Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mexikó re

    Szia Kenan von Pasa!

    Kemény meccs elé néz a Mexicói válogatott,hiszen Costa Rica-val kell játszaniuk.
    Az én véleményem a mai Costa Ricai csapatról,hogy nagyon együtt vannak teljesítményben és csapatban is,így a Mexicónak nagyon fel kell kötni azt a bizonyos "gatyát",ha a 3.hely kell nekik,mert ezen a meccsen nem lehet,és nem is elég, abban a bizonyos álom gólban bízni újra. :tef344:
     
  2. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Görög-Szlovák re

    Szia Kenan von Pasa!

    Látom tetszik ez a remek hír. :tef161:
    Viszonyítási alapnak nagyon is megfelel?,hiszen így a Holland -Magyar meccset a helyére tudjuk tenni..Nem vagyunk egyedül a világban.A szlovákok is tudnak valamit.(semmit mondó,bohózatban ill? focit mindenképp) :tef161:
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kenan,Badgirl-re

    Sziasztok!

    ?k csak egy jelenetet tudnak produkálni a kabaréból,de mi egy egész m?sort tudunk adni :tef293:
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Válogatott-re

    Szia Kenan!

    Mint írtam korábban is én türelmes típus vagyok,de 3:0-nál elég volt már és nem néztem tovább,és nem az eredmény miatt,hanem az nagyjából az általad leírtak végett.
    Azért azt kiemelném,hogy gyerekkorba tanítják az embereket futballozni és nem ilyenkor.
    Itt a legf?bb probléma az,hogy eleve sem szerkezetileg nincs jól összerakva a csapat,sem hit,elszántság nincs bennük és ott sincsenek fejben a mérk?zésen.
    Totális káosz.
    Ilyent én még nem is láttam,hogy a tizenhatoson belül teljesen tisztán lehessenek emberek,méghozzá úgy,hogy még létszámfölényes szituációt sem kellett kialakítaniuk hozzá.
    Lehetne sorolni,de csak egy-két példát mondok(és még az els? félid?t sem láttam végig)
    A második gólnál,amikor Korcsmár elrúgta Bogdán el?l a labdát,mert félt,hogy nem ér oda(mellesleg felesleges volt,mert az övé lett volna),akkor utána a visszaívelt labdára két holland érkezett középen teljesen tisztán.
    Hol voltak a véd?k?
    Azonban ami számomra mindennek a teteje,hogy volt egy olyan szituáció,amikor egy beívelésnél Van Percie kb. 11 méterre a kaputól úgy vehette át a labdát és igazíthatott rajta,hogy ha nem csúszik el,akkor már csak ,akkor észleltük volna,amikor már a hálóban a labda.(még így is pillanatokon múlt,hogy oda tudtunk érni.)
    Ezek a dolgok nem játéktudás kérdése.
    Ez arról szól,hogy nem tudta senki,hogy ki az embere,és egyáltalán azt sem,hogy hol van,egyszóval teljes fejetlenség.
    Ilyen szint? játékosoknak még azt sem lenne szabad hagyni,hogy átvegyék a labdát,nemhogy a tizenhatoson belül a közelében sem lenni.
    Egyetértek,hogy a kabaré jó szó erre!
    Én már régóta mondtam,hogy amióta Juhász Rolit mell?zték az Anderlechtnél,és visszaesett a formája,azóta borzasztó káosz van a védelmünkben,csak azért reméltem,hogy lesz megoldása,de nem úgy látom,hogy ez megvalósítható lenne egy jó csapat ellen,pláne idegenben,ahol már eleve félve megyünk,és ott sem tudunk lenni fejben a találkozón.
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Meccsek-re

    Szia Kenan!

    Egyetértek veled és f?ként akkor ha a "nagyobb" csapatok számára szerencsétlenül alakul a sorsolás,és egymást kapják.
    Biztosan lesz nagy párharc,ami során olyan válogatott fog búcsúzni,akit el?zetesen mindenki vb résztvev?nek várt.
    Úgy néz ki,hogy második helyen végeznek a franciák,portugálok,horvátok,svédek és ezen együttesekb?l bármelyik búcsúja el?zetesen nem várt lenne.
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Van Gaal Isztambulban is nyerni akar

    A hollandok szövetségi kapitánya gy?zni szeretne a török válogatott otthonában, hogy kiemeltként várhassa a brazíliai vb sorsolását.



    Louis van Gaal, a magyarokat péntek este 8-1-re kiüt? holland labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya fontosnak tartja, hogy csapata lendületben maradjon, és kedden Törökország ellen idegenben is gy?zzön, mert akkor kiemelt lehet a jöv? évi brazíliai világbajnokság sorsolásán.

