Mindennapi Kenyerünk, Barna Vagy Fehér?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' boni hozta létre. Ekkor: 2015. március 05..

?

Barna Vagy Fehér?

  1. Barna

    8 szavazat
    38.1%
  2. Fehér

    13 szavazat
    61.9%
  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ha olyan felesleges akkor mi a jó büdös francért szarakodnak vele tudós emberek, akikből egy okosabb, mint itt mi együttvéve. hahahahahahahahahaha Erre céloztam, de látom neked konkrétumokat kell írnom, bár az is felesleges, mert a rizs életre kelne, és ő maga írná neked, akkor se fogadnád el. lollollol


    Az a baj veled, hogy gondolsz valamit, és mind1 más mit mond, vagy mivel igazolja. :tef161: Ez még úgy el is férne.. De az már nem, hogy kiemelsz szavakat, amibe aztán beleköthetsz. De ez megy nekem is. Sőt talán kicsit jobban is. Szerintem kárvolt így belém kötni, sőt totál fölösleges, de lényeg, hogy nőttek a hozzászólások
     
  2. Adanisz / Dark Angel kis kedvence :)

    Csatlakozott:
    2011. november 05.
    Hozzászólások:
    5,075
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem szeretem mikor valaki ennyire szőrszálhasogató mint a Deino! De ebben a dologban megérdemlitek egymást. :tef161:
    Lényegében ugyan azt írtátok le, csak deino szerint a két rizs ugyan az, itt kötött bele darkba. :tef161: Ami butaság volt, hiszen tény, hogy különböznek. De ugye csak tovább folytatta. Ha a kutatók arra ölik a pénzüket és az idejüket, hogy a fehér rizst egészségesebbé tegyék, arra biztossan meg van az okuk. Így okoskodhatsz itt a jövő hétig is, én inkább a tudósoknak hiszek. Nem szeretem a vitákat, az értelmetleneket meg főleg nem. Ez pedig nagyon is értelmetlen
     
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én azon a részen kaptam csak fel a vizet, hogy még ő állít be hazugnak ilyen dedós dolgok miatt :tef161: Az elejét valóban elvicceltem, mert szórakozni járok ide, nem a másikat basztatni. De aki kötekedni akar velem arra is vevő vagyok.

    1. Írhat bármit, a két rizs nem ugyan az. Mert mint írtam, elég sok dologban különböznek.. Ezt ő maga is leírta 66 szór.. Nem tudom neki feltűnt e. XD

    2. A cikkben világosan leírják, hogy egészségesebbé próbálják tenni a fehér rizst. Ami ha olyan kurva felesleges, mint ahogy azt állítja, nem költenének rá milliókat, meg nem basznák rá az időt.

    Tehát akinek megy a szövegértés az érti, akinek nem, meg írhat ide három regényt is, semmire se megy vele, mert a tudomány mai állása szerint ez van, ezt kell szeretni. Az elméletek gyártását meg meghagynám a tudósoknak.

    UI: A táplálkozási szabályok, és az élelmiszerben található vitaminok és ásványi anyagok nagyon kényes téma. Aki akkora szakértő, azt tudhatná, hogy ezek a megállapítások szinte naponta változnak.

    Jó példa erre a tojás: Először azt írták, csak a fehérjét edd, mert az a lényeg, a sárgája káros.. Majd kiderült, ugyan annyi fehérje van a tojás sárgájában is. Holnap lehet már mást írnak. A lényeg ez meddő vita. Ez csupán hit kérdése. Mi az amit te vagy én elhiszünk, vagy amit megtapasztalunk. Egy testépítő a testén gyakorol. Sok testépítő barátom pl felfújódik a barna rizstől, de a fehértől nem. Érdekes nem? Pedig ugyan az hahahahahahahahahaha


    Az utolsó sor irónia volt, hogy mindenkinek tiszta legyen XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 06.
  4. Adanisz / Dark Angel kis kedvence :)

    Csatlakozott:
    2011. november 05.
    Hozzászólások:
    5,075
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ezt mondtam én is :tef318: Ha ugyan az lenne, nem két külön termékként árulnák és nem különböző áron. :tef161: Ha pedig ugyan olyan egészséges lenne, nem dolgoznának azon, hogy egészségesebbé tegyék a fehéret. :tef161: De úgy is jön egy oldal cáfolat, hiszen mi és világ tudjuk rosszul. :tef161:
     
  5. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az még semmi. Ki is nevetnek minket :tef293: De ezt a mondókát inkább szakértőknek kéne elküldenie, hogy ne dolgozzanak már feleselgessen a fehér rizs egészségesebbé tételén, hiszen felesleges. hahahahahahahahahaha
    Az a szép az egészben, hogy szarok a rizsre, én a krumplit imádom. :tef161:



    UI: Nem volt célom senkit se megbántani, de nem szeretem ha hazugnak állítanak be, mert nem vagyok hozzászokva. Minden szavam képes voltam igazolni. És minden gyenge viccem érthető. Tehát értelmetlen a további észosztás XD
    Szóval most egy másik témában kéne összeveszni, ez már uncsi.
     
    • Like Like x 2
  6. cristi1985 /

    Csatlakozott:
    2015. január 25.
    Hozzászólások:
    691
    Kapott lájkok:
    122
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Alkalmazott
    Lakhely :
    CAREI
  7. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Fehér a jó fehér a fasza az az eredeti és kész. XD Frissen sütve. Barna kenyér nem menő. A fehér az. :tef293:
     
  8. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hahahahahahahaha

    Az a gond egyébként hogy én több oldalról írtam le a különbséget... és ezért nem világos számotokra :tef161:
    Mellesleg: Nem tituláltalak hazugnak csak megjegyeztem hogy ismereteid hiányosak, VAGY esetleg nem mondasz igazat :tef161:
    De valszeg ha valaki valamit állít magáról nem hazudik, max inkább nem olvas eléggé utána annak amit csinál. De ez nem is feltétlen probléma.

    A hozzászolások meg hozzászólások, örüljünk neki Ö)(=/

    Tápanyagtartalom: (fehérje, szénhidrát, zsír, kalória)

    Barna rizs 8.00 76.00 3.00 362.00
    Basmati rizs 8.00 77.00 1.00 350.00
    Búzacsíra 25.00 42.00 8.00 349.00
    Búzakorpa 15.00 51.00 5.50 322.00
    Hajdina 13.00 71.00 3.00 343.00
    Rizs 8.00 77.50 0.30 344.70 -> Talán pont ezért esznek fehér rizst a testépítők/sportolók, mert kevés bennük a zsír.
    Zabpehely 14.40 64.30 6.80 386.00

    Röviden összefoglalva: fehér rizs + vitaminok => barna rizs.
    Sportoló szervezete: vitaminok + fehér rizs = vitaminok + barna rizs
    És a legfontosabb mondat az egészből:

    És én nem kötekedtem vagy nem annak szántam, én se vettem annak.
    Másrészt én itt befejeztem ennek az osztását, ezzel a idézőjeles mondattal.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 06.
  9. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    De ez olyan dolog, hogy én is írhatom, hogy nem olvastál utána, hiszen állítod, hogy a fehér és barna rizs ugyan az, pedig van különbség.. Most akkor én is legyek lekezelő meg nevesselek ki? hahahahahaha Továbbá szerinted, nem egészségesebb a barna, még is milliókat vagy milliárdokat áldoznak arra, hogy a barna rizs szintjére hozzák. De nyilván te a szakértőknél is jobban tudod. Én magam nem vagyok az. Így ne sértődj meg, ha inkább a tudósoknak hiszek, nem pedig neked. Innentől írhatod hogy mi nem értjük stb, de nem minket kell meggyőződ hanem a tudósokat, ugyanis a tudomány mai állása bizony ez.
     
  10. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Akkor én itt a nagy vita hevében csöndben megjegyzem, hogy szerintem a barna.
    A fehér lyukacsos, és ha nem friss széthullik egy szelet levágásánál...
     
    • Like Like x 1
  11. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem tudom h te honnan szerezheted be a fehér kenyeret. XD
    De ha jól tárolod akkor fasza. Reggel anya hozott melegen egy 1kg-os fehér kenyeret nagyon puha volt és még az este is majdnem ugyan olyan puha szokott lenni. :tef293:
     
  12. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nekem is édesanyám hozta, mondtam is neki legközelebb ilyet ne. Bár bizonyosan fehér kenyerek között is van különbség.
     
  13. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Van hát. Ahol én lakok egy 10ezres településben. 2 pék van és 3 fajta pékes kenyér 1-et más városból hozzák. És a hárombúl az egyik ahogy te is mondtad: Olyan kenyeret csinál ami szétmorzsolódik és könnyebben megszárad mint a másik kettő. tehát az egyik nem jó kenyér a másik finom a harmadik pedig nagyon finom.
    XD Ezt jól megfogalmaztam. XD
     
  14. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az a gond, hogy most teljesen úgy érzem magam, mint amikor anyámmal beszélgetek. Ez már nem is a témáról szól, figyelj:

    Mit állítok én? A barna rizs egészségesebb, de számomra ennek semmi haszna, mivel csak vitaminnal van "dúsítva", és azt én alapon beviszem, mint az összes sportoló.
    Mit állítasz te? A barna rizs egészségesebb, és jössz azzal a cikkel, ami ugyanazt mondja el, mint amit én állítok.

    Ugyanakkor, mindketten meg akarjuk győzni a másikat, miközben ugyanazt emlegetjük.

    Még mindig nem értem, min vitázunk? :tef161:

    hahahahahahahahahahahaha

    A barna kenyér alatt egyébként mit értetek?

    Barna:
    [​IMG]
    Félbarna:
    [​IMG]
    Fehér (pékségekben szinte alig kapható):
    [​IMG]

    A félbarna az két lisztből készül, ezért is "fél" barna. A monori pékség meg az ilyenek mind félbarnát és barnát árulnak.
    A barna kenyér pedig nem készül sima lisztből, de ennél még egészségesebb a barna rozskenyér (csak darabos):
    [​IMG]

    És ezt most csak azért írom le... mert a legtöbben... félbarnát esznek itt meg még szóba se került :tef10: hahahahahahahahahaha
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 06.
  15. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    XD Annyi baj legyen, kenyér, kenyér, jól néz ki, finom, héja ropogós, belseje puha. Hát megeszem.
    De a barna kenyér az nem néz ki olyan jól így azt sose szoktam venni. De mi ez már hogy alig kapható fehér XD 3 pékesből 3 fehér kenyér ami itt van. XD Nagyon ritka.
     
  16. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pesten biztos van, de én nem pesti vagyok.
    Itt is van fehérkenyér de azt külön kell kérni. Ha azt mondod kenyeret kérsz, félbarnát kapsz, mert azt nevelték bele a lakosság fejébe mint "kenyér". Meg a szállítás mennyiségén is van különbség, egyikből hoznak sok-sok rekeszt, a másikból pár-pár darabot (ugyanez igaz a rozsra és a barnára is)
    Én monori kenyeret "eszek" - enni azért túlzás, mert nagyon keveset eszek kenyeret:

    [​IMG] ilyen félbarnát.
     
  17. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én nem úgy érzem magam mintha anyámmal beszélgetnék, mert ő megértené amit írók. XD Én leírtam mit állítasz, ami ugye az volt, hogy nem egészségesebb a barna rizs.. (Jelzem nem is akartam volna rácáfolni egykét kijelentésedre, és szavakon lovagolni, ha te nem kekeckedsz velem. :tef293: A cikk szerint is egészségesebb a barna rizs.... Most már te is azt állítod, hogy egészségesebb, csak számodra nem, mert ugye te máshonnan szerzed be ezeket a vitaminokat stb. :tef161: Ámen.

    UI: Én nem akarlak téged meggyőzni semmiről sem. Csak nevettél két kijelentésemen, én pedig bebizonyítottam, hogy igen is helytálló. Hogy milyen körítést írsz hozzá teljesen mind1, mert csak a tények számítanak, nem az amit gondolsz. XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 06.
  18. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ezt pont te állítottad az elején! Én meg végig azt hajkurásztam, hogy önmagában egészségesebb és jobb, csak nem sportolóknak és testépítőknek mivel vitamint szednek. És azon folytatódott, hogy te még állítottad, hogy "de hát akkor is jobb" - én meg mondtam, hogy nem, mivel elég vitamint visznek be a szervezetükbe tablettákba, így tökmindegy melyiket eszik. Főleg mint látható, a barna rizs rendesen tartalmaz zsírt is.

    Szóval én egyszer nem mondtam ellen a tudománynak:
    Ezek mind az mutatják hogy egész végig magam, és a sportoló társaim nevében beszéltem - akik ugye szednek multivitamint.
    Az hogy kis gizi a szomszédból otthon ül egész nap és úgy dönt ebédel rizst, neki jobb a barna.
     
  19. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Elég sokszor ellent mondtál még saját magadnak is, csak mindig módosítottál kicsit rajta. :tef293: De szerencsére nem csak ketten vagyunk itt, és volt aki látta amit én. :tef293:

    De hogy lezárjuk te nagy sport ember, neked mindenben igazad van, te vagy a tévedhetetlen. :tef293: Mi pedig megtisztelve érezzük magunkat, hogy elolvashatjuk amiket írsz. XD
     
  20. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én már a 3. hozzászolásomban leírtam azt, amit te belinkeltél a cikkből, jóval később:
    .

    És végigolvastam a fórumot, és ellent sosem mondtam, egyszer védtem a rizst mint terméket - egyszer meg a sportolok nevében beszéltem ahol meg nem védtem.
    Na de hagyjuk ezt, mert elkezd fájni a fejem Ö)(=/