Magyar torrent oldalak Műszaki TorrentTanya (MTT)

A témát ebben részben 'Torrent oldalak Témái' Adminisztrátor hozta létre. Ekkor: 2012. január 24..

?

Hogy értékelnéd az oldalt? (figyelembe véve az oldal sebességét,tartalmát,kinézetét,stb. ...)

  1. 1

  2. 2

  3. 3

  4. 4

  5. 5

Eredmény megtekintése csak szavazás után lehetséges.
  1. varbe958 /

    Csatlakozott:
    2016. március 11.
    Hozzászólások:
    9
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nagyon jó a hasonlatod! woot.
    De hadd egészítsem ki azzal, amit nemrégen láttam az RTL-en: Ez egy riport volt, azt hiszem Tiszavasváriból. Arról volt szó, hogy lakik ott egy jelentős többséget képviselő "etnikai kisebbség", akik nem hajlandók fizetni az elektromos áramért, viszont mivel tél volt és ez a helyi többségben lévő "etnikai kisebbség" fázott, ezért az utcán lévő elektromos légvezetékre életveszélyes módon drótokat dobálva, majd azt a lakásukba (természetesen fogyasztásmérő nélkül) bevezetve elektromos radiátorokkal fűtöttek maguknak. Az áramszolgáltató szakemberi emelőkosaras kocsiról szedték le az illegális drótokat és szüntették meg az áramlopást. A riportban megszólaló etnikum képviselői ugyanúgy fel voltak háborodva, mint Te, hogy minek üzemel akkor Paks, ha ők ebből az áramból nem kaphatnak.
    Tehát ugyanaz a szituáció, amit Te írtál: minek üzemel akkor Paks, ha abból nem kaphat mindenki!
    A fenti (saját) példád alapján gondolkozz el azon, hogy miért nem kaphat más abból az MTT torrentállományánát már régen leköröző 29-30.000-es műszaki és természettudományi anyagból sem az MTT, sem pedig (a LibraNet kivételével) az összes töbi torrentoldal.
    Azon is érdemes elgondolkozni, hogy miért biztatják az MTT-n a tagokat arra, hogy találják meg és törjék fel az előletek elzárt műszaki könyveekt tartalamzó oldalt majd "lopjanak el" onnan mindent.
    Azon is érdemes elgondolkozni, mi a magyaráata annak, hogy egyedül a LibraNet kaphat ebből a bizonyos műszaki és természettudományi könyvgyűjteményből. Ha igaz lenne az az állítás, hogy ezt a bizonyos "bennoni" nevű személyt kirúgták a LibraNetről, akkor egyértelmű, hogy bennoni nem engedné a könyveit a LibraNetre sem. Viszont tény, hogy ő egyedül csak a LibraNetre engedi a könyveit, holott ott (már) nem is tag! Akkor mi az igazság bennoni LibraNet tagságának megszűnéséről! A válasz egyrészt nem idevaló, másrészt a LibraNet fórumában részletesen megtalálható. Bennóni LibraNet acc-ja 1 év passzivitás után szűnt meg (és akkor, amikor az előletek elzárt oldal már beindult).
    Egyidőben két oldalon ugyanazt csinálni viszont fölösleges, tehát ez lépés (1 év passzivitás) érthető.
    Minden esetre én azt látom az előletek elzárt oldal fórumából, hogy bennóni és a LibraNet között (egy bizonyos kivételtől eltekintve) jó a kapcsolat. Úgy tudom a fórumból, hogy 2015-ben bennónit az egyik LibraNet moderátor hívta vissza, de bennóni az MTT példájára és bizonyos személyek (valószínűleg nbw, füred35 és barnamaci) Libranet tagságára hivatkozva visszautasította az ajánlatot.
    Sajnálatos viszont, hogy bármennyire is jó ez az említett kapcsolat, ez a Libranet oldal torrentállományán jelenleg ez nem látszik meg, mivel ott nincs igény a műszaki és természettudományi könyvekre. Tehát lehetőség van rá, de az az oldal, amelyik kihasználhatná ezt a lehetőséget, az nem teszi.
    Bennóni tehát ezért ilyen "nagyvonalú" a Libranettel kapcsolatban! (???)
    Mert jelen esetben az a helyzet, hogy az előletek elzárt műszaki és természettudományi oldal azzal védekezhet, hogy bár igaz, hogy az MTT felé vezető átjárót vastagon befalazták, de lényegében nincs előletek elzárva a könyvállomány, csak az a kapu, amelyen át ezek a könyvek eljuthatnának hozzátok, azon (a LibraNet tehetetlensége miatt) nem közlekedik szinte senki!
    Visszatérve Paksra: Lehet áramot vételzni az ország bármely pontján, de ehhez bizonyos szabályokat be kell tartani. Az áram viszont továbbra is elérhetetlen azok számára, akik a szolgáltató játékszabályait kijátszva, lopás útján szeretnének ahhoz hozzájutni.
    És ezt, hogy "lopás útján", ezt nagyon jól jegyezd meg, mert ezek előtt, akik ilyen módon szeretnének hozzájutni a kívánt műszaki könyveklhez, azok előtt az MTT hiányosságait kiküszöbölő oldal kapui mindig zárva lesznek!
     
    • Like Like x 3
  2. tamara123456 /

    Csatlakozott:
    2016. február 06.
    Hozzászólások:
    17
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    varbe958! ,.,.,,.
    Ezen a síráson amit művelsz ez annyira szánalmas,hogy már szinte mindenki sajnál.
    Mindegy milyen néven folytatod,az is felismer aki azt sem tudja kivagy.
    Lehetsz az apa.
    http://kepkezelo.com/images/0mfec4oo7d5tqm250n9m.jpg
    A fia.
    http://kepkezelo.com/images/dcfplx0eq1o3h3ewonok.jpg
    Vagy a csicska.
    http://kepkezelo.com/images/l862c0b7zgebeqd7zga4.jpg
    A három észosztó ezt sokan ismerik.
    PL.
    https://ncore
    https://ncore.
    Ami a LibraNet-et illeti.
    Azt te sem gondolod komolyan,hogy ami oda felkerül az más hova nem?Ez vicc.
    Akkor meg épp bent voltam a librán amikor kirúgtak,/spala vagy ki arra már nem emlékszem/észosztásért.
    Ami az mtt-t illeti.
    Vegyétek már tudomásul az mtt-nek nem kell a ti természettudományi könyveitek,akár létezik vagy nem mint a rasszista oldalatok.

    "MTT hiányosságait kiküszöbölő oldal kapui mindig zárva lesznek!"
    Nagy lakatot rá. ooj.,

    Jöhet megint egy oldalnyi siránkozás! :tef293:.
     