    A szakvezet? a holland médiának az amszterdami meccs után elmondta, különösen annak örül, hogy minden játékosa megmutatta, mire képes, hiszen el?zetesen csak Robin van Persie-r?l, Arjen Robbenr?l és Kevin Strootmanról mondta: biztos a helyük a vb-csapatban. A többieknek bizonyítaniuk kell, és a magyarok elleni meccsen bizonyítottak is, de vár rájuk még egy isztambuli fellépés.

    "A legjobb az volt, hogy végig a 90 perc alatt nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelet, ez a korábbi mérk?zéseinken nem sikerült. A csapat küzd?szelleme rendkívüli, elképeszt? volt" - mondta van Gaal, akinek együttese pillanatnyilag a kilencedik helyen áll a világranglistán.

    A decemberi vb-csoportsoroláson a házigazda brazilok mellett a hét legjobb világranglistás együttest emelik ki, és a szövetségi kapitány szerint a magyarok elleni diadallal, valamint egy esetleges törökországi sikerrel sikerül feljebb lépni, mégpedig a kiemeltek közé.

    A 8-1-es vereség után a magyar kapitány, Egervári Sándor bejelentette lemondását. Az Andorra elleni keddi budapesti mérk?zésen eddigi segít?je, Csábi József ül majd a kispadon.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/12/13/Van_Gaal_Isztambulban_is_nyerni_akar.aspx

    2013. október 12. 13:21
     
  7. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Szia Norbi!Azért még miel?tt

    Szia Norbi!

    Azért még miel?tt "lufifej?" Gaal mester teljesen elszállna, elfelejtette, hogy gyengébb ellenfél ellen brillíroztak a legényei... Megnézném ?ket egy német, angol, brazil, vagy akár argentín csapat ellen, akkor is ekkora lenne az arc? Mert ott ekkora hibákat aligha engedne meg magának az ellenfél, mint mi. :tef161:
    Szóval nagyon bízom benne, hogy a törökök képesek lesznek egy x-re, két okból:
    1. Mert kedvelem ?ket, és otthon játszanak.
    2. Gaal nagy mellénye miatt. >) :tef161:
     
  8. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Szia Norbi!Szerintem de,

    Szia Norbi!

    Szerintem de, játéktudás kérdése is valamilyen szinten... egy grundon jobb kommunikáció van, mint ezek között, ha már káosz, akkor is mindenki fogjon ellenfelet... ez játék intelligencia, és minimális csapatszellem kérdése is lett volna. Úgy látszik ez nálunk mind hiányzik. :tef10:
     
  9. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Azért még miel?tt -re

    Szia Kenan!

    Nem védeni akarom Van Gaalt(számomra sem tartozik a legszimpatikusabb edz?k közé),de bár a mieinkbe lenne meg ez a mentalitás,hozzáállás és ez nemcsak a szövegbe tükröz?dne,valamint realitása is lenne.(? csupán azt nyilatkozta,hogy szeretnék megnyerni azt a meccset is,és ez szerintem így rendben van,amit a mieinkkel kapcsolatban írt az gondolom,hogy így volt azután is,miután én már nem néztem a meccset :tef293:)

    Szerintem a török-holland az egy kemény meccs lesz(már csak a mentalitásuk,és az ottani atmoszféra,valamint a tét végett is) és a döntetlen tartom a legkevésbé valószín?nek,mert biztosan nem alapoznak arra,hogy a románok nem fogják megverni az észteket,ezért mindent egy lapra fognak feltenni,hogy megverjék a hollandokat,mert abban az esetben nagy valószín?ség szerint ?k végeznének a csoport második helyén.(azonos pontszám esetén most a gólarány dönt és nem az egymás elleni eredmény)
     
  10. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Szia Norbi!Persze, nem

    Szia Norbi!

    Persze, nem alapoznak erre, én a tudásukra gondolok, hogy az iksz az már bravúr lenne, nem pedig maga a cél a döntetlen. :tef318:
    (A török küzd?szellem, és akarás rendben van, de a védelem nem valami acélos, és a támadás sem, f?leg egy max fokon izzó holland csapat ellen). Szóval remélem jók lesznek az x-re. :tef293:

    van Gaal: "A legjobb az volt, hogy végig a 90 perc alatt nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelet, ez a korábbi mérk?zéseinken nem sikerült. A csapat küzd?szelleme rendkívüli, elképeszt? volt"" - Erre írtam, hogy ne szálljon el, mert saját maga mondta, hogy eddig ez nem sikerült nekik. És szerintem nem is fog, gyenge csapatok kivételével (mint mi), persze. :tef293:
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re-focinorbi aranyköpése

    szia
    jaj annyira megnevettettél :tef293:)

    Ez már aranyköpés volt T?led:

    ?k csak egy jelenetet tudnak produkálni a kabaréból,de mi egy egész m?sort tudunk adni.

