Mindennapi Kenyerünk, Barna Vagy Fehér?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' boni hozta létre. Ekkor: 2015. március 05..

?

Barna Vagy Fehér?

  1. Barna

    8 szavazat
    38.1%
  2. Fehér

    13 szavazat
    61.9%
  1. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    A teljes kiőrlésű kenyérre szavazok, ugyanúgy mint a barna rizsre és a barna cukorra. Mindent meg lehet vásárolni, de az egészséget nem.
     
    • Like Like x 2
  2. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A barna rizs és a barna cukor ugyanaz mint a sima csak a héját nem hántolják le a rizsnek, a cukornál pedig kihagynak egy műveletet. Egyik sem egészségesebb sem a sima rizsnél, sem a sima cukornál.
    Barna kenyér, vagy teljes kiörlésű kenyér?! Két külön dolog, mert akár lehet zab is.

    Ha egészséges életmódot szeretne valaki élni akkor:
    - > Liszt helyett teljes kiörlésű cuccok.
    - > cukor helyett végképp nem barnacukor mert semmivel sem jobb, hanem: stevia (ízesítő), xilit, eritrit, esetleg nyírfacukor.

    A fehér rizs, avagy a barna rizs, az egy egészséges szénhidrát, mondhatni hogy a zabpehely után a 2. legegészségesebb. Nincs bennük káros dolog, a barna rizs annyiban különbözik a fehértől, hogy lehántolják a héját, aminek ugyan van egy kisebb íze még, ezért más is az íze, ugyanakkor több vitaminforrást is tartalmaz, ugyanúgy mint pl. a hámozatlan alma a hámozotthoz képest.

    Csodálom hogy egészség kategória még nincs a fórumban! :tef293:
     
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Utálom a barna kenyeret. A barna rizsről se halottam sok jót. Lehet, hogy rasszista vagyok, de a rizs és a kenyér természetes színe az a fehér. :tef161: De becsülendő ha valaki törődik az egészségével és az alakjával. :tef318: Én a mértéktartás híve vagyok, bár nem mindig ismerek mértéket. :tef161: Igazából az ember ehet bármit, ha azt mértékkel teszi. A mértéktelenség az ami káros.. Hiszen ha az egészséges cuccokkal is ugyan úgy hazavághatod maga, mint a zsíros kajákkal. Itt hoznám szóba a vegákat. XD Azt hiszik, mivel ők csak zöldséget esznek, olyan marha egészségesek. XD Pedig semmivel se másabb, mint mikor csak húst eszik valaki. XD Mivel a szervezetnek mind a kettőre szüksége van. Tudom tudom, vannak ilyen hús pótló szarok... De nem véletlen kell pótolni XD A vegáktól már csak egy lépés a fényevés, hiszen a növények is avval táplálkoznak. XD

    UI: Én eddig csak olyan vegával találkoztam, aki kvázi jobbnak érezte magát nálam, mert nem eszik húst. De tévében is azok a " sztárok" vannak a legjobban elszállva maguktól akik ezt a tevékenységet folytatják. XD
     
  4. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    De.... barnakenyér az barnakenyér, a barnarizs ugyanaz mint a fehér (a rizst végképp nem értem, hogy lehet káros?! Még a legnagyobb egészségvadászok is odavannak a rizsért..., mégha krumpli lenne hangoztatva...) Szóval 1 szó mint száz, aki barnakenyeret eszik és barnarizst barnacukorral, az hobbiból teszi vagy megszokásból, és nem egészségből :tef161:

    Csak úgy kiváncsiságból leírom a legegészségesebb termékeket:
    - Csirkemell (első számú fehérjeforrás)
    - Zabpehely, rizs (legjobb szénhidrátforrás - mert ugye szükség van rá, főleg edzés után kell nagyon gyorsan pótolni)
    - Zabból/Rozsból készült termékek (pl Rozskenyér) amennyiben jól vannak kiőrölve.

    Legkárosabb ételek:
    - Fehér kenyér (nem félbarna, legtöbb pékségben félbarna van!)
    - Burgonya (édesburgonya elvileg más... azt szabad)
    - Cukor (van helyette nyírfacukor általános használatra, vagy a fent felsorolt jóval drágább cuccok)
    - Só (felszívja a szervezetből a vízet, ha nincs meg a napi 3liter akkor eleve kevés van és még azt is felszívja. Sóból is érdemes jódozottat enni, ugyanis a pajzsmirigy egészséges működésért szükség van rá).
    - Kávé / Alkohol / Félkész termékek (pl Steak): Mind káliumhiányt okoz, ami miatt különféle allergiák, keresztallergiák és egyéb dolgok jöhetnek ki. Éhgyomorra a kávé+cukor kombó hosszútávon halálos (én ezért édesítő szerezem és eszek előtte kekszet. :tef293: )

    A legegészségtelenebb termék pedig a Tej! Már csak azt az évet várom, amikor betiltják a jelenlegi formájában, keresztallergiát okoz!

    Ezek után mondja valaki hogy egészséges életmódot akar élni. Havi 2x annyi mint jelenleg a kiadása, és eleve annyira ízetlen dolgok lesznek, és sablonos kaják, hogy ő maga fogja feladni!
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 05.
  5. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A barna rizs nem ugyan az mint fehér. Szarabb az íze, de több benne a vitamin, és az ásványanyag, mert az még tartalmazza a külső réteget. XD Hobbiból senki nem eszik ilyeneket. XD Megszokásból meg pláne nem, ha csak nem ilyen ételeken nevelkedett. XD De erre kicsi az esély, mert ez mostanában vált divattá. Az eszik ilyeneket, aki törődik az egészségével. De ha ezekből eszel sokat az is káros. Tehát inkább együnk a jobb ételekből kevesebbet és kb ugyan ott vagyunk. De a legjobb ezeket ötvözni, és megtalálni az egyensúlyt. Igazából a mértéktelenség ami káros.

    UI: Ha boni küld magáról egy fürdőruhás képet, és csinos alakja lesz, megkövetjük, hiszen valamit nagyon jól csinálhat. :tef318:
     
  6. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ,.,.,,.
    A barna rizs nem ugyan az mint fehér. => 100%-ban ugyanaz, csak van egy külső héja:

    Ha a fehér kenyeret leöntjük zabpehelyliszttel, akkor ezek szerint máris egészséges lesz ugye? :tef161:
    Ha a barna rizsre azt mondod szar az íze, független hogy egyáltalán nem egészségesebb, ha leszámítjuk az a pár vitamint amit a héj tartalmaz, akkor az opál rizst meg-se kóstold! Én hozzászoktam de annak tényleg van egy fura mellékíze.

    És még hány fajta rizs van.
     
  7. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ha szerinted a barna rizs ugyan az mint a fehér, akkor nem mind1 melyiket eszed? hahahahahahahaha De az árában és az izében is tapasztalod majd, hogy azért nem ugyan az. :tef161: Nincs külön barna és fehér rizs, hiszen egy növényről származnak, ez tény. A különbség a feldolgozásában van. Az is tény, hogy a barna rizsben több a vitamin mint a fehérben, így nem lehet kijelenteni hogy ugyan az a két termék.. Mert az ugyan az kifejezést te úgy érted, hogy ugyan olyanok, nincs különbség és a fehér is ép olyan egészséges. :tef161:
     
  8. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Persze, ennek más oka van:

    A fehér rizs teljesen ugyanúgy készül el mint a barna az utolsó fázisig, az utolsó fázisban vagy lehántolják a héját -> így születik a sima A vagy B minőségű rizs, vagy már kész termékké nyilvánítják => Barna rizs.

    Fehér rizs esetében a lehántolt héjat továbbadják, és vitamint nyernek ki belőle, vagy máshol is feldolgozhatják, amit aztán szintén tovább értékesítenek. Az íz ennek a hántolt héjnak a különbsége, minőségben nincs különbség, ízben van különbség, és a bevitt vitaminokban, de egy szimpla vitamin ami a Barna rizsben si van, nem tesz hozzá se az emésztéshez, se az alakhoz.

    A fehér rizs pont azért olcsóbb mert abból még nyernek pénzt a lehántolt héjjal, a barna rizs azért drágább mert "egészségesebb" hisz vitaminokat tartalmaz a héja.

    A barna cukor is hasonlóképp van, ott is ugyanez a történet, annyi különbséggel, hogy a barnacukorban nincs semmi egészséges vitamin, ugyanakkor ott is a lefaragott rész valahogy további feldolgozáshoz kerül (esetleg ételfesték?!)
     
    • Like Like x 1
  9. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Uramatyám, ezt a sok dietetikus egy rakáson... =// pofám leszakad!
     
    • Like Like x 4
  10. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én nem vagyok dietetetikus vagy ahogy írod :tef161:
    Szimplán a diéta a szállkásítás alapszabálya. És azért is jártam utána :tef161:
     
  11. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én pedig testépítéssel is foglalkozom. A megfelelő táplálkozás pedig döntő fontosságú ebben a sportban.
     
  12. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hahahahahahahahahahahahahaha
    Ne haragudj hogy ezt mondom, de ismereteid hiányosak, a fent leírtak alapján vagy nem foglalkozol testépítőként, vagy igen, de nem jártál utána
    .,,.,
     
  13. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ezt mégis mire alapozod okoska? Amit leírtam az igaz. Most attól, hogy te kimásoltál pár dolgot gyorsan a netről nem lettél okosabb. :tef293:
     
  14. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    1. Nem másoltam ki semmit.
    2. Első hozzászolásod: "A barna rizsről se halottam sok jót", az összes rizs alapja ugyanaz, a lehető legjobb szénhidrát, és a barna rizs a külső rétege miatt még a rizsekből is kielemkedik, habár nem számottevően.

    És azok után ilyet kijelenteni, nem szégyen, de nem vall arra, hogy ennek utánanéztél volna. Pedig a testépítésnek a legalapabb lépése az étrend.

    Gondolkozz: Miért van az étrendben csirke - rizs csirke - rizs.

    Elsőnek is olvasd el te is a Sárga Kapszulát. Én ezeket már bemagoltam elég szépen, nem kell nekem semmit másolnom a rizsről. Se semmiről.
     
  15. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Amit te itt idézgetsz az egy vicc és így folytatódik. " Lehet, hogy rasszista vagyok, de a rizs és a kenyér természetes színe az a fehér. :tef161:"

    Így teljes. Ha akarod lerajzolom neked, aztán te is megérted.

    Ezt pedig te írtad:

    "Egyik sem egészségesebb sem a sima rizsnél, sem a sima cukornál."

    Pedig tény, hogy a külső rétegben vannak a vitaminok és az ásványi anyagok.. Ebből kifolyólag nyilván egészségesebb is.

    Tehát én is írhatnám most, hogy gondolkozz, gondolkozz. XD
     
  16. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az hogy vitamin van benne, attól még nem egészségesebb a sima rizsnél, csak jobb.
    A probléma ezzel az, hogy lehet úgy gondolkozni hogy vna benne vitamin és együnk "barna" rizst, de a vitaminokat nem fogod étrendel pótolni, így alapjáraton beviszed multivitaminnal, mert minden testépítő, én is mint hobbi sportoló és valószinűleg te is szedsz multivitamint.

    Ami vtamin van benne azt 20x-osan pótálják napi szükségletben a multivitaminok többsége, példának okáért a Mega-1 vagy a One day multivitamin, de akár az összeset is nézhetjük.

    Vagyis ezen elven futván csak vitamin miatt nem egészségesebb egy sportolónak vagy egy testépítőnek vagy bármilyen más aktív tevékenyésget végző embernek a barna rizs, mert már alapon el van látva belőle a szervezete.

    Magyarország 98%-a D-vitamin hiányos. Na most a többi vitaminformának a hiányát se emlegessük, mert van még. Ha valaki sportol akkor pl. az összes B-vitaminra szüksége van Kálciummal és Magnéziummal kipótolván, és a napi C-vitaminnak is meg kell lennie a megfelelő haladásért.

    Ha ezek szintje egyenlően súlyos, akkor gyakorlatilag edzhedsz napi 24-ben is, sose fogsz haladni.

    Vagyis mivel az én memóriámban alap a multivitamin - mivel sportolok - ezért semmivel nem egészségesebb a fehérnél a barna. Ugyanakkor nem lehet azt mondani róla hogy:
    "Nem hallottam róla semmi jót" - mert ugyanaz és önmagában picit jobb is a fehérnél.

    A fehér kenyér meg eleve egy nagy vicc, félbarna az elterjedt és azt is kevesen eszik, főleg a sportolók. Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbben - én is valamennyire közéjük tartozom - leszarják az étrendet valamilyest mértékben, mégis alap hogy kiiktatunk olyan dolgokat amelyek nem állják meg a helyét:
    mint pl. az egészségtelen szénhidrátok - fehér kenyér. Nehezen dolgozza fel a szervezeted, szinte nem is tudod elégetni, csak zsírként rakodik le a szervezetedben.

    De sok hiány van az én fejemben is, nem szégyen ha nem tudunk valamit, pap is holtig tanul.
     
  17. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Továbbá az a kijelentésem is megállja a helyét, hogy a barna és a fehér rizs nem ugyan az.. Hiszen ha valami, különbözik a másiktól, nyilván nem lehet ugyan az.. Hiába egy növényről vakarták le. hahahahahahahaha

    De kedvedért most utána is jártam, hogy jól emlékszem e:

    "
    A barna és a fehér rizs ugyanannak a növénynek különbözőképpen feldolgozott változatai. Aratást követően a rizsszemeket csépeléssel szedik ki a kalászból, majd tisztítják és szárítják. Ezt követi a hántolás, ami a külső héj – a pelyva – eltávolítása a rizsszemekről: így jön létre a barnarizs.


    A fehér rizs további feldolgozás eredménye: a szemekből eltávolítják a csírát és a mag belső héját, a korpát. Utána glükóz vagy talkum segítségével fényesítik, így a szemek nem tapadnak össze. A rizs színe ilyenkor általában fehér, bár vannak alapvetően színes rizsfajták is.


    A barna rizs hasznosabb

    A két típus közötti óriási különbség tápanyagtartalmukban rejlik – mivel a fehér rizst megfosztják a mag burkától, a korpától, értékes vitaminok és ásványi anyagok vesznek el belőle. A barna rizs sok E-vitamint, B-vitaminokat - tiamint riboflavint, niacint és B6-vitamint, folsavat, káliumot, magnéziumot, vasat tartalmaz – a fehér rizsben ezekből jóval kevesebb található, ráadásul élelmi rost tartalma is csak negyede a barna változatnak![​IMG]


    Vannak kísérletek a fehér rizs egészségesebbé tételére, vásárolhatunk például „dúsított” fehér rizst, amibe mesterséges módon juttatják bele az előzőleg eltávolított tápanyagokat. Kicsit paradox a helyzet, de ilyet máshonnan is ismerünk: a fehér lisztből készült kenyeret barnára színezik, csakúgy, mint a fehérre finomított cukrot. Ahelyett, hogy a feldolgozás mértékét csökkentenék, látszólag visszaalakítják a terméket egy „eredetibb”, természetesebb állapotba."





    Ezt azért másoltam most be, mert ugye én nem foglalkoztam soha testépítéssel, embereket sem készítettem fel versenyekre, ja és étrendeket se készítettem még soha. :tef161: Tehát amit én írok az ugye hazugság. :tef293: Így talán hitelesebb a mondókám. Akinek nem megy a szövegértés, annak egy képet is mellékeltem, így talán nyilvánvaló, hogy a kettő nem ugyan olyan. XD



    "Vannak kísérletek a fehér rizs egészségesebbé tételére"


    Ezt direkt emeltem ki, mert ebből kiderül, hogy egészségesebb a barna rizs, ha nem így lenne, nem akarnák azzá tenni a fehéret, hiszen úgy szuper ahogy van. De gondolom most jön az, hogy a cik írója se ért hozzá, egyedül te XD
     
  18. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi


    Ez gyakorilag semmit sem tartalmaz, mivel mindet ellátja a szervezetemben a multivitamin. (még Q10 koenzim is van benne :tef161: ) Azaz ha ezeket leszámoljuk - lásd előző hozzászolásom - semmivel sem jobb a barna. Te mondtad hogy "nem hallottam róla sok jót" én sosem állítottam hogy nem jobb a fehérnér, de nem egészségesebb ebben a helyzetben mivel a sportolok mint írtam vitamint szednek. Azaz annak a részének nincs jelentősége...

    Amit most belinkeltél gyakorilagilag ugyanazt mondtam el feljebb... csak nem ily részletesen és pontosan arra se emlékeztem, milyen vitamin van benne.

    Aki spotol, edz, annak tökmindegy melyiket fogyassza, mert a felsorolt ribflavin és egyebek egy-egy B-vitamin csoportok és még egy-két plusz vitamin van amit minden sportoló használ. Ha meg megvan a napi vitamin, akkor a fehér rizs, és a barna rizs ugyanaz tápanyagban. :tef293:
     
  19. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Akkor külön bemásolnám ezt a részt...

    Vannak kísérletek a fehér rizs egészségesebbé tételére, vásárolhatunk például „dúsított” fehér rizst, amibe mesterséges módon juttatják bele az előzőleg eltávolított tápanyagokat. Kicsit paradox a helyzet, de ilyet máshonnan is ismerünk: a fehér lisztből készült kenyeret barnára színezik, csakúgy, mint a fehérre finomított cukrot. Ahelyett, hogy a feldolgozás mértékét csökkentenék, látszólag visszaalakítják a terméket egy „eredetibb”, természetesebb állapotba."





    "Vannak kísérletek a fehér rizs egészségesebbé tételére"


    Ezt direkt emeltem ki, mert ebből kiderül, hogy egészségesebb a barna rizs, ha nem így lenne, nem akarnák azzá tenni a fehéret, hiszen úgy szuper ahogy van. De gondolom most jön az, hogy a cik írója se ért hozzá, egyedül te XD
     
  20. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Akkor kiemelem még egyszer:

    A Barna rizs vitaminokat tartalmaz amiket akarnak visszajuttatni a fehérbe. Akiknek szükséges lenne a barna rizs fogyasztása AZOKNAK felesleges... mivel vitaminokat szednek. Azaz teljesen mindegy, hogy fehéret, vagy barnát esznek.

    Ha értelmezed ezt a mondatot, a fehér rizsben nincs vitamin a barnában van, azt akarják "visszaimplentálni". Ennyi a különbség - ami számunkra felesleges, de ha úgy nézel rá mint élelmiszerre, akkor máris az a válasz hogy valóban egészségesebb, de nem nekem pl. - mivel az összes felsorolt vitaminból bőven elvan látva a szervezetem, más pluszt pedig nem ad.