?téren. A román szövetségnek 2000 svájci frank perköltséget is meg kell térítenie.

    A FIFA fegyelmi bizottsága egyben arra figyelmeztette a román tagszervezetét, hogy hasonló kihágások megismétl?dése esetén súlyosabb szankciókkal kell számolnia. A FRF tudatta, fellebbez a döntés ellen, mert úgy tartja, semmi nem történt, ami a fegyelmi eljárás elindítását és a büntetés kiszabását indokolná.

    A román szurkolók magyarellenes megnyilvánulásai március 18-án kezd?dtek, amikor a kolozsvári CFR és a bukaresti Rapid román bajnoki mérk?zésén a bukaresti csapat szurkolói magyar zászlót égettek a néz?téren. Az ügy kapcsán a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) Mikó Imre jogsegélyszolgálata több fórumon is feljelentést tett, a román élvonalbeli bajnokságot szervez? Hivatásos Labdarúgó Liga pénzbírságot szabott ki a Rapidra, az FRF pedig bocsánatot kért a magyar szövetségt?l, míg a csend?rség bejelentette, hogy azonosította a zászlóéget?t.

    Erre utalva a március 26-i, amszterdami Hollandia-Románia világbajnoki selejtez?n a román szurkolók az "egy rongyégetésért letartóztatnátok, miközben éveken keresztül mosolyogva t?rtétek az RMDSZ állampolitikává el?lépett etnikai terrorizmusát" szöveg? feliratot helyeztek el a néz?téren. Az RMDSZ is, a Jobbik is panaszt tett a Román, az Európai és a Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél.

    Március 22-én a magyar-román világbajnoki selejtez?t - amely 2-2-es döntetlennel zárult - zárt kapuk mögött rendezték meg a Puskás Ferenc Stadionban. A FIFA az Izrael elleni, augusztusi barátságos mérk?zésen történt rasszista megnyilvánulások miatt marasztalta el a magyar szövetséget.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/05/15/15/A_roman_szovetseget_is_megbuntette_a_FIFA.aspx

    2013. május 15. 15:51

    Nem véletlenül azzal fejez?dik be a hír,hogy nekünk zárt kapus meccset kellett játszani ellenük,és véleményem szerint teljesen hasonló okokból kifolyólag kaptuk ezt a büntetést.
    Bennem is felmerül ismét az a kérdés,hogy másokra miért nem ugyanazok a szabályok és annak megszegése esetén ugyanazok a szankciók vonatkoznak?
    Szerintem a legkorrektebb döntés az lett volna,ha a szeptemberben esedékes velünk szembeni VB sejlejtez?re visszaadják a zárt kaput,így nem nyúltak volna bele,ennek a csoport második hely megszerzése szempontjából sorsdönt? mérk?zéseknek a kimenetelébe.(amit az els? meccsen még ráadásul Stark bíró is megtett)
    Nektek mi a véleményetek?
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egyszer?

    focinorbi wrote:
    Nem véletlenül azzal fejez?dik be a hír,hogy nekünk zárt kapus meccset kellett játszani ellenük,és véleményem szerint teljesen hasonló okokból kifolyólag kaptuk ezt a büntetést.
    Bennem is felmerül ismét az a kérdés,hogy másokra miért nem ugyanazok a szabályok és annak megszegése esetén ugyanazok a szankciók vonatkoznak?
    Szerintem a legkorrektebb döntés az lett volna,ha a szeptemberben esedékes velünk szembeni VB sejlejtez?re visszaadják a zárt kaput,így nem nyúltak volna bele,ennek a csoport második hely megszerzése szempontjából sorsdönt? mérk?zéseknek a kimenetelébe.(amit az els? meccsen még ráadásul Stark bíró is megtett)
    Nektek mi a véleményetek?

    Szevasz [@focinorbi]

    Egyszer? , mert náluk nem Orbán a miniszterelnök , ott ahol lehet beintenek és keresztbe tesznek nekünk és miért mert a vezet?ink ugyanezt teszik !
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egyszer?-re

    Atlantisz wrote:
    Szevasz Atlantisz!

    Ezzel nehéz lenne vitatkozni és nem is áll szándékomban,s?t örülök,hogy nem bel?lem lett kicsokarva egy ehhez hasonló vélemény,mert igyekeztem a politikai témát amennyire lehet kerülni,de az az igazság hogy ha ?szinte és lényegretör? véleményeket akarunk írni,akkor sok esetben nem lehet ezt kivitelezni,mert mostanság a sport nagyon is összefügg a politikával,és ez egyre inkább a sport tisztaságának a rovására megy.
     
  6. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Persze hogy benne van a

    Persze hogy benne van a politika és nem is folytatom .
     
  7. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tripla.

    Szerintem simán meglesz.
    Jelenleg a bayern eu legjobb csapata.
    Pep nem tudom mit tud majd javitani. :tef293:
     
  8. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Eltiltás-re

    Öszinte leszek még ez is kevés.
    Ennek az embernek vége a pályafutásának.
    30-31 éves legalább 1/2 év amire összeszedi magát és komoly kétségeim vannak hogy lesz e olyan mint volt.
    S hozzáteszem még a sérülés elött se volt 100% a pali.
     
  9. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    EL dönt? félidei eredmény

    Benfica -Chelsea 0:0
     
  10. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    faust10-re

    Üdv barátom!