    ( focinorbi )
     
  12. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,933
    Kapott lájkok:
    772
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    arany köpés

    klarensz wrote: szia

    jaj annyira megnevettettél :tef293:)

    Ez már aranyköpés volt T?led:

    ?k csak egy jelenetet tudnak produkálni a kabaréból,de mi egy egész m?sort tudunk adni.

    ( focinorbi )

    Sziasztok!

    Kézcsókom [@klarensz]!

    Való igaz ez már de inkább ez is egy aranyköpés Norbitól!

    Ebben a m?sorban (komédiában) csak az a szomorú hogy amolyan szappanopera
    hosszúságúra nyújtott sorozattá n?tte ki magát.
    De még szappan operának sem nevezhet? mert az legalább szórakoztat embereket.
    Míg ezen inkább mérgel?dni és sírni lehet.
    Sajnos ez igaz az egész magyar focira.
    De nem gond!
    Magyarország jobban teljesít! (aranyköpés O.V.)
    Legalább ennyivel kevesebb a munkanélküli.
    Persze ez a teljesítmény, meg nem kicsit túlfizetett.
    Nem kellene a stadionokra költeni.
    Kezdeni mindent el?röl.
    Kihajtani a fiukat a tixaros legel?re.
     
  13. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Simán nyert Nagybányán a Gy?r

    Baia Mare (román)-Gy?ri Audi ETO KC 21-33 (10-16)
     
  14. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hosszú hat érmet szerzett a moszkvai Világkupa-versenyen

    Hosszú Katinka nagyszer?en kezdett Moszkvában, az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának harmadik állomásán, melynek els?, szombati napján hat dönt?ben volt érdekelt, egyet megnyert, de a többiben is érmet szerzett.



    A Vasas világ- és Európa-bajnoka, aki az els? két vk-viadal után jelent?s fölénnyel áll az élen az összetett pontversenyben, az orosz f?városban el?ször második lett 800 m gyorson a világcsúcstartó spanyol Mireia Belmontétól alig elmaradva, egyéni csúcsához közeli 8:22.17 perces id?vel.

    A verseny honlapja szerint ugyancsak másodikként végzett a 200 m gyors dönt?jében, amelyben a 100 m gyors idei világbajnoki ezüstérmese, a svéd Sarah Sjöström mögött érkezett be a célba 1:54.15 perces teljesítménnyel. A folytatásban el?bb egy harmadik helyet szerzett - 100 m pillangón 57.67 másodperccel -, majd b? egy óra alatt negyedik fináléjában úszva ezüstérmes lett 50 m háton, magyar csúcsánál 42 századdal gyengébb, 27.46 másodperces id?vel. Nála itt csak a szám tavalyel?tti junior-világbajnoka, az ukrán Darina Zevina volt gyorsabb.

    Az ötödik próbálkozása aztán meghozta számára az aranyérmet is: 200 m vegyesen - amelyben augusztus 7-én 2:03.20 perccel világcsúcsot állított fel az eindhoveni vk-versenyen - tetemes el?nnyel, 2:06.86-tal els?ként csapott a célba. Befejezésképpen pedig a 200 m hát dönt?jében igazolta sokoldalúságát, egyszersmind rendkívüli állóképességét is, amikor - gyakorlatilag nonstop, kétórás versenyprogramot teljesítve - a harmadik helyet szerezte meg 2:07.21 perccel.

    Kiválóan kezdte a moszkvai viadalt a Jöv? SC-s Verrasztó Dávid is, aki 4:06.92 perccel - hatalmas, az ezüstérmeshez képest több mint három másodperces el?nnyel - diadalmaskodott a 400 méteres vegyesúszásban.

    Húga, a három dönt?ben szerepelt Verrasztó Evelyn 800 m gyorson a hatodik lett 8:37.32-vel, 200 m gyorson nyolcadikként végzett (2:00.27 p), 200 m háton pedig hetedikként zárt (2:11.83).


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/12/19/Hosszu_hat_ermet_szerzett_a_moszkvai_Vilagkupa_versenyen.aspx

    2013. október 12. 19:06
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz,Fater-re

    Sziasztok!

    Örülök,hogy jó kedvet okoztam számodra klarensz.
    A csapat nem tette meg nekem ezt a szívességet tegnap :tef293:
    Egyedül Sanyi bá volt szimpatikus,de ? is csak meccs után :tef293:

    Egyetértenék veled Fater abban,hogy inkább szappanopera,de mivel azok is max pár évig tartanak,ezért amit kés?bb írtál az még jobban fedi a valóságot és a tragikomédia szó lenne azt hiszem a legmegfelel?bb.
    Válogatott és klub szinten is ha a nemzetközi élmez?nyt nézzük,akkor 85-ben volt még utoljára igazán csapatunk.
    A válogatott Európa egyik legjobbjaként utazott a 86-os VB-re(amir?l inkább szintén ne beszéljünk) és a Videoton meg UEFA kupa dönt?t játszott a Reallal.
    Akkor azt sem gondoltam,hogy egyáltalán visszasírjuk azt a VB szereplést,nemhogy még ennyi id? múlva is azt emlegetjük.
    Azóta az id?k folyamán az elvárásom egyre kisebb lett,és most is csak abban reménykedtem(egészen a román meccsig),hogy legalább a pótselejtez?t ér? második helyet most talán elérhetjük és egy szerencsés sorsolással talán végre kijuthatunk egy világversenyre,de nagyon nem éltem bele magam,és a realitás az sajnos,hogy nincs is keresnivalónk ezzel a csapattal világversenyen,de rossz ezt beismerni.

    A túlfizetésr?l meg nem mi tehetünk,mert nem mi szabjuk az árakat.
    Egyébként teljes mértékben egyetértenék veled és osztanám az elméletet,hogy alapfizetés és teljesítménybér,de nem kivitelezhet?!
    Ha nem kapják meg ezt az összeget a klubcsapatoknál,akkor kimennek az osztrákokhoz,ahol a bajnokság nem sokkal er?sebb és még alacsonyabb osztályban is jobb lóvét kapnak,úgyhogy nincs mit tenni.
     
  16. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Drogbáék nagy lépést tettek a vb felé

    Drogbáék nagy lépést tettek a vb felé




    Burkina Faso és Elefántcsontpart is nyert hazai pályán a 2014-es, brazíliai labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtez?sorozatában a részvételért vívott párharcok els?, szombati felvonásán. El?bbi Algériát múlta felül 3-2-re, míg utóbbi Szenegált 3-1-re.

    Afrikai vb-selejtez?, 3. szakasz, els? mérk?zések:
    Burkina Faso - Algéria 3-2 (1-0)
    Elefántcsontpart - Szenegál 3-1 (2-0)


    vasárnap:
    Etiópia - Nigéria 15.00
    Tunézia - Kamerun 19.00

    kedd:
    Ghána - Egyiptom 18.00

    A párharcok gy?ztesei vehetnek részt a vb-n. A visszavágókat novemberben rendezik.


    http://www.origo.hu/sport/focivilag/20131012-drogbaek-nagy-lepest-tettek-a-vb-fele.html
     
  17. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nadal elbukott a sanghaji el?dönt?ben

    Nadal elbukott a sanghaji el?dönt?ben



    A hatodik helyen kiemelt argentin Juan Martin del Potro két játszmában legy?zte a világels? spanyol Rafael Nadalt a 6,2 millió dollár összdíjazású sanghaji férfi keménypályás tenisztorna szombati el?dönt?jében.

    A Roland Garroson és a US Openen is gy?ztes mallorcai sztárjátékos veresége azért meglepetés, mert idén 29 sikert aratott kemény pályán, amelyen 2013-ban ezt megel?z?en csak egyszer, múlt vasárnap kapott ki, a szerb Novak Djokovictól a pekingi viadal fináléjában.


    A dél-amerikai játékos a vasárnapi fináléban a címvéd?, els? helyen rangsorolt Djokoviccsal találkozik.

    Eredmények, el?dönt?:
    Del Potro (argentin, 6.) - Nadal (spanyol, 2.) 6:2, 6:4
    Djokovic (szerb, 1.) - Tsonga (francia, 7.) 6:2, 7:5

    http://www.origo.hu/sport/tenisz/20131012-nadal-elbukott-a-sanghaji-elodontoben.html
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Djokovic nyerte a sanghaji tornát

    Az els? helyen kiemelt Novak Djokovic a tavalyi sikere után az idén is megnyerte a 6,2 millió dollár összdíjazású sanghaji férfi keménypályás tenisztornát, mivel a vasárnapi dönt?ben három szettben gy?zött Juan Martin del Potro ellen.



    A világranglistán második szerb játékos az elmúlt hétvégén, a Pekingben aratott diadal után, sorozatban másodszor nyert ATP-tornát.

    Djokovic az els? szettben végig nagy fölényben volt, simán hozta a játszmát, a folytatásban azonban a hatodikként rangsorolt Del Potro összeszedte magát és egyenlített. A harmadik szett aztán nagy küzdelmet hozott, de a rövidítésben ismét a szerb sztár került fölénybe, s így összesen 2 óra 35 percnyi játék után diadalmaskodott.

    Eredmény, dönt?:
    Djokovic (szerb, 1.)-Del Potro (argentin, 6.) 6:1, 3:6, 7:6 (7-3)


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/13/14/Djokovic_nyerte_a_sanghaji_tornat.aspx

    2013. október 13. 14:07
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    N?i kézilabda BL

    FTC-Podgorica 27:25
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Külföldi "szakért?nk" a pénteki VB selejtez? után i nyilatkozott