  3. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hogy esetleg megpróbálod megérteni.
    Igen vannak akik lopják az áramot, s mit szólnál ahhoz, hogy ennek hatására senki se kapna áramot?
    Ugyanis a hasonlatom erről szólt, s nem arról, hogyan kéne a becses könyvtáratokat ellopni.
    A könyvek sehova nem kerülnek fel, s azt csináljátok mint az óvodások, hogy meséltek róla, hogy mások irigykedjenek.
    Féltek, hogy a (szerintetek) alul képzett emberek feltörik, s ellopják azokat a könyveket, amiket amúgy (szerintetek) nem sokra értékelnek.
    Szerintem (nem kicsit) van zavar a fejetekbe.
    Gyakorlatilag egy óvodáskorban megrekedt, önbizalom hiánnyal küzdő paranoiás társaság alapított egy mesebeli oldalt.
    Mivel a többi oldalon a közösségért illik valamit tenni, ezért onnan lemorzsolódtak, s ezért évek óta duzzognak.
    Amit csináltak nem merik megmutatni senkinek, ezért csak szipognak, s simogatják egymás fejét. :tef293:
     
  4. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem azért nem látszik meg, ahogy gondolod.
    Te torrentet keresel. A könyv pedig nem torrent, hanem e-mail formájában kerül ki:
    Ha valakinek műszaki vagy természettudományi könyvre van szüksége a Libraneten, akkor először be kell írnia ott a kérések közé. Ha ez a könyv megvan az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldalon, akkor az oldal egyik tagja, aki látja ezt a kérést kérheti benoni-t, hogy a cinkelt pdf egy példányáról vegyék le képi azonosító kódot, majd ezt "jelöletlen" a pdf-et a kérőnek e-mailben küldik el. Tehát a LibraNet-en nem jelenik meg egyetlen könyv sem torrentként. Erre elvileg minden LibraNet tagnak lehetősége van. Azért elvileg, mert cking, füred35, barnamaci, nbw, chpcd, 5bdc, ... stb. nevűek által beírt kérésére az oldal nem ad ki "jelöletlen", azaz nem cinkelt pdf-et.
    A Libranet kérések menűjéről készült képet és a kérő nevét benoni minden esetben kéri!
    Lehet, hogy vezetőségi tag vagy az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldalon és nem tudsz erről, hogy benoni hogyan engdélyezi kiadni a könyveket a Libranetre???
    Furcsa!

    Én meg még most is bent vagyok a Librán és tanúsíthatom, hogy a raistlin nevű admin intézte el, hogy benoni ne legyen kirúgva. Raistlin így fogalmazott: " ... ezt követően nem lépett be ... (tehát tagsága nem kirúgás által szűnt meg a Libraneten, mint ahogy azt az MTT staff megrendelte) ... távozásával nagy űrt hagyott maga után..." stb.

    A lényeg, hogy az MTT-ről áradó benoni undor ellenére van még Magyarorszságon olyan hely, ahol tisztelik!

    Ugyancsak raistlin volt az az admin, aki hívta vissza benonit a LibraNetre. Ezt benoni saját maga közölte az oldal fórumában, tehát tud róla mindenki!

    Úgy tudom, hogy az MTT megszűnése után ez lehetséges, de addig nem!
    Az oldal neve ugyanis kizárólag az MTT-ről érkezett fenyegetés hatására titkolja a nevét.
    Az oldalra történő bejutás feltételei azonban valószínűleg nem fognak változni.
    Ebben az esetben mire mész vele, ha tudod a nevét?
    Hát ebben nagyot tévedsz!
    2000 egyetemista gond nélkül hozzáfér az interneten!
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2016. március 15.
  5. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    "Ebben az esetben mire mész vele, ha tudod a nevét?"
    Semmire, de ezt tudja minden oldal aki zárt akar lenni.
    Tehát a név titkolásának az értelme nulla, de ez bennetek valahogy nem tudatosul.
    Úgy néz ki, hogy nem bíztok a" végzős informatikusok" tudásában, s féltek, hogy valaki be talál menni az oldalatokra.

    "Hát ebben nagyot tévedsz!
    2000 egyetemista gond nélkül hozzáfér az interneten!"
    Ne ess túlzásokba! :tef293:
     
  6. tamara123456 /

    Csatlakozott:
    2016. február 06.
    Hozzászólások:
    17
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    varbe958-"De igen, komolyan gondolom, hogy komolyan létezik hiszen bennoni mellett én vagyok az 5 vezetőségi tag egyike és az egyik egyetemi tanár akiről a korábbiakban szó volt."
    Nem semmi,egy egyetemi tanár
    aki "fostalicska" oldalakkal foglalkozik mint az mtt! ,.,.,,.
    Lucifer-"Lehet, hogy vezetőségi tag vagy az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldalon és nem tudsz erről, hogy benoni hogyan engdélyezi kiadni a könyveket a Libranetre???
    Furcsa!"
    Most akkor rendesen furcsa!!! :tef293:.
    "2000 egyetemista gond nélkül hozzáfér az interneten!"
    Akiket kirúgtak az mtt-ről,ezt már tudjuk. :tef293:
    varbe958-"Nyilvánvalóan tudom, hogy milyen oldal működésében veszek részt."
    Egy egyetemi tanárnak illő is lenne,bár nem úgy néz ki! :tef293:.
    Most akkor benoni főnök mert ő az 1,varbe958 meg az 5? :tef293:.
    Egymást ismeritek az oldalatokon? :tef293:.
    Itt 2 egyetemi tanár beszélget egymással[vagy 1,ki tudja!!!],de miről azt ők sem tudják. haha
    Nálatok a labda,bár ezt is kimagyarázzátok. :tef293:.
    Most ki jön?
    Apa vagy a fia,esetleg a csicska? haha
    Jöhet megint egy oldalnyi siránkozás! haha
     
  7. varbe958 /

    Csatlakozott:
    2016. március 11.
    Hozzászólások:
    9
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mindig tanul az ember! Kösz az információt :tef293:
    Én ebben nem vagyok benne, mivel munkamegosztás révén mindenkinek más feladata van.
    Te viszont nem tudod azt (hiszen nem írtál róla), hogy csak a pár ezres „Bárka” részlegből lehet kérni, nem pedig az egész, 30.000-es könyvtárból. A Römpp lexikont például engedélyezte, de a Pattantyús féle Gépész- és Villamosmérnökök kézikönyve sorozat 11 kötetét, a Polinszky Károly féle Műszaki Lexikon köteteit, a Természettudományi Lexikont stb., stb., stb., azt nem.
    Ezek szerint Te sem tudod mi a különbség az engedélyezettek és a nem engedélyezettek között?
    Nem tudod, mi a különbség a "Bárka" részleg és a "Library" között?

    A Römpp lexikon, a Hadrovics-féle szótárak, stb., azok pedig igenis látszanak a Libranet torrentjei között. Én erről beszéltem és ezt tartom kevésnek. Azért mert ez kevés, ezért merem azt állítani, hogy a Libraneten nincs is erre igény.

    Az „MTT hiányosságait kiküszöbölő” oldal pontos létszáma a mai nap: 2005 fő. (Ezek közül kb. 1800 jelenleg is nappali tagozatos, intelligens, kultúrált, nem vírusküldözgető, egyetemi hallgató!)
    Tehát nem igaz, hogy senki nem fér hozzá az oldal anyagaihoz.
    Az viszont igaz, hogy az etnikai kisebbség nem fér hozzá, ... de miért fáj ez neked....? A Te dolgod, hogy kitörj abból a rétegből és akkor hozzáférhetsz. Az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldal nem fog lesüllyedni arra a szintre, hogy virusküldözgető és másokat lopásra biztató sötét alakok szabadon ki-be járkáljnak és idióta módon vihogjanak az oldalon lévő anyagok láttán! Ezek az anyagok nem olyan embereknek való, akiknek a szájában világít a Negró!