    Teljesen egyetértek veled,hiszen még az ítélet el?tt itt egy korábbi hozzászólásban megírtam a véleményem,hogy én mit tartanék jogos büntetésnek ebben az esetben,és ez volt a véleményem:
    "Szerintem addig nem szabadna pályára engedni,amíg az a fél is nem tud pályára lépni,akinek sérülést okozott.Ezt tartanám korrektnek az ilyen esetekben."
     
  11. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    El-re

    Nagyon gyenge meccs.
    De azért örülök mert nem raktam tipp-mix már buktam volna.
    Megnéztem az eddigi eredményeket hát sok jó nem volt közte amit mára akartam. :tef293:
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    El-re-re

    Valóban gyenge meccs,de leginkább a Chelsea jóvoltából.
    Ez a félid? egyértelm?en a Benficáé volt.
    Én mondtam pipusnak,hogy semmivel sem tartom esélyesebbnek a Chelseat,és igen meleg meccs lesz ez neki.
    Úgy gondolom,hogy a meccs képe eddig igazolja ezen véleményem.
    Mi a véleményed barátom?
    (Attól függetlenül az a megérzésem,hogy most is 11-esekkel gy?zni fog a Chelsea.)
     
  13. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    El-re

    Benne van a chelse mindenkép tapasztaltabb csapat több sztár akik eldönthetik a meccset.
    De ha lehet mondani én a benficanak szurkolok egyszer gyözön a kisebb csapat.
    És ne az olaj milliok.
     
  14. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Norbi-re

    Barátom akkor ebben is egyet értünk.
    Nem pályára valok az ilyen megmozdulások.
    És egyre több ilyen van.
    Végre hoznak már hozzánk is olyan focistát aki egyenesen bele tud löni a lasztiba aztán már azt is lerugják.
    Na erre biztos kapnak a külföldi sztárok.
    A sztár idehazai szinten értem.
    Mert nálunk egy középszint alját suroló játékos is spiller.
    Sajnos ez a mai valóság.
    Van szerencsém ismerni olyan embert aki régen focizott a magyar élvonalban és ha beszélünk akkor ? rosszul van ha magyar mecsekr?l esik szó.
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    EL dönt? végeredmény

    Benfica -Chelsea 1:2
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    faust10

    Ez nem jött össze barátom,de pipus barátunk ünnepelhet.
    Én semleges szemmel néztem,és a második félid?ben már valóban jobb volt a Chelsea az els? félidei önmagához viszonyítva,de szerintem a hosszabbítás igazságosabb lett volna,mert nagyon sok lehet?sége volt a Benficának és összeségében ?k domilnáltak jobban ezen a meccsen.
    Ráadásul ezzel az utolsó pillanatban szerzett góllal sikerült elcseszniük a tippemet is. :tef293: (Mostanában ez már tendencia)
     
  17. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tripla-re

    Ebben most abszolút nem vagyok biztos barátom.
    A Dortmund egy nagyon jó látványos,lendületes futballt játszó fiatal csapat,akik végigrobotolják a 90 percet.
    Egy adott mérk?zésen meg bármi megtörténhet.
    A Dortmundnak a legtöbb meccsen a helyzetkihasználással akadtak a legnagyobb problémái,és az dönt? lesz,hogy milyen napot fognak ki ebb?l a szempontból,mert abban,hogy játékban pariban lesznek a Bayernnel,abban szinte biztos vagyok.
     
  18. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Norbi-re

    Nem semmi micsoda mákja van ennek a csapatnak.
    De hát ilyen a foci.
    Részvétem a benficaé.
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    faust-re

    Most is kellett nekik a szerencse,de tavaly a BL-ben még nagyobb mákjuk volt,hogy megtudták nyerni.(Nemcsak a dönt?re gondolok,bár az volt a hab a tortán)

    Egyébként meg megérdemelte a BL gy?zelmet a Chelsea,csak nem a tavalyi csapatuk,annál jóval er?sebb Chelseanek nem sikerült évekem keresztül BL-t nyerni,ezért volt az az érzésem,hogy tavaly megnyerik.Egy haverom el?re akart fogadni a Real-Barca dönt?re,mert akkor minden jel erre mutatott,és én beszéltem le róla,mert szinte éreztem,hogy annyira evidens lenne,hogy ezért nem fog bekövetkezni.

    Igen,ilyen a futball,hogy egy meccsen ezen a szinten már bármi megtörténhet,ezért intettelek óva a másik véleményednél,amikor biztosra vetted a Bayern BL gy?zelmét,mert én arra sem vennék mérget.

    Azt azonban örömmel vettem és remélem,hogy a BL dönt?n is így lesz,hogy nem játékvezet?i tévedés határozta meg a kupa sorsát,mert az idén katasztrófális volt a ténykedésük.Szinte majdnem minden meccsen mérk?zéseket sorsdönt?en befolyáésoló hibákat vétettek.(Itt els?sorban a lesek megítélésére gondolok)
    Mindig is voltak hibák,de ennyire én még nem emlékszem,mint ami most történt,pedig a 80-as évek elejét?l rendszresen nyomon követem az eseményeket.
    Azt hiszem egyértelm?en kijelenthet? az,hogy a hatbírós rendszer nem hozott semmilyen el?relépést(ezt is megjósoltam),ezért én örömmel fogadom a technika bevezetését,de ezt még ki kell terjeszteni a lesekre is,mert ott történik a legtöbb tévedés.
     
  20. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    El

    Szia Focinorbi!

    Én sajnos nem láttam a meccset, de mindenképp gratula a Chelseanek! :crown: