Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egy-egy arany, ezüst és bronz az Eb-r?l

    A magyar versenyz?k egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokság szombat délel?tti dönt?iben.



    Az aranyat az 500 méteres n?i kajaknégyes nyerte, a másik két dobogós hely pedig 1000 méteren született: a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó második, a kajakos Medveczky Erika pedig harmadik lett.

    A kontinensviadal els? magyar érmét Medveczky szerezte. A 25 éves versenyz? féltávnál még csak a negyedik volt, a hajrában azonban sikerült egy helyet el?rébb lépnie. A gy?zelem szintén egy magyaré, Benedek Dalmáé lett, bár ? tavaly óta már Szerbiának gy?jti a sikereket.

    „Volt egy taktikám, ahogy felépítettem a pályát, de 600-700 méternél nagyon megcsapott az oldalszél, és a végén már szenvedtem rendesen. Nagyon magasan ülök a hajóban, és sok er?met elvette a harc a széllel - mondta az MTI-nek Medveczky. Kissé elérzékenyülve hozzátette: - Nagyon örülök ennek a bronznak, hiszen el?ször indultam a feln?tt mez?nyben egyest, ráadásul miután tavaly nem jutottam ki egyetlen versenyre sem, sokan azt hitték, abbahagyom a versenyzést. Magam is gondolkodtam rajta, de most azt remélem, hogy ennél magasabb csúcsokat is meghódíthatok ebben az évben.”

    A korábban magyar színekben világbajnok Benedek ínhüvelygyulladással bajlódva gy?zött. Mint mondta furcsa érzés volt a dobogó tetején állva a szerb himnuszt hallgatnia. „Egy kicsit féltem ett?l a helyzett?l. Szép a szerb himnusz is, de a magyar azért szebb” - mondta a kajakos, aki férje révén váltott országot.

    A további egyes számokban nem termett babér a magyaroknak: a felkészülés során betegséggel bajlódó olimpiai bajnok kenus Vajda Attila éppen leszorulva a dobogóról negyedik lett (a címvéd? és londoni aranyérmes német Sebastian Brendel csupán a hatodik helyet szerezte meg), míg a 20 éves kajakos Dombvári Bence szép teljesítményt nyújtva ötödikként ért célba az er?s mez?nyben.

    A párosok küzdelmei egy magyar negyedik hellyel kezd?dtek a májusi, szegedi Világkupa-viadalon második Szilvásy Nóra, Szabó Petra duó révén, majd jött a távot tekintve kakukktojás verseny, a n?i kajaknégyesek 500 méteres küzdelme.

    A Kárász Anna, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa összeállítású magyar kvartett jól kapta el a rajtot, majd - csakúgy, mint a pénteki el?futamban - remek látványt nyújtva szelte a vizet, s már féltávhoz is els?ként érkezett. A riválisok a folytatásban is csak a hátukat nézhették, s az egység nagyszer? gy?zelmet aratott. A vezérevez?s Kárász pályafutása els? feln?tt Eb-aranyát szerezte, míg Kovács Katalin már 28 kontinentális els?ségnél jár.

    „Nagyon izgultam a verseny el?tt, hogy megfeleljek az elvárásoknak, de a tegnapi el?futam-gy?zelem azért megnyugtatott és magabiztosságot adott a mai dönt?re - mondta az eredményhirdetés után a 21 éves Kárász. - Az Eb el?tt három közös edzésünk volt, a többiek sokat segítettek a felkészülésben és most, a finálé el?tt is. Rendkívül boldog vagyok ezzel az aranyéremmel, már nagyon régen hallottam a magyar himnuszt, úgyhogy ez most nagyon jólesett.”

    Magyarország olimpiai címvéd? ebben a számban, de a Londonban aranyérmes egység átalakult, mivel sem Szabó Gabriella, sem Fazekas-Zur Krisztina nem ért el olyan eredményt a válogatóversenyen, hogy kiharcolja a jogot az Eb-csapatba és a hajóba kerülésre. A helyükre Kárász és Douchev-Janics került.

    A párosok további versenyei egy kellemes és kellemetlen meglepetést hoztak magyar szempontból: a Vasbányai, Mike kenupáros, amely közvetlenül a májusi, szegedi Világkupa-verseny el?tt ült össze, majd meglepetésre meg is nyerte a Maty-éri viadalt, most is remekül lapátolt, s ennek egy második hely lett az eredménye. Az olimpiai bajnok Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakkettes ezzel szemben címvéd?ként lemaradt a dobogóról és csupán ötödik lett.
    „Tavaly egyszer már kipróbáltuk magunkat együtt, akkor nem m?ködött, idén azonban úgy t?nik, minden passzol. Ahogy Robi, az Öreg mondja, ben?tt a fejem lágya” - fogalmazott az MTI érdekl?désére Vasbányai, aki 21 esztend?s, s így hét évvel fiatalabb társánál.

    Mike ehhez viccesen hozzátette: „Nincs f?nök a hajóban, mindenki elmondhatja, amit gondol. Például az öltözködés, hogy mit vegyünk fel a versenyre, az Henrik dolga, én pedig kormányzok a hajóban.”

    Komolyra fordítva a szót, Mike azt mondta: szerinte elvették t?lük az aranyérmet azzal, hogy a rajtnál nem volt figyelmezetés, hanem egyszer?en lecsapódott a rajtgép, s a gy?ztes oroszok annak köszönhetik gy?zelmüket, hogy jobban reagáltak ebben a helyzetben.

    A Dombi, Kökény páros ötödik helyér?l edz?jük, Szilárdi Katalin azt mondta: Kökény napok óta torokgyulladással bajlódik, nem volt elég ereje, s ez ezen a szinten elég ahhoz, hogy elmaradjon a jó eredmény.

    A szombat délel?tt záró dönt?jében, a férfi C-4-esek 1000 m-es fináléjában a magyar kvartett, Varga Dávid, Viola Viktor, Kiss Tamás és Sarudi Pál hetedikként, azaz utolsóként zárt.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/12/Egy_egy_arany_ezust_es_bronz_az_Eb_r_l.aspx

    2013. június 15. 12:12

    Igaz,hogy ?k tették magasra a már nagyon hosszú évek óta tartó kiemelked? szerepléssel,de ez a mostani egyenl?re alulmúlja még az alapelvárásokat is.(nekem egyenl?re csalódás)
     
  2. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Biacsi Ilona ezüstérmes 3000 méteren

    Biacsi Ilona ezüstérmes lett az enyhén értelmi fogyatékos sportolók atlétikai világbajnokságán Prágában.


    A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a londoni paralimpián 1500 méteren bronzérmet szerz? sportoló ikertestvére, a tavalyi nyári játékokon ugyanezen a távon negyedik helyen végz? Biacsi Bernadett 400-on a negyedik lett.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/14/Biacsi_Ilona_ezustermes_3000_meteren_.aspx

    2013. június 15. 14:10

    Tudom,hogy nem mutatkozik túl nbagy érdekl?dés már a sport iránt,és ez meg mégkevésbé népszer?,de mindenképpen kényszert éreztem arra,hogy ezt a hírt berakjam.
    Hatalmas tiszteletem a fogyatékos sportolóké!
    Nekik még jóval nehezebb dolgouk van,mint az egészséges sportolóknak,mert nekik nemcsak az ellenfelekkel kell megküzdeniük ahhoz,hogy sikereket érhessenek el,és ez óriási akarat és lelkier?r?l tesz tanubizonyságot!
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Messi megel?zte Maradonát

    Messi 35 góllal a második az argentin válogatott örökranglistáján. Az els? Batistuta 56 találattal.

    Lionel Messi mesterhármast l?tt a guatemalai válogatott elleni 4-0-ra megnyert barátságos mérk?zésen, így a világsztár minden id?k második legeredményesebbje lett az argentin nemzeti csapatban szerzett gólokat tekintve.

    A Barcelona csatára a 15., a 40., és a 49. percben volt eredményes, utóbbi esetben büntet?b?l. Rajta kívül Augusto Fernandez talált még be az idegenbeli összecsapáson.

    Messi ezzel 35 gólos az argentin együttesben, így eggyel megel?zte Diego Maradonát, és beérte Hernan Crespót a második helyen. Az argentin örökranglistát Gabriel Batistuta vezeti 56 góllal.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/13/Messi_megel_zte_Maradonat_.aspx

    2013. június 15. 14:46

    Divat lett ez az összehasonlítgatás.Én abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy Maradona pályafutását is végig tudtam követni a kezdetekt?l.
    A véleményem az,hogy nagyon sokat változott a futball az id?k folyamán,ezért nem látom reális alapját az összehasonlításoknak.
    Ki a jobb futballista?
    Ha azt nézzük,hogy a mai futballban sokkal nehezebb kiemelkedni a mez?nyb?l,akkor Messi,ha azt vesszük alapul,hogy anno Maradona jobban és tartósabban kiemelkedett,akkor ?.(Az egész relatív és szubjektív,ezáltal értelmetlen az összehasonlítás))
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dönt?ben a pólóválogatott

    Bejutott a fináléba a magyar férfi vízilabda-válogatott a Cseljabinszkban zajló Világliga szuperdönt?jében, mivel az el?dönt?ben 8-6-ra nyert az amerikai csapat ellen.


    Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese a vasárnap közép-európai id? szerint 15.15-kor kezd?d? dönt?ben a montenegróiakat ugyancsak 8-6-ra legy?z? szerbekkel találkozik.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/16/Dont_ben_a_polovalogatott.aspx

    2013. június 15. 16:43

    Ilyenkor kell gy?zni és nem a csoportkörben. :tef293:
    Ezzel a szerepléssel már a dönt?t?l függetlenül elégedett vagyok.

    Holnap igazán nagy mérk?zés várható a magyar-szerb klasszikusnak nevezhet? presztízsfináléban.
    A mérk?zést 15:15-t?l a DigiSport közvetíti!
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Konföderációs Kupa

    Brazília-Japán 3:0
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csoportmásodikként jutott ki az Eb-re a kéziválogatott

    Csoportmásodikként jutott ki a januári, dániai Európa-bajnokságra a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután tét nélküli mérk?zésen 31-30-ra kikapott a szlovákoktól Szegeden, míg a horvátok könnyedén nyertek a vendég lettek ellen.



    Eb-selejtez?, 4. csoport, 6. (utolsó) forduló:
    Magyarország-Szlovákia 30-31 (16-15)

    Az már szerdán eld?lt, hogy az olimpiai negyedik magyarok a horvátokkal együtt kijutottak a dániai kontinenstornára, így a szegedi összecsapásnak nem volt különösebb tétje. A magyaroknál többen sérülés, illetve betegség miatt nem játszhattak.

    A két csapat november 4-én már találkozott egymással, akkor Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese Eperjesen (Presov) 28-24-re nyert.

    A kvartett másik szombati mérk?zésén:
    Horvátország-Lettország 26-24 (17-13)

    A csoport végeredménye:
    1. Horvátország 10 pont
    2. MAGYARORSZÁG 7
    3. Szlovákia 4
    4. Lettország 3

    A csoport els? két helyezettje vehet részt a januári Eb-n. A csoportsorsolást jöv? pénteken 18.30-kor rendezik Herningben.

    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/20/Csoportmasodikkent_jutott_ki_az_Eb_re_a_kezivalogatott.aspx

    2013. június 15. 20:53
     
  7. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Újabb négy úszóarany Rómában

    Akárcsak pénteken, a befejez? napon, szombaton is négy magyar gy?zelem született a Rómában 50. alkalommal megrendezett Sette Colli (Hét Domb) elnevezés? nemzetközi úszóversenyen.



    A viadal hivatalos honlapja szerint Jakabos Zsuzsanna a 400 méter után 200 méter vegyesen is gy?zött (2:11.40 p), megint csak Verrasztó Evelyn (2:13.03) el?tt. E számban a harmadik hely is magyar úszóé lett: a dobogó alsó fokára György Réka állhatott fel (2:14.80). A 200 méteres n?i gyors fináléjában Mutina Ágnes ötödik lett (1:59.34), ahogyan Szilágyi Liliána is 50 méter pillangón (27.10 mp).

    A férfiaknál az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel felségterületén, 200 méter mellen mindenkit maga mögé utasítva jelent?s fölénnyel diadalmaskodott. Hasonlóképpen nagy el?nnyel csapott els?ként a célba 1500 méter gyorson Kis Gerg? (15:05.90), aki csütörtökön a 800 méteres távon is az élen végzett. Bernek Péter a 200 méter hát dönt?jében volt a leggyorsabb (1:57.96).

    Cseh László 200 méter vegyesen másodikként zárt, ugyanitt Verrasztó Dávid - aki el?z? nap 400 méter vegyesen nyert - a negyedik helyen végzett (2:00.41).


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/15/19/Ujabb_negy_uszoarany_Romaban.aspx

    2013. június 15. 20:22
     
  8. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Torres a Barcáról és Mourinhóról

    Torres a Barcáról és Mourinhóról

    Fernando Torres a Chelsea-ben képzeli el a jöv?jét, és jó döntésnek tartja, hogy ismét José Mourinhót nevezték ki a Kékek menedzserének. A világ- és Európa-bajnok csatár - aki jelenleg a Konföderációs Kupán szerepel, és még egy hónapig nem tér vissza Londonba - a Barcelona látókörébe került az elmúlt napokban. Jólesik neki az érdekl?dés, de szívesebben maradna a Chelsea-ben. A Diario Asnak adott interjút Brazíliában.




    "Hízelg?, amikor olyan csapatok érdekl?dnek utánad, mint a Barca. Én azonban szeretném kitölteni a szerz?désemet. A Chelsea-vel szeretnék nyerni, és a világ legjobbjává válni a posztomon."

    Torres azt is mondta, örül a régi-új menedzser, José Mourinho érkezésének. Úgy érzi, minden adott ahhoz, hogy jó munkát végezzen a Kékeknél a portugál, el?tte, Spanyolországban nem feltétlenül ez volt a helyzet.

    "A dics?séglistája önmagáért beszél. Igaz, hogy bizonyos játékosokkal remek viszonyt ápol, míg másokat nem, vagy csak alig ismer. De a Realnál sem annyira a játékosokkal, mint inkább a sajtóval akadt gondja. Azt hiszem, a Chelsea-nél nagyon jó körülményekkel találkozik majd minden tekintetben."

    Torres nem számít az érintethetetlenek közé a második Mourinho-érában, már csak azért sem, mert a bajnoki idényben szerzett nyolc gólja nem valami biztató a jöv?re nézve. Irdatlanul magas fizetése és vételára miatt azonban nem kapkodnak utána a kér?k.

    A katalán sajtó a héten arról cikkezett, az ász Barcelonában kezdhetne új életet, és nyerhetné vissza önbizalmát. Fizetését állnák, a CFC-nek pedig húszmillió eurót utalnának. David Villát cserélhetnék le Torresre, ám ez az elképzelés egyel?re nem t?nik többnek - egy nem minden alapot nélkülöz? - találgatásnál.

    http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-torres_a_barcarol_es_mourinhorol-74797

    2013. június 15. 21:07
     
  9. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Federer bosszút állt, hatodszor nyerhet

    Federer bosszút állt, hatodszor nyerhet

    A korábbi ötszörös bajnok Roger Federer jutott els?ként a dönt?be a hallei 683 ezer eurós férfi tenisztornán, az el?dönt?ben ugyanis szetthátrányból fordítva vágott vissza a tavalyi fináléban ?t legy?z? Tommy Haasnak.




    A veteránok, egy 31 és egy 35 éves csapott össze Wimbledon hagyományos felvezet? tornáján, ahol talán nem túlzás, hogy el?rehozott dönt?t rendeztek szombaton. Az All England Club hétszeres bajnoka ugyanis a címvéd?vel találkozott, azzal a címvéd?vel, aki éppen ?t verte meg tavaly, mégpedig nagy meglepetésre 7:6, 6:4-re.

    A meccs ezúttal annál a csatánál is simábban indult, hiszen ugyan Federernek rögtön az els? játékban bréklabdája volt, a hatodik gémben mégis ? bukta el adogatását, a német harmadik esélyét használta ki. Haas a szettért adogatva megizzadt és kis híján elveszítette szerváját, de végül fordított és 6:3-mal került el?nybe.

    A folytatás viszont a svájciról szólt, a második és a harmadik felvonást is egy-egy gyors brékkel döntötte el, miközben megtörhetetlen volt adogatása, esélyt sem kínált riválisának a felzárkózásra. Federer ezzel vasárnap Richard Gasquet vagy Mihail Juzsnij ellen pályafutása hatodik hallei tornagy?zelmét szerezheti meg, Wimbledon el?tt.

    http://sporthirado.hu/cikk-tenisz-federer_bosszut_allt_hatodszor_nyerhet-74778

    2013. június 15. 15:02
     
  10. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hulk elfogadtatná magát – a brazilokkal

    Hulk elfogadtatná magát – a brazilokkal

    Hulk a házigazda brazilok egyik kulcsembere lesz a rövidesen kezd?d? Konföderációs Kupán, és furcsa mód céljai között szerepel, hogy megszerettesse magát a közönséggel – igaz, els?sorban Scolari mester kedvében szeretne járni. A teljesítményével igyekszik majd meggy?zni a kétked?ket.




    Hulk mindössze két hivatalos meccset játszott Brazíliában, a Vitóriában, miel?tt Japán felé vette volna az irányt 19 évesen, azóta pedig Portugáliában és Oroszországban légióskodott, ami miatt a brazil közönség egy része a nevével is csak mostanában találkozott el?ször.

    Az angolok ellen a riói közönség azért tüntetett, hogy beálljon a cserék közé nevezett Lucas Moura, márpedig ? Hulk alternatívája a Selecaóban. A Zenit csatára nem az a sért?d?s fajta, elszántan harcol a drukkerek bizalmáért.

    „Nem zavart engem, mert tisztában vagyok vele, hogy a brazil embereknek egyszer?en nem volt lehet?ségük arra, hogy kövessék a fejl?désemet – nem úgy, mint Lucasét vagy Neymarét” – nyilatkozta a FIFA-nak adott interjújában.

    „Egyedül a pályán nyújtott teljesítményemmel tudom meggy?zni a szurkolókat, azzal, hogy a lehet? legjobb formámat próbálom nyújtani. Annyira koncentrált akarok lenni, amennyire csak lehetséges, és azt fogom csinálni, amit az edz? kér. Nem els?sorban arra gondolok majd, hogy a drukkereket mivel vehetem le a lábukról, persze, ez is szempont.”

    Hulk amúgy optimista a tornát illet?en, és elégedett az angolokkal elért 2-2-es döntetlennel, illetve a franciák 3-0-s legy?zésével: „Szép lassan haladunk el?re. A Franciaország elleni meccsb?l is azt próbáljuk átmenteni, ami jól ment, és akkor a Konföderációs Kupán sem lehet baj.”

    A s?r? támadó gyakorta váltogatta a helyét Neymarral az el?z? meccseken, amit sokszor nem tudott lekövetni az ellenfél védelme. A Zenit csatára szerint Luiz Felipe Scolari szövetségi kapitány pontosan tudja, milyen taktika vezethet sikerre.

    „Szabad kezet ad nekünk azt illet?en, hogy mikor melyik poszton játsszunk, és ez jelen állás szerint m?ködik. De ez nemcsak Neymarra vagy rám vonatkozik, hanem valamennyi támadóra.”

    A Selecao szombat este Japánnal játssza a seregszemle nyitómeccsét (21 óra, Brazíliaváros), a csoportban még Olaszországgal és Mexikóval csap össze.

    http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-hulk_elfogadtatna_magat_a_brazilokkal-74783

    2013. június 15. 17:05
     
  11. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    NB II-ben a Kisvárda és a Dunaújváros

    NB II-ben a Kisvárda és a Dunaújváros
    Meglepetésre feljutott a labdarúgó NB II-be a Kisvárda és a Dunaújváros, míg a párharcok további nyertesei meg?rizték második vonalbeli tagságukat a szombati osztályozókon. Sopronnak nem lesz csapata a két leger?sebb ligában. Szegeden balhé tört ki, szurkolói randalírozás miatt meg is állították a találkozót, amely rövid szünet után aztán folytatódhatott.

    OSZTÁLYOZÓK AZ NB II-ÉRT, EREDMÉNYEK

    Budaörs-Tatabánya 1-3 (össz.: 3-7)
    Cegléd-Soroksár 3-2 (össz.: 6-2)
    Soproni VSE-Dunaújváros 0-1 (össz.: 1-2)
    Szigetszentmiklós-Dorog 1-1 (össz.: 7-1)
    Szeged 2011-Várda SE 0-3 (össz.: 1-4)
    Szolnok-Fels?tárkány 10-1 (össz.: 11-1)
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Vízilabda világvila dönt?

    Szerbia-Magyarország 12:7

    El kell ismerni,hogy teljesen megérdemelt volt a szerb gy?zelem,mivel végig uralták és kézben tartották a mérk?zést.
    Összegészében abszolút nem lehetünk csalódottak,ezt az ezüstöt mindenki el?zetesen is aláírta volna.
    Ez a világverseny is megmutatta,hogy az újjáalakuló csapatunknak már most is bárki ellen van keresnivalója,csak a szerbek ellen kevésbé,mert ?k most kiemelkednek a mez?nyb?l.
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kajak-kenu EB 200 méter

    A Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duó aranyérmet szerzett vasárnap 200 méteren a portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokságon.



    A magyar válogatott tagjai egy arany- és két bronzérmet szereztek a vasárnapi 200 méteres dönt?k során a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

    A Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duó hatalmas csata után els? lett, a két harmadik hely pedig Douchev-Janics és a kenus Takács Kincs? nevéhez f?z?dött egyesben.

    A magyarok a hét számból hatban voltak érdekeltek - férfi C-1-ben Lantos Ádám nem jutott be a dönt?be -, s kezdésként a kenus Takács Kincs? harmadikként ért célba orosz és bolgár riválisa mögött. Teljesítményét dicséret illeti, hiszen három helyet el?relépett tavalyi eredményéhez képest.

    A kajakosok hasonló számában Douchev-Janics Natasa viszont rontott 2012 óta, címvéd?ként ugyanis most harmadik lett. A gy?zelmet a lengyel Marta Walczykiewicz szerezte meg a spanyol Teresa Portela el?tt.

    „Rosszul rajtoltam, ezt nagyon sajnálom és ezt sokat kell majd gyakorolnom” - mondta err?l a számról Douchev-Janics, aki most indult el?ször világversenyen azóta, hogy ?sszel vissza akart térni szül?hazájába, Szerbiába, majd meggondolta magát, és mégis maradt Magyarországon.

    Az immár Gy?rben készül? kajakos nem sokkal kés?bb már a párosok dönt?jében volt érdekelt Kovács Katalinnal, s a világbajnoki címvéd? magyar duó ugyan megbillent az elején, de végül hatalmas csatában maga mögé utasította riválisait, megszerezve ezzel a magyar küldöttség második aranyérmét. Douchev-Janics négy számban indult az Eb-n, s két-két arany, valamint bronz lett a mérlege.

    „Természetesen jobban örültem volna, ha mind a négy számban nyerek, hiszen akkor a magyar csapatnak is több els?sége lenne, de így sem vagyok elégedetlen, szerintem szép eredmény, amit elértem. - értékelt az MTI érdekl?désére Janics. - Én ismertem már ezt a helyszínt, és tudtam, hogy nagyon szeles lesz a pálya, emiatt akadt is több meglepetés.”

    Ami a többi magyar egységet illeti: a Horváth Gábor, Bozsik Attila kenu kettes negyedikként, a Horváth Bence, Szomolányi Máté kajakos duó hetedikként, az ifjúsági olimpiai bajnok Tótka Sándor (K-1) pedig kilencedikként zárt a legrövidebb távon.

    férfiak:
    200 m:
    K-1, Európa-bajnok:
    Petter Öström (Svédország) 35.217 mp
    2. Marko Dragosavljevic (Szerbia) 35.537
    3. Tom Liebscher (Németország) 35.742
    ...9. TÓTKA SÁNDOR 36.332
    K-2, Európa-bajnok:
    Jurij Posztrigaj, Alekszandr Gyjacsenko (Oroszország) 31.994
    2. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Németország) 32.564
    3. Sebastien Jouve, Maxime Beaumont (Franciaország) 32.654
    ...7. HORVÁTH BENCE, SZOMOLÁNYI MÁTÉ 33.379
    C-1, Európa-bajnok:
    Jevgenyij Suklin (Litvánia) 41.676
    2. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) 41.726
    3. Andrij Krajtyor (Oroszország) 42.136
    Lantos Ádám nem jutott be a dönt?be.
    C-2, Európa-bajnok:
    Alekszandr Kovaljenko, Nyikolaj Lipkin (Oroszország) 37.364
    2. Dmitrij Rabcsanka, Alekszandr Vocseckij (Fehéroroszország) 37.784
    3. Robert Nuck, Stefan Holtz (Németország) 38.219
    4. HORVÁTH GÁBOR, BOZSIK ATTILA 39.489

    n?k:
    200 m:
    K-1, Európa-bajnok:
    Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 42.549
    2. Teresa Portela (Spanyolország) 42.594
    3. DOUCHEV-JANICS NATASA 42.809
    K-2, Európa-bajnok:
    KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANICS NATASA 39.363
    2. Karolina Naja, Magdalena Krukowska (Lengyelország) 39.418
    3. Roxana Borha, Iuliana Taran (Románia) 39.543
    C-1, Európa-bajnok:
    Marija Kazakova (Oroszország) 51.709
    2. Sztanilija Szamenova (Bulgária) 51.814
    3. TAKÁCS KINCS? 52.469


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/16/13/Kovacs_es_Douchev_Janics_aranyermes.aspx

    2013. június 16. 13:46
     
  14. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kajak-kenu EB 500 méter

    Arany nélkül maradtak a magyarok vasárnap délel?tt a portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokságon az 500 és férfi K-4 1000 méteres dönt?kben.



    A zárónap délel?ttjén el?ször az olimpiai bajnok Kozák Danuta szállt vízre magyar részr?l. Az Újpest versenyz?je péntek óta torokgyulladással küszködik, és ez látszott a teljesítményén. A gyengébb rajt után ugyan az élre tört és a hajráig vezetett is, de az utolsó méterekre elfogyott az ereje, és az egyes pályán az immár szerb színekben versenyz?, korábbi világbajnok Benedek Dalma megel?zte. Kozák így - csakúgy, mint tavaly - második lett.

    „A rajt sem sikerült jól és a finisem sem olyan lett, mint amire képes vagyok. Sajnos ennyire tudtam magam összeszedni, még most is szédülök és remeg a lábam, nincs er?m. Napok óta nem alszom, engem nagyon megviselt, hogy az ideutazásunk viszontagságosra sikeredett” - mondta az MTI-nek Kozák arra utalva, hogy a csapat - részben a franciaországi sztrájk, részben pedig a szervez?k ügyetlenkedése miatt - többórás késéssel foglalhatta csak el a szállását csütörtök hajnalban.

    Ha Kozák második helye kis csalódásnak nevezhet?, akkor a férfiak hasonló számában vízre szállt Dudás Miklós ezüstérme mindenképpen kellemes meglepetés. A tavalyi londoni olimpián 200 méteren hatodik kajakos remekül versenyzett, és csak a dán Rene Poulsent?l kapott ki a fináléban.

    „Titkon reméltem, hogy a dobogón végzek. Arra hajtottam, hogy nyerjek, de Poulsen, aki tegnap ezer méteren is a legjobb volt, nagyon jó formában van. A mellette lév? pályán lapátoltam, ez jót tett nekem, próbáltam vele tartani a tempót, és ez bejött” - nyilatkozott az eredményhirdetést követ?en a 22 éves Dudás, aki idén állt át a legrövidebb távról a hosszabbra, és ahogy fogalmazott: bírja er?vel a váltást.

    A párosoknál a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duónak, amely kétszeres olimpiai bajnok ebben a számban (2004, 2008), és címvéd?ként versenyzett, ezúttal meg kellett elégednie a bronzéremmel. Ezen a délel?ttön a lengyelek egysége és az aktuális ötkarikás bajnok német Tina Dietze, Franziska Weber kett?s is gyorsabb volt a magyaroknál.

    „Furcsa lenne, ha azt mondanám, hogy örülünk a bronzéremnek, de az biztos, hogy én nagyon elfáradtam, tehát szerintem mindent kihoztunk magunkból. Ez most ennyire volt elég” - mondta Kovács. Ez az egység még délután, 200 méteren is indul, Douchev-Janics pedig egyesben is érdekelt lesz a legrövidebb táv dönt?iben.

    A Kovács, Douchev-Janics pároshoz hasonlóan a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán vezette, tavaly ötkarikás ezüstérmes Kammerer, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel 1000 méteres kajaknégyes is harmadik lett fináléjában. Szinte az egész táv során a csehek vezettek a portugálok és a magyarok el?tt, és ez sorrend a hajrában sem változott.

    „Alakul a csapat, szerintem ma is nagyon jó csapatként funkcionáltunk. Kicsit szerencsétlenek voltunk a pályabeosztással, szeles pályát kaptunk, a hazai pálya kicsit a portugálok felé billent, a csehek pedig egyesben, párosban és négyesben is nagyon jók most. Én rengetegszer voltam negyedik, az a legbosszantóbb, úgyhogy nagyon örülök ennek a bronznak” - mondta a kvartett rangid?se, a 35 éves Kammerer.

    A kenusoknál Nagy Péter hatodik, a szombaton, 1000 méteren ezüstérmes Vasbányai Henrik, Mike Róbert páros pedig hetedik lett 500 méteren, míg a program zárásaként a Hufnágel Tibor, Szalai Tamás kajakkettes - éppen lemaradva a dobogóról - negyedikként ért célba.

    N?i C-2 500 méteren mindössze négy egység indult, így a Lakatos Zsanett, Takács Kincs? duó hiába nyerte meg a dönt?t, és hallgathatta meg a dobogó tetején állva a Himnuszt, ez a szám a nevez?k alacsony száma miatt hivatalosan nem számít bele az Európa-bajnokság küzdelmeibe.

    férfiak:
    500 m:
    K-1, Európa-bajnok:
    Rene Poulsen (Dánia) 1:41.506 perc
    2. DUDÁS MIKLÓS 1:42.496
    3. Max Hoff (Németország) 1:42.696
    K-2, Európa-bajnok:
    Max Rendschmidt, Marcus Gross (Németország) 1:32.389
    2. Simo Boltic, Marko Dragosavljevic (Szerbia) 1:33.089
    3. Pawel Szandrach, Mariusz Kujawski (Lengyelország) 1:33.144
    4. HUFNÁGEL TIBOR, SZALAI TAMÁS 1:33.319
    C-1, Európa-bajnok:
    Martin Fuksa (Csehország) 1:51.693
    2. Gyenyisz Harazsa (Fehéroroszország) 1:51.763
    3. Marcin Grzybowski (Lengyelország) 1:52.693
    ...6. NAGY PÉTER 1:54.288
    C-2, Európa-bajnok:
    Alekszej Korovaskov, Ivan Stil (Oroszország) 1:42.206
    2. Liviu Dumitrescu, Victor Mihalachi (Románia) 1:44.771
    3. Tomasz Kaczor, Vincent Slominski (Lengyelország) 1:45.426
    ...7. VASBÁNYAI HENRIK, MIKE RÓBERT 1:46.616
    1000 m:
    K-4, Európa-bajnok:
    Csehország 2:55.806
    2. Portugália 2:56.856
    3. MAGYARORSZÁG (KAMMERER ZOLTÁN, TÓTH DÁVID, KULIFAI TAMÁS, PAUMAN DÁNIEL) 2:57.711

    n?k:
    500 m:
    K-1, Európa-bajnok:
    Benedek Dalma (Szerbia) 1:52.758
    2. KOZÁK DANUTA 1:53.133
    3. Katrin Wagner-Augustin (Németország) 1:53.698
    K-2, Európa-bajnok:
    Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország) 1:44.674
    2. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 1:45.484
    3. KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANICS NATASA 1:45.849
    C-2 (4 induló, nem hivatalos Eb-szám):
    1. Takács Kincs?, Lakatos Zsanett 2:09.316
    2. Natalja Marazanova, Anasztaszja Ganyina (orosz) 2:10.581
    3. Natalja Ziljuk, Darja Motova (ukrán) 2:23.281


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/16/10/Kozak_ezustermes_K_1_500_meteren_.aspx

    2013. június 16. 10:20
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Konföderációs Kupa

    Olaszország-Mexico 2:1
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csay Renáta aranyérmes

    A kajakos Csay Renáta megvédte címét az 5000 méteres versenyek során, így a magyarok 3 arany-, 3 ezüst- és 5 bronzéremmel térnek haza a portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokságról.



    Storcz Botond szövetségi kapitány el?zetesen 8-10 érmet remélt a küldöttségt?l, ez a cél teljesült, de az els? helyek száma elmaradt a várakozásoktól - legutóbb 1999-ben, Zágrábban gy?jtöttek ennél kevesebb aranyat a magyarok.
    A leghosszabb távon Csay rendkívül taktikusan versenyezve utasított mindenkit maga mögé. A táv elején el?bb a magyarból bolgárrá lett Faldum Bereniké, majd az orosz Julija Kacsalova vezetett, a gy?riek 36 éves, rutinos lapátforgatója körülbelül 2000 méter után állt az élre. Egyedül a brit Louisa Sawers tudott vele tartani, ?k ketten el is szakadtak a mez?nyt?l, s a hajrához is együtt érkeztek. Az utolsó métereken Csay aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, otthagyta szigetországi riválisát, és magabiztos gy?zelmet aratott.
    "Én ugye maratoni versenyz? vagyok, úgyhogy ez a hosszú táv inkább fekszik nekem, mint a síkvízi kajakosoknak. Ezzel a brit lánnyal nem el?ször találkoztam idén, a szegedi Világkupán megvert, úgyhogy 1-1-re állunk. Remélem, a világbajnokságon a magam javára döntöm majd el a külön párharcunkat" - mondta az eredményhirdetést követ?en Csay Renáta.
    A férfiak hasonló számában a tavaly harmadik Noé Milán ezúttal kilencedik lett, míg a kenusoknál Vajda Attila az els? fordulónál beleborult a vízbe, s bár visszamászott a hajójába, végül a verseny feladására kényszerült.