    De, hadd kérdezzek tőled egy dolgot: A Magyar Tudományos Akadémiának van egy könyvtára: http://konyvtar.mta.hu/index.php?name=h_1_2 Amint látod, mindenki előtt nyitva áll az ajtaja. Kérdésem: Mikor voltál Te ott utoljára?
    Miért azon az ajtón döröbölsz, ahol nem engednek be.
    Menj be azon az ajtón, ahova nincs kiírva, hogy kisebbség és vírusküldözgetők nem mehetnek be!

    Észt csak az osztogathat, akinek van és csak annak osztogatják, akinek nincs!
    Köszönöm, hogy ezzel az idézett megjegyzéseddel fényesen igazolod, hogy az MTT-n nem tudjátok elviselni a tőletek okosabb jelenlétét. Sajnos Ti az MTT-n még a WC-s nénit is észosztónak nevezitek, aki csak arra figyelmeztet, hogy mosd meg a ***-os kezedet.

    Ami pedig az "észosztók" nCore beli hozzászólásait illeti: igazuk van! Egy olyan könyv, amelyet többször kiegészítettek, helyesbítettek és a mostani, legújabb kiadás már terjedelmében is csaknem a duplája, az a könyv már tényleg csak torrentezésre való. Tanuláshoz, gyakorlatra való felkészükléshez súlyos hiba lenne azt használni. Ezért és én is helyénvalónak tartom, hogy az ilyen dolgokra figyelmeztetik egymást.
    Az ilyen hasznos információk közlését nevezik az MTT-n "észosztás"-nak!!!
    Pont ezért csinálom én is, hogy amikor tanuláshoz, kutatáshoz szakirodalmat ajánlok, akkor az MTT nevét pirossal áthúzom. Ezután valószínűleg az nCore nevét, sőt úgy általában helyesebb lenne a "torrentoldal" szót áthúzni. A mai fiatalság ugyanis azt hiszi, hogy a tanulásához a torrentoldalakról megfelelő anyaghoz juthat.
    Ez súlyos tévedés!
    Az MTT-n nbw utasítgatta el a legtöbb egyetemistát azzal az indokkal: az egyetem elvégzésének nem feltétele az MTT tagság, így ő tudja legjobban igazolni, hogy az MTT valóban nincs felkészülve arra, hogy Műszaki Egyetem hallgatóinak minden szakon digitálizálva biztosítja a tananyagot. Ezt a hiányosságot viszont egy MTT-n kívüli és az MTT-től élesen elkülönülő oldalnak ki kell küszöbölni.

    Ész osztásról még annyit: Látom itt az egyik tagot a belinkelt nC fórumban. Ő valóban észt, azaz hasznosítható tudást osztogat. Őt akkor ismertem meg amikor az MTT-n valamikor régen a fórumban egy diák megkérdezte, hogyan, milyen képlettel kell kiszámolni egy hengerkondenzátor kapacitását. A már sokat emlegetett tanár úr érthetően, világosan kipengette a matematikai levezetést, ráadásul teljesen az alapoktól a kért képletig. A fórumban a levezetés utáni következő bejegyzés ez volt: "Órára ezek után már be se kell menni". A leírt magyarázat tényleg olyan volt, hogy azt a 8 általánost végzett sarki fűszeres is megértete volna.

    Ti az MTT-n ezt úgy reagáljátok le, hogy "észt osztogat".
    Ez jellemző a Ti etnikai kisebbségi közösségetek szóhasználatára és intelligenciájára!

    Ugyanez a Tanár úr az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldalon a fórumban kb. 1-2 éve arról számolt be, hogy az MTT-n egy romániai magyar egyetemistának (azt hiszem bontibo) teljes egészében (és teljesen ingyen!!!) ő írta meg a diploma dolgozatát. Aki nem hiszi, kérdezze meg az MTT-n magát bontibo-t (az egykori "benoni-fan"-t) hogy mi igaz ebből. Tény, hogy a Tanár úr a kisújjából kirázta az egészet és innen Magyarországról vakon meg tudott írni egy romániai város ivóvíz-minőség javításáról egy olyan dolgozatot (természetesen az angol nyelvű összefoglalóval, értékeléssel és a fejlesztésre vonatkozó javaslatokkal, stb.), amit a romániai egyetemen "jó" minősítéssel el is fogadtak! (Hoppppá!!!)
    Kérdés: milyen lett volna a dolgozat, ha a Tanár úr nem 3-400 km távolságból próbál célba találni, hanem meg is vizsgálta volna helyszínt, a vizet, stb...?

    Hát igen...! Akinek van valami, az osztogathatja...!
    Jut eszembe...! Úgy emlékszem a Tanár úr a Libranetnek ajánlgatta, hogy a pénzügyi gondjaikat örökre megoldja.
    Akinek van pénze, az azt is osztogathatja, de az az érzésem, hogy "csak egyszer volt Budán kutyavásár"!
     
    • Like Like x 3
  8. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    "Ugyanez a Tanár úr az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldalon a fórumban kb. 1-2 éve arról számolt be, hogy az MTT-n egy romániai magyar egyetemistának... ...teljes egészében (és teljesen ingyen!!!) ő írta meg a diploma dolgozatát."

    "Nagyszerű" olvasni, hogy némelyek milyen módon jutnak egyetemi végzettséghez.
    Bezzeg akik a hagyományos copy-paste módszerrel dolgoznak, kapnak a fejükre. :tef293:
     
    • Like Like x 2
  9. italauto /

    Csatlakozott:
    2013. március 06.
    Hozzászólások:
    75
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    vállalkozó
    A testvérem a BME VIK-on hallgat. Kíváncsi leszek mi lesz a véleménye erről... :tef10:
     
  10. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én a kémiához nem értek, így nem tudom megitélni, hogy miről lehet szó.
    De azt hiszem hasonló a helyzet, mint a jogszabályoknál. Ahogy változnak a jogszabályok, úgy változnak a kémiai biztonsági előírások, eszközök, stb. is.
    A napokban az egyik ügyvédi irodában láttam egy vaskos, a kommunista időszakra jellemző piros kötésű, kb. 1800 oldalas könyvet: "Hatályos jogszabályok gyűjteménye 1965". Megkérdeztem: " ... a doktor úr mi hasznát veszi ennek a könyvnek, hiszen azok közül a jogszabályok közül már egyetlen egy sincs érvényben". Azt válaszolta, hogy ha leveszi a polcról és kidobja a szemétbe (mert ott a helye), akkor nagyon porosodna a polc azon a helyen.
    Lényegében az nCore-on szívbaj nélkül elfogadnák az 1965-ös "Hatályos jogszabályok gyűjteménye" című kötetet is, hiszen torrentezni, bónusz pontokat kapni azt lehet érte kapni, de a gyakorlatban semmire sem jó.
    Sajnos az MTT is telis tele van ehhez hasonló, kőkorszakot idéző műszaki színvonalú torrentekkel, aminek az égvilágon semmi gyakorklati haszna nincs. (Élet és Tudomány újságok az 1950-es évekből, ... de ezrével ...!!!)

