Minden ami sport

A témát ebben részben 'Sporttal kapcsolatos beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2012. július 22..

  1. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Azért nincs nálunk nagy edz?,

    Azért nincs nálunk nagy edz?, már értem! :tef161:

    Van benne valami, de egy focistába bele kell verni a hitet? Szerintem ez csak habitus kérdése, akinek van egy egészséges önbizalma, és nem félve áll ki, az edz? csak másodlagos úgymond. Mert nem bele kell verni, csak a meglév? hitet/önbizalmat meger?sítenie. :tef344: Nekem ez a véleményem.
    És Ádám erre jó példa, ahogy el is mondta, itthonról kiment, hogy ? a valaki, de ott hamar le is törték a szarvait, viszont volt benne küzdeni akarás, és volt egy edz? aki ebben meg tudta er?síteni, és lám fejl?dik a srác.
     
  2. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    ne má :tef293:

    Hagyjuk ezt,mert úgy látom kiforgatod a szavaimat...A beleverni szót idéz?jelbe tettem,ami így más értelmet kap.Azt jelenti,hogy nem szó szerint értem...De van egy olyan sanda gyanúm,hogy ezt pontosan tudod. :tef293:
    További szép napot!
     
  3. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    "Ne má"-re

    Oda írtam, ez nekem a véleményem. :tef344:
    Ha neked úgy jön le, hogy kiforgatom a szavaidat, az nem az én hibám. Nem állt szándékomban. Lehet csak az egód nem engedi, hogy érvelj normálisan, ne pedig a magas lóról. Ellenszenvet érzek fel?led... :tef293:

    Köszi, Neked is!
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csábi: Ez volt az elmúlt húsz év egyik legjobb szereplése

    Csábi József szerint az elmúlt húsz év két legsikeresebb selejtez?beli szereplését Egervári Sándor vezetésével érte el a magyar válogatott, ezért a mostani keretre középtávon is lehet építeni.



    Az Andorra elleni utolsó világbajnoki selejtez?re megbízott szövetségi kapitány, a múlt héten lemondott Egervári Sándor korábbi segít?je az M1 Ma reggel cím? m?sorában elmondta, szerinte nem ? a megfelel? ember arra a feladatra, hogy a bukaresti és az amszterdami kudarcot és annak okait elemezze. "Én erre a három napra kaptam megbízást, az Andorra elleni mérk?zésre kellett felkészíteni a csapatot."

    A szakember úgy véli, a selejtez?csoportban elért harmadik hely nem rossz eredmény. "Lezártunk egy világbajnoki selejtez?sorozatot. Harmadikok lettünk. Én azt gondolom, hogy egy tíz fordulóból álló sorozat viszonylag reális képet ad. Az, hogy a törököket megel?ztük, az is egy pozitívum. Az elmúlt húsz év két legsikeresebb szereplése a 2012-es Eb selejtez?je és a mostani világbajnokságé volt, ez Egervári Sándor vezetése alatt volt. Erre büszkének kell lennünk."

    Csábi szerint éppen ezért erre a közösségre, erre a keretre középtávon is lehet és kell is építeni. "Sokkal nagyobb merítési lehet?ségünk nem volt, nincsen, szerintem az elkövetkezend? id?ben sem lehet." A szakember elmondta, jönnek majd fiatalok, de ?k nem tudják pótolni azokat az embereket, akik most nem tudtak vezéregyéniségei lennni a válogatottnak. "Két évvel ezel?tt volt hat-hét olyan emberünk, aki nevesebb, nívósabb bajnokságokban, csapatokban játszottak, sorolhatnám Rudolftól Geráig, Juhásztól Pintérig. Nézzük meg most, hogy ?k hol vannak, sajnos rajtunk kívülálló okok miatt. De ez nem azt jelenti, hogy nincs ebben a keretben perspektíva. Nagyon okos és higgadt fej? döntések szükségesek."

    Szalai Ádám hétf?i nyilatkozatát a szakember nem kommentálta, azt azonban elmondta, hogy az id?zítést furcsának találta. "Ádám mondandójában nagyon sok igazság volt, bár hozzáteszem, hogy öt percen belül több ellentmondásba is keveredett, tehát ezt azért mélyebben kellene elemeznünk." Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy külföldi edz?re lenne szüksége a válogatottnak - és a hazai futballnak - annyit jegyzett meg, hogy a Hollandiában pályára lépett játékosok közül mindössze kett?nek van magyar edz?je.

    Az Andorra elleni mérk?zésr?l a megbízott kapitány elmondta, hogy az elmúlt napok történései után az els?dleges céljuk a gy?zelem volt. "Sajnos nem úgy sikerült ez a gy?zelem, ahogy mi szerettük volna, felszabadultabb játékot szerettünk volna, nyilván ennek is voltak okai, hogy miért nem sikerült."


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/16/10/Csabi_ez_volt_az_elmult_husz_ev_egyik.aspx

    2013. október 16. 10:41
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Csányi: Valószín?leg külföldi kapitány lesz

    Várhatóan külföldi edz? lesz a magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya - jelentette be a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke.



    Csányi Sándor bejelentette: hét-nyolc név van a kalapban, három-négy olyané, aki már vezetett európai topcsapatot. Hozzátette: nem látja, itthonról ki tudná ellátni ezt a munkát. "Nem akarunk kapkodni, várjuk a javaslatokat. Jól képzett, tapasztalt és kemény edz? kell" - jelentette ki Csányi.

    Az eddigi kapitány, Egervári Sándor a hollandoktól elszenvedett pénteki 8-1-es vereség után mondott le. A válogatott a harmadik helyen végzett csoportjában, így nem jutott ki a jöv? évi, brazíliai világbajnokságra, s a pótselejtez?r?l is lemaradt.

    A sportvezet? elmondta, hogy el?zetesen talán nem volt reális a pótselejtez?t ér? második helyet célként kit?zni, ám nem is volt teljesen irreális, különösen a sorozatban aratott kezdeti sikerek után. Amint mondta, ? is bízni kezdett a sikerben, mert úgy t?nt, megvan a lehet?ség rá. A sorozat, s különösen a romániai és a hollandiai mérk?zés tapasztalait le kell vonni - err?l október 29-én tárgyal majd az MLSZ elnöksége, melynek számára a szakmai bizottság és a szakmai igazgató készít anyagot.

    "A bukaresti, illetve az amszterdami és az Andorrával játszott mérk?zéseket nem igazán tudjuk magyarázni, s ilyen értelemben nem is akarjuk megvédeni a mundért" - jelentette ki Csányi, aki szerint az összeállításban és a taktikában is nyilván voltak hibák ezeken a találkozókon, ám véleménye szerint az is tény, hogy a szakvezet? néhány évvel korábban még jóval szélesebb körb?l válogathatott, amikor Pintér a spanyol, Rudolf és Koman az olasz, Hajnal pedig a német els? osztályban, míg Juhász a belga Anderlechtben szerepelt.

    Szalai Ádámnak a magyar futball állapotait ostorozó hétf?i nyilatkozatával kapcsolatban azt jegyezte meg az elnök, hogy vasárnap személyesen beszélt a játékossal, aki ha nem is úgy, ahogy azt másnap a sajtó el?tt, de lényegileg elmondta neki is véleményét. ? annak tartalmával nem tud vitatkozni, s nem is gondolta, hogy Szalai ezt ne mondhatná el nyilvánosan.

    Csányi Sándor szerint a válogatott a magyar futball kirakata, a sajtótájékoztatón azonban jelezte, hogy nem szeretné, ha a szövetség munkáját a nemzeti csapat aktuális produkciója alapján határoznák meg.

    Az MLSZ eddigi tevékenységei közül els?ként az edz?képzést említette, mely 2010-ben szavai szerint katasztrofális állapotban volt, s közel volt az ország ahhoz, hogy az UEFA visszavegye licencadó jogát. Túl sok pro licences edz?i képesítést adtak ki, csak mert abból anyagi hasznot lehetett húzni, de az utánpótlásban dolgozó trénerekkel nem foglalkoztak. Mezey Györgyöt ekkor bízták meg határozott ideig, majd tavaly decemberben Szalai László váltotta, aki kiemelten foglalkozik az utánpótlásban tevékenyked?kkel.

    Ezen a területen az MLSZ már C kategórájú diplomát is ad ki, mely kötelez? lesz annak, aki gyerekekkel akar foglalkozni. Ugyanakkor a szövetségnél A licencet is lehet szerezni, mellyel az elitképzésben lehet részt venni. Az utánpótlásképzéssel kapcsolatban újdonság, hogy a szövetség szerz?dést kötött egy - többek között Németországban és Hollandiában is dolgozó - belga céggel, mely ellen?rzi, s véleményt mond majd a különböz? m?helyek munkájáról.

    Szalai László, az edz?képzés vezet?je a változásokkal kapcsolatban azt emelte ki: a cél, hogy a min?ségre összpontosítsanak, s inkább legyen kevesebb, de jobban képzett szakember. Azt ígérte, hogy nem lesz valaki csak azért edz?, mert játszott például az NB I-ben. Könnyen el?fordulhat ugyanis - tette hozzá -, hogy attól még nincs meg benne az a képesség, amely a gyerekekkel való foglalkozáshoz szükséges.

    "Csak olyan ember kap majd diplomát, akire a saját gyerekemet is rábíznám" - fogalmazott Szalai.

    Csányi Sándor a sajtótájékoztatón elmondta, bár sokan támadták, nem kíván lemondani, mivel az megfutamodás lenne, s az elnökségb?l sem fog senki lemondani. "Mi 2010-ben elkezdtünk egy munkát, ha távoznék, azt jelentené, hogy szerintem rossz úton járunk, márpedig szerintem nem járunk rossz úton" - mondta az elnök, hozzáf?zve, hogy a labdarúgás megújításához hosszú id? kell. Azt viszont jelezte, hogy ha két év múlva, mandátuma lejártakor a szakma úgy dönt, távozzon és adja át a munkát másnak, akkor ezt megteszi.

    Az elnök kérdésre válaszolva értésre adta, hogy felel?sséget érez a válogatott szerepléséért, mivel Egervári Sándort ? nevezte ki kapitánynak. "Különösen a bukaresti találkozó után gondoltam úgy, hogy váltani kéne, bár már korábban is megfordult a fejemben, de végül nem váltottunk. Felel?sségem természetesen nekem is van" - hangsúlyozta az elnök.

    Azokat a korábbi vádakat ugyanakkor visszautasította a sajtótájékoztatón, melyek az állami pénz elherdálásával vádolták ?t és az MLSZ vezetését. Szavai szerint az országban nincs olyan transzparens, átlátható, korrupciómentes szervezet, mint az MLSZ.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/16/11/Csanyi_valoszinuleg_kulfoldi_kapitany_lesz.aspx

    2013. október 16. 11:53
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    "Adieu, Brazília" - keseregnek a törökök

    Bár a törökök reménykedtek a csodában, végül keser?en vették tudomásul, hogy a válogatott nem tudta megszerezni a pótselejtez?t ér? második helyet, s végül Hollandia, Románia és Magyarország mögött csak a negyedik lett.



    Az országot a közelmúltban futball bunda- és doppingbotrány is megrázta, ráadásul Isztambul elbukta a 2020-as olimpia rendezési jogáért vívott versenyt, most pedig jött a labdarúgó-válogatott kudarca.

    A törökök kedden 2-0-ra kaptak ki a már biztos csoportels?, s ezáltal vb-résztvev? hollandoktól az Isztambul Kadiköy városrészében található Sükrü Saracoglu Stadionban. Az esetleges gy?zelem a muzulmán áldozati ünnep, az íd al-adha megkoronázása lett volna a futball?rült Törökországban.

    "Adieu, Brazília" - írta szerdán a Posta cím? újság, a Cumhuriyet pedig a "Rossz vég Kadiköyben" címet adta tudósításának. A Fanatik az interneten azt írta: "Keser? ünnep".

    A hollandoktól elszenvedett vereség ugyanakkor nem volt váratlan, már hetek óta a csoda szükségességét emlegették a szakért?k, amikor ez a mérk?zés, illetve a pótselejtez? elérése szóba került. Fatih Terim együttese kedden mindent megtett a sikerért, de végül eredménytelen maradt.

    "Az egész török népt?l bocsánatot kérünk" - fogalmazott Terim, aki augusztusban vette át ismét a válogatott irányítását.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/16/13/_Adieu_Brazilia__keseregnek_a_torokok.aspx

    2013. október 16. 15:11
     
  7. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A pótselejtez? el?tt távozott a horvát kapitány

    Távozott posztjáról a világbajnoki pótselejtez? el?tt álló horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Igor Stimac.



    A szakvezet? - aki 2012 júliusa óta irányítja az együttest - a nap folyamán a csapaton belüli rossz hangulatra hivatkozva felajánlotta a lemondását, azzal a kitétellel, hogy ha változatlanul megbíznak benne, akkor folytatja a munkát.

    Az elnökség már meg is találta az utódját Niko Kovac személyében, ? eddig az utánpótlás válogatott vezet?je volt, vele vívják majd meg a pótselejtez?t.