    A magyar versenyz?k a németek és az oroszok mögött az éremtáblázat harmadik helyén zárták a kontinensviadalt.
    Az 5000 méteres dönt?k dobogósai és a további magyarok eredményei:
    férfiak:
    K-1, Európa-bajnok:
    Max Hoff (Németország) 19:52.304 perc
    2. Fernando Pimenta (Portugália) 19:57.982
    3. Rene Poulsen (Dánia) 20:05.102
    ...9. NOÉ MILÁN 20:53.332
    C-1, Európa-bajnok:
    Sebastian Brendel (Németország) 22:57.583
    2. Marcin Grzybowski (Lengyelország) 23:07.102
    3. Florin Comanici (Románia) 23:16.729
    n?k:
    K-1, Európa-bajnok:
    CSAY RENÁTA 22:49.691
    2. Louisa Sawers (Nagy-Britannia) 22:53.630
    3. Eva Barrios (Spanyolország) 23:07.192



    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/16/16/Csay_Renata_aranyermes_.aspx

    2013. június 16. 16:37
     
  17. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Konföderációs Kupa

    Spanyolország-Uruguay 2:1
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A harmadik kalapból várja a sorsolást a Mocsai-csapat

    Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatottat a harmadik kalapba sorolták a jöv? évi, dániai Európa-bajnokság pénteki csoportsorsolása el?tt.



    Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese nem kerülhet azonos kvartettbe a macedón, a fehérorosz és a lengyel együttessel. A 2014. január 12-26. közötti Eb csoportsorsolását pénteken 18.30 órakor rendezik Herningben.

    A kalapok:
    1. kalap: Dánia, Szerbia, Horvátország, Spanyolország
    2. kalap: Csehország, Izland, Franciaország, Svédország
    3. kalap: MAGYARORSZÁG, Macedónia, Fehéroroszország, Lengyelország
    4. kalap: Norvégia, Ausztria, Montenegró, Oroszország


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/17/12/A_harmadik_kalapbol_varja_a_sorsolast_a_Mocsai_csapat.aspx


    2013. június 17. 12:35
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Elvették vb-aranyát és -bronzát, de újra versenyezhet a dán úszó

    Rövidpályán szerzett világbajnoki aranyát és bronzát egyformán elveszítette Mads Glaesner dán úszó, aki a tavaly decemberi, isztambuli vb-n elvégzett doppingvizsgálaton produkált pozitív mintát.


    A 400 méter gyorson bronzérmes, majd 1500 méteren gy?ztes Glaesner olcsón megúszta a büntetést, mert a serkent? hatású kábítószernek számító levmetanfetamin fogyasztása miatt csak három hónapos eltiltást kapott. A dán sportági szövetség bejelentése szerint mivel a versenyz?t idén márciusban marasztalták el, akár már e hét végén ismét versenyezhet.

    Medáljaitól viszont meg kell válnia; a vb-aranyat az olasz Gregorio Paltrinieri, a bronzot pedig az új-zélandi Matthew Stanley kapja.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/17/16/Elvettek_vb_aranyat_es_bronzat_de_ujra_versenyezhet_a.aspx

    2013. június 17. 17:11


    Ez valóban érdekes,hogy egyértelm?en rábizonyították a doppingolás tényét és ilyen rövid büntetéssel megúszta,ami nem is nevezhet? igazán büntetésnek,mert egy olyan id?szakra kapta,amikor semmilyen jelent?sebb világverseny nem volt.Itt az elrettent? er?t finoman szólva sem érzékelem az eljárás folyamán.

    A büntetések kiszabásának azonos mértékét,és ennek mindenkire egyformán érvényes következetes alkalmazását már nem is érintem.(Számos olyan esetr?l tudok,ami nem volt bizonyított és a büntetés mértéke jóval súlyosabb volt)
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem lehet ott a vizes vb-n a pólóválogatott kapitánya

    M?teni kell Varga Dánielt, a férfi vízilabda-válogatott kapitányát, aki így szinte biztosan kihagyja a július-augusztusi, barcelonai vizes világbajnokságot.



    A sportági szövetség honlapja, a waterpolo.hu keddi beszámolója szerint az olimpiai bajnok a cseljabinszki Világliga-dönt? szerbek elleni, 12-7-re elveszített fináléjában sérült meg. Varga a második negyedben érezte, gond van.

    "Védekezés közben egy betörésnél akadt bele a jobb kezem középs? ujjának utolsó ujjperce az ellenfél nadrágjába, és sajnos az volt az er?sebb" - nyilatkozta a horvát Primorje Rijeka légiósa, akit hétf? este már idehaza röntgeneztek meg, a válogatott csapatorvosa, Gábor Antal doktor pedig kedden ismertette a diagnózist.

    "Varga Dániel középs? ujjának körömpercéb?l kiszakadt egy nagy darab, ezt hívjuk szakításos törésnek. Vélhet?en az ujj nyújtóizma szakította ki. Szerdán meg is operáljuk, majd három-négy hét rögzítés következik. A teljes felépülés körülbelül hat-nyolc hetet vesz igénybe, így a világbajnokságról is lemarad. Vízilabdázóknál ez egy gyakori sérülés, és elég komoly, mivel m?teni is kell" - mondta.

    "Kedd reggelig bíztunk benne, hogy nincs nagy gond. Sok szakmai kérdést felvet a kiválása, hiszen változtatni kell a szerkezeten. A pótlására megoldást kell találnunk. Ráadásul fél éve Dani a csapatkapitány, így duplán fájó a kiesése" reflektált az esetre Benedek Tibor szövetségi kapitány.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/18/14/Nem_lehet_ott_a_vizes_vb_n_a_polovalogatott.aspx


    2013. június 18. 15:39