    Azt hiszem hasonló a helyzet az "észosztók" által vitatott kémia könyv esetében is!
    Seqqtörlésen kiívül semmi másra nem jó (elnézést a könyv szerzőjétől)!
    A belinkelt példa alapján csak helyeselni tudom, ha az egyetem oktatói felhívják a hallgatók figyelmét arra, hogy torrentoldalakról, (különös tekintettel az MTT-ről) ne töltsenek le anyagot, mert ezeken az oldalakon nincs senki, aki szakmailag felügyelné ezeket a tananyagokat. Ugyanezen elgondolásból viszont kimondottan hasznos az "MTT hiányosságait kiküszöbölő" oldal, ahol a vezetőségben egyetemi oktatók felügyelik, hogy a diákság milyen anyagokat töltsenek le.

    Én nagyon örülök ennek az nCore linknek, mert nőtt bennem a tisztelet az ott megszólaló tagok iránt!
    Ők valóban a diákság érdekeit szolgálják, de akik őket "észosztóknak" nevezik, azoknak szerintem a 8 osztály is csak úgy van meg, hogy 4-szer az első, 4-szer a második...!
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2016. március 17.
    • Like Like x 2
  11. Norb37 /

    Csatlakozott:
    2012. június 18.
    Hozzászólások:
    3
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Üdv mindenkinek!

    Műszaki dolgokkal foglalkozom,3d-s tervezéssel,modellezéssel,látványtervezéssel.
    Régóta pályázom már egy tanyás meghívóra.
    Végig olvasva ezt a fórumot azonban elment már a kedvem,maradok inkább a jól bevált külföldi oldalaknál.
    Megítélésem szerint ez a vita nem csak az én,hanem sok más potenciálisan jó felhasználó kedvét veszik el az oldal használatától.
     
  12. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Bár nem kapcsolódik szorosan a témához, de a fenti kilyelentés nem igaz, s sok milliárd forint kiadást okoz az országnak.
     
    • Like Like x 2
  13. Open /

    Csatlakozott:
    2016. március 13.
    Hozzászólások:
    228
    Kapott lájkok:
    85
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én bent vagyom az MTT de egyenlöre csak a Forum engedélyezet aktívitás után lehetek majd tag ,egyenlöre nekem tetszik aztán kiderül!
     
  14. varbe958 /

    Csatlakozott:
    2016. március 11.
    Hozzászólások:
    9
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Úgy tudsz tőle elnézést kérni, hogy ha virágot viszel a sírjára. Lengyel Béle vegyész professzor valamikor a '90-es évek elején sajnos már meghalt. Tudomásom szerint az ELTE-n sokáig tanszékvezető és tudományos rektor helyettes, szabadalmi elbíráló volt illetve az MTA rendes tagja volt.
    Neki is "jogosítványa" volt arra, hogy "észt osszon"!!! :tef293:.

    De ha már az MTT jeles képviselői szóba hozták ezt az "ész osztás" témát meg az "észosztók" társaságát, akkor hadd írjam le, hogy honnan ered ez a kérdés:

    Az, aki nem tájékozott a témában, az nagyon jól tudhatja, hogy aki a másikat "észosztónak" nevezi, annak leginkább az fáj, hogy a másik sokkal többet tud az adott témáról, mint akinek "észt osztanak". Ezzel lényegében le is zárhatnánk a témát, hiszen az MTT-n is pontosan erről van szó.

    Előttem mások már leírták, hogy az MTT-n a 4000-es taglétszámú időszakban szép számmal voltak műszaki egyetemisták, akik arra is (ki)használták az MTT fórum oldalait, hogy a beadandó számítási példáikat, otthoni feladataikat, amiknél problémáik voltak. A diákok elmondása szerint a "segítség" oldalról sokáig néma csend volt, ám egyszer a már sokat emlegetett "Tanár úr" hozzáfogott és sorban oldogatta meg az egyetemisták feladatait. Vas fázis-diagramm értelmezéstől a matematika, fizika, statika példákon át minden volt. Előttem már azt is leírták, hogy részben az MTT moderátorok, részben pedig egyszerű MTT tagok is szóvá tették a fórumban, hogy az egyetemistáknak nem ide (az MTT fórumába) kéne járni a házi feladataikat megoldatni. Ezt az egyetemisták bennóni Tanár úr vezérletével meg is csinálták. Én - nem vagyok nagy fórumozó az MTT-n - akkor lettem figyelmes erre a jelenségre, amikor a diákok az egyik általam kiadott feladatra olyan megoldást nyújtottak be, amely megoldás sem az előadáson, sem gyakorlaton nem került ismertetésre. Tehát egyből rá lehetett jönni az "idegen kezűségre". A megoldás jó volt, csak éppen azt a módszert nem oktattuk már évtizedek óta, mert annál van jobb és egyszerűbb is. A diákok hosszas faggatás után elárulták, hogy van egy bizonyos MTT oldal és ott az egyik tag magyarázta el nekik ezt a módszert. Ebben az időben azonban hiába néztem meg az MTT fórumát a Tanár úr és a diákok már félrevonultak és más webfelületen tartottak konzultációt. Később a hallgatóktól elkértem azt a leírást, amit bennoni adott nekik. Abból láttam, hogy bennoni tulajdonképpen nem is a példát oldotta meg, hanem a módszert írta le, ami alapján az olyan típusú példákat sorban meg lehetett oldani. Van egy kínai közmondás: "Ha egy éhező emberrel találkozol, akkor ne halat adjál neki, hanem tanítsd meg halat fogni!". Bennoni tanár úr is pont ezt csinálta. Nem a példákat oldogatta meg egyesével, hanem a módszert írta le a diákoknak.
    Később megkerestem a Tanár urat és egyeztettünk, hogy az anno több évtizeddel ezelőtt általa tanult módszer jó, de már nem azt oktatjuk. "Vette a lapot" és ezt követően ő keresett meg, hogy a diákoknak hogyan segítsen.

    Eddig ebben a folyamatban nem is volt semmi probléma, hiszen a diákok és a Tanár úr - úgy ahogy az MTT staff és a tagok kérték - külön helyre vonultak és ott folytatták a magas szintű (tehát alacsony vagy hiányos műszaki műveltségű MTT tagokat kimondottan zavaró) konzultációs és felsőfokú oktatási szempontból a Tanár pozitív hozzáállása miatt mostmár kimondottan hasznos tevékenységüket.

    A probléma ott kezdődött, hogy műszaki problémáikat az egyetemistákon kívül mások is, tehát technikus szintű, vagy addig el sem jutó, "mezei", illetve műszaki téren teljesen tájékozatlan tagok is elég gyakran beírták és erre a Tanár úr ugyanúgy, az egyetemisták igényeit kielégítő alapossággal válaszolgatott. Ez így ment egészen addig, amíg egy volt Jugoszláv államból származó, szemmel láthatóan a magyar abc-t sem ismerő, alacsony általános műveltségű (tehát műszaki, tudományos műveltség területén is abszolút tájékozatlanságot mutató) feltételezhetően etnikai kisebbséghez is tartozó "Petar" nevezetű MTT tag nem nyitott egy "Búcsú az Tanyától" című topicot. Kezdetben sokan azt hitték, hogy végre megszűnik az MTT, ... de nem volt olyan szerencsénk! :tef293:. "Petar" úr leírta, hogy őt kimondottan zavarja az a magabiztos, fölényes stílus, ahogy a fórumban bennoni a kérdéseket feltevőknek válaszol és ezért ő úgy dönt, hogy végleg kilép az MTT-ről. Az MTT staff is kifejezte véleményét és leírták, hogy a "petar" nevű tagot nem lesznek hajlandók törölni soha, hiszen nem ő hibás, hanem bennoni tanár úr. A "Búcsú a Tanyától" fórumban egymást követték a bennonit elitélő és "petar"-t éltető hozzászólások. Szemmel látjhatóan mindenki rühellte a műszaki tudományokra jellemző részletes és alapos előadási módot.
    Bennoni Tanár úr a más által már említett weboldalának létrejöttét taglaló leírásban közli, hogy ő PM-ben megkereste az itt is megszólaló nbw MTT modetort és kérte, hogy legyen szives törölje a "Búcsú a Tanyától" topicot, mert annak léte meg fogja osztani az MTT tagságot és szinte előre megjósolható az MTT kettészakadása.

    Nem tudom, kedves nbw úr, ez tényleg így volt-e vagy pedig bennoni tanár úr talán hazudik?
    Én csak kérdezem, hiszen én nem tudhatok az Önnek bennoni által küldött PM-ről, csupán a bennoni által leírtakból!
    Ebben is van valami "csúsztatás" talán? Mert a "petar" ügyre emlékezve, (ami egyértelműen nem most volt) mindenki úgy emlékezik, hogy csupán bennoni előadói stílusát kifogásolta. Hálás lennék, ha nem csak bennoni oldaláról, hanem a másik oldalról is megismerhetnénk ezt a kérdést. (oldalról kimásolt képek vannak erről a "petar" ügyről bennoni leírásában, tehát vita esetén tudjuk bizonyítani, hogy volt ilyen! Tudjuk bizonyítani azt is, hogy többen jelezték a "Búcsú a Tanyától" topicban, hogy bennoinak kéne menni az oldalról, nem pedig "petar"-nak.)

    Tény, hogy ma már nem létezik a "Búcsú a Tanyától" topic, mert azt valószínűleg nbw bennoni kérésére törölte.
    Az MTT kettészakadásának folyamata, amely a "Búcsú a Tanyától" topiccal elindult, az viszont sajnos nem állt meg.

    Magyarán az történt, hogy bár a topic törölve lett, de az MTT staff semmit nem tett az oldal szétszakadásának megelőzése érdekében. Egyre nagyobb feszültség támadt a felsőfokú képzettségűek, felsőfokú műszaki érdeklődésűek és az "általános" műveltségű, a műszaki téma iránt csak hobby-ból érdeklődők között. Mivel a staff az utóbbiakból kerül ki, ezért az előbbi csoportnak kellett távozni és ez (véleményem szerint) a "petar" nevű tag által generált problémának köszönhető. A petar nevű tag tehát tényleg elkezdte temetni az MTT-t, de tény hogy úgy, hogy ő a sírásó!

    Aki esetelg úgy gondolja - hiszen nem tud szabadulni attól a gondolattól hogy mások esetleg siratják az MTT-t - hogy akiknek műszaki és tudományos problémáik megvitatása, tanulmányaikhoz és munkájukhoz szükséges könyveik web-en történő megosztásához más web-felületre kellett távozni, azok sírnak, az téved, mert ez nem sírás. Akiknek ugyanis távozni kellet egy másik oldalra, azok most háborítatlanul, tehát dilettánsok általi idióta belevihogás és a felsőfokú tudásra vonatkozó gúnyos megjegyzések nélkül kultúráltan, intelligens módon megbeszélhetik a problémáikat. Akik távoztak, azoknak nincs oka sírni! A "petar"-ügy következményeként azokkal lett kitolva, akik most az egyetemisták oldalát ostorozzák, hogy miért nem férnek hozzá az egyetemisták oldalán lévő anyagokhoz. Hát, kérem szépen ezért: Ha nem tetszik egyeseknek a műszaki szinten túlságosan magabiztos, műszaki alulművelteknek fölényesnek látszó előadói stílus, akkor nem kell sírni az egyetemi tankönyvek, lexikonok stb. után sem. Ha az MTT vezetősége műszaki és tudományos felsőfokú végzettségűekből állna, akkor bizonyára nem az egyetemistáknak és az egyetemi tanároknak kellett volna távoznia az MTT-ről.

    Az egyetemen is, ha valakinek nem tetszik az előadás stílusa, akkor neki kell felállnia és otthagyni az egyetemet.
    Ha pedig az egyetemisták "ovodai" környezetbe vagy egy cigányputri közepére kerülnek és jelzik nekik, hogy nem tetszik, amiről beszélgetnek, akkor evidens, hogy felállnak és elmennek.
    nbw volt MTT moderátor úr kedvenc mondása, hogy az egyetem elvégzésének nem feltétele az MTT tagság.
    Én ezt az őszinteséget nagyon helyeslem, örvendetesnek tartom hogy ezt az illetékesek tudomására hozta!
    Ebből világosan lehet látni, hogy az MTT milyen műszaki színvonalat céloz meg.


    Az MTT nem az "ész osztók" oldala, hanem az a hely, ahol azok vannak, akik nem viselik el, ha valaki tőlük valamilyen műszaki kérdést illetően többet tud! Ebből következik, hogy ott csakis a legalacsonyabb műszaki végzettségűek érzik magukat otthonosan és ez sajnos a torrentek szinvonalára is igaz: a tagok többször sérelmezték, ha magasabb műszaki színvonalú, ... esetleg angol nyelvű műszaki könyv lett feltöltve. Aki esetleg kételkedne ebben, az vegye figyelembe tamara123456 közleményét:
    Kedves tamara123456, eszünk ágában sincs a cigányputrik környékét műszaki lexikonokkal bombázni.
    Meg lehet nyugodni, ... olvasgassátok az elszürkült 1950 évek beli Élet és Tudomány újságokat az MTT oldalon.
    Nem vetted még észre, hogy hermetikusan el van zárva előletek minden? haha
    Akarja a fene odavinni mégegyszer, ... amikor oda lett feltöltve, akkor se kellett!

    Ha történetesen valakiről kiderül, hogy valamilyen hasznosítható dolgot írt be a fórumba, akkor ugyanúgy hamar megkaphatja az etnikai kisebbség szóhasználatát jellemző lefitymáló "észosztó" jelzőt. Ha nem hiszed, nézd meg a 27. oldalon tamara123456,bejegyzését és nézd meg a belinkelt nCore torrentek hozzászólásait.

     
  15. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Köszönjük a történet egyik oldalának ismertetését, s ebben nem is kéne állást foglalni, hogy kinek mennyire volt igaza.
    Miért nem? Azért, mert ha Benoniék szerint az MTT méltatlanúl használja a "Műszaki" jelzőt, s ők egy színvonalasabb oldallal tudnák ezt prezentálni, akkor mindenképpen igazuk lenne.
    Ezzel szembe elefántcsont toronyba vonultak. Nem lettek alternatívája az MTT-nek, mert ami nem hozzáférhető, az nem létezik. Az MTT nevét ismerik, s egy kisebbség számára hozzáférhető a tartalmuk.
    A "hiánypótló" oldallal is ez van, csak azt még kevesebben ismerik.
    A valódi hiánypótlás akkor következne be, ha a "Műszaki" jelzőre az új oldal ugrana be, s az ilyen érdeklődésű emberek (nem kizárólag egyetemisták) is bekerülhetnének.
    Amíg ez nem következik be, addig az MTT marad az ismert műszaki oldal, függetlenül attól, hogy ki hogyan értékeli a tartalmát.
    Természetesen ha a Benoni féle oldal, célja szerint egy elit társaságnak készült, akkor más a helyzet.
    (Bár információim szerint, még egyetemistaként se kerülhet be, csak egy kiválasztott réteg.)
    Ebben az esetben abba lehetne hagyni a régi sérelmek felemlegetését, s az MTT-re való mutogatást, mivel nem azonos pályán és azonos feltételekkel futnak.
     
    • Like Like x 2
  16. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Igazad van! Nem ide tartozik.
    Abban is igazad van, hogy a "Hatályos jogszabályok gyűjteménye 1965" című könyvben van még 1-2 törvény vagy miniszteri rendelet, ami még a mai nap is hatályban van. De vannak olyan könyvek, amelyeknek ugyanez a címe, csak a dátum változik: 1966, 1967, 1968, ... 2011, 2012, 21013, 2014, 2015. És ezek szép libasorban ott vannak egy ügyvédi iroda polcán.
    Az a törvény és pár rendelet, ami 1965 -ban is hatályban volt, az természetesen megtaláklható a "Hatályos jogszabályok gyűjteménye 2015" című könyvben is.

    De térjünk vissza a linkben látható kémia könyvre. Mint írtam én szinte azt sem tudom, mi a különbség benzin és a benzol között, ... de nem is érdekel. (A benzinkútnál azt mondják, hogy benzint adnak, de benzol van benne)
    A belinkelt torrentből én arra lettem figyelmes, hogy vannak "bővített" kiadások illetve "bővített és átdolgozott" esetleg jelentősen átdolgozott kiadások. A torrent hozzászólásokból én is azt a következtetést vonom le, hogy a torrentben lévő könyvnél már több új kiadás is megjelent és ezek között bőven vannak átdolgozott és bővített kiadások is. Látom, az egyik tag részletes kimutatást is ír, hogy az egyes kiadások terjedelme hogyan változik. A hozzászólások alapján én azt tudom megállapítani, hogy igaz az az állítás, hogy a torrentben lévő könyv szakmai értéke közel van a nullához, viszont mivel az nC nem szakmai oldal, hanem torrentoldal, ezért senkinek semmi kifogása nem lehet, ha a letöltőket csak a letöltött mennyiség érdekli és az, hogy ezt a torrentet egy másik torrentoldalra feltöltve hány bónuszpontot kaphat majd. Tehát igaz, hogy torrentezni lehet vele. Teljesen mindegy, hogy özönvíz előtti könyvet vagy a legújabb kiadású könyvet tölti fel valaki, ugyanannyi bónuszpontot kap. Azt pedig már az oldal vezetőinek kell eldönteni, hogy szakmailag teljesen elavult könyveket engednek az oldalukra feltölteni. Az MTT szívbaj nélkül engedi feltölteni az oldalára bármilyen ócska, avas, teljesen elavult, műszaki könyvet, mert az MTT-re is igaz, hogy a feltöltött könyveket szakmailag nem vizsgálja senki. Sajnos emiatt fordulhat elő olyan szituáció, hogy sokan akik úgy gondolják, hogy pl. CNC-s munkájukhoz nagyon jól jönne az MTT, ... sikerül is nekik bekerülni és amikor letöltik az MTT-ről a nekik szükséges CNC könyvet akkor veszik észre, hogy az ő cégüknél az MTT-ről letölthető leírásban lévőnél többször korszerűsített CNC berendezés van és a letöltött anyag inkább a kárára van, mintsem hogy hasznát tudná venni.
    Aki észnél van, az nem használja az MTT-ről letöltött anyagokat, mert az technikai visszalépés lenne és az illető az állásával játszik ha "villogni" akarna az MTT-ről megszerzett (alacsonyabb szintű) tudásával.
    Fenteik alapján tehát sajnos ezért vagyunk kénytelenek azt híresztelni mindenfelé, hogy az MTT az egy műszaki torrentoldal, ahol döntő többségében műszaki anyagok leírások találhatók, de az MTT nem szakmai oldal.

    Nem akarok jogász-jelölt létemre már most szavakon lovagolni, de a műszaki torrentoldal és a műszaki szakmai weboldal az két különböző rendeltetésű oldal. Az elsőről ugye mindenki tudja, hogy az a rendeltetése, hogy az ott lévő anyagokkal torrentezni lehessen. Az utóbbinak viszont nem az!!! Viszont ha egy CNC-s szakember vagy mérnök jelölt az utóbbi oldalról tölti le a neki szükséges szakkönyveket, akkor az tuti, hogy a legaktuálisabb lesz és az mind a mérnök-jelölt, mind a szakember számára szakmai előrelépést jelent.

    A CNC csak egy kiragadott példa, ... nem érdemes ezzel élcelődni annak aki komolyan veszi ezeket a az információkat. CNC helyett ugynúgy írhattam volna bármi matematika, biológia, villamossági, gépészeti vagy építészeti dolgot is. Nincs jelentősége. Lényeg: Az MTT-n lévő anyagokkal csak torrentezni lehet de tanulni nem lehet belőle, szakmai fejlődéshez nem használható, ... a másik oldal anyagainál pedig fordítva van: torrentezni nem lehet velük, hanem csakis és kizárólag tunulni belőle.
    Tudod nagyon jól, hogy ez nem igaz!
    Hozzférhető az, csak nem a Te számodra, nem nbw, nem barnamaci, nem füred35, nem cking, nem chpcd, nem stb. számára.
    Annak idején, amikor a hős szovjet Vörös Hadsereg szép Magyarországon állomásozásának idején több helyen voltak atomtöltetű rakétabunkerek, amelyekhez, mi magyar állampolgárok, nagyapámék, felmenőim nem hogy nem férhettek hozzá, de azt is titkolták is előttük, hogy mi van a kertük végében. Mostmár hozzáférhetsz a bunkerhez, bemehetsz, ... szétnézhetsz, .. de minek.
    Tudtak róla az emberek?
    Nem!
    Léteztek ezek a bunkerek?
    Igen!
    Akkor most miért állítod, hogy amiről Te nem tudsz, az nem is létezik. Ez a MTT és a másik oldal közötti viszony is olyan, hogy ebből béke soha nem lesz, rosszabb, mint USA-Szovjetúnió viszony volt. Tudomásul kell venni, hogy az egyik oldal kijelenti, hogy nem kell neki a másik oldal anyaga, de megfenyegetik őket, ha rátalálnak, akkor ellopnak onnan mindent, mire a másik oldal bástyákat emel és nem csak aZ MTT elől, hanem előled, meg sok mindenki elől titkolja, hogy hol van a bunker és milyen rakéták vannak benne.

    Mit mondjak ...? Van okuk a titkolózásra és hiába vársz arra, hogy el tudod érni az ott lévő anyagokat.
    Köszönd meg az MTT staffnak, hogy a másik oldalon lévő embereket (Alapító tagokat) elüldözte az oldaláról.
    A fentiek ellenére sok-száz MTT tag számára elérhetők a másik oldalon lévő anyagok, de nem torrentezhetnek a másik oldalon lévő anyagokkal. Minden oldalnak vannak szabályai, ... a másik odalon olyan szabály van, hogy tilos torrentezni az anyagaikkal. ha viszont betartod a szabályaikat és megfelelsz a követelmeéneknek akkor bármit letölthetsz, bármihez hozzáférhetsz.
    Korábban írtam a LibraNet-en elérhető lehetőségről, amihez nem kell egyetemi hallgatói státusz.
    Csupán a kiskapukat kell ismerni és hozzáférhetsz benoniék anyagaihoz.
    Csak akarni kell.
    Viszont ha ki akarod játszani az előírásaikat, és torrentezel az anyagaikkal, akkor keményen ráfizetsz, ... mert fizetned kell!
    Minden tőlük letöltött dokumentumnak ugyanis egyedi "képi" kódja van, ami alapján a letöltőt azonosítani tudják.
     
  17. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Írásodból továbbra se érzem a magasabb értelem (egyetem) szintjét.
    Mivel ismétlés a tudás anyja...
    Tehát mivel bizonyos emberek arra vetemednek, hogy lopják az áramot, ezért egész Magyarországon le kell kapcsolni a hálózatot. Biztos, ami biztos. :tef293:
    Igazság szerint be vagytok sz@rva az MTT általatok említett tagjaitól. Nem voltatok képesek egy legalább olyan biztonsági szintű oldalt létrehozni mint ők, s ezért reszketés van, s titkolózás.
    Miközben a ti bizonyos tagjaitok továbbra is az MTT-n vannak.
    Miből gondoljátok, hogy olyan könyveket "lopnának" el tőletek, amelyek tartalmát az MTT vezetősége (elmondásotok alapján) meg se értené, másrészt nem is értékelni.
    Hiszen a konfliktus eleve ezért robbant ki. Így van? :tef293:
     
  18. varbe958 /

    Csatlakozott:
    2016. március 11.
    Hozzászólások:
    9
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ez szövegértési problémáidra, értelmi képességeidre utal, vagy pedig arra, hogy érted ugyan, de szándékosan félremagyarázod a dolgot.

    Arról van szó, hogy manapság senki nem akar az MTT-hez hasonló oldalt létrehozni, hiszen az - finoman szólva - úgy rossz, ahogy van és ilyen .... oldalt (hadd ne írjam ki), vagy annak bármiféle alternatíváját bűn lenne mégegyet létrehozni. Azért bűn, mert az MTT műszaki, természettudományi szempontból nem életképes, mert sem a munkához, sem a tanuláshoz - bennoni szavaival élve - a "táptalaj" nem alkalmas arra.
    Nem tudom bennoni mit ért pontosan "táptalaj" alatt, de egy a lényeg:
    az MTT-n nincsenek olyan műszaki és természettudományi torrentek, amelyeket a mai műszaki és természettudományi értelmiség hasznosítani tudna. A mai magyar műszaki és természettudományi értelmiség pedig nem bónuszpontokért, minél magasabb torrentoldali rangok elérése érdekében töltené le a műszaki anyagokat, hanem azért mert nagyobb műszaki tudásra és műszaki intelligenciára törekednek. Bennoni "táptaalj" hasonlata pedig azért jó, mert bebizonyosodott, hogy hiába töltögettük fel korábban (vagy például a "Transzcendens függvények" című könyvet csak próbálták volna feltölteni, de az MTT ebből a szempontból nem volt fogadóképes, ... a "mag" nem marad meg a talajban. Írásban is többször kifejeztétek itt ezen a fórumon is, hogy nektek nem kellenek ezek az anyagok.
    Rendben van, hogy nem kell, de azért mi jól elzárjuk az MTT staff hívei elől, mert mi csak és kizárólag az egyetemekre koncentrálunk és arra, hogy esetleg majd az Óbudai Egyetem, Szeged, Pécs, Veszprém, stb. egyetemi is hozzáférjenek.
    Egyébként már most az egész ország hozzáfér, hiszen mind a budapesti, mind a vidéki egyetemeken szinte az egész ország területéről vannak egyetemi hallgatók. Most csak néhány példát írok tagjaink állandó lakóhelyéről: Ajka, Kaposvár, Tatabánya, Békéscsaba, Törökszentmiklós, Salgótarján, Mezőkövesd, Pápa, Karcag, Sárvár, Edelény, Bercel, Tamási, ... stb. és akkor a Budapest, Debrecen és Miskolc nem is szerepelt, ahol az érintett egyetemek vannak és onnan is tömegével vannak diákok!
    Ezen a begyepesedett gondolkodásmódon túl kéne lépni, hogy az egész országban lekapcsolják az áramot, ha egy helyen lopják.
    A Tiszavasvári etnikai kisebség lopja az áramot ezért (mint olvashattuk) lekapcsolták őket. Az MTT-n lévő etnikai kisebbség pedig lopná a műszaki könyveket, mert bónuszpontokat, HD címeket, meg minél magasabb rangokat szeretnének elérni az MTT torrentoldalon és ezért van előlük - de csak előlük (!!!) - minden nem torrentezésre, hanem kimondottan tanulásra szolgáló műszaki és természettudományi szakirodalom elzárva.
    Sajnos az "etnikai" jelző mindkét esetben jogos! A jelzett etnikumra jellemző, hogy lop!
    Bennoni nem kapcsolta le az egész országot, csupán azt a kört, akik kifejezték a szándékukat, hogy lopni kívánnak!
    Utóbbi körülmény miatt van az bevezeteve, hogy az "MTT hiányoságait kiküszöbölő" oldalra, csakis személyesen, polgári névvel, adatok megadásával lehet jelentkezni. Ha Te nem jelentkezel és folyton azt szajkózod, hogy "el van zárva" és "nem hozzáférhető", akkor biztos nyomós okod van rá!!!
    Az aki eddig jelentkezett és hajlandó volt megadni a kért személyes adatokat, bizonyította, hogy becsületes, az hozzáfér mindenhez és nem sír, hogy "el van zárva" és "nem hozzáférhető".


    Sírjál továbbra is, hogy "el van zárva" és "nem hozzáférhető".
    Tudjuk, hogy miért teszed!
    Lopni szertnél!
     
    • Like Like x 3
  19. Forgó Morgó /

    Csatlakozott:
    2013. június 01.
    Hozzászólások:
    49
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A sírást nem én kezdtem. A sokéves sérelmeiteket nem vagytok képesek feldolgozni.
    Magával a lopás fogalmával se vagy tisztában, amihez kapcsolódik, hogy a tulajdon fogalmával se.
    Természetesen az is érthetetlen számodra, hogy a letöltési mód se befolyásolja a tulajdon viszonyokat.
    Eddig ahol voltam, az oldal szabályait betartva töltöttem le, függetlenül attól, hogy te ezt minek értelmezed.
    Ami biztos, hogy rátok nézhetne egy pszichológus, mert aki szerint a saját oldalán kívüliek tolvajok, az nem kicsit bolond.
    A továbbiakban igyekszem normálisakkal társalogni, amiből nem következik, hogy esetleg mindent szó nélkül eltűrök.
     