    A horvátok úgy érték el a belgák mögötti második helyet, hogy az utolsó négy vb-selejtez?n csupán egy pontot szereztek. Legutóbb kedden, Skóciában kaptak ki 2-0-ra.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/10/16/15/A_potselejtezo_elott_tavozott_a_horvat_kapitany.aspx

    2013. október 16. 15:44
     
  8. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Török VB

    Szia Norbi!

    Sajnos így alakult, mindenképp reménykedtem benne, hogy megszerzik a 2. helyet, ha már mi lecsúsztunk róla. Hát, ók is, az x-ben reménykedtem korábban, bár a tudást már akkor is keveselltem hozzá, csak a remény ,meg a török habitus maradt. Talán majd legközelebb. :tef293:
    Románoknak meg nagy gratula, mert tudnak küzdeni, most nekik jött ki jól a lépés! Ellenszenv van bennem irántuk, de a sportszer?ség ezt diktálja. :tef293:
     
  9. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Szia Norbi!Miért olyan

    Szia Norbi!

    Miért olyan érzésem van, hogy Sousa lesz az? :tef293:
    Szóval Csányi és mlsz marad, akkor a helyzet is változatlan, - marad... :~
     
  10. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Szia Norbi! Sziasztok!Nem

    Szia Norbi! Sziasztok!

    Nem tudom mit gondoljak err?l. Szalais résszel egyetértek nagyjából, de ha már pénzt ölnek bele, legalább tényleg neves valaki legyen, ne csak Koeman, meg Matteus megint... változásokat most sem várok, úgy kb 4-6 évig...
    Terimet ide, vagy Hiddinket!! :tef161: >)
     
  11. lowrider64 /

    Csatlakozott:
    2011. június 17.
    Hozzászólások:
    66
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Technikus
    Lakhely :
    Nyíregyháza
    Magyar futball ?

    Szinte minden írással egyetértek ! ! !
    Én egy kicsit zanzásitanán a lényeget .

    Nemzeti öntudat hiánya ! ! !

    Felel?sségre vonás hiánya ! ! !

    Teljesítmény nélküli túlfizetés ! ! !

    .... a lassú passzok miatt pedig a fünyíróembert okolom .....

    SZÉGYEN ! ! !
     
  12. szarufa /

    Csatlakozott:
    2012. július 26.
    Hozzászólások:
    3,178
    Kapott lájkok:
    75
    Beküldött adatlapok:
    0
    Magyar foci

    Sziasztok!

    Épp most hallgattam Csányi nyilatkozását és annyit jegyeznék meg hogy nem szégyenlik magukat.Még azt nyilatkozta tovább ezen az úton az Mlsz részér?l nem mond le Senki.Szégyelje magát mindegyik aki ott ül és a saját érdekeit tartja szem el?tt és nem azért vannak ott hogy el?segítsék a MAGYAR focit.Nagyon fáj hogy így állnak a dolgokhoz és még csak van benne valami pénz kiszívják onnan.Szégyen...
     
  13. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Így legyen ötösöm..Sanyi-Sanyi.. :tef161:

    Így legyen ötösöm,megérkezett Csányi Sanyi Bácsi nyilatkozata is. :tef161:

    Nyilatkozatával érdemben nagyon sokat hozzá is tett..csak így tovább Csányi Sándor!!(az ország és a Magyar foci megment?je)


    Szánalom,és röhej!
     
  14. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Török VB-re

    Szia Kenan!

    A románoknak mi kapartuk ki a gesztenyét,mert a törökök nálunk is és náluk is jelent?sebb játéker?t képviselnek.(Az itthoni meccset,akkor játszottuk velük,amikor a törökök önmagukhoz képest ugyanolyan mélyponton voltak,mint mi most,és a kinti mérk?zésen meg szerencsénk volt)
     
  15. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Csányi-re

    Szia Badgirl!

    Igen-igen megjött, s összefoglaslva közölte, hogy minden marad a régiben, csak külföldi edz? jön... aha, de ki? 7-8 jelölt, ez ám a magabiztosság. :tef293: Hurrá >)
     
  16. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Török Vb-re-re

    Szia Norbi!

    Hát ez az, pont ezért fájó, hogy mi tettünk nekik szívességet így... :tef10:
     
  17. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kenan-re

    Szia Kenan!

    Nem hinném,hogy Sousa lenne a kapitány,mert nincs oka rá,hogy eljöjjön az izraeliekt?l.(A pénz biztosan nem lenne arányosan nagyobb a rizikó mértékével,ezért ha egyáltalán felkérnék,akkor sem lenne bölcs döntés vállalnia)
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kenan-re

    Szia Kenan!

    Pedig egészen biztos lehetsz benne,hogy ha külföldr?l érkezik kapitány,akkor egy Mattheus,Koeman szint? volt kiváló játékos jön,mindenféle komolyabb edz?i eredmény és tapasztalat nélkül.

    Akik már edz?ként is nemzetközi szinten is komoly eredményeket értek el,azokat egyrészr?l nem is hiszem,hogy megtudnánk fizetni,másrészr?l meg nem is tartom valószín?nek,hogy vállalnák.(ezért írták,hogy van hét nyolc jelölt,mert a fentebb említett kategóriába tartoznak)
    Egyébként meg jöhetnének ide a legnagyobbak közül is,mert csodát ?k sem tudnak tenni.(ahogyan a mondás is tartja:szarból várat építeni....)

    Döbbenetes,hogy hányszor kell elkövetni ugyanazt a hibát,hogy tanuljunk bel?le(ezt egy állandó mókuskeréknek érzem,amib?l nem látom a kiutat)
    Err?l az egészr?l az Idétlen id?kig cím? film jut eszembe(aki látta az tudja mire gondolok)
     
  19. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Csányi-re +1

    Szia Kenan von Pasa!

    Szerintem ? lesz az edz?. :tef161:
     
  20. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szombaton rajtol a Bécs-Budapest ultramaraton

    Szombaton rajtol a Bécs-Budapest ultramaraton



    Az egyéni és a váltó kategóriákban közel 250-en állnak rajthoz a három országot érint?, ötnapos Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni futóversenyen, mely szombaton reggel indul a bécsi Praterb?l.

    Az idei, 317 kilométeres versenyre már nevezett a tavalyi egyéni verseny els? három helyezettje, a váltóra pedig mintegy 50 csapat jelezte eddig részvételi szándékát. A rendez?k pénteken este a Gy?ri ETO parkban lév? versenyközpontban és másnap a rajt el?tt órákban a bécsi Ernst Happel Stadionban is elfogadnak nevezéseket.

    A szervez?k a szokásos Bécs-Pozsony-Gy?r-Tata-Budakeszi-Budapest útvonalon idén egy kisebb módosítást hajtottak végre: a szlovák f?városban ezúttal nem a Testnevelési Egyetem atlétikai pályáján lesz a befutó és a másnapi rajt, hanem egy másik sportlétesítményben. Ennek oka, hogy az elmúlt években gond volt a kísér?kocsik parkolásával, ezért hosszabbították meg az útvonalat.


    A második nap a pozsonyi rajt után Rajkánál érik el Magyarországot a futók, majd a Szigetköz fest?i szépség? tájain kanyargó útvonalon érkeznek Gy?rbe, a Széchenyi István Egyetem nagy sportcsarnokába. A harmadik szakaszon a Gy?ri ETO stadion parkolója és tatai edz?tábor között 62 kilométert, a negyedik etapon Tata és Budakeszi Knáb János utcai iskola tornacsarnoka között a jól ismert dimbes-dombos útvonalon 59 kilométert tesz meg a mez?ny. A zárószakasz félmaratoni táv lesz, a budapesti Sportmax2-ben ér véget az embert próbáló verseny. Az utolsó napon külön félmaratoni versenyt rendeznek azok számára, aki nem vállalkoznak az ötnapos megmérettetésre.

    Egy tavalyi közlekedési balesetb?l okulva változtattak a szervez?k a versenyszabályokon. El?fordul ugyanis, hogy a pályán lév? csapattag hamarabb teszi meg futva a szakaszt, mint a kerül?utat választó kísér?kocsi a váltótárssal. Ilyen jelleg? késés esetén a soron következ? versenyz? id?jóváírás figyelembevételével folytathatja a versenyt. Ezzel a módosítással az a célja a szervez?knek, hogy a késés miatt ne a közlekedés más résztvev?it veszélyeztet?en közelítsék meg a csapatbusszal a váltóhelyet.

    A Bécs-Budapest ultramaraton programja:
    1. szakasz: Bécs - Pozsony
    2. szakasz: Pozsony - Gy?r, 84 km
    3. szakasz: Gy?r - Tata, 62 km
    4. szakasz: Tata - Budakeszi, 59 km
    5. szakasz: Budakeszi - Budapest, Sportmax2, 21,1 km