  20. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pedig, akár hiszed akár nem, mindenki erre vannak kényszerítve.
    Minél többet töltesz le, annál többet seedelhetsz.
    Az MTT-n nem szeretik ha letöltés nélkül "beállsz sedelni"!
    A több torrent seedeléséért több bónuszpont jár, ... amiért viszont az ég világon nem kapsz semmit, hiszen meghívóra sem váltahtod be.
    Vásárolhatsz még HD pontokat is, de a HD versenyben sem érdemes résztvenni és egyre magasabbra törni, hiszen benoni azt is leírja a már említett történetben, hogy AB63 és 5bdc hogyan csaltak hónapokon át a HD versenyben.

    Mivel a leírás hosszú, ezért csak a lényeg röviden:

    Az MTT-n van egy bizonyos Hónap Dolgozója (röviden HD) verseny. Bizonyos dolgokért (fórum, feltöltés, stb., stb.) lehet HD pontokat kapni. Aki az aktuális hónapban HD pontok alapján elől végez a listában, az kap bizonyos (kézzel nem fogható) jutalmat kap.
    Normális esetben egy tag úgy kb. 2,5-3 év alatt jut el odáig, hogy a HD versenyben az első 10 vagy 5 közé kerüljön és akkor lenullázzák a HD pontjait. Benoni leírta, hogy amikor 2012-ben AB63 és 5bdc megagitálták, hogy térjen vissza az MTT-re (nbw biztos erre is "másképpen emlékszik" ), akkor már az az állapot volt, hogy AB63 hónapok óta minden hónapban a HD verseny 1. helyezettje volt. Benoni leírta, hogy AB63 őt egy HD versenyre hívta ki, azaz versenyezzenek, hogy az adott hónapban ki lesz az első. A verseny eredménye az lett. hogy AB63 lett az első, benoni pedig utána (nem írja pontosan, de benne volt az első 5-ben). A verseny után AB63 azt írta benoninak, hogy ne keseredjen el a vereség miatt, mert ha esetleg ő (azaz AB63) lett volna a 2., akkor írt volna 5bdc-nek, hogy annyi HD pontot írjon még neki hozzá a pobtjaihoz, hogy első legyen. AB63 azt is megírta benoninalók, hogy ha nem teszi, akkor leáll a feltöltéseivel és akkor a staff megnézheti, hogy mit csinálnak az oldallal, hiszen hetente nem lett volna meg a 7 új torrent sem.

    A lényeg, hogy AB63 állítólagos fenyegetésére 5bdc minden hónapban annyi HD ponttal ajándékozta meg AB63-at, hogy ő minden hónapban, mindenképpen a HD verseny 1. helyezettje legyen.

    Azt egyébként, hogy miért AB63 végez minden hónapban a HD verseny 1. helyén azt a fórumban benoni előtt és benoni távozása után is többen észrevételezték. Benoni leírja, hogy azért használta az "állítólagos fenyegetés" jelzőt, mert ez vagy igaz, vagy nem. Ő erről nem győződött meg, másrészt csapdának tartotta. Ugyanis, ha ő ezt 5bdc-nek megemlíti, akkor lehet, hogy 5bdc admin-sértés miatt kirúgta volna. Ez ugyanis valószínűleg ugyanúgy előre meg volt tervezve, mint ahogy a füred35 által küldött Trójai vírus és a barnamaci által beírt lehülyézés.

    Benoni csak annyit jegyez meg, hogy ha az a csalás egyébként igaz, akkor ez speciel neki végképp elvette a kedvét, hogy a HD versenynek a jövőben bármi jelentőséget tualjdonítson. Ha ugyanis csalás a verseny és ebben a csalásban az 5bdc admin a főkolompos, akkor nincs miért hajtani. Tény, hogy AB63 sorozatos HD 1. helyezése inkább elvette a tagság kedvét a HD pontok gyűjtésétől, mintsemhogy bárkit is versenyzésre sarkalalt volna.
    Végeredményben benoni egyik csapdába sem lépett bele:
    - sem 5bdc-t nem vádolta meg az MTT oldalon, hogy AB63-al csalnak a HD versenyben,
    - sem füred35-öt nem vádolta meg az MTT oldalon, hogy vírust küldött neki e-mailben,
    - sem barnamacit nem hülyézte le viszont az MTT oldalain.

    Az már egy más téma, hogy amikor 5bdc nem volt hajlandó sem füred35-öt, sem pedig barnamacit megbüntetni az általuk elkövetett tettek miatt, akkor benoni állítólag közölte 5bdc-vel, hogy ha így marad, akkor ő (mármint benoni) távozni fog az MTT-ről és ha bármi fórumban szóba kerül a téma, sehol nem fogja elhallgatni a történteket. 5bdc (a leírás szerint) erre azt válaszolta, hogy "rendben", de akkor sem bünteti meg a moderátorokat, mert lehülyéznek egy tagot vagy mert füred35 vírussal kivánja megbénítani egy VIP-tag MTT-re történő feltöltéseit.

    Benoni leírja még: AB63 "dicsekedő" közlésén kívül semmi bizonyíték nincs arra, hogy 5bdc AB63 javára csalt volna! Ezt, hogy 5bdc minden hónapban annyi pontot adott AB63-nak ezt egyedül AB63 állítja!
    Bennoi leírja azt is, ő gondolt arra is, hogy 5bdc-nek - mint adminnak - joga van bárkinek annyi HD pontot adni, amennyit egy admin jónak lát. Ennek ő nem nézett utána, mert a füred35-től kapott vírus miatt már akkor az oldal elhagyásának gondolatával foglakozott.
    De ha így lett volna, akkor miért hívta ki őt AB63 egy sportszerű feltöltési versenyre?
    Benoni 3 kérdőjelet tett a mondat után, hogy AB63 részéről sportszerű volt ez a kihívás vagy nem?

    Költői kérdés...! ... hagyjuk!!!! Éljen az MTT-n a HD verseny tisztasága!

    Ha tudni akarod, hogy 5bdc csalt-e, akkor lehetőleg ne az MTT fórumban kérdezd meg, mert akkor az AB63 és 5bdc által benon részére készített "bomba" nálad fog robbanni!

    Füred35 vírusairól és a barnamaci által beírt lehülyézésről is csak akkor írjál az MTT-n, ha már mindenképpen ott akarod hagyni az MTT-t, ugyanis az említett urak az igazságot nem képesek elviseln, ... tagadni viszont úriemberhez méltóan tagadnak!
    Egy biztos: " Nem zörög a haraszt ...!"

    Igyekezteml rövidíteni a leírást. Vannak még dolgok, de hagyjunk belőle későbbre is!

    Benoni leírásaiból valóban könyvet lehetne írni!
    Aki ismerni alkarja az MTT belső viszonyait, a visszaéléseket, a cselszövéseket, annak mindenképpen hasznos!

    Aki elolvassa, az esetleg tovább tudja húzni a tagságát, de ha megszűnik az MTT, akkor úgyis mindegy!